Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

988442_309202982560681_85325431_n.jpg

 

Δε βγαίνουν 5 γεύματα 4-5 ώρες κενό. Με 3-4 ναι.

 

Επίσης, τα φρούτα πρέπει να τα τρώμε μόνα τους, επομένως στο φρουτο-γευμα δε θα υπάρχει πρωτεινη -εκτός από την ελάχιστη που έχουν ήδη τα φρούτα.

 

Όταν λέει "Γυμναστείτε" το θεωρεί ξέχωρο από τα 30-45 λεπτά το πρωί; Τρελός είναι;

 

Στα υπόλοιπα συμφωνώ.

 

Υ.Γ. 2 ποτήρια νερό πρωι-πρωι δεν πίνονται. Με το ζόρι πίνω ένα. Επίσης, προσέχτε αυτό που κυκλοφορεί με το λεμόνι το πρωί, το έκανα και κόντεψα να κάψω το στομάχι μου.

Υ.Γ.2 Δεν είδα να αναφέρετε τις κάμψεις, αν και θεωρούνται πολύ σούπερ άσκηση. Δεν τις θεωρείτε άξιες; Δεν είναι ισότιμες των dips;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

καλες οι καμψεις αλλα τι να κλασουν μπροστα στις αρσεις και τα σκουωτ !

το λεμονι το στιψες και το ηπιες σκετο η το εβαλες μεσα στο νερακι ? μεσα σε ενα μεγαλο ποτηρι νερο αν βαλεις λιγο λεμονι νομιζω δε θα εχεις θεμα ..

 

ΥΓ1

πολλα ΥΓ2 βαζεις :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. 2 Επίσης, προσέχτε αυτό που κυκλοφορεί με το λεμόνι το πρωί, το έκανα και κόντεψα να κάψω το στομάχι μου.

 

Σκέτο χυμό έπινες ή το αραίωνες; Ο χυμός απο λεμόνι αραιωμένος σε ενα ποτήρι νερό, βοηθάει το στομάχι στη σωστή λειτουργία του, επίσης καθαρίζει και το συκώτι απο τοξίνες.

 

Κάθε μέρα πριν φάω πρωινό, πίνω ένα ποτήρι πράσινο τσάι με χυμό απο μισό λεμόνι και μια κουταλια μέλι. Δεν εχω κανένα πρόβλημα με το στομάχι μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ.2 Δεν είδα να αναφέρετε τις κάμψεις, αν και θεωρούνται πολύ σούπερ άσκηση. Δεν τις θεωρείτε άξιες; Δεν είναι ισότιμες των dips;

 

αν βάλεις μια χοντρή να κάθεται στην πλάτη σου κάτι γίνεται. Σκέτες όχι , τίποτα δεν είναι , ακόμα και για το δικό μου επίπεδο τις έχω για χαμένο χρόνο μπροστά στα βάρη. 

 

τα dips ακόμα και σκέτα, σηκώνεις το βάρος του σώματος , όπως και στα pull ups. Αυτές οι δύο είναι όντως πολύ δυνατές bodyweight ασκήσεις για κάθε επίπεδο, γιατί όσο πιο τούμπανο τόσο πιο πολύ ζυγίζεις. Ειδικά pull ups και σκέτα μια χαρά είναι πρέπει να είσαι πολύ ψηλό επίπεδο για να είναι το κρέμασμα βάρους τελείως απαραίτητο. 

 

Πάντως τα dips συγκεκριμένα μίλησα για dips με κρεμασμένο βάρος. Σκέτα πάλι είναι καλύτερα από κάμψεις αλλά για το δικό μου επίπεδο δεν θα τα έκανα χωρίς έξτρα βάρος. Με έξτρα βάρος είναι ο βασιλιάς, μέχρι και τα traps πιάνονται. 

 

(κάνω περίπου 25 dips και 80 κάμψεις με bodyweight)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. 2 ποτήρια νερό πρωι-πρωι δεν πίνονται. Με το ζόρι πίνω ένα. Επίσης, προσέχτε αυτό που κυκλοφορεί με το λεμόνι το πρωί, το έκανα και κόντεψα να κάψω το στομάχι μου.

 

Εγω καθε 2-3 μερες πινω ενα ποτηρι νερο με μισο λεμονακι απο την λεμονια μας, δεν παραπονιεται το στομαχι.

Περσυ το καλοκαιρι με τα λαδερα, τηγανιτα,πιτσες κιτλ το στομαχι συνεχεια διαμαρτυροταν ενω ειχα και καουρες.

Απο τοτε που αλλαξα διατροφη ΤΙΠΟΤΑ.Ισως βεβαια να παιζει ρολο και το αγχος της δουλειας και οι ζεστες.

Θα δουμε σε λιγο καιρο.

 

υγ: Εχω την εντυπωση οτι αν δοκιμασω να φαω πχ πιτσα μετα απο τοσους μηνες δεν θα μπορω να κοιμηθω ολο το βραδυ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα απορώ πως βγήκα από το γυμναστήριο.

 

Deadlift 5+

Deadlift: 5x112,5, 5x130, 5x147,5

Squat: 5x8-10x75 , πραγματικά εδώ γονάτισα. Απορώ πως τα έβγαλα, πήγαμε στο επόμενο επίπεδο

Trap bar squat: 5x5x100

Rear Delt flyes: 3x5x10

Leg curls: 3x12x59

Preacher Crunches: 3x12x80

 

attachment.php?attachmentid=81821&d=1395

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Άλεξ, εννοείς ότι κάνεις 80 κάμψεις σερί

 

όχι σταματάω ενδιάμεσα για καφεδάκι... :P φυσικά σερι ρε

 

για να μην πω ανακρίβεια είπα περίπου 80, έχω πάρα πολύ καιρό να κάνω. Είμαι μεταξύ 60 και 80. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεχρι να πιασεις τις 120 του αλλου εχεις πολυ δρομο ακομη !

το μπλοκακι και στο γυμναστηριο γρηγορα  :-D

χχαχααχα πλακα κανω ρε

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι vegeterians bodybuilders παίρνουν φάρμακα , όπως κ τα fitness models , όχι συμπληρώματα , φάρμακα. Ολα σχεδόν τα πρότυπα που έχουν ποσταριστεί στο θρέντ είναι σε τέτοια φάση κ καλό ειναι να το καταλάβουν όλοι κ να μην τρέφουν αυταπάτες κ απογοητευτούν. Οχι μόνο vegeterians , όλοι .

 

το όριο του natural ειναι καλό κ μπορεί να το πετύχει κάποιος αλλα θα πρέπει να ειναι στρατιωτάκι σε προπόνηση/διατροφή κάνοντας τα σωστά . Λίγοι το πετυχαίνουν κ γιαυτό λίγοι φτάνουν τα όρια.

 

μπορώ να ξεχωρίσω ευκολα ποιος παίρνει φάρμακα κ ποιος έχει πάρει στο παρελθόν γιατι κάνω προπόνηση κ με τις δύο κατηγορίες καθημερινά. 

 

 

 

 

vegan bodybuilder top επιπέδου χωρίς φάρμακο δεν υπάρχει. Τα όρια του natural vegan ή μη ειναι συγκεκριμένα πάνω κάτω 

τώρα τι λένε αυτοί άστους , τι θα πουν οι γιατροί αργότερα στα 40-50 να δούμε 

Ισχυει, το 90 % στα βιντεακια ειναι φαρμακωμενοι  (vegan και κανονικοι )οποιος εχει εστω και μια επαφη με gym μπορει να το καταλαβει αυτο πολυ ευκολα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχυει, το 90 % στα βιντεακια ειναι φαρμακωμενοι  (vegan και κανονικοι )οποιος εχει εστω και μια επαφη με gym μπορει να το καταλαβει αυτο πολυ ευκολα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για μεταπροπονητικο ροφημα.καπου διαβσα μια συνταγη που λεει:

σε ενα σεικερ βαζω 300ml νερο + 300ml γιαουρτι στραγγιστο 2%. προαιρετικα λιγο καφε/κακαο/φρουκτοζη.

αυτο δινει περιπου 8γρ στα 100 πρωτεινη με 3γρ υδατ.χ3 μας κανει 24γρ πρωτ και 9γρ υδατ.

πινεται ευκολα,κ καθεται καλα στο στομαχι

 

τι εχετε να πειτε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση για μεταπροπονητικο ροφημα.καπου διαβσα μια συνταγη που λεει:

σε ενα σεικερ βαζω 300ml νερο + 300ml γιαουρτι στραγγιστο 2%. προαιρετικα λιγο καφε/κακαο/φρουκτοζη.

αυτο δινει περιπου 8γρ στα 100 πρωτεινη με 3γρ υδατ.χ3 μας κανει 24γρ πρωτ και 9γρ υδατ.

πινεται ευκολα,κ καθεται καλα στο στομαχι

 

τι εχετε να πειτε?

Για μεταπροπονητικό μπορείς να φας γιαούρτι...το ιδανικότερο θα είναι να είναι και 0% αλλά ντάξει..αν δεν έχεις ρυθμισμένη όλη την διατροφή είναι λεπτομέρεια. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...