Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά και γιατί χρειάζεσαι χειμερινή κολύμβηση για να δυναμώσει ο οργανισμός σου? Αν δεν γουστάρεις τα βάρη και τα προγράμματα γυμναστηρίου, δοκίμασε να γραφτείς σε μια σχολή χορού. Ο χορός είναι κάτι που οι γυναίκες γουστάρουν πάρα πολυ συνήθως και έχει πολύ καλά αποτελέσματα στο σώμα αν κάνεις στύλ που έχουν ενέργεια. 

Έχεις δίκιο, αλλά τρέχω κάθε μέρα 40-45' και πάω και γυμναστήριο (προγράμματα μόνο).

Χορό επίσης έκανα χρόνια αλλά το σταμάτησα γιατί δεν μπορώ να το βολέψω στο πρόγραμμά μου.

Δεν έχω ανάγκη να γυμναστώ επιπλέον δηλ. λέγοντας να δυναμώσω εννοώ ότι θέλω να δυναμώσει το ανοσοποιητικό μου. Για καλύτερη υγεία το σκέφτηκα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

αν τρως καλά και κοιμάσαι καλά το ανοσοποιητικό σου θα είναι καλό. Αν κάνεις διαιτα γυναικείου στυλ "δεν τρωω τίποτα" τότε ίσως να έχεις προβλήματα. Έχεις κάνα πρόβλημα με το ανοσοποιητικό σου ή έτσι σου ήρθε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό κι αυτό. Έμαθα να τρώω υγιεινά γενικότερα, ποτέ αυστηρή δίαιτα, όχι.

Για το ανοσοποιητικό το διάβασα ότι όσοι κολυμπούν χειμώνα σφίζουν από υγεία (δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει, αλλά μάλλον έτσι θα 'ναι). Ούτε εγώ παθαίνω κάτι εύκολα, αλλα είμαι ακόμα νέα για να ξέρω τις αντοχές του οργανισμού μου οπότε ό,τι μπορεί να βελτιώσει περαιτέρω την ποιότητα της ζωής μου θα ήθελα να το υιοθετήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για το ανοσοποιητικό το διάβασα ότι όσοι κολυμπούν χειμώνα σφίζουν από υγεία (δεν ξέρω κατα πόσο ισχύει, αλλά μάλλον έτσι θα 'ναι). 

 

Σε εναν φιλο μου παντως σιγουρα ισχυει.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κι εγώ αυτό παρατηρώ. Αλλά κρυώνω, θα προσπαθήσω να κάνω αυτό που εισηγήθηκε ο Άλεξ, μετά το καλοκαίρι δηλαδή θα το τραβήξω μέχρι όσο αντέχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα γυναικα εισαι .. μαλιστα .. για να το παρουμε απ την αρχη το θεμα..

τι λεγαμε για συμβουλες ? κολυμπια - γυμναστηρια -  διατροφες - μαγειρικες τα παντα ολα οτι θες εδω ειμαστε , για πες ..

 

χαχαχαχα πλακα κανω ρεεε :-)

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν κάνω για χειμερινός κολυμβητής, και τον Ιούνιο κρύα μου φαίνεται :)

 

Σήμερα όλη μέρα έπαιξα σε επεισόδιο του House, ακόμα γυρίζεται, γμ την τύχη μου μέσα... Το πρόγραμμα γυμναστικής έχει εκτροχιαστεί ολότελα, αΐ να δω αν θα μπορέσω να γυμναστώ 4-5 φορές μέχρι το Μαιο, πάν' τα μπρατσα και το 6πακ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως δεν κάνω για χειμερινός κολυμβητής, και τον Ιούνιο κρύα μου φαίνεται :)

 

Σήμερα όλη μέρα έπαιξα σε επεισόδιο του House, ακόμα γυρίζεται, γμ την τύχη μου μέσα... Το πρόγραμμα γυμναστικής έχει εκτροχιαστεί ολότελα, αΐ να δω αν θα μπορέσω να γυμναστώ 4-5 φορές μέχρι το Μαιο, πάν' τα μπρατσα και το 6πακ...

 

Σπίτι δεν μπορείς να κάνεις ασκήσεις?

 

Για πείτε επ ευκαιρία τίποτα ασκήσεις για το σπίτι, εκτός από push-ups,μονόζυγο και κοιλιακούς που τα ξέρω ήδη :P

Απρίλιο δεν θα πάω gym και θα κάνω ό,τι μπορώ σπίτι...συνεχίζουμε από Μάϊο κανονικά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβερ πλέον πρέπει να ακούς το σώμα σου. Κάνε όπως νιώθεις απλά μην αλλάζεις ασκήσεις και μην ανέβω ανεβαινεις απότομα

Δεν αλλαζω τιποτα..

 

Το χω οπως ειναι το προγραμμα ... Μονο που σημερα την εκανα για να μην χασω την τριτη...

 

Το σωμα μου το ακουω.. Πχ σημερα γουσταρα να παω... Αλλα μερικες φορες θελει και την σφαλιαρα του τροπος του λεγειν για να ανεβω...

 

Αποτομα δεν το κανω.. Για να μην κλαιω μετα..

 

Αυτη η εβδομαδα οπως ειπα ειναι ξεκουρασης...

 

Θελει πολυ φαι... Μα παρα πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβερ πλέον πρέπει να ακούς το σώμα σου. Κάνε όπως νιώθεις απλά μην αλλάζεις ασκήσεις και μην ανέβω ανεβαινεις απότομα

Αν ανέβω ανεβαινει αποτομα καλα ειναι ! αν κατεβω κατεβαινει ειναι το προβλημα :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λέτε παιδιά του φίτνες, τους κάλους στα δάχτυλα των χεριών από τις έλξεις πώς τους αντιμετωπίζετε; Με κανένα γαντάκι, τάλκ ή τίποτα άλλο; Συνηθίζουν/σκληραίνουν τα δάκτυλα με τον καιρό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου λέτε παιδιά του φίτνες, τους κάλους στα δάχτυλα των χεριών από τις έλξεις πώς τους αντιμετωπίζετε; Με κανένα γαντάκι, τάλκ ή τίποτα άλλο; Συνηθίζουν/σκληραίνουν τα δάκτυλα με τον καιρό;

 

Δεν τους αντιμετωπίζουμε.

Αντρίλα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...