Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είσ' ωραίος!! Θες κι ένα φρεζάκι για να κάνεις το χώμα αλοιφή, ειδάλλως πέρνα το από κοτετσόσυρμα να σπάνε οι χοντροί σβώλοι. Πόσα τετραγωνικά είναι ο κήπος; Πόσα ζαρζαβάτια βάζεις κι ανα τι αποστάσεις;

 

Ίσιωμα πλάτης=Έμφαση στις άρσεις θανάτου;

 

Επίσης, γενικά μιλώντας, 8 επαναλήψεις είναι ΟΚ; Ή να προσπαθώ για παραπάνω (10-12);

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τωρα ειναι ετσι...

 

post-223961-0-80317500-1371055387_thumb.jpg

 

post-223961-0-64708600-1371055455_thumb.jpg

 

Ποσα τετραγωνικα ειναι δεν ξερω στο περιπου 18 αν ειναι...

 

 

Εμεις φτιαχνουμε καρικια (ετσι τα λεμε εδω) οπου μεσα βαζουμε τα φυτα.

 

 

Οσο για τις αρσεις θανατου θελουν προσοχη...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Dakon μίλησε για "ίσιωμα" σε περίπτωση που οι ώμοι έχουν πρόσθια προβολή. Κάντε εσείς σωστά τις ασκήσεις σας και γυμνάστε όλες τις μυϊκές ομάδες και δεν θα έχετε θέμα.

 

Όσο για τις άρσεις ρωτάς αν είναι οκ. Οκ για τι ? Για δύναμη ας πούμε δεν είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Αρσεις λοιπόν. Τα πράγματα είναι απλά. 1 σετάκι των 5 επαναλήψεων κάθε εβδομάδα, 2ερη άσκηση στη μέρα της πλάτης. Ξεκινάτε από τη μεγαλύτερη πλάκα του γυμναστηρίου , συνήθως 20κιλη (άρα αρχικά κιλά 60, 20+20+μπάρα) και ανεβάζετε 5 κιλά την εβδομάδα. Αν είστε πολύ ανασφαλείς, ξεκινάτε με 40 κιλά (10+10+μπάρα) , λίγο πιο υψωμένη από το έδαφος, πάνω σε πλάκες πχ. και ανεβάζετε 5 κιλά την εβδομάδα. Σε 2 μήνες βλέπετε τρελές διαφορές και τι εστί βερίκοκο.  Τεχνική υπάρχου ΑΠΕΙΡΑ βίντεο στο youtube και ξεκινώντας από χαμηλά δεν θα έχετε κανένα θέμα. Μη χρησιμοποιείτε ζώνες. Θα σας αλλάξει το πως βλέπετε το γυμναστήριο 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί googlαρα trypophobia?

γιατι ? γιατί ? ΓΙΑΤΙ ?

 

με έχει πιάσει μια ανατριχίλα μια αηδία, μου έρχεται να κάνω εμετό !!!!!!!!!!!

πω γαμώ

FMLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!!!!!

 

Γιατί να το googl-άρεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ελαφριά κυφωση από πιτσιρικάς κι έχω αρχίσει να ¨ισιωνω¨ από τα βάρη. Να ευχαριστήσω/εντείνω τις αρσεις θανάτου;

 

Επίσης, αν είναι 2η άσκηση, ποια να βάλω 1η; Το goodmornings ας πούμε;

 

Λίβερπουλ ο κήπος είναι κούκλα, να τον χαίρεσαι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ελαφριά κυφωση από πιτσιρικάς κι έχω αρχίσει να ¨ισιωνω¨ από τα βάρη. Να ευχαριστήσω/εντείνω τις αρσεις θανάτου;

 

Επίσης, αν είναι 2η άσκηση, ποια να βάλω 1η; Το goodmornings ας πούμε;

 

Λίβερπουλ ο κήπος είναι κούκλα, να τον χαίρεσαι!

Μπα...εγώ δεν θα έβαζα GM's και Deadlift στην ίδια προπόνηση. Αν θες να βάλεις GM's βάλτες στα πόδια...κι εγώ έτσι το έχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω φιλε μου...

 

Αφου σωθηκε απο το χαλαζι δεν φοβαμαι τιποτα..

 

Αρσεις θανατου τοσα πολλα κιλα;;;

 

Εδω εχει και οδηγιες εκτελεσης http://ensomati.gr/item/arseis-thanatou-meros-1.html

 

Την μπαρα την αφηνουμε εντελως κατω ομως να ακουμπησει και μετα παλι πανω;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν έχεις ξανακάνει βάλε λιγότερα...όσα θες για να βρεις την τεχνική σου

 

Σε ευχαριστω φιλε μου...

Αφου σωθηκε απο το χαλαζι δεν φοβαμαι τιποτα..

Αρσεις θανατου τοσα πολλα κιλα;;;

Εδω εχει και οδηγιες εκτελεσης http://ensomati.gr/item/arseis-thanatou-meros-1.html

Την μπαρα την αφηνουμε εντελως κατω ομως να ακουμπησει και μετα παλι πανω;;

Αν δεν έχεις ξανακάνει βάλε τόσα ώστε να νιώθεις σίγουρος για την τεχνική σου. Βοηθάει να βγάλεις και βίντεο την ώρα που εκτελείς για να διορθώνεις τα λάθη σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανω μια καινουργια ασκηση προσεχω πολυ την σωστη εκτελεση της και μετα να ανεβαζω κιλα...

 

Δηλαδη πρεπει να νιωθω πολυ μακακας που στηθος ακομα κανω στις 6 επαναληψεις 45 κιλα με την μπαρα. Ασε που ειναι η μοναδικη ασκηση που φοβαμαι, διοτι ειμαι μονος μου, αν γινει η στραβη και δεν μπορω να τα σηκωσω βλεπω να σπαω το θωρακα μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν κανω μια καινουργια ασκηση προσεχω πολυ την σωστη εκτελεση της και μετα να ανεβαζω κιλα...

 

Δηλαδη πρεπει να νιωθω πολυ μακακας που στηθος ακομα κανω στις 6 επαναληψεις 45 κιλα με την μπαρα. Ασε που ειναι η μοναδικη ασκηση που φοβαμαι, διοτι ειμαι μονος μου, αν γινει η στραβη και δεν μπορω να τα σηκωσω βλεπω να σπαω το θωρακα μου..

Σιγά ρε συ...μην σε νοιάζουν πόσα κιλά κάνεις. Αν είσαι μόνος σου καλό είναι να είσαι επιφυλακτικός. Κι εγώ που κάνω μόνος μερικές φορές υπερεκτίμησα την δύναμή μου και μου μείνανε τα κιλά στο στήθος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα που είχα ώμους έκανα 90kg πιέσεις σε μηχάνημα και ήμουν άνετος
στα 16kg+16kg προτάσεις με αλτήρες νιώθω ενα κράκ στην πλάτη μου στο επάνω μέρος και πήγε να μου κόψει την αναπνοή
περίεργη φάση , αλλα η προπόνηση βγήκε και με το παραπάνω
αυτές τις μέρες με γυροφέρνει θα την πάθω όπως πέρσι (θλάση στον καρπό και πόνος για να βγαίνουν οι προπονήσεις ...) :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...