Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σπίτι δεν μπορείς να κάνεις ασκήσεις?

 

Για πείτε επ ευκαιρία τίποτα ασκήσεις για το σπίτι, εκτός από push-ups,μονόζυγο και κοιλιακούς που τα ξέρω ήδη :P

Απρίλιο δεν θα πάω gym και θα κάνω ό,τι μπορώ σπίτι...συνεχίζουμε από Μάϊο κανονικά :P

 

squats, lunges, dips, burpees και άλλα πολλά 

 

Ένα καλό site για ασκήσεις για το σπίτι είναι αυτό

 

http://neilarey.com/workouts.html

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

έχεις κάποιο συγκεκριμένο να προτείνεις ή κανείς άλλος;

οσα θες  - να φαν και οι κοτες https://www.skroutz.gr/c/378/diafora-athlitika-endymata.html?from=autocomplete&keyphrase=%CE%B3%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B9%CE%B1+%CE%B3%CF%85%CE%BC%CE%BD%CE%B1%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B7%CF%82

γιατι τον σνομπαρεις τον αλλον με την αντριλα που σου λεει ? και  κανας καλος στο χερι  δε πειραζει , στο μυαλο μονο ?? :-D  γενικα μιλαω ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

squats, lunges, dips, burpees και άλλα πολλά 

 

Ένα καλό site για ασκήσεις για το σπίτι είναι αυτό

 

http://neilarey.com/workouts.html

 

Μπήκε bookmarks και θα το μελετήσω.

 

Thnx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι κάλοι στο μυαλό φίλε απαιτούν ανώτατη γυμναστική για να αντιμετωπιστούν, οι κόποι που συζητάμε στο παρόν νήμα είναι ένα τίποτα σε σύγκριση. Πίσω στο θέμα, είναι ότι εκτός από τους κάλους πονάνει και το δέρμα/κρέας γιατί έχει "ψιλοτσαλακωθεί". Αν είναι προσωρινό να αδιαφορήσω, διαφορετικά να πάρω μέτρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ξερεις παντως πως αυτο που ειπες ισχυει οντως συνηθίζουν/σκληραίνουν τα δάκτυλα με τον καιρό!

αν δεν εχεις τοσο μεγαλο προβλημα αστο χωρις γαντια κ με τον καιρο θα εισαι οκ !

αντωνη το πιασε οτι κανω πλακα νομιζω  - αν οχι να παει για γυμναστικη  γρηγορα  για τους καλους στο μυαλο - δεν εχει αδικο πολυ μεγαλη και δυσκολη υποθεση !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα να πάνε, δύσκολη υπόθεση οι κάλοι στο μυαλό. Πάντως η γυμναστική εκτός απ' ότι βελτιώνει την ψυχολογική υγεία μας δίνει μια ιδέα για το σύστημα, το πρόγραμμα και την επιμονή που απαιτεί και η ψυχολογική γυμναστική. Νους υγιής εν σώματι υγιές :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισώ τις κυριακές γιατί το gym κλείνει 2 η ώρα και πάω στις 12 με την τσίμπλα στο μάτι και είμαι πεσμένος. 

 

Μεθαύριο που είναι 25η μαρτίου όμως θα είναι ανοιχτό και είναι και αργία. Θα ξυπνήσω 12 το μεσημέρι θα αράξω 3 ώρες και μετά θα πάω να σπάσω όλα τα pb

Kαι εγω Κυριακη παω  συνηθως κατα τις 12  ,αλλα εμενα κλεινει στις 20:00  δεν σε χαλασε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ξέρω και τα γυμναστήρια που πάω ελλάδα κυριακές εχουν ωράριο 4 - 8 ή κάτι ανάλογο.. το 9-14:00 που έχει εδώ είναι τελείως άκυρο. 

 

------

 

Όσο και να έτρωγα χτες δεν χόρταινα.  Δεν ξέρω τι παίχτηκε, μετά από 300 γραμμάρια μακαρόνια και μια μπριζόλα, τσίμπησα και τρεις χούφτες αμύγδαλα και αφού ακόμα ένιωθα σαν να μην είχα φάει τίποτα έφαγα και μισή σοκολάτα να στρώσω. Έριξα κάτι ύπνους μετά.. 

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξέρω και τα γυμναστήρια που πάω ελλάδα κυριακές εχουν ωράριο 4 - 8 ή κάτι ανάλογο.. το 9-14:00 που έχει εδώ είναι τελείως άκυρο. 

 

------

 

Όσο και να έτρωγα χτες δεν χόρταινα.  Δεν ξέρω τι παίχτηκε, μετά από 300 γραμμάρια μακαρόνια και μια μπριζόλα, τσίμπησα και τρεις χούφτες αμύγδαλα και αφού ακόμα ένιωθα σαν να μην είχα φάει τίποτα έφαγα και μισή σοκολάτα να στρώσω. Έριξα κάτι ύπνους μετά.. 

Άλεξ αν θες να νιώθεις χορτάτος τρώγε μαζί με το φαγητό και κανένα φυλλώδες λαχανικό π.χ. σπανάκι να γεμίσεις όλο το στομάχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν , μιας και δεν έχω ιδέα απ το θέμα πρωτεΐνης ρωτάω,

 

Όπως είχα πει και λίγα πόστ πιο πριν το μεταπροπονητικο μου ειναι ασπράδια αυγών , με γάλα σόγιας.

Επειδή παρολαυτα και το πρωινό μου αποτελείται απο αυγά σκέφτηκα να αλλάξω μόνο για τις μέρες που πάω γυμναστήριο τα αυγά μετά με κάποια πρωτεΐνη.

Δηλαδή η Μονη χρήση της θα γίνεται καθαρά μετά το γυμναστήριο (4 φορές την εβδομάδα).

Δεν ξέρω τι ήδη πρωτεϊνών υπάρχουν και τι θα έκανε στην συγκεκριμένη περίπτωση , οπότε πριν αρχίσω να διαβάζω το σύμπαν στο Google θα με βοηθαγατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...