Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Μια συνταγή για περιποιημένη ομελέτα, χωρίς λάδι, φουλ σε πρωτείνη:

 

Αυγά-όσα θέλουμε

Τυρί-όσο θέλουμε

Αλεύρι-όσο χρειαστεί

 

Χτυπάμε αυγά και τυρί να ομογενοποιηθούν και προσθέτουμε τόσο αλεύρι ώστε να γίνει πολύ παχύρευστο. Το απλώνουμε σε ταψί με λαδόκολα και το ψήνουμε σε προθερμασμένο φούρνο στους 200 βαθμούς για 15-20 λεπτά. 

 

Βγαίνει παχιά κι αφράτη, σαν τυρόπιτα. :)

 

Φαντάζομαι ότι εάν προσθέσουμε λίγη ντομάτα ή/και λίγο ζαμπόν γαλοπούλας δεν είναι κακό, ε; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γευστικά εννοεις; Μάλλον όχι, γούστα είναι αυτά.

 

------------------------------------

 

Έχει κανείς εμπειρία από φτιάξιμο μονόζυγου; Παίρνουμε 2 ξύλινα παλούκια κι ένα σωλήνα. 

 

1ος τρόπος: Ανοίγουμε μια τρύπα στο χώμα, με δράπανο, λίγα χιλιοστά πιο μικρή από τη διάμετρο του παλουκιού και το παλουκώνουμε, κάπου μισό μέτρο.

 

2ος τρόπος: Ανοίγουμε μεγάλη τρύπα με πατόφτυαρο και στερεώνουμε το παλούκι με τσιμέντο. 

 

Για το 2ο τρόπο δεν υπάρχει θέμα στερεότητας, απλά είναι πιο μπελαλίδικος. Ο 1ος θα κάνει δουλειά ή τα παλούκια θα παίζουν και θα κάνουμε κούνια-μπέλα μαζί με τα pull-ups;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω ειμαι ασχετος απο μαγειρεικη αλλα βαζουμε αλευρι στην ομελετα Γιαννη?

Oσες φορες εκανα  στο ιδιο γυμναστηριο χωρισα .

ναι βαζεις αλευρι για να φουσκωσει περισσοτερο και να ειναι πιο χορταστικη εγω βαζω 1-2 κοταλιες του γλυκου αλευρι ολικης και γινεται υπεροχη !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω ότι οι φώτο του τύπου στα μονόζυγα έχουν υποστεί επεξεργασία ενώ αυτή που παρέθεσα όχι, οπότε δεν βγαίνει συμπέρασμα. Αυτές οι σκιές απο πάνω με τόσο φωτισμό δεν υπάρχουν στην φύση. Στην πλάτη είναι σαν να τις ζωγραφίσαν με σπρει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε νομιζω ρε συ αλεξ , λογικα παντως χτυποντας το ονομα του στο ytube  θα παιζει κ βιντεο !

παντως συμφωνω 100% με σιλβε η πυκνωτητα του ειναι τρομερη ειτε ειναι 5 ειτε ειναι 6 σε αντιθεση με του αλλου που ειναι λες και εχει βγει απο τον ταφο ! η λες και θα μπει :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ένας που πόσταρε ο alex είναι στεγνός κ απο νερά (ίσως κ να έπαιξε διουρητικό ίσως κ όχι) ενώ του Mau-Maus είναι γεμάτος απο carbs , έχει τα νεράκια του κ δίχνει καλύτερα. Ο άλλος μου θυμίζει οταν γίνεσαι corpse σε ενα παιχνίδι το "dark souls" χαχαχαχαχα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Oσες φορες εκανα  στο ιδιο γυμναστηριο χωρισα .

και γω - γι αυτο αποφευγω την προπονηση με γυναικες στο gym ! :-)

 

οσοι παντως κανουν ζευγαρι να δυο ωραιες ιδεες - η δευτερη για καμψεις και καθισματα μαζι ..

1238040_10152568032684897_1966697672_n.j

 

 

1237519_10152573807304897_1883173695_n.j

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

                                 Γαμησε η φωτο !!!!

1978612_10153053680224897_567536511_n.jp

                             Καλημερες ..

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε γαμώτο αποφεύγω τους τραυματισμούς στο γυμναστήριο και μου έρχονται με γελοίο τρόπο. Χτες έπεσα από το γέλιο από μία καρέκλα και στούκαρα τον αγκώνα δεν ξέρω και γω που και τώρα με το ζόρι φτάνει τις 90 μοίρες.

 

Αν και αύριο είναι έτσι πάμε για μία εβδομάδα off. Ίσως βέβαια να είναι και καλό γιατί το ΚΝΣ εδώ και κάμποσο υπολειτουργεί.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

http://connect.garmin.com/activity/470058343

 

ειπα να παω ποδηλαταδα! 61χλμ και ενα αρκετα μεγαλο βουνο!! στο γυρισμο ενας μαλακας με χτυπησε ευτυχως δεν πηρε ποδι και πετυχε λιγο το ποδηλατο πισω! αν καθομουν λιγο ακομη θα χαμε πλακωθει οποτε την εκανα γιατι δεν γουσταρα να χτυπησω κοσμο!

 

ηθελα να ξερα ποιος με καταραστηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ τρείς τελευταίες προπονήσεις το παραξήλωσα ακόμα και για τα δικά μου δεδομένα. Ώς αποτέλεσμα χτες δεν τραβούσε το σύστημα όπως έπρεπε και αποφάσισα να πάρω 2 μέρες off. 

 

Επίσης το βράδυ που πήγα να βάλω πιτζάμες στο άσχετο πιάστηκε η μέση μου, το νευρικό πιάσιμο που πονάει πολύ οπότε με βλέπω μεθαύριο μόνο με μηχανήματα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...