Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω είναι γνωστό ότι κάνει καλό στην καράφλα, σου βγαίνουν μαλλιά μετά.

Μια νέα επαναστατική μέθοδος!

Αυτό ήμουν έτοιμος να γράψω! Με πρόλαβες.

 

 

Πως γίνεται να ποστάρεις συγκεκριμένο σημείο του βίντεο;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν τρώμε ούτε για να παχύνουμε, ούτε για να αδυνατίσουμε (εκτός ειδικών περιπτώσεων). Τρώμε για να μείνουμε ζωντανοί και υγιείς. Για να το πετύχουμε αυτό χρειάζεται να τρώμε όση ενέργεια καταναλώνουμε + να παίρνουμε τα απαραίτητα θρεπτικά συστατικά για την εύρυθμη λειτουργία των ζωτικών μας οργάνων. 

 

Μια τυπική μέρα μπορεί να έχει ως εξής:

1. Πρωινό: μιξ ωμών ξηρών καρπων με αποξηραμένα φρούτα. 

2. Δεκατιανό: 1 ή 2 φρούτα

3. Μεσημεριανό: Ό,τι κάνει η... μαμά

4. Απογευματινό: Μια ΜΕΓΑΛΗ σαλάτα με πρασινάδα εποχής

5. Βραδυνό: Κάτι ελαφρύ, π.χ. γιαούρτι.

 

Οι μονοδιάστατες δίαιτες είναι ΟΤΙ χειρότερο μπορείτε να κάνετε στον οργανισμό σας.

-------------------------------

 

Έκανα farmer's walk με δεκακίλα σε κάθε χέρι, πήγαινα και πήγαινα, νόμιζα θα φτάσω στα Γρεβενά. Άϊ να το δυσκολέψω λέω, ανεβοκατέβηκα σκάλες. Πςςςςςςςςςςς, μου θύμισε το ανέκδοτο με το βαζελίνο :) (οι παλιοί το ξέρουν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Farmers κάνουμε με βαριά κιλά. Όχι με 10κιλα και χαζομαρούλες. Πιάνεις τα 30άρια και κόβεις βόλτες. Όσες μπορείς δλδ. Για την ακρίβεια, όσα μπορείς να κρατήσεις 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που'σαι μωρηηηηηηηηηηηηηηηηηη    Yin? 

Nομιζα πως ειχες κανει emo quit η' ειχες γινει πολυτεκνη τουλαστιχον !Tην επομενη φορα θα τιμωρηθεις να ξερεις δεν θα περασει ετσι η απουσια σου .

Wb !

 

 

 

Ανακαλεσε για τον σκεμπε μην εχουμε αλλα ...

 

Ρε ασταδιάλαποκειχάμω μην απουσιάσει γυναίκα, αμέσως γεννοβόλησε. ΣΕΞΙΣΤΕΣ.

 

 

Καλωσορίζω το κορίτσι πάλι πίσω στο χώρο της . Ελπίζω να μην έχουμε πισωγυρίσματα, περιμένω πρώτες προπονήσεις, καταστάλαγμα στα κιλά, αναφορά για τις  επιδόσεις και νέους στόχους. Και με πονηρεύει λίγο το τέλος ΜΑρτίου , μπας και ξεκινάς τώρα για σώμα παραλίας? Ε?

 

Αγαπούλα (*στρίβει μουστάκι, ανάβει πουράκλα*) σώμα παραλίας δεν παίζει να φτιάξω ούτε για το καλοκαίρι του 2016. Ας είμαστε ρεαλιστές. Θα ενημερώσω μόλις φτάσω τα κιλά που έκανα γιατί προς το παρόν δεεεε δεεεεε.

 

 

dakon αυτο δεν το ειχα σκεφτει μπραβο. Ειναι μεγαλη ψωναρα τελικα...

 

Sent from my ipad4 using Insomnia

 

Arrogant-arrogant-proud-lordly-smiley-em

Δεν τρώμε ούτε για να παχύνουμε, ούτε για να αδυνατίσουμε

 

Καλά την είχα ψυλλιαστεί ότι μας δουλεύει μήνες τώρα αυτός.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αγαπούλα (*στρίβει μουστάκι, ανάβει πουράκλα*) σώμα παραλίας δεν παίζει να φτιάξω ούτε για το καλοκαίρι του 2016. Ας είμαστε ρεαλιστές. Θα ενημερώσω μόλις φτάσω τα κιλά που έκανα γιατί προς το παρόν δεεεε δεεεεε.

υπερβολες..υπερβολες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέκδοτο με το βαζελίνο έχει να κάνει με τη βαζελίνη, όχι τα βαζέλια :)

 

Ρε συ ντάκον, είχα ρωτήσει παλαιότερα για farmer's --> πολλά κιλά λιγα μέτρα ή λίγα κιλα πολλά μέτρα κι υπερίσχυσε η 2η άποψη, εξ ου τα δεκάκιλα. 

Πάντως ανεβοκατέβασμα σκαλοπάτια είναι φοβερή εμπειρία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Αγαπούλα (*στρίβει μουστάκι, ανάβει πουράκλα*) σώμα παραλίας δεν παίζει να φτιάξω ούτε για το καλοκαίρι του 2016. Ας είμαστε ρεαλιστές. Θα ενημερώσω μόλις φτάσω τα κιλά που έκανα γιατί προς το παρόν δεεεε δεεεεε.

 

 

 

σιγά ρε , το σώμα παραλίας δεν ειναι τίποτα το εξωπραγματικό :-)  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ανέκδοτο με το βαζελίνο έχει να κάνει με τη βαζελίνη, όχι τα βαζέλια :)

 

Ρε συ ντάκον, είχα ρωτήσει παλαιότερα για farmer's --> πολλά κιλά λιγα μέτρα ή λίγα κιλα πολλά μέτρα κι υπερίσχυσε η 2η άποψη, εξ ου τα δεκάκιλα. 

Πάντως ανεβοκατέβασμα σκαλοπάτια είναι φοβερή εμπειρία.

εγώ πάλι έχω ακούσει την άποψη όσα κιλά μπορείς να κρατήσεις και προσπαθείς να περπατήσεις όσο ποιο πολύ μπορείς  :-D 

δεν την τιμάω την άσκηση αλλα μια φορά που δοκίμασα με 2χ 30kg φαινόταν καλή. Το πρόβλημα ειναι πως τις ώρες που πάω συνήθως έχει τόσο κόσμο που δεν έχεις χώρο να κάνεις κάτι τέτοιο αλλα και θα γίνει κ ενοχλητικό για τους υπολοίπους χαχα

 

πάντως σαν άσκηση θα μου άρεσε να την κάνω αν πήγαινα διακοπές στο χωριό (θα έμπαινα κ στο κλήμα χααχ)

και καθίσματα ξέρω γω με ενα αρνί στην πλάτη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εχω ανεβοκατεβει σκαλοπατια σε μηχανημα step  περιπου 83258946584  και λιγα λεω .

 

Με κιλά Φωτάρα, όχι σκέτο ανεβοκατέβασμα. Καλό ειναι και το σκετο αλλα παει στο καρδιο, όχι στα βάρη.

 

Λέμε ότι σηκώνω 25κιλα για 30 δευτερα ή 15κιλα για 90 δευτερα (τυχαία τα νούμερα). Τι θελει το farmer's walk; Την 1η ή τη 2η περίπτωση;

 

 

Καλά την είχα ψυλλιαστεί ότι μας δουλεύει μήνες τώρα αυτός.

 

Μίλα ξεκάθαρα Βίρνα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κιλά Φωτάρα, όχι σκέτο ανεβοκατέβασμα. Καλό ειναι και το σκετο αλλα παει στο καρδιο, όχι στα βάρη.

 

Λέμε ότι σηκώνω 25κιλα για 30 δευτερα ή 15κιλα για 90 δευτερα (τυχαία τα νούμερα). Τι θελει το farmer's walk; Την 1η ή τη 2η περίπτωση;

 

 

Μίλα ξεκάθαρα Βίρνα. :)

Εχει ρυθμιζομενη ηλεκτρονικα  αντισταση το μηχανημα ρε συ μην μας ξεφτυλιζεις ετσι :).

Εγω παντως αν δεν εχεις προβλημα με γονατα θα διαλεγα την κουρτινα με τα πολλα κιλα .Αν ενιωθα ενοχλησεις φυσικα θα το σταματαγα  και θα πηγαινα στα λιγα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει, σε gym ειναι πολυ δυσκολο να την κανεις ,καθολου πρακτικο .

Μπορώ να την κάνω την άσκηση όποτε ξεμείνουν απο τροφή τα ζώα . Καμια 10ριά κιλά καλαμποκοιστορία στο ένα χέρι κ άλλα τόσα στο άλλο και άλλες δυο σακούλες με ρύζι για τους σκύλους να πως μαζεύονται τα kg σε κάθε χέρι. Κανένα 20λεπτο με γρήγορο περπάτημα για το σπίτι και voila θα κάνω κάτι traps ΝΑ! ΧΑΧΑ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να την κάνω την άσκηση όποτε ξεμείνουν απο τροφή τα ζώα . Καμια 10ριά κιλά καλαμποκοιστορία στο ένα χέρι κ άλλα τόσα στο άλλο και άλλες δυο σακούλες με ρύζι για τους σκύλους να πως μαζεύονται τα kg σε κάθε χέρι. Κανένα 20λεπτο με γρήγορο περπάτημα για το σπίτι και voila θα κάνω κάτι traps ΝΑ! ΧΑΧΑ

 

Γιατί γυμνάζονται οι τραπεζοειδής με το να κρατάς πολλά κιλά στα χέρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...