Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Λέω να φας μήλο και μπανάνα μαζί και στο 2ο ενδιάμεσο βρες ΚΑΠΟΙΟ λαχανικό που να σου αρέσει. Δοκίμασες π.χ. καρότο ή κόκκινη πιπεριά; Μην κολλάς σε σαλάτα ντε και καλά, οποιο λαχανικό σου κάνει.

 

Η τομάτα είναι φρούτο.

Μήλο ΚΑΙ μπανάνα μαζί πιστεύω πως θα είναι πάρα πολύ. Να φανταστείς πως τόσα χρόνια άντεχα με πρωινό στις 7 το πρωί και μεσημεριανό στις 2 το μεσημέρι. Πάντως θα κάνω προσπάθειες να φάω κάτι παραπάνω.

 

Άντε σε τσακίρ κέφι να φάω και καμιά πιρουνιά μαρούλι. :P Βασικά τώρα που το καλοσκέφτομαι τρώω αρκετά συχνά και κολοκύθια, οπότε μπορεί να το κάνω π.χ. κολοκυθοκεφτέδες για μεσημεριανό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΟΚ, ευχαριστώ πολυ!

 

Θα το συνεχίσω μέχρι όσο αντέχω μετά το καλοκαίρι. Καταχείμωνο φοβάμαι λίγο τα κύμματα κιόλας, αν και πολλοί κολυμπούν εδώ.

 

Απλά να δυναμώσει κι άλλο ο οργανισμός μου θέλω, αλλά αν όλο αυτό εξαρτάται και από τον σωματότυπο τότε μάλλον όντως δε θα μπορώ (είμαι 165 και κάπου στα 50κιλά, κανονικό βάρος νομίζω).

ειμαι στα 1,68 και οταν καποτε ημουν 50 μ ελεγαν στα μουτρα ανορεξική.βεβαια ειναι στο σωματοτυπο οπως λες,εσυ  μπορει να το υποστηρίζεις.

 

λοιπον σημερα ζυγίστηκα και ειμαι 57,5.δοκιμασα και καποια παλια ρουχα που τα εχω για μετρημα κ μου κανουν.ειμαι απιστευτα χαρουμενη :D :D

για το p90x3 ειμαι στη 3 εβδομαδα και ειναι περιεργο προγραμμα.απο τη μια δεν κουραζει πολυ αλλα απο την αλλη λειτουργει.δεν μπορω να το ψυχολογήσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο θεωρω σχετικα ευκολο να επιτευχθει

 

16885528.jpg

    εγω αυτο το θεωρω ακομη πιο ευκολο να επιτευχθει !

 

1477451_310816212399358_119858722_n.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι γινεται παντως τον τελευται μηνα ανεβαινω συνεχως σε κιλα...αρχιζω και ναησυχω  :-D

πεισεις στηθος με μπαρα :

10χ35

10χ55

10χ60

10χ65

10χ70

10χ75

10χ55

 

 

και σκουωτ την επομενη εβδομαδα θα τολμησω τα 115 τα εχω απλα φοβαμαι λιγο...απο τοτε που εβαλα και 2 μερες ποδια ειδα πολυ βελτιωση (πεμπτη και σαββατο : οι χειροτερες ημερες !! ) 

10χ35

10χ55

10χ75

10χ85

10χ95

10χ107

 

αν και με την ασκση great legs που την ακνω αμεσως μετα το σκουωτ τα βλεπω ολα... 5χ10χ18kg αλτηρακι...

την πεμπτη μετα το γυμναστηριο (13:20-15:00) κοιμαμε για 4 ωρες και δεν μπορω να συνελθω...


ωραια πραγματα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήλο ΚΑΙ μπανάνα μαζί πιστεύω πως θα είναι πάρα πολύ. Να φανταστείς πως τόσα χρόνια άντεχα με πρωινό στις 7 το πρωί και μεσημεριανό στις 2 το μεσημέρι. Πάντως θα κάνω προσπάθειες να φάω κάτι παραπάνω.

 

Άντε σε τσακίρ κέφι να φάω και καμιά πιρουνιά μαρούλι. :P Βασικά τώρα που το καλοσκέφτομαι τρώω αρκετά συχνά και κολοκύθια, οπότε μπορεί να το κάνω π.χ. κολοκυθοκεφτέδες για μεσημεριανό.

 

Όλα συνήθεια είναι. Εγώ άντεχα χωρίς πρωινό για χρόνια. Τώρα 2 φρούτα τα έχω άνετα. Αν σε ζορίζουν, ναι, καντο ώστε να τρως ένα στο 1ο κενό και 1 στο 2ο.

 

Όταν μιλάμε για λαχανικά, αλλά και για φρούτα, αναφορικά με τη θρεπτική τους αξια, μιλάμε για ΩΜΗ τροφή. Άμα τα μαψειρέψεις με οιοδήποτε τρόπο, τα σκότωσες, μόνο οι φυτικές ίνες σου μείνανε.

Οι κολοκυθοκεφτέδες -όπως και οι παντζαροκεφτέδες, πατατοκεφτέδες, μελιτζανοκεφτέδες, κτλ- είναι φοβερό φαί αλλά παραμένει στη κατηγορία "Μεσημεριανό", δεν αντικαθιστά το καθημερινό χορταρικό.

 

Υπάρχει τεράστια ποικιλία λαχανικών, είναι αδύνατο να τα δοκίμασες όλα και να μη σου άρεσε κανένα. Δοκίμασες να τρίψεις το καρότο όπως το κεφαλοτύρι και να του ρίξεις λίγο λαδάκι, αλάτι και ξύδι; Θεϊκό...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την μια το καταλαβαινω οτι παιζει να ειναι αρκετο λιπος (βεβαια οταν τα σφυγκω πετρα γινονται σχεδον). Απο την αλλη δεν εχω τρελο λιπος στο υπολοιπο σωμα. 1.73 και 63-65 κιλα ειμαι. Ποσο λιπος να εχω?

 

σύμφωνα με αυτά που λες, έχεις λίπος. Ανάλογα και με τον σωματότυπου σου το στήθος κάτω από 13% καθαρίζει και γίνεται πέτρα.

 

δεν γίνεται να μην έχεις λίπος και να κρεμάει. Το πόσα κιλά και ύψος είσαι έχει σχέση μεν αλλά περισσοτερη σχέση έχει το πόσο μυική μάζα χτίζεις. Μια χαρά μπορείς να είσαι αδύνατος με λίπος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσα κιλα και να βαλεις μενεις στα ιδια ρεπς?

ναι παντα 10.παντως αν δν τρωω καθε 3-3.30 ωρες νομιζω οτι θα λιποθυμήσω δεν ξερω αν το νιωθεται και εσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...