Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

OHP 3+ 
OHP 3x57,5, 3x67,5, 3x75
Lat pulldowns 2xx10x79+ 3x8-10x73
Bench Press: 5x10x60
Triceps Pushdowns: 3x12+x52
Lateral raises : 3x10x8
Hyperextensions: 3x10 
Lat work between sets.

 

Ωραία προπόνηση ήθελα 1-2 επαναλήψεις στο OHP παραπάνω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Η ενδυνάμωση με ενδιαφέρει, η γράμμωση δεν με ενδιαφέρει.

 

Μυική ενδυνάμωση θα δεις και με bodyweight, αλλά σε μικρότερο βαθμό και σε πιο μεγάλο διάστημα απο ότι θα έβλεπες με βάρη.

 

Ενα παράδειγμα 

 

Τέτοιο σώμα μπορεί να επιτευχθεί με σωστή διατροφή και βάρη

 

2uy3q6u.jpg

 

Αυτό το σώμα απο την άλλη μπορεί άνετα να επιτευχθεί μόνο με διατροφή και bodyweight άσκηση άλλα θέλει χρόνο.

 

Sidharth-Malhotra-flaunts-his-toned-body

 

Το βασικότερο όμως είναι η διατροφή όπως είπαν και τα παιδιά. Άμα δεν αλλάξεις σε ένα βαθμό τη διατροφή σου, δεν πρόκειται να δεις αποτελέσματα.

 

Για αρχή κόψε οτιδήποτε περιέχει ζάχαρη (αναψυκτικά,γλυκά, επεξεργασμένες τροφές κτλ) και βάλε περισσότερα λαχανικά και φρούτα στη διατροφή σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Οτι χειροτερο για το λαπαδιασμα αντι για βραδυνο με γερη πρωτεινη, η συνηθεια σου να μην τρως τιποτα ή να τρως κανενα μηλο/πορτοκαλι.

 

 

Κι εγώ νόμιζα ότι το βραδινό είναι ότι χειρότερο

Βγήκε ο ήλιος, τσουπ και τα ποστ "θέλω να χάσω την κοιλιά μέχρι το καλοκαίρι". Νο οφενς, έτσι;

 

Βελτιώστε τη διατροφή -70%- επιτυχίας και γυμναστείτε όσο περισσότερο μπορείτε -30%.

Δεν παρεξηγήθηκα. Απλώς δεν μπορώ να καταλάβω που είναι το κακό. Οκ είναι δύσκολο  (ή και αδύνατον) αλλά γιατί να μην ρωτήσω;

 

Απο προτάσεις πολλές. Εσυ είσαι διατεθιμενος να πάρεις dumbells;

Hit me :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυική ενδυνάμωση θα δεις και με bodyweight, αλλά σε μικρότερο βαθμό και σε πιο μεγάλο διάστημα απο ότι θα έβλεπες με βάρη.

 

Ενα παράδειγμα 

 

Τέτοιο σώμα μπορεί να επιτευχθεί με σωστή διατροφή και βάρη

 

2uy3q6u.jpg

 

Αυτό το σώμα απο την άλλη μπορεί άνετα να επιτευχθεί μόνο με διατροφή και bodyweight άσκηση άλλα θέλει χρόνο.

 

Sidharth-Malhotra-flaunts-his-toned-body

 

Το βασικότερο όμως είναι η διατροφή όπως είπαν και τα παιδιά. Άμα δεν αλλάξεις σε ένα βαθμό τη διατροφή σου, δεν πρόκειται να δεις αποτελέσματα.

 

Για αρχή κόψε οτιδήποτε περιέχει ζάχαρη (αναψυκτικά,γλυκά, επεξεργασμένες τροφές κτλ) και βάλε περισσότερα λαχανικά και φρούτα στη διατροφή σου.

η κατι ενδιαμεσο

1173805_733080556744891_341212884_n.jpg

 

πριν 2 καλοκαιρια :-)

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα προπονηση..

 

Μια χαρα... Deload μερα ποδιων...

 

Στην δουλεια πηρα φαγητα αλλα ηθελα κι αλλο να φαω και ειχαν τελειωσει...

 

Αλλα σπιτι ειχε φασολαδα εφαγα τωρα και το στομαχι μ θα κανει εκρηξη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μυική ενδυνάμωση θα δεις και με bodyweight, αλλά σε μικρότερο βαθμό και σε πιο μεγάλο διάστημα απο ότι θα έβλεπες με βάρη.

 

Ενα παράδειγμα 

 

Τέτοιο σώμα μπορεί να επιτευχθεί με σωστή διατροφή και βάρη

 

2uy3q6u.jpg

 

Αυτό το σώμα απο την άλλη μπορεί άνετα να επιτευχθεί μόνο με διατροφή και bodyweight άσκηση άλλα θέλει χρόνο.

 

Sidharth-Malhotra-flaunts-his-toned-body

 

Το βασικότερο όμως είναι η διατροφή όπως είπαν και τα παιδιά. Άμα δεν αλλάξεις σε ένα βαθμό τη διατροφή σου, δεν πρόκειται να δεις αποτελέσματα.

 

Για αρχή κόψε οτιδήποτε περιέχει ζάχαρη (αναψυκτικά,γλυκά, επεξεργασμένες τροφές κτλ) και βάλε περισσότερα λαχανικά και φρούτα στη διατροφή σου.

Ωραία, όσον αφορά την διατροφή όμως, εγώ τόσον καιρό έκανα μόνο 3 γεύματα την ημέρα (πρωινό - μεσημεριανό - βραδινό) όπου στο βραδινό έτρωγα ό,τι και το μεσημέρι. Τώρα δηλαδή πρέπει να προσθέσω δύο ακόμα γεύματα; Ένα ανάμεσα στο πρωινό και το μεσημεριανό και ένα ανάμεσα στο μεσημεριανό και στο βραδινό; Αυτά τα δύο γεύματα να είναι φρούτα; Και το βράδυ τι να τρώω; Κανένα γιαούρτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντα μα παντα ξεκιναμε απο το στηθος

http://www.dumbbell-exercises.com/exercises/chest/index.html

:-D

ευχαριστω. οπως ειπα και πιο πανω θα ποσταρω κ φωτο για να μιλαμε συγκεκριμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, όσον αφορά την διατροφή όμως, εγώ τόσον καιρό έκανα μόνο 3 γεύματα την ημέρα (πρωινό - μεσημεριανό - βραδινό) όπου στο βραδινό έτρωγα ό,τι και το μεσημέρι. Τώρα δηλαδή πρέπει να προσθέσω δύο ακόμα γεύματα; Ένα ανάμεσα στο πρωινό και το μεσημεριανό και ένα ανάμεσα στο μεσημεριανό και στο βραδινό; Αυτά τα δύο γεύματα να είναι φρούτα; Και το βράδυ τι να τρώω; Κανένα γιαούρτι;

Ανάλογα τι τρως.

 

Καλό είναι τα ενδιάμεσα να είναι το 1ο "ενδιάμεσο" 2 διαφορετικά φρούτα και το 2ο μια μεγάλη σαλάτα (αν δεν τρως στο μεσημεριανό). Ειναι γεύματα που σε χορταίνουν χωρίς να σε παχαίνουν + σου δίνουν ένα βουνο θρεπτικά συστατικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα τι τρως.

 

Καλό είναι τα ενδιάμεσα να είναι το 1ο "ενδιάμεσο" 2 διαφορετικά φρούτα και το 2ο μια μεγάλη σαλάτα (αν δεν τρως στο μεσημεριανό). Ειναι γεύματα που σε χορταίνουν χωρίς να σε παχαίνουν + σου δίνουν ένα βουνο θρεπτικά συστατικά.

Το σκεπτόμουν ως εξής (ενδεικτικά):

 

Πρωινό: Δημητριακά με γάλα.

1ο ενδιάμεσο: Ένα μήλο.

Μεσημεριανό: Κανονικό φαγητό με ντομάτες (το μόνο σαλατικό που μπορώ να βάλω στο στόμα μου).

2ο ενδιάμεσο: Μια μπανάνα.

Βραδυνό: Το ίδιο με το μεσημέρι με γάλα εάν πεινάω πολύ, ή ένα γιαούρτι εάν δεν πεινάω τόσο.

 

Λες να αλλάξω το δεύτερο ενδιάμεσο από φρούτα σε κάτι άλλο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol, ρε μαλακες, αρχιζω να νιωθω αβολα με τον καιρο. Τα βυζια μου παιζει να παιρνουν πολυ απο τις καμψεις, δεν ξερω τι. Αλλα ειναι αρκετα φουσκωμενα σε βαθμο να ειναι μεγαλυτερα απο της πρωην μου :P Και δεν ειναι κοντρα πλακε τουλαχιστον. Ψιλοκρεμονται. Τι να κανω για να φτιαξω λιγο την εμφανιση τους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να χάσεις λίπος. Τα βυζιά αν έχουν λίπος από πάνω και αρχίσουν και κάμψεις γίνονται τεράστια. 

 

μην νομίζεις ότι υπάρχει μυς από κάτω γιατί δεν υπάρχει, το λίπος δίνει την εντύπωση ότι κάτι έχεις αλλά συνήθως δεν έχεις τίποτα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το σκεπτόμουν ως εξής (ενδεικτικά):

 

Πρωινό: Δημητριακά με γάλα.

1ο ενδιάμεσο: Ένα μήλο.

Μεσημεριανό: Κανονικό φαγητό με ντομάτες (το μόνο σαλατικό που μπορώ να βάλω στο στόμα μου).

2ο ενδιάμεσο: Μια μπανάνα.

Βραδυνό: Το ίδιο με το μεσημέρι με γάλα εάν πεινάω πολύ, ή ένα γιαούρτι εάν δεν πεινάω τόσο.

 

Λες να αλλάξω το δεύτερο ενδιάμεσο από φρούτα σε κάτι άλλο;

 

Λέω να φας μήλο και μπανάνα μαζί και στο 2ο ενδιάμεσο βρες ΚΑΠΟΙΟ λαχανικό που να σου αρέσει. Δοκίμασες π.χ. καρότο ή κόκκινη πιπεριά; Μην κολλάς σε σαλάτα ντε και καλά, οποιο λαχανικό σου κάνει.

 

Η τομάτα είναι φρούτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να χάσεις λίπος. Τα βυζιά αν έχουν λίπος από πάνω και αρχίσουν και κάμψεις γίνονται τεράστια. 

 

μην νομίζεις ότι υπάρχει μυς από κάτω γιατί δεν υπάρχει, το λίπος δίνει την εντύπωση ότι κάτι έχεις αλλά συνήθως δεν έχεις τίποτα :D

Απο την μια το καταλαβαινω οτι παιζει να ειναι αρκετο λιπος (βεβαια οταν τα σφυγκω πετρα γινονται σχεδον). Απο την αλλη δεν εχω τρελο λιπος στο υπολοιπο σωμα. 1.73 και 63-65 κιλα ειμαι. Ποσο λιπος να εχω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...