Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το αυτό. Μπλοκάκι στο γυμναστήριο, σημειώνω κιλά, αριθμό επαναλήψεων και άλλες λεπτομέρειες. Όλα αυτά βοηθούν στην πληρέστερη παρακολούθηση της προόδου.

τωρα σοβαρα μιλας πας στο γυμναστηριο με μπλοκακι ??  και κρατας σημειωσεις καθημερινα ποσα κιλα κανεις ποσες επαναληψεις και διαφορες αλλες(?) λεπτομερειες ?  και ολα αυτά σε  βοηθούν στην πληρέστερη παρακολούθηση της προόδου?

φιλε μου αν κανεις πλακα εχεις τρελλο χιουμορ - αν μιλας σοβαρα ομως πες μου κατι .. εχεις δει να σε κοιτανε περιεργα εκει στο γυμναστηριο που πας με το μπλοκακι? :-)

η παρακολουθηση της προοδου δε γινεται γραπτα φιλε μου - ουτε κοιτας τα μπλοκακια σου και λες ''αα αυτη την βδομαδα ειμαι δυνατος''

η παρακολουθηση της προοδου γινεται χωρις να το καταλαβεις , οταν κοιταζεσαι στον καθρεφτη και βλεπεις το σωμα σου να αλλαζει , οταν βέπεις το ποσοστο του λιπους σου να πεφτει και  οταν συνειδητοποιεις οτι αντι για 5 φορες καποια κιλα τα επαιξες 7 ! και εκει που εβαζες 50κ πχ τωρα βαζεις 60 !

 

λιβε απο την ορθοστασια πονανε τα ποδια οχι η μεση !

αν σε ποναει η μεση απ την ορθοστασια κοιταξε το ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η συνεπεια μαους ειναι ενδειξη οτι θες να πας πιο κατω...

 

Μπορει να το κανουν για να τα θυμουνται...

 

Μερικες φορες πιανω και γω τον εαυτο μου αν σε μια ασκηση εκανα αυτα τα κιλα ή ειχα προσθεσει και αλλα...

 

Σπανια αλλα οταν με σπανε τα @@ και με τρελαινουν το μυαλο γινετε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι διαφορετικο απ το να πηγαινεις στο gym  με το μπλοκακι λιβε ..

κοιτα τι σου εγραψα πιο πανω για την μεση σου κ κοιταξε το μην κανεις κατι λαθος κ εχεις  κανα θεματακι μην την αφηνεις την μεση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα εγινε...

 

Τα ποδια καλα.. Μερικες φορες καινει οι πατουσες μου ειδικα αν φοραω κατι κολομποτακια αυτα μαλλον με μαμησαν.

.

 

 

Φροντιζω να φοραω ανετο παππουτσι αλλα φοβαμαι κιολας μην πεσει τιποτα στα ποδια μου...

 

Πριν μια εβδομαδα πηγα να κατεβασω ενα ναυλον 250 κιλα απο μια παλετα εσπασε το ξυλο και επεσε κατω .. Ασυνασθητα ανοιξανε τα ποδια μου και αυτο ηταν σιριζα... Λεω τι κωλοφαρδια ηταν αυτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα δυνατό σαν του Frank Medrano χωρίς όγκο, αν φορέσει ένα μπλουζάκι ο άνθρωπος ούτε καν που θα υποψιαστεί κάποιος τί μύες κρύβει από κάτω. Πώς βάζεις τέτοια δύναμη χωρίς να μεγαλώσει το σκαρί σου; Να σημειώσουμε ότι είναι και vegan.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σώμα δυνατό σαν του Frank Medrano χωρίς λίπος, αν φορέσει ένα μπλουζάκι ο άνθρωπος ούτε καν που θα υποψιαστεί κάποιος τί μύες κρύβει από κάτω. Πώς βάζεις τέτοια δύναμη χωρίς να μεγαλώσει το σκαρί σου; Να σημειώσουμε ότι είναι και vegan.

 

 

ειναι πολύ λίγα κιλά ο ίδιος και οι περισσότερες ασκήσεις που δείχνει στο βίντεο ειναι με το βάρος του, άντε κ λίγο έξτρα. Αυτό δεν ειναι τρελό για κάποιον γυμνασμένο κ όταν είσαι κ κομμένος δεν έχεις να σηκώσεις το έξτρα λίπος/νερό και βοηθάει επίσης . Οτι έχει δύναμη έχει κ ειναι πολύ καλός σε αυτό που κάνει,, δε λέω το αντίθετο , απλά δεν ειναι το εξωπραγματικό που βλέπουν κάποιοι. 

 

μην κολλάμε στους μυς , για να καταλάβει κάποιος οτι μυς δεν σημαίνει απαραιτήτως κ δύναμη θα πρέπει να μάθει καταρχάς τι συμβαίνει στο σώμα του διαβάζοντας για το μυικό σύστημα του ανθρώπου κ να καταλάβει πως το κρέας που νομίζει οτι βάζει ειναι στην πραγματικότητα νερό.  :-) (άλλωστε οπως ξέρουμε ο άνθρωπος αποτελείται κυρίως απο νερό).

 

σχετικά με το vegan υπάρχει ενα θέμα που σκαλώνω καθαρά απο απορία όταν ακούω vegan/vegeterian , άραγε ειναι κ natural ? όχι οτι μου πέφτει λόγος αλλα όσοι ειναι συνήθως το διατυμπανίζουν κάθε 3ης κ λίγο κ βαράει περίεργα.

Ο συγκεκριμένος θα ειναι , δε βλέπω κάτι τρελό σε μυικότητα , αλλα just for the record έχω ακούσει με τα αφτιά μου άτομο να λέει οτι ειναι vegeterian κ να τον κοιτάζω κ οι ώμοι του να ειναι σα το κεφάλι μου , μπάλες brah κ ο ίδιος κομμάτια , σκαμμένος μέχρι αηδίας. 

 

tren hard eat clen   :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

νικο αυτο που λες δεν ισχυει !! γυμνασμενος εισαι και εσυ αντε κανε αυτα που κανει.. δοκιμασε να κανεις Flag ή να σταθεις κρεμασμενος οριζοντια σε ενα μονοζυγο. θελει πολυ δυναμη και οχι μονο στα χερια. Πλατη,κοιλιακοι,ραχιαιοι κτλ πρεπει ολα να ειναι γυμνασμενα..

 

τα θεωρεις αυτα μη εξωπραγματικα? 

 

 

για τους βεγκαν/βετζετεριαν θα σου πω που εχω καταληξει εγω σαν χορτοφαγος. 

αρχικα εννοειται οτι μεχρι ενα σημειο φτανεις χωρις να παρεις τιποτα οπως ισχυει και για τους κρεατοφαγους.

μπορεις να εχεις φυσικο σωμα και αρκετα μυωδες χωρις εξτρα πραγματα. οπως εγω πχ που πιστευω οτι εχω αρκετα καλο ογκο (ειδικα για τις αναλογιες μου) με 100% φυσικο τροπο! Ειδικα αν εισαι γαλακτο-αυγο-χορτοφαγος ειναι πανευκολο.

 

τωρα για αυτους που βλεπουμε στο ιντερνετ που ειναι τουμπανα και λενε βεγκαν κτλ ολοι περνουν συμπληρωματα (ειδικα οι βεγκαν)

μπορει αυτο να ειναι πρωτεινη καναβης ή καποια αλλη φυτικη πρωτεινη αλλα παραμενει συμπληρωμα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τωρα σοβαρα μιλας πας στο γυμναστηριο με μπλοκακι ??  και κρατας σημειωσεις καθημερινα ποσα κιλα κανεις ποσες επαναληψεις και διαφορες αλλες(?) λεπτομερειες ?  και ολα αυτά σε  βοηθούν στην πληρέστερη παρακολούθηση της προόδου?

φιλε μου αν κανεις πλακα εχεις τρελλο χιουμορ - αν μιλας σοβαρα ομως πες μου κατι .. εχεις δει να σε κοιτανε περιεργα εκει στο γυμναστηριο που πας με το μπλοκακι? :-)

η παρακολουθηση της προοδου δε γινεται γραπτα φιλε μου - ουτε κοιτας τα μπλοκακια σου και λες ''αα αυτη την βδομαδα ειμαι δυνατος''

η παρακολουθηση της προοδου γινεται χωρις να το καταλαβεις , οταν κοιταζεσαι στον καθρεφτη και βλεπεις το σωμα σου να αλλαζει , οταν βέπεις το ποσοστο του λιπους σου να πεφτει και  οταν συνειδητοποιεις οτι αντι για 5 φορες καποια κιλα τα επαιξες 7 ! και εκει που εβαζες 50κ πχ τωρα βαζεις 60 !

 

λιβε απο την ορθοστασια πονανε τα ποδια οχι η μεση !

αν σε ποναει η μεση απ την ορθοστασια κοιταξε το ..

 

 

¨Οχι Maus. Το εντελώς αντίθετο από αυτό που λες. Το ποσοστό λίπους, το νερό που ήπιες , τα κέφια σου όταν κοιτάς τον καθρέφτη, το πόσο καλά δούλεψες το πτυχόμετρο , όλα αυτά αλλάζουν με το λεπτό. Το μόνο που δεν αλλάζει, είναι τα νούμερα στο χαρτί. ¨Οποιος θέλει πρόοδο , πάει με το μπλοκάκι στο γυμναστήριο.  Και όποιος θέλει ασφάλεια, γράφει μέχρι και το πονάκι στον καρπό όταν έκανε μια καινούρια άσκηση και γενικότερα τα πάντα. Πως γίνεται να μετράς τη διατροφή και να μη μετράς την προπόνηση.

 

Η προπόνηση της προηγούμενης εβδομάδας είναι αυτό που ανταγωνίζεσαι. Ούτε ο 20χρονος απέναντι ούτε η κοπέλα στο διάδρομο. Ο εαυτός σου της προηγούμενης εβδομάδας.

 

Τώρα για το τι θα πουν οι άλλοι, όταν σε 1-2 χρόνια έχεις ξεπεράσει το γυμναστήριο σε επιδόσεις , γιατί εσύ τα γράφεις και οι άλλοι πάνε με τα κέφια τους, είναι τόσο klein όσο δεν πάει.

 

Για το σώμα του παραπάνω, προπονήσεις δύναμης, calisthenics (τα περισσότερα που βλέπετε δεν είναι θέμα δύναμης αλλά τεχνικής) και χαμηλό σωματικό βάρος.

 

attachment.php?attachmentid=81105&d=1393

Επεξ/σία από Dakonblackblade
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μπλοκακι ρε παιδια  σιγα μην γραψει και σε παπυρο .Εχει ενα σωρο εφαρμογες για αυτη την δουλεια  το κινητο το εχεις ετσι και αλλιως μαζι σου .Και κρατας τα logs και δεν δειχνεις σαν το Σημιτη  με το μπλοκακι και μαλιστα σε παραταιρο περιβαλλον :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι μπλοκακι ρε παιδια σιγα μην γραψει και σε παπυρο .Εχει ενα σωρο εφαρμογες για αυτη την δουλεια το κινητο το εχεις ετσι και αλλιως μαζι σου .Και κρατας τα logs και δεν δειχνεις σαν το Σημιτη με το μπλοκακι και μαλιστα σε παραταιρο περιβαλλον :P

Εμεις που δεν ειμαστε της τεχνολογιας τι να κανουμε? Μπλοκ κ μολυβακι ως καλοι μαθητες.

Ο παπυρος στοιχιζει!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπλοκάκι δεν ειναι κακό όταν κάποιος είναι αρχάριος και μπένει στο πνεύμα του progressive overload. Είναι ένας λόγος ακόμα να πιεστεί και να ασχοληθεί να σηκώσει παραπάνω, ειδικά όταν ανεβάζει κιλά κάθε εβδομάδα. 

 

Όταν είσαι λίγο πιο προχωρημένος νομίζω γνωρίζεις στο γραμμάριο πόσα σηκώνεις σε κάθε άσκηση (τουλάχιστον εγώ τα θυμάμαι όλα) οπότε δεν νομίζω ότι χρειάζεται. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ατζεντα στο κινητο και γραφεις προπονηση ασκησεις κιλα... Τι εκανες αν ζοριστικες...

 

Καλημερα .. Φαγαμε ηπιαμε καφε και σε κανενα μισαωρο φυγαμε για προπονηση...

 

Ντακον θα το κανω παλι 5*3 στις αρσεις...

 

Εγω ειχα ενα προχειρο χαρτι οτι να νσι να φανταστειτε με μολυβι και σημειωνα τα κιλα για καθε ασκηση που εκανα οταν ημουν στο 5*5 προγραμμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια δεν ισχυει και εγω 1,5 χρονο τωρα ειμαι σταθερα με μπλοκακι. Δεν με νιαζει ποιος κοιταει αν φαινεται περιεργο κτλ, αλλα θελω να ξερω ακριβως ποσα κιλα και επαναληψεις εχω κανει, για να τις ξεπερασω ακομα και κατα 1 επαναληψη.

 

Οσον αφορα αυτο με το αιμα που ρωτησα στην πισω σελιδα. Μονο την μερα που θα δωσω αιμα δεν πρεπει να κανω προπονηση? την επομενη μπαξνω κανονικα και με φουλ ρυθμους?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

ναι δεν εχεις θεμα!! εγω ροκ επειδη εγινα εθελοντης τον Νοεμβρη εκανα το εξης! ξυπναω παω κανω την προπονηση μου κανονικα

γυρναω σπιτι εφαγα ενα υπερτουμπανο πρωινο και πηγα και εδωσα αιμα μετα! ετσι ουτε την προπονηση δεν εχασα :P

και εννοειται οτι επειδη το σωμα μου ακομη ηταν στην τσιτα το αιμα εφευγε λες και ειχα αντλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...