Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

βασικά η υφή του ήταν ολίγον τι ρευστά σκατά, οπότε κομπλέ! Δεν ειναι και τιποτα μαρη υιν. Ψηνεις την πατάτα κανα 40λεπτο, την κοβεις κυβους, τη βάζεις στο μπλέντερ, λίγο βούτυρο, λίγη κρ,. γάλακτος, αλάτι πιπέρι (αν θες και λίγη παρμεζάνα/γραβιέρα/κεφαλοτυρι, οτι τυρι θες τεσπα, εκτος φέτας) και εισαι gg.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ποστάρει ο άλλος και γω τη βγάζω με τοστάκια

Αυτά πάνω στον πουρέ τι είναι?

Το τρως όλο αυτό+ τον κουβά με τη σαλάτα σε μία φορά?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι. Αν και τώρα έφαγα τη μισή σαλάτα γιατί δεν είχε αρκετό βαλσάμικο και δεν το φχαριστήθηκα και βαριέμαι να πάω στην κουζινα να βάλω κι άλλο.

 

Φτερούγες κοτόπουλο ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά η υφή του ήταν ολίγον τι ρευστά σκατά, οπότε κομπλέ! Δεν ειναι και τιποτα μαρη υιν. Ψηνεις την πατάτα κανα 40λεπτο, την κοβεις κυβους, τη βάζεις στο μπλέντερ, λίγο βούτυρο, λίγη κρ,. γάλακτος, αλάτι πιπέρι (αν θες και λίγη παρμεζάνα/γραβιέρα/κεφαλοτυρι, οτι τυρι θες τεσπα, εκτος φέτας) και εισαι gg.

 

τι να πω ρε παίχτες εμένα μου ακούγεται αηδία αυτό. Προτιμώ τα τοστάκια και το κοτόπουλο μπούτι με μαύρα μακαρόνια σκέτο. Άσε και το νερό με τζιντζερ τσουκνίδα και soya sause δίπλα, σε αποτελειώνει.

 

μαλλον είμαι ο τυχερός. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

περι ορέξεως.. Εμένα μου αρέσουν οι πουρέδες γενικά. Ετσι, παχυντικοί παχυντικοί με το βουτυρο, την κρέμα και το τυρί! Βέβαια και τα τοστάκια τα τσακίζω αλλά είτε το πιστεύεις είτε όχι, περισσότερο με συμφέρει να ψωνίσω μπουτια ή φτερούγες παρά τυρί και αλλαντικά για τοστακια. ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ. Το νερο ειναι πεντανόστιμο, και ζηλεύεις απλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε brah θύμισε μου τι κάνεις , να πάρεις κιλά ήθελες σωστά?απο γυμναστική? ποδηλασία ?
μου φαίνεται τρως λίγο

ρίξε και μια τα stats σου αν ειναι ευκολο

σχετικά με το φαγητό , ότι μας ευχαριστεί μάγκες και εμένα μου αρέσει το γαμηστερό κεικ πορτοκάλι/κακάο που τρωω το πρωί και κάθομαι κάθε μέρα και το φτιάχνω για το επόμενο πρωί, ενω θα μπορούσα να τρωω κάτι απλό στο τηγάνι
ειναι σημαντικό να σου αρέσει αυτό που τρως γιατι άλλο να κάνεις την καρδια΄σου πέτρα να πετύχει η γράμμωση για 2-3 μηνες και άλλο να τρως όλο το χρόνο κάτι που δεν σου αρέσει με την καμία.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρόν δεν πάω γυμναστήριο, απλά τρέχω πολύ στη δουλειά. Τον πρώτο μήνα έχασα σχεδόν 4 κιλά. Πήρα το 1 πίσω. Το ποδήλατο το πήρα για να πάω καμιά βόλτα, δουλεια σπιτι δουλειά είναι κουραστικό. 

 

Είμαι 29 χρονών, 183, 68 κιλά. Τρωω αρκετα, σχεδον 3κ θερμιδες τη μέρα πλέον.

 

Πρωινό, γάλα 250μλ/δημητριακα, 4 φέτες μαύρο ψωμί με μερέντα και φυστικοβούτυρο, και 2 αυγά ή 4 ασπράδια, αναλογα.

 

Μεσημεριανό συνήθως κοτομπουτια η κοτοφτερουγες με ρυζι ή καμια πατάτα, μπολικη σαλατα iceberg με τοματινια και βαλσάμικο

 

βραδυνό το ίδιο ή 1-2 πίτσες

 

σνακ δεν προλαβαίνω να φάω, ίσως καμια φορά μέσα στη δουλειά να τσιμπήσω κάτι, συχνά γλυκό (κανα κεικ με γαλα κλπ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρόν δεν πάω γυμναστήριο, απλά τρέχω πολύ στη δουλειά. Τον πρώτο μήνα έχασα σχεδόν 4 κιλά. Πήρα το 1 πίσω. Το ποδήλατο το πήρα για να πάω καμιά βόλτα, δουλεια σπιτι δουλειά είναι κουραστικό. 

 

Είμαι 29 χρονών, 183, 68 κιλά. Τρωω αρκετα, σχεδον 3κ θερμιδες τη μέρα πλέον.

 

Πρωινό, γάλα 250μλ/δημητριακα, 4 φέτες μαύρο ψωμί με μερέντα και φυστικοβούτυρο, και 2 αυγά ή 4 ασπράδια, αναλογα.

 

Μεσημεριανό συνήθως κοτομπουτια η κοτοφτερουγες με ρυζι ή καμια πατάτα, μπολικη σαλατα iceberg με τοματινια και βαλσάμικο

 

βραδυνό το ίδιο ή 1-2 πίτσες

 

σνακ δεν προλαβαίνω να φάω, ίσως καμια φορά μέσα στη δουλειά να τσιμπήσω κάτι, συχνά γλυκό (κανα κεικ με γαλα κλπ)

 

νομίζεις οτι τρώς 3κ θερμίδες. Με τα κιλά που είσαι αν τρώς 3 κ θερμίδες θα βάζεις 1 κιλό την εβδομάδα εκτός αν έχεις κανα ιατρικό θέμα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έχει πολύ τρέξιμο η δουλειά σου θα έχεις παραπάνω θερμίδες συντήρησης, ανέβαζε φαγητό σιγά σιγά μέχρι να δεις οτι άρχισες να παίρνεις γιατι δεν είσαι να χάνεις . Αυτά δεν μου φαίνονται 3k θερμίδες πάντως. Πάντα αδύνατος ήσουν ?

εγώ έχω περάσει απο διάφορες φάσεις , μικρός αδύνατος μέχρι αηδίας, μετά για 13 χρόνια κορτιζόνες μαλακίες - > 2 χ βάρος του ύψους μου αγύμναστος λόγο οτι απαγορευόταν απ το πρόβλημα υγείας κάθε μορφή άσκησης εκτός αν ήθελα να πάω τουρνέ σε όλα τα νοσοκομεία της περιοχής -> τα τελευταία χρόνια ειμαι στα 75kg πάνω κάτω @ 1,70κάτι (1,72 αν δεν κάνω λάθος).  Μια φορά έπεσα στα 60-65 όταν μπήκα φαντάρος στο κέντρο (είχα μπει 69-70 μετά απο γράμμωση) και ένιωθα λες και χανόμουν, με είδαν οι δικοί μου και τρόμαξαν,
Γενικά δεν αντέχω να είμαι σε χαμηλά κιλά , ακόμα και 10-9% bf που θα φτάσω θα είμαι ψηλά σε κιλά και ας μου πάρει καιρό .

---------
@mausmaus μου είχες πει πριν λιγο καιρό να μετρήσω χέρι και είχα μετρήσει περιμετρικά δικέφαλο-3κέφαλο κ ήταν 42cm και κάθε μέρα σκεφτόμουν όταν μπω να στο πω, (νωρίς το θυμήθικα).  Η μαλακία ειναι οτι δε ξέρω σε γράμμωση που θα παίζει αν και δεν έχω ιδιαιτερο λίπος στα χέρια/ωμους και τώρα που θα είναι και η κοιλιά gg θα μπορέσω να παίξω μπάλα

ιδικά για χειμώνα ετοιμάσω τρελή φάση για όγκο. Αν έχω και βοήθεια απο ενα συγκεκριμένο άτομο να πατήσω σωστά (ελπίζω να μη βαριέται χχααχ) θα πάει καλά.

του χρόνου το καλοκαίρι θέλω και αν μου πάνε ολα καλα θα έχω φτιάξει τρελή φάση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικέφαλο τρικέφαλο εννοείς μέτρησες διαγώνια? Η μεζούρα πρέπει να είναι κάθετη στο χέρι και μετράς αφού σφίξεις τον δικέφαλο στο σημείο που κάνει peak o δικέφαλος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δικέφαλο τρικέφαλο εννοείς μέτρησες διαγώνια? Η μεζούρα πρέπει να είναι κάθετη στο χέρι και μετράς αφού σφίξεις τον δικέφαλο στο σημείο που κάνει peak o δικέφαλος. 

έτσι το έκανα κ ηταν 42cm

μη παρεξηγείς που γράφω παραπληγικά , είμαι απο προπόνηση και ειμαι χωρίς γλυκογόνο , δε στροφάρει :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ καλά είναι 42 cm για τα κιλά σου, έχεις καλά γενετικά στα χέρια, 

 

Εξαρτάται και από το λίπος βεβαία αλλά εφόσον είσαι πάνω κάτω 15% άντε να πέσεις στα 39-40 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...