Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραίος man , thanks !
σκέφτομαι σε κανα μήνα που θα προπονούμαι αργά το μεσημέρι-απόγευμα να τη δοκιμάσω κ μάλλον θα την κρατήσω γιατι σε cut αυτό ειναι που δε γουστάρω, να τρώω λίγο κάθε τρεις κ λίγο.  :-D 



 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

ξερω οτι  ασχολησε με βοτανα και βιολογικα   γι αυτο  ηθελα την αποψη σου για το συγκεκριμενο προιον  αν το ειχες δοκιμασει ! επισης ξερω  οτι γαμαει η προπολη γι αυτο και το παιρνω εδω και χρονια. το θεμα μου ειναι αν το συγκεκριμενο προσφερει τιποτα η αν ειναι μουφα !  τελος παντων εξαλου πολυ λιγο το παιρνω πλεον  - σταγονιτσες βαζεις στο νερο η το τσαι κ φαινεται πολυ δυνατο - σε τονωνει οντως αρκετα .. αντωνι κατι ξερει ο πατερας σου που την παιρνει ...

 

Μελι με κηρηθρα αν τρως Maus λογικα θα παιρνεις καποιο ποσοστο  προπολης ( και μαλιστα ακατεργαστη προπολη για να μην εχεις αμφιβολιες για την ποιοτητα της ) απο την κηρηθρα, γιατι οι μελισσες επιχριζουν τα κελια με προπολη για μονωση.Γιαυτο και η κηρηθρα εμφανιζει αναλογες ωφελειες με την προπολη.
Αν εσυ ψαχνεις περισσοτερο για αντιικη προστασια για την γριπη καλυτερα να στραφεις στο βοτανο σαμπουκο  που κανει τεραστια δουλεια στο συγκεκριμενο θεμα.Εγω μολις δω τα πρωτα συμπτωματα γριπης στο σωμα μου με την χρηση του εχω 100% ληξη αυτων και για 11 συνεχομενα χρονια εχω αποφυγει αυτον τον μπελα.
Αν ψαχνεις για επουλωτικη ικανοτητα μπορεις να στραφεις στο βοτανο φλομο που κανει εξαιρετικη δουλεια σε αυτον τον τομεα.
Αν τελος θελεις γενικη προστασια του ανοσοποιητικου χρησιμοποιησε το βοτανο ιπεροξο.
Ιπεροξο και φλομος ειναι 2 απο τις καλυτερες φυτικες πηγες σιδηρου.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλε, τρως? Απ'τις αναλογιες κατι τετοιο δεν φαινεται

Αμε! :) Απλά τρώω σωστές μερίδες, τις σωστές ώρες και γυμνάζομαι, τίποτα περισσότερο και τίποτα το εξαντλητικό δεν κάνω.

 

@Γατοκόριτσο, ε όχι και ανορεκτική (αν και μου το λέει κι εμένα καμια γιαγιά, θεία, μαμά), αλλά έχω πιασίματα οπότε όλα καλά :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξερω οτι  ασχολησε με βοτανα και βιολογικα   γι αυτο  ηθελα την αποψη σου για το συγκεκριμενο προιον  αν το ειχες δοκιμασει ! επισης ξερω  οτι γαμαει η προπολη γι αυτο και το παιρνω εδω και χρονια. το θεμα μου ειναι αν το συγκεκριμενο προσφερει τιποτα η αν ειναι μουφα !  τελος παντων εξαλου πολυ λιγο το παιρνω πλεον  - σταγονιτσες βαζεις στο νερο η το τσαι κ φαινεται πολυ δυνατο - σε τονωνει οντως αρκετα .. αντωνι κατι ξερει ο πατερας σου που την παιρνει ...

 

Η προπόλη είναι έτσι

 

 

Σαν σκατά φαίνεται στη φώτο :lol:

Propolis_taruvaik.jpg

 

 

 

Το έβαζε σε ένα ποτήρι (ένα τέτοιο μπαλάκι...μπορεί και δυο δεν θυμάμαι ποσότητα) και από πάνω καθαρό οινόπνευμα και το έβαζε εκεί που χτύπησε.

χαχα μαύριζε το γόνατό του xD

 

Θέλω να μάθω πράγματα για τις μέλλισες γενικά.Ξέρει πολλά πράγματα ο πατέρας μου που δεν μου τα έχει μάθει :P

 

 

 

Επίσης η προπόλη είναι σαν τσίχλα νομίζω

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιλβε  σαμπουκο παιρνω κατα καιρους κανει πολυ καλη δουλεια  τα αλλα δε τα εχω δοκιμασει !

sova 1,65 50κ με πιασηματα ? πως γινεταιν αυτον ?

αντωνη να του πεις να στα μαθει κα να παιρνεις βασιλικο πολτο κ γυρη μην ακους τον σιλβε που λεει οτι  μονο για τις μελισσες κανει :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμε! :) Απλά τρώω σωστές μερίδες, τις σωστές ώρες και γυμνάζομαι, τίποτα περισσότερο και τίποτα το εξαντλητικό δεν κάνω.

 

@Γατοκόριτσο, ε όχι και ανορεκτική (αν και μου το λέει κι εμένα καμια γιαγιά, θεία, μαμά), αλλά έχω πιασίματα οπότε όλα καλά :-)

Αν θες φυσικά, μπορείς να μας πεις ένα ημερήσιο διατροφικό σου πλάνο; Θέλω να μάθω περισσότερο από περιέργεια, με όλο το θάρρος βεβαίως βεβαίως 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιλβε  σαμπουκο παιρνω κατα καιρους κανει πολυ καλη δουλεια  τα αλλα δε τα εχω δοκιμασει !

sova 1,65 50κ με πιασηματα ? πως γινεταιν αυτον ?

αντωνη να του πεις να στα μαθει κα να παιρνεις βασιλικο πολτο κ γυρη μην ακους τον σιλβε που λεει οτι  μονο για τις μελισσες κανει :-)

 

Για τον βασιλικο πολτο εξακολουθω να εχω αυτην την αποψη λογω  της προτεινομενης δοσολογιας.
Οχι ομως για τα υπολοιπα προιοντα της μελισσας.   :-)
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντωνη να του πεις να στα μαθει κα να παιρνεις βασιλικο πολτο κ γυρη μην ακους τον σιλβε που λεει οτι  μονο για τις μελισσες κανει :-)

 

Γύρη μου είχε δώσει μια φορά αλλά φούσκωσαν τα χείλη μου χαχα δεν θέλω να ξαναδοκιμάσω :P

Είμαι λίγο αλλεργικός σε κάποια πράγματα.

Λέει ο σιλβε ότι κάνει μόνο για τις μέλλισες ο βασιλικός πολτός?

Γιατί έτσι? :P

Από το όνομα και μόνο καταλαβαίνεις ποιοι τον τρώνε :P

 

Για τον βασιλικο πολτο εξακολουθω να εχω αυτην την αποψη λογω  της προτεινομενης δοσολογιας.
Οχι ομως για τα υπολοιπα προιοντα της μελισσας.   :-)

 

 

Μικρές ποσότητες

Εσύ ήσουν που είχες γράψει ότι έτρωγες και μεγάλες ποσότητες και δεν καταλάβαινεις διαφορά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γίνεται, γίνεται, μη μένετε στους αριθμούς, δεν είμαι κόκκαλο.

 

Τι τρώω:

Το πρωί (τρώω 2 πρωινά), πχ μούσλι με γιαούρτι και ό,τι φρούτα θέλω τα προσθέτω, είτε μήλο, είτε μπανάνα για παράδειγμα. Μετά από κανα δίωρο τσιμπάω ό,τι θέλω  κι έχω γιατί ξαναπεινάω.

Το μεσημέρι κοτόπουλο ή ψάρι με ό,τι γαρνιτούρα υπάρχει (ρύζι, πατάτα ψητή, πλιγούρι, γενικά ο,τιδήποτε αλλά όχι πολύ) και όση σαλάτα θέλω. Αν υπάρχει επιδόρπιο θα δοκιμάσω λιγάκι.

Το βράδυ τρώω συνήθως σούπες τώρα που κάνει κρύο ακόμα.

 

Ενδιάμεσα συνήθως δεν τρώω τίποτα κι επίσης δεν τρώω ποτέ μέχρι σκασμού. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλ. Αν γενικότερα κάποιος τρώει και γυμνάζεται δε θέλει διάφορα μαγικά, όλα είναι απλά :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γύρη μου είχε δώσει μια φορά αλλά φούσκωσαν τα χείλη μου χαχα δεν θέλω να ξαναδοκιμάσω :P

Είμαι λίγο αλλεργικός σε κάποια πράγματα.

Λέει ο σιλβε ότι κάνει μόνο για τις μέλλισες ο βασιλικός πολτός?

Γιατί έτσι? :P

Από το όνομα και μόνο καταλαβαίνεις ποιοι τον τρώνε :P

 

Μικρές ποσότητες

Εσύ ήσουν που είχες γράψει ότι έτρωγες και μεγάλες ποσότητες και δεν καταλάβαινεις διαφορά?

 

Για αυτον ακριβως τον λογο,επαιρνα μεγαλες ποσοτητες σε σχεση με την προτεινομενη δοσολογια και ουσιαστικα ωφελη δεν ειχα.Αρα για μενα ηταν πεταμενα λεφτα.
Ομως οπως και την προηγουμενη φορα ειπα, η διατροφη μου ηταν πληρες τοτε και οταν δεν εχεις ελλειψεις δυσκολα βλεπεις και ωφελειες.
Με το Κορεατικο Τζινσενγκ που επαιρνα τοτε ποτε δεν αισθανθηκα οτι πεταξα τα λεφτα μου γιατι ειχε επιδραση στην αυξηση της αντοχης.
Οσο για την γυρη που σου φουσκωσε τα χειλη το ιδιο ειχαν παθει στην αρχη και 2 φιλοι μου αλλα τωρα την εχουν σε χρηση χωρις καμμια παρενεργεια.Ομως με αυτα τα προιοντα της μελισσας εχουν πεθανει  ατομα που εχουν αλλεργια σε αυτα, γιαυτο η προσοχη ειναι απαραιτητη.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για αυτον ακριβως τον λογο,επαιρνα μεγαλες ποσοτητες σε σχεση με την προτεινομενη δοσολογια και ουσιαστικα ωφελη δεν ειχα.Αρα για μενα ηταν πεταμενα λεφτα.
Ομως οπως και την προηγουμενη φορα ειπα, η διατροφη μου ηταν πληρες τοτε και οταν δεν εχεις ελλειψεις δυσκολα βλεπεις και ωφελειες.
Με το Κορεατικο Τζινσενγκ που επαιρνα τοτε ποτε δεν αισθανθηκα οτι πεταξα τα λεφτα μου γιατι ειχε επιδραση στην αυξηση της αντοχης.
Οσο για την γυρη που σου φουσκωσε τα χειλη το ιδιο ειχαν παθει στην αρχη και 2 φιλοι μου αλλα τωρα την εχουν σε χρηση χωρις καμμια παρενεργεια.Ομως με αυτα τα προιοντα της μελισσας εχουν πεθανει  ατομα που εχουν αλλεργια σε αυτα, γιαυτο η προσοχη ειναι απαραιτητη.

 

 

Δεν μου άρεσε κιόλας η γύρη...δεν τρελάθηκα.

Έχω καιρό να φάω βέβαια...δεν θυμάμαι πώς είναι η γεύση :P

 

Δεν νιώθω εγώ :P

Έχω φάει τσιμπιές από 3 μέλισσες (ναι ήμουν δίπλα ακριβώς στα μελίσσια...με την λογική αφού δεν τις πειράζω δεν θα μου κάνουν κάτι xD)  μέσα σε 2-3 λεπτά.Η μια μάλιστα με ''φίλησε'' και μου είχαν φουσκώσει τα χείλη μου πάλι τότε (πριν 5-6 χρόνια) xDDD

Πού με πέτυχε εκεί. :P

Αφού δεν είχα ανοιχτό το στόμα μου... xD

 

Επίσης τώρα που είπα το παραπάνω με το τσίμπιμα.

Λένε ότι κάνει καλό το τσίμπιμα της μέλισσας (σε αυτούς που δεν είναι αλλεργικοί προφανώς).Αληθεύει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pr στον κατακλινή πριν λίγο: 6 reps @ 85  :-D

πες αληθεια την χτυπησες την κρεατινη μιση ωριτσα  πριν ε :-) ??

χαχααχαχ πλακα κανω ωραιος μπος μπες στα 95 για τρεις την επομενη ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πες αληθεια την χτυπησες την κρεατινη μιση ωριτσα  πριν ε :-) ??

χαχααχαχ πλακα κανω ωραιος μπος μπες στα 95 για τρεις την επομενη ..

Πλάκα πλάκα χτες την ξανα-άρχισα μιας και είχα 400γρ. ξεχασμένα σε ένα ράφι. Βέβαια μέχρι να κάνει kick in έχουμε ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...