Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πειραζει αν τη σκονη πρωτεινης την χτυπαω με το μηχανακι του φραπε αντι για το σεικερ?

Όχι δήμητρα...κι εγώ καμιά φορά έτσι το κάνω όταν δεν βρίσκω το καπάκι του shaker.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θέλω και γω ρε βόζι να πιάσω το 10αρι , θα το παλέψω αρκετά , πιστεύω οταν ξανά ξεκινήσω τρέξιμο σε κανά μήνα θα επανέλθω και θα το πιάσω.

 

Ωραίος ωραίος.

 

Edit: η προπόνηση όσο βγαίνει κάθε φορά , ειναι αποδοτική για αύξηση αντοχής?

Μιλάω για τρέξιμο.δηλαδη την μια φορά φτάνω 8κλμ συνεχόμενα , την άλλη 9 κοκ...αλλά εννοώ μετά δεν υπάρχει , πεφτεις κατω

 

kuzko ειναι αναλογα και τι στοχους εχεις με το τρεξιμο! γενικα μην ανεβασεις αποτομα τα εβδομαδιαια χιλιομετρα (ουτε τα χιλιομετρα προπονησεων) γιατι θα την ακουσεις. μπορει ακομη και μικροτερης αποστασης και διαρκειας προπονησεις να ειναι καλυτερες απο το να βγαλεις πχ 10χλμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πειραζει αν τη σκονη πρωτεινης την χτυπαω με το μηχανακι του φραπε αντι για το σεικερ?

 

Όχι, και αν έχεις καλή μάρκα πρωτείνη, που δεν είναι μπετόν δηλαδή πέτα το διχτάκι, τζάμπα πλύσιμο είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρείς τελευταίες προπονήσεις το παραξήλωσα ακόμα και για τα δικά μου δεδομένα. Ώς αποτέλεσμα χτες δεν τραβούσε το σύστημα όπως έπρεπε και αποφάσισα να πάρω 2 μέρες off. 

 

Επίσης το βράδυ που πήγα να βάλω πιτζάμες στο άσχετο πιάστηκε η μέση μου, το νευρικό πιάσιμο που πονάει πολύ οπότε με βλέπω μεθαύριο μόνο με μηχανήματα. 

 

Τι πιτζαμες ρε ολοκληρος μαντραχαλος εισαι και στην Κυπρο που κανει ζεστη by default xa0xa00xa0xa

Πειραζει αν τη σκονη πρωτεινης την χτυπαω με το μηχανακι του φραπε αντι για το σεικερ?

Tι εγινε μαγκεψες και εσυ και αρχισες αυτα τα σατανικα με πρωτεινες κτλπ?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επειδή στην Κύπρο κάνει ζέστη by default τα σπίτια δεν έχουν κεντρική θέρμανση, μόνο air condition.

 

να σε δώ εσένα τους 3 μήνες που έχει 5-12 βαθμούς το βράδυ πώς την βγάζεις με το air condition

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε μου  και με μειον - πιτζαμες δεν φοραω με το σλιπακι κυκλοφορω  ,δεν μπορω να κοιμηθω αλλιως αισθανομαι πως φοραω ρουχα με τις πιτζαμες ,απο παιδακι εχω να τις βαλω .Αν το μαθει το clark  θα φας αλλο δουλεμα αχχαχαχα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν με δουλεύει το clark γιατί ξέρει ότι δεν έχω "πιτζάμες". έχω μια φόρμα και μια μπλούζα που φοράω μόνιμα σπίτι είτε κοιμάμαι είτε όχι, αλλά να γυρνάω με σλιπάκι το χειμώνα δεν το συζητάω καν. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εγινε μαγκεψες και εσυ και αρχισες αυτα τα σατανικα με πρωτεινες κτλπ?

Ναι, αμε. Βλεπεις, με χαλασαν τα κυκλωματα.

Το χρησιμοποιω μονο ως μεταπροπονητικο. Και σκεφτομαι να το βαλω κ σε κανα γλυκακι οταν φτιαχνω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OHP 1+ 
OHP: 5x60, 3x70, 1x80 (εδώ στενοχωρήθηκα, απλά δεν ανέβαινε η μπάρα οπότε έκανα άλλες 2 μονές και πρόσθεσα λίγο ακόμα ) 1χ80, 1χ80, 3χ70, 5χ60
Lat pulldowns: 3x8x79
Bench Press: 3x10x60
Triceps Pushdowns: 3x15+x52
Face pulls: 3x12+x23
Hyperextensions: 3x10

 

Θα βγάλω λίγο τα 5χ10 squats την παρασκευή, να τα κάνω 5χ5 γιατί οι πολλές επαναλήψεις μου κουράζουν το αριστερό γόνατο τελικά. Μη πάθουμε καμιά τενοντίτιδα στα καλά καθούμενα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...