Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιαννη οι δυσκολιες μας κανουν πιο δυνατους...

 

 

Μαους εισαι αρχοντας..

 

Κανενα φαγακι γρηγορο και λαχταριστο ποσταρε...

 

Εχω δυο μερες σαν τον αλεξ.. Τρωω και δεν χορταινω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

Ρε συ σιλβε εχεις γνωμη γι αυτο ?  η εσυ μπος που ασχολησαι με συμπληρωματα ..

10-10-60-231_3.jpg
το παιρνω αραια και που εδω πολλα χρονια ! τα πεταω τα λεφτα λετε ?

 

 
Δεν εχω χρησιμοποιησει προπολη, αλλα εδω και πολλα χρονια διαβαζω τα καλυτερα λογια γιαυτην. Ειναι πολυεργαλειο για την θωρακιση της αμυνας του οργανισμου εχοντας αντιβακτηριακη,αντιικη,αντιμυκητιακη,αντιφλεγμονωδη,αντιπαρασιτικη,αναλγητικη και επουλωτικη δραση.
Η προπολη σαν ουσια ειναι super,τωρα τα λεφτα για την χρηση της αν ειναι πεταμενα ή οχι αυτο εξαρταται απο το αν το σκευασμα εχει τις προδιαγραφες που πρεπει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

αυτο το ουρμπαν μαραθον ειναι μαλακια.. εβαλαν καλοκαιριατικα μαραθωνιο!!σαν τα κοτοπουλα θα πεφτουν κατω απο τον ηλιο και τη ζεστη! μακρια απο αυτα!! (και οι διοργανωτες ειναι και ασχετοι,μονο για τα λεφτα το κανουν)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Δεν εχω χρησιμοποιησει προπολη, αλλα εδω και πολλα χρονια διαβαζω τα καλυτερα λογια γιαυτην. Ειναι πολυεργαλειο για την θωρακιση της αμυνας του οργανισμου εχοντας αντιβακτηριακη,αντιικη,αντιμυκητιακη,αντιφλεγμονωδη,αντιπαρασιτικη,αναλγητικη και επουλωτικη δραση.
Η προπολη σαν ουσια ειναι super,τωρα τα λεφτα για την χρηση της αν ειναι πεταμενα ή οχι αυτο εξαρταται απο το αν το σκευασμα εχει τις προδιαγραφες που πρεπει.

 

 

Ετυχε να δοκιμασω χθες απο τοπικο παραγωγο.Απο γευση δεν λεει τιποτα (εξαλλου την διατηρουν σε οινοπνευμα) αλλα και γω εχω διαβασει οτι ειναι super.

Γαματη διαδρομη φαινεται. Ειναι μονο 40 χιλιομετρα η εχει και πιο μικρους αγωνες?

 

http://www.corfusports.gr/sports/-sports/11633-cum-2014-erxetai-stis-15-ioynioy-vid

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άκουσα σε μια πρωινή εκπομπή να συζητάνε για το ποσοστό των αγύμναστων Ελλήνων....
Το 60% αποτελείται από αγύμναστους που δεν έχουν γυμναστεί ποτέ στη ζωή τους! 
Μονοψήφιο ποσοστό (αν θυμάμαι καλά,5) αποτελείται από άτομα που ασχολούνται εντατικά-συστηματικά 
Τις πρώτες θέσεις καταλαμβάνουν οι Σκανδιναβοί 
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα άκουσα σε μια πρωινή εκπομπή να συζητάνε για το ποσοστό των αγύμναστων Ελλήνων....

Το 60% αποτελείται από αγύμναστους που δεν έχουν γυμναστεί ποτέ στη ζωή τους! 

Μονοψήφιο ποσοστό (αν θυμάμαι καλά,5) αποτελείται από άτομα που ασχολούνται εντατικά-συστηματικά 

Τις πρώτες θέσεις καταλαμβάνουν οι Σκανδιναβοί 

 

Θα την κάναν χειμώνα την έρευνα...κάτσε να μπει το καλοκαίρι...πρώτους θα μας βγάλουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά καλέ, ειδικά οι γυναίκες "εαρινές", αν δεν δούνε στις 3-4 βδομάδες αποτελέσματα τα παρατάνε.

Ρίχνουν τα λεφτά τους σε κρέμες αντί κυτταρίτιδας και σε καλσόν (νανομπαιόνικ κάπως έτσι)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

alex πως πάει η if? την συνεχίζεις?  τη γυροφέρνω στο μυαλό μου τελευταία για γράμμωση γιατι υπάρχει μεγάλη περίπτωση το επόμενο διάστημα να με βολεύει .

γράψε 1-2 λόγια αν δεν σου ειναι κόπος σχετικά με 1)πείνα - 2) επιδόσεις στην προπόνηση σε σχέση με μια απλή διατροφή και ότι άλλο θες να προσθέσεις κ πόσο εύκολο σου ηταν να την συνηθίσεις .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ... όχι δεν την συνεχίζω, για να συνεχίσεις κάτι πρέπει να το σταματήσεις πρώτα. Εγώ IF θα κάνω μέχρι να πεθάνω :P

 

-Πείνα : Δεν υπάρχει κανένα θέμα πείνας ούτε για αστείο. Πεινάς ακριβώς όταν έρθει η στιγμή που πρέπει να φας. Αν είσαι από αυτούς που σηκώνονται από το κρεβάτι και τρώνε σε 5 λεπτά ίσως σου πάρει κανα 2 μέρες να συνηθίσεις. Το θέμα είναι ότι η ποσότητα φαγητού δεν αλλάζει, οπότε πριν κοιμηθείς δεν τρως σαν σπουργίτι αλλά πολύ γερα, οπότε δύσκολα να πεινάς όταν ξυπνήσεις

-Επιδώσεις : Μπορείς να κάνεις προπόνηση μετά απο νηστεία για μέγιστα αποτελέσματα στο cut. Το έκανα 5 μήνες αυτό, αλλά είναι κάτι που δεν θα ξαναέκανα παρόλο που δεν είναι δύσκολο. Αν πηγαίνεις gym το απόγευμα η έστω μεσημέρι το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να σπάσεις το fast με ένα preworkout (1-2 μπανάνες βασικά και κάνα καφέ) και όλα θα είναι οκ , δεν θα δεις κάποια διαφορά οι επιδώσεις θα συνεχίσουν εφόσον δεν κάνεις βαρύ cut.  

-Συνήθεια - για εμένα δεν ήταν δύσκολο να συνηθίσω γιατί ποτέ δεν γούσταρα να τρώω με το που ξυπνάω, ενώ μου άρεσε να τρώω αρκετά το βράδυ

-Γενικά, θα μπορούσα να γράψω πολλά αλλά θα αρκεστώ να σου πω ότι για υποθερμιδική και ισοθερμιδική το IF είναι μονόδρομος. Το καλύτερο όσον αφορά την υποθερμιδική πχ είναι καθώς το 90% των θερμίδων σου καταναλώνονται μετά την προπόνηση και τρως πολύ καλά το βράδυ δεν χάνεις καθόλου από τον μυικό ιστό που θα έχτιζες, μόνο λίπος θα χάνεις. 

 

Η ημέρα για το ανθρώπινο είδος ανέκαθεν είχε αναβολικό και καταβολικό μέρος. Το καταβολικο μέρος της ημέρας είναι από την ανατολή μέχρι την δύση του ηλίου και το αναβολικό το υπόλοιπο. Την ημέρα καίμε και δουλεύουμε και την νύχτα οι ιστοί μας  αναπλάθονται και ξεκουραζόμαστε

 

Όποις πιστεύει ότι στο καταβολικό μέρος της ημέρας χτίζει μυικό ιστό σαν natural αθλητής για εμένα γελιέται. Όταν το σώμα κ το μυαλό τρέχει να προλάβει το λεωφορείο, δουλεύει, μιλάει κτλ είναι λίγο απασχολημένο για να κάθεται να χτίζει μυικό ιστό. Η ανάπλαση αρχίζει στο αναβολικό μέρος της ημέρας, γιαυτό το απόγευμα είμαστε αραχτοί και κουρασμένοι και γενικά ηρεμούμε. Φυσικά η κύρια ανάπλαση γίνεται στον ύπνο.

 

Το μεγάλο πλεονέκτημα του IF είναι ότι στο καταβολικό μέρος της ημέρας σε έχει νυστικό. Αν νομίζεις οτι θα χάσεις μυικό ιστό κάνεις λάθος εκτός αν είσαι ο Cuttler. Στο καταβολικό μέρος της ημέρας το σώμα χρησιμοποιεί το λίπος για ενέργεια καθώς μετά από 10 ώρες νηστείας η κύρια ποσότητα του φαγητό υπήρχε έχει χωνευτεί. Αντίθετα όταν έρχεται το αναβολικό μέρος της ημέρας που για κάποιον που κάνει βάρη αρχίζει μετα την προπόνηση τρως μεγάλες ποσότητες φαγητού ώστε το σώμα να έχει όλα τα απαραίτητα nutrients για να χτίσει μυικό ιστό ακόμα και ελαφρώς υποθερμιδικά. 

 

τέλος ένα έξτρα πλεονέκτημα πολύ σημαντικό για εμένα είναι ότι παρόλο που είσαι υποθερμιδικά τρως καλά, πολύ καλά γιατί όλο το φαγητό που τρως είναι σε 2-3 γεύματα οπότε δεν νιώθεις καθόλου ότι στερείσαι κάτι.

 

τέλος δεν θεωρώ τυχαίο ότι στα κανάλια που γουστάρω περισσότερο και είναι πραγματικά σοβαρά άτομα (elliot η τον jason blaha) τους ακούω να λένε πάντα ότι όταν ρίχνουν βάρος κάνουν IF. (αυτό γιατί αν πας σε hardcore bodybuilding φορουμς θα τους ακούσεις να λένε ότι το IF είναι μια βλακεία που βγήκε από άσχετους και μετά θα σου πούνε να χωρίσεις τις 1800 θερμίδες σου (όταν κόβεις) σε 6 γεύματα από ένα μαρούλι και μια πιρουνιά κοτόπουλο το κάθε γεύμα :D)

 

η μείωση βάρους με IF για κάποιον που γυμνάζεται είναι γελοία εύκολη. Εγώ που κάνω recomposition με νύχια και με δόντια κρατάω το βάρος μου (γιαυτό παίζουν σοκολάτες μεταπροπονητικά). Όταν λέω εύκολο εννοώ χωρίς ταλαιπωρία και χωρίς να νιώθεις κάποια στέρηση. 

 

(τελικά από ότι βλέπω έγραψα πολλά :D)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Δεν εχω χρησιμοποιησει προπολη, αλλα εδω και πολλα χρονια διαβαζω τα καλυτερα λογια γιαυτην. Ειναι πολυεργαλειο για την θωρακιση της αμυνας του οργανισμου εχοντας αντιβακτηριακη,αντιικη,αντιμυκητιακη,αντιφλεγμονωδη,αντιπαρασιτικη,αναλγητικη και επουλωτικη δραση.
Η προπολη σαν ουσια ειναι super,τωρα τα λεφτα για την χρηση της αν ειναι πεταμενα ή οχι αυτο εξαρταται απο το αν το σκευασμα εχει τις προδιαγραφες που πρεπει.

 

 

Και ο πατέρας μου έχει προπόλη (από μέλλισες προφανώς).

Μάλιστα μια φορά είχε πέσει από 3-4 μέτρα ύψος και χτύπησε στο γόνατο.Κούτσενε και αντί να πάει στο γιατρό καθόταν και πασπαλιζόταν με προπόλη για ένα διάστημα.Ευτυχώς του πέρασε.

Τώρα αν ευθύνεται η προπόλη δεν ξέρω...δεν το πολυπιστεύω :P

Ψυχολογία και ο καιρός λέω εγώ

 

 

Τι είναι η IF που λέτε παιδιά?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: intermittent fasting

 

βασικά τρως φαγητό μόνο 8-10 ώρες την ημέρα από μεσημέρι και μετά (από πχ 15:00 - 24:00) και δεν τρως τίποτα το υπόλοιπο μέρος της ημέρας (24:00 - 15:00)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: intermittent fasting

 

βασικά τρως φαγητό μόνο 8-10 ώρες την ημέρα από μεσημέρι και μετά (από πχ 15:00 - 24:00) και δεν τρως τίποτα το υπόλοιπο μέρος της ημέρας (24:00 - 15:00)

hey το κανω αυτο συχνα πυκνά δεν ηξερα οτι ηταν μεθοδος. :huh:

 

Σιγά καλέ, ειδικά οι γυναίκες "εαρινές", αν δεν δούνε στις 3-4 βδομάδες αποτελέσματα τα παρατάνε.

 

Ρίχνουν τα λεφτά τους σε κρέμες αντί κυτταρίτιδας και σε καλσόν (νανομπαιόνικ κάπως έτσι)

ισχύει 1000%

αυτα τα τραγικα με τα κλασον και τις βερμουδες ειναι πολυ ακυρα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
Δεν εχω χρησιμοποιησει προπολη, αλλα εδω και πολλα χρονια διαβαζω τα καλυτερα λογια γιαυτην. Ειναι πολυεργαλειο για την θωρακιση της αμυνας του οργανισμου εχοντας αντιβακτηριακη,αντιικη,αντιμυκητιακη,αντιφλεγμονωδη,αντιπαρασιτικη,αναλγητικη και επουλωτικη δραση.
Η προπολη σαν ουσια ειναι super,τωρα τα λεφτα για την χρηση της αν ειναι πεταμενα ή οχι αυτο εξαρταται απο το αν το σκευασμα εχει τις προδιαγραφες που πρεπει.

 

ξερω οτι  ασχολησε με βοτανα και βιολογικα   γι αυτο  ηθελα την αποψη σου για το συγκεκριμενο προιον  αν το ειχες δοκιμασει ! επισης ξερω  οτι γαμαει η προπολη γι αυτο και το παιρνω εδω και χρονια. το θεμα μου ειναι αν το συγκεκριμενο προσφερει τιποτα η αν ειναι μουφα !  τελος παντων εξαλου πολυ λιγο το παιρνω πλεον  - σταγονιτσες βαζεις στο νερο η το τσαι κ φαινεται πολυ δυνατο - σε τονωνει οντως αρκετα .. αντωνι κατι ξερει ο πατερας σου που την παιρνει ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...