Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιά χαρά είναι το 4ήμερο σπλιτ. Τα πόδια έχε τα μόνα τους. Μπορείς να το κάνεις έτσι το σπλιτ:

 

Πλάτη-δικέφαλα, Στήθος, Πόδια, Ώμοι-τρικέφαλα.

 

Στην πλάτη έχεις πολύ μηχάνημα. Κάνε βασικές ασκήσεις.3-4 σετ deadlift, 3 σετ κωπηλατική με μπάρα, 3 σετ μονόζυγο, 3 σετ κωπηλατική με αλτήρα, 3 σετ close grip lat pull down στην τροχαλία και είσαι τζιτζι.

 

Στους ώμους μία άσκηση για κάθε μοίτα των ώμων. 4 σετ OHP, 4 σετ Lateral raises και 4 σετ rear delt flyes. Και 4 σετ shrugs με μπάρα ή αλτήρες.

 

Επίσης μην περιορίζεσαι μόνο στις 8-10 επαναλήψεις. Πάιξε και 6 άρες...κάνε και 15άρες. Έχε γενικά μέσα σε μία προπόνηση διαφορετικά εύρη επαναλήψεων.

 

ΑΝ πήρες σοκολάτα ναι ειναι πολύ ωραία

Το είχα σκεφτεί και γω για το πολύ μηχάνημα.

Θα δοκιμάσω αυτά που μου έδωσες για πλάτη και ώμους...με μια επιφύλαξη στα dead lifts γιατί πρέπει να βρω κάποιον να μου δείξει γιατι τα πρωινά που πηγαίνω , το μαλακιστηρι που έχει το gym εκεί δεν το εμπιστεύομαι.

 

Την 5η μέρα λοιπόν να κάνω την προπόνηση πλάτης και ωμών μαζί? πολλά δε θα ειναι?

Εκεί θέλω παραπάνω δουλειά οπότε μια που μπορώ να πάω μια μέρα ακόμα αξίζει να δουλέψω αυτά τα δυο.

 

Και να σοκολάτα πήρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

εγω λεω να την πεσω λιγο - εφαγα πολυ και βαριστομαχιασα χαχαχαχαχαχχα

524522_10152594327409897_328417925_n.jpg

 

kuzko21 ακου μπος και βαλε ποδια - στηθος μονα τους !

και τα αλλα  να τα βαλεις πλατη - τρικεφαλα και ωμους - δικεφαλα κολλανε λιγο περισσοτερο αυτοι οι μυες μεταξυ τους !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είχα σκεφτεί και γω για το πολύ μηχάνημα.

Θα δοκιμάσω αυτά που μου έδωσες για πλάτη και ώμους...με μια επιφύλαξη στα dead lifts γιατί πρέπει να βρω κάποιον να μου δείξει γιατι τα πρωινά που πηγαίνω , το μαλακιστηρι που έχει το gym εκεί δεν το εμπιστεύομαι.

 

Την 5η μέρα λοιπόν να κάνω την προπόνηση πλάτης και ωμών μαζί? πολλά δε θα ειναι?

Εκεί θέλω παραπάνω δουλειά οπότε μια που μπορώ να πάω μια μέρα ακόμα αξίζει να δουλέψω αυτά τα δυο.

 

Και να σοκολάτα πήρα ;)

5η μέρα μην βάλεις. Δες πρώτα πως θα πάει με αυτό το πρόγραμμα (έχοντας πάντα μία σωστή διατροφή) και αν δεις ότι κολάει η ανάπτυξη υπάρχουν άλλα πράγματα που μπορείς να δοκιμάσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω λεω να την πεσω λιγο - εφαγα πολυ και βαριστομαχιασα χαχαχαχαχαχχα

524522_10152594327409897_328417925_n.jpg

 !

 

κοιλιακοί που έχουν αρχίσει να σκίζονται και να χωρίζονται από την αυξητική. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρα περιποιημενο το προγραμμα σου χλαπατσας !

με τα μαυρα του τα γραμματα - τα σποιλερ του  τα παντα ολα ! ωραιο προγραμματακι :-)

Γιαννη αυτες οι ασκησεις ειναι για το σουπερ μαρκετ μονο οχι για το gym B)

 

Χμ, διαφωνώ Μαους, το  farmer's walk κάποιοι το έχουν πολύ ψηλά, και δεν το θεωρούν άσκηση για Σ/Μ. Κι όπως έχουμε πει πολλάκις, σκοπός είναι να κάνουμε ασκήσεις που γουστάρουμε, κι αυτή είναι από τις αγαπημένες μου ;)

 

Θα ανεβάσω το βάρος που σηκώνω, τόσο ώστε να βγάζω οριακά 30μ. Άλλες φορές θα βάζω πιο λίγα κιλά για να κρατάω μεγαλύτερο διάστημα ώστε να εστιάζω στην αντοχή.

 

Την έχω συνδυάσει, χωρίς διακοπή, με τρικέφαλο, δικέφαλο, plank και κοιλιακούς. 

 

Υ.Γ. Ο βασικός λόγος που τη γουστάρω είναι γιατί έχω την τάση να καμπουριάζω και με τη συγκεκριμένη άσκηση εκπαιδεύω το σώμα μου να στέκεται και να περπατά στητό. Έχω δει διαφορά από τότε που την άρχισα. κι όσο την κάνω τόσο πιο ίσια στέκομαι. Η θετική ανατροφοδότηση που λέγαμε :)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 ναι ρε συ πιο πολυ πλακα κανω αφου με ξερεις ! :-)

οντως ομως δε βολευει στο gym  να πηγαινεις πανω κατω ! εννω σουπερ μαρκετ αν εχεις κανα κοντα αφηνεις το αμαξι κ πας με τα ποδια !

εγω παντως μια φορα που το κανα και φορτωθηκα σαν το σκυλι μιλαμε \ για πολλες  τσαντες και πηγα με τα ποδια επιτηδες  καμμια 200-300ρια  μετρα (την ειδα προπονηση κ καλα) - μου φυγαν ωμοι χερια δακτυλα - μου φυγε ο κωλος γενικοτερα .. δε το ξανακανα  ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πιάνω τα 40κιλα και κόβω βόλτες. Μη φανταστείτε πολλές. 20-30 μέτρα και κάτω οι αλτήρες , δεν την παλεύει η λαβή. ΓΙάννη , πιάνεις αυτά που μπορείς να κρατήσεις 5 δεύτερα και προσπαθείς να τα κάνεις 15 δεύτερα αλλιώς θα σου πέσουν πολλά κιλά στο πάτωμα. Έξτρα κίνητρο δίνει αν το κάνεις πάνω από παρκε. Έξτρα μπόνους κοιλιακών, κρατάς μόνο έναν από αυτούς τους αλτήρες. Με άλλα λόγια, πιάσε κάτι πολύ βαρύ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη χλαπατσας κανεις 35 κιλα επι 10 και ολο αυτο και μετα βγαζεις τα 100+ επι 10 φορες;;;

Με ελευθερη μπαρα;;;

 

Γιατι δ κανεις ενα καλο ζεσταμα και μετα 4*8 τα 85-95 πχ...

 

Γιαννη ζοριζομαστε λεμε... Αλλιως το σωμα τα συνιθιζει και τεμπελιαζει...

 

Αυριο προπονηση.. Γιατι σαββατο παλι θα τρεχω σαν τον χαζο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιλιακοί που έχουν αρχίσει να σκίζονται και να χωρίζονται από την αυξητική. 

bodybuilder-big-belly.jpg

 

:-D 

 

σαν ανάποδο χελωνονιντζάκι ειναι αχχαχα

για να μη πω τιποτα άλλο ανάποδο.

 

πάντως απ την ώρα που μπήκε κ κυριάρχησε  μπροστά απ το συνολικό αισθητικό αποτέλεσμα ο παράγοντας μάζα εμφανίστηκε αρκετή ασχήμια.  

 

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνησα 06:00 σημερα γιατι ετσι.Πηγα για 1 μισαωρο τρεξιμο χαλαρο,εφαγα για πρωινο κατι χαρτια εφημεριδας  .Αν μπορουσα  θα το εκανα  συχνοτερα   boostarei   για την υπολοιπη μερα .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξυπνησα 06:00 σημερα γιατι ετσι.Πηγα για 1 μισαωρο τρεξιμο χαλαρο,εφαγα για πρωινο κατι χαρτια εφημεριδας  .Αν μπορουσα  θα το εκανα  συχνοτερα   boostarei   για την υπολοιπη μερα .

 

 41346-snape-dafuq-myUZ.jpeg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...