Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

αλεξ την εβαλα οχι για την ομορφια του αλλα για την αλλαγη που εκανε. προφανως και μετα την πλαστικη θα ναι πολυ καλυτερα

αλλα σε αυτη τη φαση δεν ηθελα να τονισω την ομορφια αλλα την προσπαθεια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν νομιζω.. Τρωωω τρωω.. Αλλα κατι γινετε...

 

Το βραδινο ωραριο με πιεζει πολυ... Αφου εχω αλλαξει και το μπολ του φαγητου σε διπλασιο...

Αλλα τολμησα την παραπροηγουμενη εβδομαδα να ανεβω +2,5-5 κιλα στις ασκησεις και την προηγουμενηνεβδομαδα ειδα οτι μπορεσα να τα κρατησω.

 

Αυτη ειναι χαλαρη...

 

 

Την αλλη θα δοτμε που θα κινηθουμε...

 

Οαρατηρησατε στην αλλαγη με τις φωτο οτι τα ποδια του επανηλθανε στην αρχικη τους μορφη.. Μονο το στηθος και η κοιλια ηταν το προβλημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει τα τελευταία 2 χρόνια 60 κιλά , τώρα είμαι 89 .

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι η χαλάρωση σε μέτριο βαθμό, από γυμναστική το μόνο που κάνω είναι 5 ώρες περπάτημα την εβδομάδα .Πέρα από τα γενικά οφέλη  της γυμναστικής, στο θέμα της χαλάρωσης ένα εντατικό  πρόγραμμα γυμναστικής θα βοηθήσει ; Ρωτάω γιατί πολύ μου λένε ότι είναι  μάταιος κόπος .    

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιος τρελός σου λέει ότι η γυμναστική με βάρη είναι μάταιος κόπος?

 

Δηλαδή όταν βλέπεις ένα σφίχτη με το δέρμα τσιτωμένο από τους μυς που έχει από κάτω νομίζεις έτσι γεννήθηκε? Η χαλάρωση είναι δέρμα , λίπος και έλλειψη μυικής μάζας. 

 

Για το πρώτο τα πράμματα είναι δύσκολα αναλόγως σε τι βαθμό είσαι, με τον καιρό το δέρμα μαζέβει πάντως.

 

Για τα άλλα δύο όμως, αυτός είναι ο σκοπός αυτού του είδους γυμναστικής. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μας δουλευεις;;;;; (για το δευτερο αρχειο μιλαω).

 

το πρωτο ειναι μηχ. προσαγωγων

αχαχχα ε ειπα να μην βαλω σκετο το οργανο αφου υπαρχζει και φωτο με τετοια αθλητρια να μην την βαλω ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω χάσει τα τελευταία 2 χρόνια 60 κιλά , τώρα είμαι 89 .

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι η χαλάρωση σε μέτριο βαθμό, από γυμναστική το μόνο που κάνω είναι 5 ώρες περπάτημα την εβδομάδα .Πέρα από τα γενικά οφέλη της γυμναστικής, στο θέμα της χαλάρωσης ένα εντατικό πρόγραμμα γυμναστικής θα βοηθήσει ; Ρωτάω γιατί πολύ μου λένε ότι είναι μάταιος κόπος .

Ολα θα σε βοηθησουν φιλε μου..

 

Ξεκινα χαλαρα ... Με ενα προγραμμα γυμαστικης.

 

Μπορεις να το συνδυασεις κσι με το περπατημα...

 

Παντως μπραβο για την προσπαθεια σου.. Θα πρεπει να αισθανεσαι αλλος ανθρωπος...

 

Θελει υπομονη τωρα και πεισμα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νικο δικο σου.! μπραβο του παντως!

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1.0-9/10155541_622718871145128_2057966876_n.jpg

 

στο δικο μου εχει οριο τα 10-20 λεπτα σε ωρες αιχμης! αν δεν εχει κοσμο δεν εχει θεμα

κάτι τέτοια βλέπω κ λέω ημουν κωλόφαρδος  :-D 

πάντως στην περίπτωση μου ειχα κ τρελά νερά λόγο κορτιζόνης κ γιαυτό τη γλίτωσα φθηνά  , αν ήταν όλα λίπος κλάφτα χαράλαμπε  :-) 

 

αν τα είχα χάσει κ με σωστό τρόπο κ βαρη απ την αρχή δεν θα είχα ούτε το μικρό πρόβλημα που έχω στην κάτω περιοχή της κοιλιάς αλλα κλαιν , σε λίγες μέρες θα ειναι παρελθόν κ αυτό.

Έχω χάσει τα τελευταία 2 χρόνια 60 κιλά , τώρα είμαι 89 .

Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω τώρα είναι η χαλάρωση σε μέτριο βαθμό, από γυμναστική το μόνο που κάνω είναι 5 ώρες περπάτημα την εβδομάδα .Πέρα από τα γενικά οφέλη  της γυμναστικής, στο θέμα της χαλάρωσης ένα εντατικό  πρόγραμμα γυμναστικής θα βοηθήσει ; Ρωτάω γιατί πολύ μου λένε ότι είναι  μάταιος κόπος .    

Μια καλή λύση θα ηταν προπόνηση με βάρη , όσο ποιο γεμάτος εισαι απο μυς τόσο ποιο πολυ θα εξαφανίζεται το πρόβλημα . 

Απλά αν το βαριέσαι βρες κάτι που δεν βαριέσαι και σου αρέσει για να έχεις διάρκεια ! Μπορείς να βάλεις κ αλλιώς μυς και με άλλους τρόπους άθλησης/ αθλήματα (όχι σε τέτοιο βαθμό βέβαια)  αρκεί να τρως σωστά. Κράτα κ ένα καλό bodyfat (κανονικό προς χαμηλό) κάτι που δεν ειναι κ τόσο δύσκολο και είσαι πασάς . Αν ειναι απλή χαλάρωση κ όχι περισσιο δέρμα τότε θα γίνεις κουφέτο ευκολότερα. 

 

στην περίπτωση μου τα έχασα λάθος στην αρχή , γιαυτό μου έμεινε ενθύμιο κ θα πάω να φτιάξω το περίσσιο δέρμα γιατι θέλω να κινηθώ πάνω κάτω στα 75 με χαμηλό bf και θέλω να ειναι τσίτα το δέρμα. Θέλω να πετύχω τα επόμενα χρόνια κάτι τέτοιο whatever that means (τυχαίο παράδειγμα , δώσε έμφαση σε όγκο/cut)

 

 

1656193_278122102352160_851643472_n.jpg

 

 

(1,70κάτι είμαι τελικά όχι 1,75 .. αχχαχαχαχαχα γελάνε κ οι πέτρες , τελικά δεν ειναι να μετράς το ύψος σου μόνος με μεζούρα ,. anyway) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι ότι βαριέμαι το γυμναστήριο σαν χώρο μου αρέσουν περισσότερο οι εξωτερικές δραστηρίοτητες,θα δω πως θα το συνδυάσω. Σας ευχαριστώ όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

yeah , το gym δεν ειναι μονόδρομος , βρες κάτι που σ αρέσει κ δε το βλέπεις σαν αγγαρεία 
οποιοσδήποτε τρόπος άθλησης ειναι καλός  B) 
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος ο νικ..

 

Ειδικα τωρα που φτιαχνει ο καιρος.. Το κολυμπι ειναι μια καλη εναλλακτικη...

 

Περπατημα στην παραλια και κολυμπατε οσο μπορειτε παραλληλα με την ακτη...

 

Εγω να πω τ εκανα αυτη την εβδομαδα...

 

Κυριακη :προπονηση

 

Δευτερα: προπονηση

 

Τριτη: ξεκουραση(λογο ημερας το εριξα λθγο εξω)

 

Τεταρτη: προπονηση

 

Πεμπτη(σημερα): ξεκουραση

 

Παρασκευη:προπονηση

 

Σαββατο: ξεκουραση

 

Θα προσπαθησω σαββατο να μην γυρναω αργα και να μην πινω...

 

Ωστε να κανω τηννγυμναστικη κυριακη.. Μ αρεσε που το κανα ετσι.. Θα δουμε ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...