Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια εχετε να προτεινετε συμβουλες για το πως χανουμε λιπος χωρις να χασουμε μυικη μαζα ?

 

1) Γυμνάζεσαι σκληρά

2) Τρως πολύ καλά πριν κοιμηθείς 

4) 2Χσωματικό βάρος σε κιλά πρωτεΐνη σε γραμμάρια (160γ την μέρα αν είσαι 80 κιλά)

3) το caloric deficit σου είναι πολύ μικρό δηλαδή κοντά 5%. Ας πούμε ότι δεν χάνεις για κανένα λόγο πάνω από 1 κιλό τον μήνα. (η 2 κιλά τον μήνα αν το ποσοστό λίπους σου είναι πάνω από 16%)

 

αυτοί είναι οι γενικοί κανόνες.

 

Τώρα αυτό που ρωτάς εξαρτάται και από το επίπεδό σου. Αν είσαι 20% λίπος και γυμνάζεσαι 6 μήνες / ένα χρόνο , αποκλείεται να χάσεις μυική μάζα ότι και να κάνεις. Αν είσαι 13% λίπος και γυνμνάζεσαι 2 χρόνια πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός με το πρόγραμμα και την διατροφή σου για να διατηρήσεις όσο δυνατόν περισσότερη μυική μάζα μπορείς. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λοιπον, αν και συνηθως το συγκεκριμενο site γραφει ο,τι να ναι γενικα και κυριως πανω στη γυμναστικη, αυτο το αρθρο λεει πολλα σωστα πραγματα μεσα. Αξιζει μια ματια απο καποιον που μαθαινει τωρα.

Τα περισσοτερα, βεβαια, αν οχι ολα, εχουν ειπωθει πολλακις και εδω μεσα.

 

http://www.oneman.gr/keimena/men_s_only/body/80-symvoyles-gia-myiko-ogko.2716529.html

Πολύ καλό, μπράβο Μιμη!

In other news, κι εγώ συμφωνώ με το γατοκοριτσο, παίζει πολύ υπερβολή χωρίς λόγο.

 

Στην τελική βέβαια όλοι, πλην του Αντώνη :P, ενήλικες είμαστε, κάντε ότι καταλαβαίνετε.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εχετε να προτεινετε συμβουλες για το πως χανουμε λιπος χωρις να χασουμε μυικη μαζα ?

Σε αυτά που είπε ο Άλεξ να προσθέσω και την σημασία των υδατανθράκων. Προσπάθησε να έχεις αρκετούς μίας και βοηθάνε στο protein sparing...δηλαδή στο να μην στρέφεται το σώμα μας σε μυς για να πάραξει ενέργεια αλλά να παίρνει από τους υδατάνθρακες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα εκανα μια προσθεση στο 2 που λεει κ θα εβαζα να  τρως πολυ καλα και στο πρωινο σου! τα αλλα ολα που του  λεει ειναι τελεια ! λοιπον πιτζαμες vs σωβρακου - ψηφοφορια !

εγω ψηφιζω σωβρακο !  δε μπορω με τιποτα να κοιμηθω με πιτζαμα (οκ φορμα εννοει ο αλεξ) νομιζω οτι πνιγομαι δε μπορω θελω ελευθερια ! και 0 βαθμους να εχει μπαινω στο παπλωμα απο κατω  με το μποξερακι και ειμαι αρχοντας 

αλεξ δε πειραζει αν δε συμφωνουμε στις σωβρακοφανελες εμεις - εχουμε τις ιδιες αποψεις στο gym και στην προπονηση  και αυτο μετραει :-)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην τελική βέβαια όλοι, πλην του Αντώνη :P, ενήλικες είμαστε, κάντε ότι καταλαβαίνετε.

 

Χιούστον έχουμε πρόβλημα...

 

 

:lol: :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαi gym, για στηθος -δικεφαλα ηρθα σε αεροβιο το γυρισα πρωτη φορα βαριεμαι να κανω βαρη και το ριχνω στον διαδρομο ειμαι καλα γιατρε; Μου συμβαινει κατι; Η μηπως το ζω που ερχεται το γαμηστερο καλοκαιρι;

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Βαζεις και κρεμες συσφιξης,αντικυτταριτιδικες??????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Και κάτι ακόμα. .ακολουθώ μερικά από τα προγράμματα που προτείνει το site muscle and strength συγκεκριμένα

: http://www.muscleandstrength.com/workouts/main.html

 

Δεν ξέρω εάν είναι γνωστό ή άμα έχετε κάποιο εναλλακτικό site με προγράμματα που προσφέρουν αποδόσεις πάνω από όλα .. θα ήθελα να μου προτείνετε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικέφαλα και τρικεφαλα είναι περιορισμενες οι ασκήσεις και εφαρμόζω που και που μερικά burn sets

Αυτό το πρόγραμμα με ενδιαφέρει να μου λέγατε άποψη :

http://www.muscleandstrength.com/workouts/build-bigger-upper-body-workout

 

(Αυτό κάνω )

Μόνο για πλάτη και ώμους άμα αξίζει δλδ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικέφαλα και τρικεφαλα είναι περιορισμενες οι ασκήσεις και εφαρμόζω που και που μερικά burn sets

Αυτό το πρόγραμμα με ενδιαφέρει να μου λέγατε άποψη :

http://www.muscleandstrength.com/workouts/build-bigger-upper-body-workout

 

(Αυτό κάνω )

Μόνο για πλάτη και ώμους άμα αξίζει δλδ

 

Άμα κάνεις Deadlift, Clean and press και όλες τις άλλες rows, τι να πω, μια χαρά το κόβω το πρόγραμμα. 

 

Λοιπόν, πρωινή προπόνηση σήμερα, δοκίμασα ένα preworkout, coca cola+ στιγμιαίος καφές+2 κουταλιές κρεατίνη και το αποτέλεσμα ήταν 250Kg Deadlift για μονή και 200 κιλά squat. Βέβαια περιττό να πω πως τα νεύρα μου είναι κάπως τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενταξει, θα σε παρω στο μπαλετο να κανουμε μαζι

Δεν χορευω αλλα θα ερθω να βλεπω .Μου αρεσει να μου χορευουν γυναικες .

 

Άμα κάνεις Deadlift, Clean and press και όλες τις άλλες rows, τι να πω, μια χαρά το κόβω το πρόγραμμα. 

 

Λοιπόν, πρωινή προπόνηση σήμερα, δοκίμασα ένα preworkout, coca cola+ στιγμιαίος καφές+2 κουταλιές κρεατίνη και το αποτέλεσμα ήταν 250Kg Deadlift για μονή και 200 κιλά squat. Βέβαια περιττό να πω πως τα νεύρα μου είναι κάπως τώρα.

Dakon δεν υπαρχεις πουθενα ρε φιλε την coca  πως την συνδυασες πρωτη φορα το ακουω ,τοσο παρθενο οργανισμο εχεις που σε πιανει ?Μονη 250 με τι λαβη εκανες? ειχες δεσει γονατα η χυμα?

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ισχύει ή είναι placebo effect? :P

 

 

πρωινό σμούδι.

 

240μλ γάλα (ημιαποβουτυρ.)

2 αυγά μεσαία

100γρμ μυρτιλα (blueberries)

4 κουταλιες του γλυκού φυστικοβούτυρο

2 κουταλιες της σουπας μέλι

(αν εχετε μπανανα χώστε την και αυτή, εγω δεν ειχα :P )

 

660 θερμίδες/60γρ υδ/κες/33γρ πρωτείνη/33γρ λιπαρά.

 

βγηκε 2μιση  κούπες βέβαια!

 

ευχάριστη γεύση, ωραία πυκνότητα το κάνετε όσο γλυκό θέλετε προσθέτοντας ή αφαιρώντας μέλι.

 

 

2014-04-01-0817_zps03583ef6.png

 

ρε τι βρισκεις οταν καθαριζεις εξωτερικους σκληρους!

 

ανοίξτε το με δική σας ευθύνη!

 

εγώ, πριν 5 χρονια και κάτι, εποχή WoW..

 

 

 

 

post-202120-0-31680200-1396336059_thumb.jpg

 

 

 

Επεξ/σία από tehAllantin
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...