Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δε βγαίνει ρε γαμώ το κέρατο, δε βγαίνει. 

Δε βγαίνει.

Δεν. Βγαίνει.

ΔΕΝ. ΒΓΑΙΝΕΙ.

 

Τι σκατά να κάνω τις εβδομάδες που προλαβαίνω να πηγαίνω μόνο δύο φορές;  :(

κοψτες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Για μενα το ειπε το επικινδυνα για την light ,εχουμε μια αδυναμια και εμεις τι να κανουμε ανθρωποι ειμαστε :P

 

εγώ ξεκωλώνομαι στα light όχι coca cola αλλά fanda και sprite. 2 330ml κουτάκια την ημέρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικη σκέψη και ολα θα πανε καλα! (sigh, σαν motivation coach ακουστηκα, ΜΠΛΙΑΞ!)

 

Εγω παντως χτες καραγούσταρα. Εκανα μια διαδρομη 37χλμ με το ποδηλατο και κατα την διάρκεια παίζει να συνάντησα καμία 30αριά ποδηλάτες. Μετά πέρασα από ένα πάρκο διπλα στο σπίτι μου για να το "εξερευνήσω" και ειδα αλλα 20~άτομα να κανουν joggin, και αρκετο κοσμο να την εχει πεσει στα γρασίδια, πικνικ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικη σκέψη και ολα θα πανε καλα! (sigh, σαν motivation coach ακουστηκα, ΜΠΛΙΑΞ!)

 

 

 

Ενδεικτικά, την Παρασκευή σηκώθηκα 7 το πρωί και γύρισα σπίτι μου 4 το πρωί, σηκώθηκα Σάββατο 9 για δουλειά και έτρεχα μέχρι τις 11 το βράδυ.

 

Παίζει με θετική σκέψη να μεγαλώσω τη μέρα; :ρ

 

Θα ήθελα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ένα έξτρα δωμάτιο με όλα τα σχετικά στο σπίτι μου. ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδεικτικά, την Παρασκευή σηκώθηκα 7 το πρωί και γύρισα σπίτι μου 4 το πρωί, σηκώθηκα Σάββατο 9 για δουλειά και έτρεχα μέχρι τις 11 το βράδυ.

 

Παίζει με θετική σκέψη να μεγαλώσω τη μέρα; :ρ

 

Θα ήθελα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ένα έξτρα δωμάτιο με όλα τα σχετικά στο σπίτι μου. ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ.

Αυτο κανω εγω τοσα χρονια  τωρα και προλαβαινω να τα κανω ολα ,δικαιολογιες ειναι αυτα πες οτι βαριεσαι ,αδυναμε χαρακτηρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την δευτέρα; τριτη; τεταρτη; πεμπτη; Κι εγώ πλεον πρέπει να ξυπνάω στις 5 για να πιάσω δουλειά στις 6. Και οταν λεμε δουλεια, είναι η πιο έντονη και αγχωτική που έχω δουλέψει ποτέ. Απο τις 6 ως τις 3 μετα βίας να μπορώ να πιω νερό, και ίσως στο μάζεμα του πρωινού μπουφένα τσιμπήσω κατιτίς. Βρηκα το κόλπο ομως να "ζωντανεψω" μετα τη δουλειά. Ενα ντουζακι στα αποδυτήρια με χλιαρό νερο και την παλεύω να πάω και ένα γυμναστήριο 3/βδομάδα. Και στην τελικη, ποσο θα διαρκέσει αυτό που κάνεις; Είναι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;

 

 

εδιτ, το μονο που μου την ΣΠΑΕΙ παρα πολυ ειναι η αγαπη που τρέφω στον υπνο. 9 ωρες θέλω για να πω οτι ξεκουράστηκα. Καθε μερα κοιμάμαι κατά τις 10-11 το βράδυ. Οποτε κοιμαμαι 6-7 ώρες το βράδυ. Στο πρώτο μου ρεπό απο την "συσσωρευμένη κουραση/αυπνία" χτυπάω 12 ώρα ΓΑΜΩ. Ειναι και θέμα πειθαρχίας όμως. Αν βαλω το ξυπνητηρι στις 8 ώρες δεν πρόκειται να σηκωθώ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θετικη σκέψη και ολα θα πανε καλα! (sigh, σαν motivation coach ακουστηκα, ΜΠΛΙΑΞ!)

 

Εγω παντως χτες καραγούσταρα. Εκανα μια διαδρομη 37χλμ με το ποδηλατο και κατα την διάρκεια παίζει να συνάντησα καμία 30αριά ποδηλάτες. Μετά πέρασα από ένα πάρκο διπλα στο σπίτι μου για να το "εξερευνήσω" και ειδα αλλα 20~άτομα να κανουν joggin, και αρκετο κοσμο να την εχει πεσει στα γρασίδια, πικνικ κλπ.

Εσυ αν συνεχισεις το ποδηλατο θα μεινει μονο  ο σκελετος σου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο κανω εγω τοσα χρονια  τωρα και προλαβαινω να τα κανω ολα ,δικαιολογιες ειναι αυτα πες οτι βαριεσαι ,αδυναμε χαρακτηρα!

 

Ο καθένας έχει τις αντοχές του. Προσωπικά με 3 διαφορετικές δουλειές + διπλωματική έχω βαρέσει κόκκινα. Αν την παλεύεις μπράβο σου. Ειλικρινά.

 

Την δευτέρα; τριτη; τεταρτη; πεμπτη; Κι εγώ πλεον πρέπει να ξυπνάω στις 5 για να πιάσω δουλειά στις 6. Και οταν λεμε δουλεια, είναι η πιο έντονη και αγχωτική που έχω δουλέψει ποτέ. Απο τις 6 ως τις 3 μετα βίας να μπορώ να πιω νερό, και ίσως στο μάζεμα του πρωινού μπουφένα τσιμπήσω κατιτίς. Βρηκα το κόλπο ομως να "ζωντανεψω" μετα τη δουλειά. Ενα ντουζακι στα αποδυτήρια με χλιαρό νερο και την παλεύω να πάω και ένα γυμναστήριο 3/βδομάδα. Και στην τελικη, ποσο θα διαρκέσει αυτό που κάνεις; Είναι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ;

 

Γενικώς κάθονται πολλά τέτοιου είδους μέσα στην εβδομάδα και πολλές φορές τελευταία στιγμή. Τις Δευτέρες είναι στανταρ ότι γυρνάω 11 το βράδυ και είναι η μόνη μέρα που ξέρω ότι έχω φουλ. Κάπου τον Ιούνιο ευελπιστώ ότι θα στρώσει σχετικά το πράμα, το κύριο πρόβλημα αυτή τη στιγμή δεν είναι τόσο οι ώρες όσο το γεγονός ότι είναι αρκετά έως πολύ απρόβλεπτη η φάση. Σκέφτηκα σοβαρά να πηγαίνω πριν ξεκινήσω για δουλειά στο γυμναστήριο (φάση 6 το πρωί ή κάτι τέτοιο), αλλά νομίζω ότι εκεί χτυπάω το limit μου. Πραγματικά δεν έχω την αντοχή χωρίς πρωινό να πηγαίνω να σηκώνω μπάρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν ειναι ολα τα επαγγέλματα το ΄ίδιο.

 

Κουραγιο Yimnmnmn,  θα περασει και μετα ολα θα σε φαίνονται παιχνιδάκι σε λλέω!

 

Όταν περάσει κατέβα Ελλάντα να αλληλοκεραστούμε μοχίτα και τζιν τόνικ και να μιλήσουμε για τον πόνο της αργατιάς.

Και κανόνισε να 'χεις βάλει κανά κιλό ε, δε θέλω ξεφτιλίκια. :Ρ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμπροοοοοοοος της γης οι κολασμέεεεεεεεεενοιιιιιιιιιι, της πεινας σκλαβοι εμπρος εμπρόοοος :P

 

Να κλείσετε charter εσεις κ να έρθετε εδώ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...