Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

To ότι είστε αδέρφια δε σημαίνει ότι είστε το ίδιο γενετικά Άλεξ, θα πέσουν τα ντουβάρια :)

 

Μπορεί να τύχει να έχετε πολλά κοινά στοιχεία, μπορεί να έχετε και λίγα. Σε σας μάλλον έκατσαν τα πολλά. Σε μένα και τον αδερφό μου, τα λίγα. 

 

δεν εννοούσα κάτι τέτοιο. Είπα είμαστε αδέρφια, έχουμε ίδιο ύψος έχουμε ίδιο σώμα, και έχουμε παρόμοιες επιδώσεις ανάλογα με το είδος προσπάθειας οπότε δεν τίθεται θέμα γενετικών

 

o Γιάννης καλά θα κάνει να βάλει καμιά φώτο γιατί νομίζω είναι ο μόνος άντρας που δεν έβαλε (εδώ άστραψε η οθόνη με τον alladin το τούμπανο!). Και εγώ πιστεύω ο Γιάννης αυτός που έκανε την μεγαλύτερη αλλαγή στην ζωή του καθώς μιλάμε για 40 αγύμναστα χρόνια και θέλει μαγκιά αυτό που κάνει με οικογένεια και παιδιά. (μη μιλήσω για αυτοσχέδια μονόζυγα κτλ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εκανα δικέφαλους σήμερα μια δυσκολούτσικη ασκηση που κάθεσαι και η πλάτη είναι με κλήση προς τα πίσω και κρεμάς τα χέρια και τα φέρνεις πάνω...

Την έχουμε ξαναπεί..

Τέλοςπάντων μουδιασαν οι δικέφαλοι απο την προσπάθεια να κάνω όλες τις επαναλήψεις..ειχα πάρει τα 12.5 και έκανα 4 σετάκια χ8 επαναλήψεις.Το πρώτο σετάκι βγήκε 10 επαναλήψεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μα καθε μερα κανω βαρη ποτε να το κανω ; δεν θελω να πεσω σε αποδοση στο τρεξιμο

ή γινεσαι καλος σε κατι ή εισαι μετριος και στα δυο :)

 

αλεξ δεν διαβασα το κειμενο σου (ουτε καν την πρωτη γραμμη οταν ειδα το ποσο μεγαλο ειναι) αλλα το αφησα επιτηδες για να το διαβασω αυριο στη δουλεια να περασει η ωρα :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάσαι που ήθελες να πάρεις κανένα κιλό και λίγους μυς? Τουλάχιστον θα κάνεις 6-ribs.

 

Η μόνη θεραπεία, είναι 2 πιτα καλαμάκι, 3 καλαμάκια και λίγο από κεμπάπ

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.87 - 72 κιλά.

 

Δεν ξεκίνησα βάρη ξαφνικά στα 40. Ξεκίνησα στα 16 κι έκτοτε δοκίμασα πολλές φορές αλλά κάθε φορά τα παρατουσα μετά από 2-3 μήνες καθώς εξαντλομουν. Λόγω της δυσανεξιας στη γλουτενη ήμουν διαρκώς αδύναμος και τα βάρη με αποτελειωναν. Αυτός ήταν ο λόγος που δεν έβγαλα φωτό πριν, δεν περίμενα ότι θα άντεχα αυτή τη φορά. Όμως χωρίς γλουτενη τελικά είμαι άλλος άνθρωπος :)

 

Φωτό θα ποσταρω αλλά λίγο αργότερα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έκανα 37χλμ τελικά με το ποδήλατο, μ.ο 25χλμ/ω. Νιωθω ΚΟΜΜΑΤΙΑ... Τς τς τς.. Αίσχος.

 

Είσαι μικρός, θα συνηθίσεις! :P

 

Αργία η σημερινή μέρα στην Κύπρο, το γυμναστήριο κλειστό (ως είθεισται!), οπότε, καβάλησα το ποδήλατο και βουρ... 49,23χλμ (περίπου τα 27χλμ ήταν ανήφορα), 1484 θερμίδες καμμένες. Μια χαρά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα αν θες την γνωμη μου προσπαθησε να ελλατωσεις η και να το κοψεις τελειως το αλατι !

συνηθεια ειναι .. λενε το φαγητο αναλατο δενειναι νοστιμο κτλ ! εγω που δε τρωω ποτε αλατι - αν μου βαλεις αλατι στο φαι το βρισκω αηδια δε μπορω να το φαω ! αναλατο το θεωρο πεντανοστιμο ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν καμποσο καιρο ειχα κανει 96 χλμ (λαρισα αγιοκαμπο κ πισω) και δεν ειχα νιώσει τόσο κουρασμένος. Δεν ξερω τι φταίει, ισως το οτι με πηδαν καλά στη δουλειά. 

 

 

Dakon, για το φαγητο εχεις δικιο, τρωω αρκετα. Για την ακρίβεια 3κ θερμιδες τη μμερα φάση, Παιρνω πισω τα 3-4 κιλα που εχασα τον πρώτο μηνα δουλειας :P

 

2 pizzes ετοιματζίδικες 1800 θερμίδες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα αν θες την γνωμη μου προσπαθησε να ελλατωσεις η και να το κοψεις τελειως το αλατι !

συνηθεια ειναι .. λενε το φαγητο αναλατο δενειναι νοστιμο κτλ ! εγω που δε τρωω ποτε αλατι - αν μου βαλεις αλατι στο φαι το βρισκω αηδια δε μπορω να το φαω ! αναλατο το θεωρο πεντανοστιμο ..

Nαι Μαου μαου και γω ανάλατα τα τρώω, απεχθάνομαι το αλάτι όπως και τη λαδίλα. 

Δικοί μου όμως άνθρωποι βάζουν με τους τόνους ... και έλεγα μπας και ετούτο είναι λίγο καλύτερο από τα άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.87 - 72 κιλά.

 

Δεν ξεκίνησα βάρη ξαφνικά στα 40. Ξεκίνησα στα 16 κι έκτοτε δοκίμασα πολλές φορές αλλά κάθε φορά τα παρατουσα μετά από 2-3 μήνες καθώς εξαντλομουν. Λόγω της δυσανεξιας στη γλουτενη ήμουν διαρκώς αδύναμος και τα βάρη με αποτελειωναν. Αυτός ήταν ο λόγος που δεν έβγαλα φωτό πριν, δεν περίμενα ότι θα άντεχα αυτή τη φορά. Όμως χωρίς γλουτενη τελικά είμαι άλλος άνθρωπος :)

 

Φωτό θα ποσταρω αλλά λίγο αργότερα.

 

να δεις που θα ποστάρει φώτο του στυλ "πάρτε τα @@ μου μαλάκες σας έχω φλομώσει στο δούλεμα ένα χρόνο είμαι 1.72 , 87 κιλά"

 

04.jpg

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημητρα αν θες την γνωμη μου προσπαθησε να ελλατωσεις η και να το κοψεις τελειως το αλατι !

συνηθεια ειναι .. λενε το φαγητο αναλατο δενειναι νοστιμο κτλ ! εγω που δε τρωω ποτε αλατι - αν μου βαλεις αλατι στο φαι το βρισκω αηδια δε μπορω να το φαω ! αναλατο το θεωρο πεντανοστιμο ..

αλατι δεν βαζω πουθενα πλέον, μονο αν παρω κατι ετοιμο οταν δεν εχω χρόνο.

 

Δημητρούλλλα, http://en.wikipedia.org/wiki/Himalayan_salt  και http://en.wikipedia.org/wiki/Halite

 

για να πουλησουν θα κανουν τα πάντα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...