Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δηλαδη χλαπατσας κανεις 35 κιλα επι 10 και ολο αυτο και μετα βγαζεις τα 100+ επι 10 φορες;;;

Με ελευθερη μπαρα;;;

 

Γιατι δ κανεις ενα καλο ζεσταμα και μετα 4*8 τα 85-95 πχ...

 

Γιαννη ζοριζομαστε λεμε... Αλλιως το σωμα τα συνιθιζει και τεμπελιαζει...

 

Αυριο προπονηση.. Γιατι σαββατο παλι θα τρεχω σαν τον χαζο...

Το ζέσταμα μου ειναι το 10χ35 ναι σε ελευθερη μπάρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι μένα περίεργο μου είχε φανεί. Έχει λογική το να κάνεις ίδια reps στα 35kg και ίδια reps στα 110kg?
 


Καλη αυτη η YiN η snob σαν την Δημητρα?

καλά εσύ γκόμενα ψάχνεις να ρίξεις; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα 86.5 , ξεφυγαμε λίγο. Πισω στα 84. 

 

πόσο εύκολο ειναι να βάλω κιλά πάντως ρε πουστη. Αν αρχίσω να τρώω και πρωινό και κάνω ίδιες τις μέρες προπόνησης και τις Off μέρες θα πάω 95 κιλά για πλάκα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εφημεριδες και εσυ ?

 

χάχα όχι οι εφημερίδες κομμένες είτε βάζω είτε χάνω κιλά. Με IF δεν υπάρχει λόγος για ταλαιπωρία. Στα 86.5 δεν έφτασα τυχαία ήθελα να βάλω απλά ήθελα να πάω μέχρι 86

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φώτη, τα παραλές ....

Δεν νομιζω απλα εχω ανεπτυγμενο γευστικο κριτηριο και επισης μου αρεσει το φαγητο .Επειδη σεβομαι τις ωρες  που δαπανω και την προσπαθεια που καταβαλω  στο gym  προσπαθω να πετυχω το βελτιστο αποτελεσμα γιατι ετσι  ειμαι παντα .Αν δεν με ενδιαφερε αυτο σιγα μην ετρωγα" βρυα και λειχηνες ".Δηλαδη σοβαρα βρωμη για πρωινο ...

Ειναι αλλο πραγμα να τρεφομαστε σωστα για τον σκοπο που θελουμε να πετυχουμε και αλλο να ισχυριζομαστε πως ειναι γευστικα  μην κοροιδευομαστε και μεταξυ μας .

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά 2 αλλαγές κάνω για να βάλω κιλά και τις παίρνω πίσω για να χάσω κιλά, απλά πράματα

 

1) Στα μακαρόνια ολικής όταν βάζω κιλά τα τρώω με κιμά που φτιάχνω μια μαμρμίτα κάθε σκ. Για να χάσω τα τρώω με σαλτσα ελεόλαδου μουστάρδας και λεμονιού

2) Αντί για μπούτι κοτόπουλο που συνοδεύω τα μακαρόνια τρώω πανσέτα η χοιρινό λεμό η αρνί με μουστάρδα

 

απλά πράματα, ο κορμός κορμός και η σοκολάτα σοκολάτα δεν αλλάζουν αυτά. :D

 

από εφημερίδα τρώω σκέτα αυγά και ασπράδια με κάποιο φρούτο όπως πράσινο μήλο αλλά μου αρέσουν πολύ και δεν χαλιέμαι

 

(μόλις περιέγραψα το 90% της διατροφής μου btw)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κ έκανα πλάκα δεν ειναι μόνο αν κρατάς κιλά , το θέμα ειναι πως τα κρατάς

τις τσάντες έτσι τις κρατάς. ουσιαστικά κάνεις farmers walk λολ!

 

farmers-walk.jpg

 

 

Ρε πάτε καλά ρε; Αυτό κάνω κάθε Σάββατο που πηγαίνω σούπερ μάρκετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά 2 αλλαγές κάνω για να βάλω κιλά και τις παίρνω πίσω για να χάσω κιλά, απλά πράματα

 

1) Στα μακαρόνια ολικής όταν βάζω κιλά τα τρώω με κιμά που φτιάχνω μια μαμρμίτα κάθε σκ. Για να χάσω τα τρώω με σαλτσα ελεόλαδου μουστάρδας και λεμονιού

2) Αντί για μπούτι κοτόπουλο που συνοδεύω τα μακαρόνια τρώω πανσέτα η χοιρινό λεμό η αρνί με μουστάρδα

 

απλά πράματα, ο κορμός κορμός και η σοκολάτα σοκολάτα δεν αλλάζουν αυτά. :D

 

από εφημερίδα τρώω σκέτα αυγά και ασπράδια με κάποιο φρούτο όπως πράσινο μήλο αλλά μου αρέσουν πολύ και δεν χαλιέμαι

 

(μόλις περιέγραψα το 90% της διατροφής μου btw)

Ετσι τρωω και εγω alex  χαιρω πολυ ,εδω μιλαμε οτι αυτα που τρωω  στην δικη μου δεν τα τρωει κινεζος σε λιμο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι θέμα επιλογής δεν νομίζω ότι κερδίζεις κάτι, με τον ίδιο ρυθμό θα χάσουμε και με τον ίδιο ρυθμό θα βάλουμε. Ίσως πρέπει να πειραματιστείς με το IF καμια φορά τουλάχιστον όταν κόβεις κιλά γιατί ταλαιπωρείσαι άδικα αφου δεν σου αρέσει το χαρτί. 

 

Για εμένα το χαρτί είναι για 10-11% λίπος και κάτω

 

Για πάνω απο 10% λίπος μου φαίνεται υπερβολή. Εγώ όταν πάω 12 δεν θα ασχοληθώ για παρακάτω νομίζω θα είναι υπερ αρκετο, δεν έχω κολλήματα να μετράω φλέβες. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...