Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν , μιας και δεν έχω ιδέα απ το θέμα πρωτεΐνης ρωτάω,

 

Όπως είχα πει και λίγα πόστ πιο πριν το μεταπροπονητικο μου ειναι ασπράδια αυγών , με γάλα σόγιας.

Επειδή παρολαυτα και το πρωινό μου αποτελείται απο αυγά σκέφτηκα να αλλάξω μόνο για τις μέρες που πάω γυμναστήριο τα αυγά μετά με κάποια πρωτεΐνη.

Δηλαδή η Μονη χρήση της θα γίνεται καθαρά μετά το γυμναστήριο (4 φορές την εβδομάδα).

Δεν ξέρω τι ήδη πρωτεϊνών υπάρχουν και τι θα έκανε στην συγκεκριμένη περίπτωση , οπότε πριν αρχίσω να διαβάζω το σύμπαν στο Google θα με βοηθαγατε.

Καταρχάς είναι μιά χαρά επιλογή τα ασπράδια...οπότε μην φανταστείς ότι πρόκειται να δεις καμία αλλαγή αλλάζοντας σε πρωτεΐνη. Απλά κακά τα ψέματα άλλο να γυρνάς και να τρως ασπράδια και άλλο σοκολάτα-φυστικοβούτυρο πρωτεΐνη π.χ.

 

Από πρωτεΐνες κοίτα για ορού γάλακτος...Link.png Site: τσέκαρε εδώ για μερικές επιλογές...Αφού θα είναι η πρώτη σου πάρε μικρή συσκευασία στην αρχή για να τσεκάρεις και γεύσεις κτλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καταρχάς είναι μιά χαρά επιλογή τα ασπράδια...οπότε μην φανταστείς ότι πρόκειται να δεις καμία αλλαγή αλλάζοντας σε πρωτεΐνη. Απλά κακά τα ψέματα άλλο να γυρνάς και να τρως ασπράδια και άλλο σοκολάτα-φυστικοβούτυρο πρωτεΐνη π.χ.

 

Από πρωτεΐνες κοίτα για ορού γάλακτος...Link.png Site: τσέκαρε εδώ για μερικές επιλογές...Αφού θα είναι η πρώτη σου πάρε μικρή συσκευασία στην αρχή για να τσεκάρεις και γεύσεις κτλπ.

βασικα να πω οτι δεν με ενοχλει η γευση απ τα ασπραδια.

επισης δεν το κανω για να δω διαφορετικο αποτελεσμα απλα

1)βαρεθηκα να γυρναω και να βγαζω μουλτι στη μεση , να λερωνω νεροχυτες , να πεταω κροκους συνεχεια κλπ

2)βαρεθηκα να τρωω τοσα αυγα.

 

εστω για λιγο δλδ να το σπασω.

thx για το Link , υπαρχει καποια δοκιμασμενη? προς το παρον δεν βαζω εισοδηματικο περιορισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα να πω οτι δεν με ενοχλει η γευση απ τα ασπραδια.

απλα 1)βαρεθηκα να γυρναω και να βγαζω μουλτι στη μεση , να λερωνω νεροχυτες , να πεταω κροκους συνεχεια κλπ

και 2)βαρεθηκα να τρωω τοσα αυγα.

 

εστω για λιγο δλδ να το σπασω.

thx για το Link , υπαρχει καποια δοκιμασμενη? προς το παρον δεν βαζω εισοδηματικο περιορισμο.

Οκ...για αλλαγή μπορείς να το γυρίσεις. Πάντως αν βαριέσαι όλη την διαδικασία με τα αυγά υπάρχουν και ασπράδια αυγών σε υγρη μορφή.

 

Μία δοκιμασμένη είναι Link.png Site: αυτή . Σου βάζω την μικρή συσκευασία για να δεις αν σου αρέσει πρώτα...μην ξεμείνεις με 2 κιλά που δεν θα σου αρέσουν. Α...αν πάρεις την μικρή πάρε και κανα άλλο μικρό πράγμα γιατί η τσάμπα αποστολή είναι από +30.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παίδες, χρίζω της άμεσης βοήθειάς σας! Είμαι 1.87 στο ύψος και 90 κιλά. Το σώμα μου βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση λόγω του ότι μέχρι πέρυσι έκανα πολύ έντονη γυμναστική λόγω πρωταθλητισμού, αλλά αναγκάστηκα να την σταματήσω εξ' αιτίας ενός τραυματισμού. Από τότε έκανα την εξής βλακεία και δεν ξανασχολήθηκα με την γυμναστική, το σώμα μου παρ' όλα αυτά είναι μια χαρά (ανοιχτές πλάτες, σηκωμένοι ώμοι και πολύ καλά γυμνασμένα πόδια).

 

Και τώρα πάμε στο πρόβλημα: Πριν λίγο καιρό έτυχε και πήγα να τρέξω λιγάκι και ανακάλυψα ότι όλη μου η αντοχή (να τονίσω πως ποτέ μου δεν ξεχώριζα για την αντοχή μου) είχε κάνει φτερά. Έτσι αποφάσισα να αρχίσω σωστή διατροφή και ξανά την γυμναστική για να βελτιωθώ και να επαναφέρω το σώμα μου σε πλήρη λειτουργία. Θα αρχίσω εντατικό τρέξιμο (αν και οι δρόμοι εδώ μόνο δρόμοι δεν θεωρούνται) και έχω στο σπίτι έναν πάγκο με βάρη και ένα κωπηλατικό.

 

Αυτό που θα ήθελα να μου προτείνετε είναι ένα πρόγραμμα διατροφής και ένα γυμναστικής. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η γράμμωση, όσο το να βελτιωθεί σημαντικά (έστω κι εάν δεν φαίνεται με το μάτι) η φυσική μου κατάσταση και η λειτουργία του σώματός μου. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παίδες, χρίζω της άμεσης βοήθειάς σας! Είμαι 1.87 στο ύψος και 90 κιλά. Το σώμα μου βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση λόγω του ότι μέχρι πέρυσι έκανα πολύ έντονη γυμναστική λόγω πρωταθλητισμού, αλλά αναγκάστηκα να την σταματήσω εξ' αιτίας ενός τραυματισμού. Από τότε έκανα την εξής βλακεία και δεν ξανασχολήθηκα με την γυμναστική, το σώμα μου παρ' όλα αυτά είναι μια χαρά (ανοιχτές πλάτες, σηκωμένοι ώμοι και πολύ καλά γυμνασμένα πόδια).

 

Και τώρα πάμε στο πρόβλημα: Πριν λίγο καιρό έτυχε και πήγα να τρέξω λιγάκι και ανακάλυψα ότι όλη μου η αντοχή (να τονίσω πως ποτέ μου δεν ξεχώριζα για την αντοχή μου) είχε κάνει φτερά. Έτσι αποφάσισα να αρχίσω σωστή διατροφή και ξανά την γυμναστική για να βελτιωθώ και να επαναφέρω το σώμα μου σε πλήρη λειτουργία. Θα αρχίσω εντατικό τρέξιμο (αν και οι δρόμοι εδώ μόνο δρόμοι δεν θεωρούνται) και έχω στο σπίτι έναν πάγκο με βάρη και ένα κωπηλατικό.

 

Αυτό που θα ήθελα να μου προτείνετε είναι ένα πρόγραμμα διατροφής και ένα γυμναστικής. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η γράμμωση, όσο το να βελτιωθεί σημαντικά (έστω κι εάν δεν φαίνεται με το μάτι) η φυσική μου κατάσταση και η λειτουργία του σώματός μου. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

εφοσον δεν σε νοιαζει τοσο πολυ να παρεις ογκο αλλα να βελτιωσης φυσικη κατασταση θα μπορουσες να τσεκαρεις καποιο απο τα προγραμματα που βγαινουν σε dvd πχ insanity , p90x1,2,3 ακομα και body beast το οποιο ειναι περισσοτερο φαση bb και χρειαζεται και παγκο τον οποιο οπως ανεφερες εχεις.Οποιο απτα 3 και αν αγορασεις (κατεβασεις)  ερχεται μαζι με προγραμμα διατροφης και με διαφορα shedule που εφαρμοζονται κυριως στο αποτελεσμα το οποιο θεσ να πετυχεις.Θα σου προτεινα να ξεκινησεις με p90x (1) και μετα βλεπεις.Παρε και αλλες γνωμες και αποφασιζεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok παίδες, χρίζω της άμεσης βοήθειάς σας! Είμαι 1.87 στο ύψος και 90 κιλά. Το σώμα μου βρίσκεται σε αρκετά καλή κατάσταση λόγω του ότι μέχρι πέρυσι έκανα πολύ έντονη γυμναστική λόγω πρωταθλητισμού, αλλά αναγκάστηκα να την σταματήσω εξ' αιτίας ενός τραυματισμού. Από τότε έκανα την εξής βλακεία και δεν ξανασχολήθηκα με την γυμναστική, το σώμα μου παρ' όλα αυτά είναι μια χαρά (ανοιχτές πλάτες, σηκωμένοι ώμοι και πολύ καλά γυμνασμένα πόδια).

 

Και τώρα πάμε στο πρόβλημα: Πριν λίγο καιρό έτυχε και πήγα να τρέξω λιγάκι και ανακάλυψα ότι όλη μου η αντοχή (να τονίσω πως ποτέ μου δεν ξεχώριζα για την αντοχή μου) είχε κάνει φτερά. Έτσι αποφάσισα να αρχίσω σωστή διατροφή και ξανά την γυμναστική για να βελτιωθώ και να επαναφέρω το σώμα μου σε πλήρη λειτουργία. Θα αρχίσω εντατικό τρέξιμο (αν και οι δρόμοι εδώ μόνο δρόμοι δεν θεωρούνται) και έχω στο σπίτι έναν πάγκο με βάρη και ένα κωπηλατικό.

 

Αυτό που θα ήθελα να μου προτείνετε είναι ένα πρόγραμμα διατροφής και ένα γυμναστικής. Δεν με ενδιαφέρει τόσο η γράμμωση, όσο το να βελτιωθεί σημαντικά (έστω κι εάν δεν φαίνεται με το μάτι) η φυσική μου κατάσταση και η λειτουργία του σώματός μου. 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

Τσέκαρε το site που έγραψα στο πρώτο post στη προηγούμενη σελίδα του θέματος. Έχει έτοιμα προγράμματα για bodyweight training (χωρίς εξοπλισμό δηλαδή) και κάποια ενδεικτικά προγράμματα διατροφής.

 

Άμα δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μεγάλη μυική ενδυνάμωση, μπορείς να επιτύχεις πολύ καλά αποτελέσματα στη φυσική σου κατάσταση, μόνο με bodyweight. Με σωστή διατροφή και με πρόγραμμα ασκήσεων, θα δεις γράμμωση σε βάθος χρόνου άμα είσαι σταθερός στην εφαρμογή του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. 

 

Όσον αφορά τα διάφορα DVD με ασκήσεις, δεν ξέρω κατά πόσο είναι άξια εμπιστοσύνης. Δηλαδή, θεωρώ πως με ένα καλό πρόγραμμα γυμναστικής και διατροφής προσαρμοσμένο στις ανάγκες σου θα έχει πολύ καλύτερα αποτελέσματα από ό,τι θα είχες με αυτά τα DVD.

 

Σχετικά με το bodyweight το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον και θα το ακολουθήσω το πρόγραμμα αυτό. Τώρα το μόνο που μένει είναι αν βρω κάποια δίαιτα μιας και τελευταία σαβουριάζω αρκετά (έχω να φάω σαλάτα από πέρυσι το καλοκαίρι, γενικά δεν είμαι φίλος των πράσινων).


Άμα δεν σε ενδιαφέρει τόσο η μεγάλη μυική ενδυνάμωση

Η ενδυνάμωση με ενδιαφέρει, η γράμμωση δεν με ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. 

 

Συγχωρέστε με αν ρωτήσω πράγματα που ήδη έχουν απαντηθεί, αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω όλες τις σελίδες.

 

Όπως έγραψα σε ένα άλλο νήμα, λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι.

Μια φορά την εβδομάδα (καμια φορά και 2) πηγαίνω για μπάλα. Δεν έχω περιττά κιλά μόνο κοιλίτσα η οποία θα ήθελα να πέσει. 

 

Είμαι 1.63/ 70 kg αργότερα θα στείλω και φωτό με το σώμα μου. 

 

Τι θα μου προτείνατε να κάνω ώστε όπως είπα ν πέσει το πατσοκοίλι όσο προλάβω μέχρι το καλοκαίρι και να αποκτήσω μια νορμάλ γράμμωση; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για την αντοχη απλα βγες και τρεξε!! σημερα οσο μπορεις! αυριο οσο μπορεις! μετα λιγο παραπανω κτλ!

και αν θες βαλε και καμια διαλλειματικη προπονηση! βοηθαει και στην αντοχη και στην ενδυναμωση!!


αρχικα τρωγε καθε 3 ωρες περιπου! εσυ υποσιτηζεσαι τρωγοντας μονο 2 φορες τη μερα! κοψε τηγανιτα,λιπαρα κτλ και γυμνασου!

χωρις γυμναστικη δεν θα κανεις τιποτα! το 1-2 φορες τη βδομαδα μπαλα δεν ειναι γυμναστικη

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χχαχαχαχα τι είναι ρε φίλε τα γυμναστήρια Κ.Ε.Π?

 

εξαρτάται απο το gym δεν μπορείς να ρωτήσεις γενικά για όλα ! FYI το δικό μου πάντως είναι ανοιχτό. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. 

 

Συγχωρέστε με αν ρωτήσω πράγματα που ήδη έχουν απαντηθεί, αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω όλες τις σελίδες.

 

Όπως έγραψα σε ένα άλλο νήμα, λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι.

Μια φορά την εβδομάδα (καμια φορά και 2) πηγαίνω για μπάλα. Δεν έχω περιττά κιλά μόνο κοιλίτσα η οποία θα ήθελα να πέσει. 

 

Είμαι 1.63/ 70 kg αργότερα θα στείλω και φωτό με το σώμα μου. 

 

Τι θα μου προτείνατε να κάνω ώστε όπως είπα ν πέσει το πατσοκοίλι όσο προλάβω μέχρι το καλοκαίρι και να αποκτήσω μια νορμάλ γράμμωση; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Οτι χειροτερο για το λαπαδιασμα αντι για βραδυνο με γερη πρωτεινη, η συνηθεια σου να μην τρως τιποτα ή να τρως κανενα μηλο/πορτοκαλι.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βγήκε ο ήλιος, τσουπ και τα ποστ "θέλω να χάσω την κοιλιά μέχρι το καλοκαίρι". Νο οφενς, έτσι;

 

Βελτιώστε τη διατροφή -70%- επιτυχίας και γυμναστείτε όσο περισσότερο μπορείτε -30%.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά. 

 

Συγχωρέστε με αν ρωτήσω πράγματα που ήδη έχουν απαντηθεί, αλλά είναι αδύνατον να διαβάσω όλες τις σελίδες.

 

Όπως έγραψα σε ένα άλλο νήμα, λογω φορτου εργασιας το πρωι τρωω ενα μπολ με δημητριακα το μεσημερι οτι εχει φτιαξει η Ελληνιδα μανα κ το βραδυ ή τιποτα ή κανα μηλο/πορτοκαλι.

Μια φορά την εβδομάδα (καμια φορά και 2) πηγαίνω για μπάλα. Δεν έχω περιττά κιλά μόνο κοιλίτσα η οποία θα ήθελα να πέσει. 

 

Είμαι 1.63/ 70 kg αργότερα θα στείλω και φωτό με το σώμα μου. 

 

Τι θα μου προτείνατε να κάνω ώστε όπως είπα ν πέσει το πατσοκοίλι όσο προλάβω μέχρι το καλοκαίρι και να αποκτήσω μια νορμάλ γράμμωση; 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Απο προτάσεις πολλές. Εσυ είσαι διατεθιμενος να πάρεις dumbells;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...