Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να ρωτησω.το μεσημερι καμια ομελετα ειναι καλη για να παρω πρωτεινη?

Ναι αμέ...εννοείται χωρίς λάδι σε αντι-κολλητικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ναι αμέ...εννοείται χωρίς λάδι σε αντι-κολλητικό. 

κομπλε!απλα δεν ημουν σιγουρος για τους κροκους..επειδη βλεπω συνεχεια που λετε για ασπραδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κομπλε!απλα δεν ημουν σιγουρος για τους κροκους..επειδη βλεπω συνεχεια που λετε για ασπραδια

Κοίτα...απλά προσθέτουν λιπαρά οι κρόκοι αν δεν έχεις θέμα 1 κρόκος παραπάνω δεν είναι τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα...απλά προσθέτουν λιπαρά οι κρόκοι αν δεν έχεις θέμα 1 κρόκος παραπάνω δεν είναι τίποτα.

στοχος μου ειναι η απωλεια βαρους..επομενως δεν ξερω..

γενικα για μεσημεριανο τι προτεινετε?καμια σαλατα(αγγουρι-λαχανο) με λιγη γαλοπουλα ειναι καλη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στοχος μου ειναι η απωλεια βαρους..επομενως δεν ξερω..

γενικα για μεσημεριανο τι προτεινετε?καμια σαλατα(αγγουρι-λαχανο) με λιγη γαλοπουλα ειναι καλη?

Σαλάτα με ελαιόλαδο σίγουρα και από εκεί και πέρα διάλεξε ποιοτικές πηγές υδατανθράκων και πρωτεΐνης π.χ. ρύζι με κοτόπουλο ή πατάτα με ψάρι. Γενικά υπάρχουν πολλές επιλογές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φας το μεσιμερι μια ομελετα το βραδυ τι θα φας;;

 

Καλυτερα το απογευματακι να την τρως..

 

Εγω κανω το αλλο.

 

Πχ η μανα μου κανει κατοπουλο για μεσιμερι, διαλεγω το στηθος και τις λεω να κανει ρυζι αντι για τηγανιτες πατατες..

 

Κανω καλο και στους διπλα μου χιχιχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βραδυ ελεγα να τρωω ενα απλο γιαουρτι και να ημουν κομπλε..

γενικα το σκεφτομουν καπως ετσι:

 

Πρωι:κουακερ με γαλα και κανα μηλο ισως

Δεκατιανο:αλλο ενα φρουτο με γιαουρτι

Μεσημερι:σαλατα με κατι με πρωτεινη.κρεας θα ειναι αυτο ομελετε θα ειναι..κατι τετοιο ομως

Απογευμα: δεν ξερω τι θα πρεπε να τρωω ετσι για την λιγουρα(πειτε εδω καμια ιδεα)

Βραδυ: που τοτε συνηθως γυρναω απο γυμναστηριο ενα γιαουρτι και ενα τοστακι ισως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε την ομελέτα βράδυ μετά το γυμναστήριο και για απογευματινό ένα σορμπέ φρούτων ή λίγη κομπόστα.

 

Μεσημέρι φάε κοτόπουλο με καστανό ρύζι/ μπριζόλα με σαλάτα/ ψάρι με πατάτα βραστή/ όσπρια με μία φέτα μαύρο ψωμί και μία φέτα άπαχο τυρί (ανθότυρο/κατίκι) Εγώ τρώω και φέτα με τα όσπρια που έχει θερμίδες αλλά είναι τρομερή πηγή πρωτεΐνης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέω ότι δεν εμπιστεύομαι τα φτηνά αυγα, μιλάω για τα ενισχυτικά + αντιβιώσεις που δίνουν στα ζωντανά για να έχουν μέγιστη παραγωγή με ελάχιστο κόστος. 

 

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα με αυτά που τρώει η αλανιάρα κότα. Ο καλός ο μύλος όλα τα αλέθει και δίνει καταπληκτικά αυγά. 

 

Andy, 2 γιαούρτια την ημέρα man; + Γάλα για πρωινό; Μήπως το παρακάνεις λέμε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως, κόψε το ένα γιαούρτι Andy, είναι too much.

 

Για δεκατιανό φάε 2 μήλα καλύτερα ή κανά 2 κρακεράκια αν θέλεις κάτι αλμυρό με ένα κομμάτι la vache gui rit light.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοώ να κόψει τόσο μεγάλη ποσότητα αγελαδινού γάλακτος, έχει συνδεθεί με διάφορα. Όχι να αλλάξει το ένα γαλακτοκομικό με ένα άλλο ;)

 

Υπάρχει και ο τόνος νερού you know.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι το ίδιο ρε ένα κύπελλο γιαούρτι με ένα κομμάτι άπαχου τυριού.

 

Τόνος, καλή εναλλακτική, αλλά ποιος θα τον φάει για δεκατιανό?

 

Για βραδινό ευχαρίστως, αλλά ψάρι πρωινιάτικα εγώ δεν μπορώ να φάω. 

 

PS Αυτά με τα οποία συνδέεται το γάλα είναι παπ..... καμαρωτές μετά συγχωρήσεως.

Μέχρι και την καζεΐνη την βγάζουν ισάξια της γλουτένης καυ υπεύθυνη για διαβήτη, σκλήρυνση κατά πλάκας, μέχρι και αυτισμό. Το γάλα καταναλώνεται από αρχαιότάτων χρόνων και οι παθήσεις συνδέθηκαν με το γάλα, επειδή δεν μπόρεσαν να βρουν κάποιοι άμπαλοι την πραγματική αιτία των παθήσεων.

 

Όπως π.χ. έγινε κάποτε μία έκρηξη σε βενζινάδικο και επειδή δεν βρέθηκε η αιτία της ανάφλεξης, υπέθεσαν ότι κάποιο κινητό την προκάλεσε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιες τροφες ειναι αυτες;;

 

Σημερα εχω πλατη τρικεφαλο..

 

Λεω αντι για ελξεις με κλειστη λαβη στην τροχαλια να κανω με ανοιχτη λαβη αλλα οποσθολαιμιες.

 

Δεν ξερω αν θα γυμνασω κατι παραπανω ή θα κανω τα ιδια ακριβως με την κλειστη λαβη και αν ειναι σωστο αυτο.

 

Και κατι ενδιαφερον http://www.in2life.gr/wellbeing/exercise/articles/159466/article.aspx

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου όλα αυτά είναι πολύ γνωστά σε αυτούς που ασχολούνται με τις ασκήσεις και όχι πόσο λάδι βάζω στη σαλάτα. (βέβαια υπάρχουν και οι εξαιρέσεις)

 

Μας βάζεις ένα άρθρο που λέει ότι είναι επικίνδυνες οι οπισθολαίμιες και λες να τις κάνεις. Για πες και το πρόγραμμά σου σήμερα και τις ασκήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...