Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο δικηγόρος του διαβόλου

 

και για τελευταία φορά , δεν απευθύνομαι προσωπικά σε εσένα , αν το έκανα θα είχα γράψει το όνομα σου  B)

 

απλά φίλε live

 

Ξύλο-Ξύλο :D

 

χαχαχα πλάκα κάνω...εννοείται :P :lol:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τα nutri grain της kellogs τι παίζουν?

Πήρα ένα κουτάκι με κάτι σαν ''σογκοφρέτες'' μέσα.

Να ξαναπάρω ή μλκια είναι?

Εμένα δεν μου άρεσαν προσωπικά...αλλά αν αντικαθιστούν καλύτερα την λακτα ας πούμε θα ξαναπάρω.Αλλιώς αν είναι το ίδιο θα παίρνω λάκτα (το πιο γλυκό κομμάτι της ζωής μου :lol: ) και ας φάω κράξιμο :P

Haters make me famous xD B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έβαλα ένα κιλό που φαίνεται καθαρό. 86 πάλι. θα μειώσω να πάω 85.  Παρόλο που γενικά στον χώρο δεν προτείνεται το θέμα, εμένα πάντως μου δουλεύει πολύ καλά το +1, -1 ίσως καλύτερα από το recomp.

 

Αντί σοκολάτας έφαγα κορμό μεταπροπονητικό. Γάμησε, θα μείνω στον κορμό.

 

salami-sokolatas.jpg

 

Τέλος ανακάλυψα οτι το γυμναστήριο διαθέτει foam roller και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα!!

 

Το βάζουν οι χοντροκώλες κάτω από το κωλί τους για να κάνουν κοιλιακούς και οι σφίχτηδες το πιάνουν και κάνουν κάμψεις. Δεν έχει ιδέα γενικά ο κόσμος τι είναι..βάρεσα 5 λεπτά foam rolling στην μέση στο τέλος της προπόνησης και φυσικά έκανε φοβερή δουλειά. Πολύ καλό αυτό θα το καθιερώσω το 5 λεπτο ειδικά όταν παίζει πιάσιμο κάπου

Επεξ/σία από alex_000
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα ένα κιλό που φαίνεται καθαρό. 86 πάλι. θα μειώσω να πάω 85. Δεν παρόλο που γενικά στον χώρο δεν προτείνεται το θέμα, εμένα πάντως μου δουλεύει πολύ καλά το +1, -1 ίσως καλύτερα από το recomp.

 

Αντί σοκολάτας έφαγα κορμό μεταπροπονητικό. Γάμησε, θα μείνω στον κορμό.

 

salami-sokolatas.jpg

 

 

είσαι άρχοντας και για το κιλό κ για τον κορμό , απ τα αγαπημένα μου γλυκά. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος ανακάλυψα οτι το γυμναστήριο διαθέτει foam roller και πολύ καλής ποιότητας μάλιστα!!

 

Το βάζουν οι χοντροκώλες κάτω από το κωλί τους για να κάνουν κοιλιακούς και οι σφίχτηδες το πιάνουν και κάνουν κάμψεις. Δεν έχει ιδέα γενικά ο κόσμος τι είναι..βάρεσα 5 λεπτά foam rolling στην μέση στο τέλος της προπόνησης και φυσικά έκανε φοβερή δουλειά. Πολύ καλό αυτό θα το καθιερώσω το 5 λεπτο ειδικά όταν παίζει πιάσιμο κάπου

 

Πώς χρησιμοποιείς το foam roller και πότε; Πού βοηθάει; Βρήκα ένα σε καλή τιμή και ψήνομαι, για αυτό ρωτάω.

 

Επίσης, για όσους (π.χ. yannis27gr) χρησιμοποιούν ρόδα κοιλιακών, σήμερα έκανα το εξής: Ένα set με τη ρόδα και πριν το δεύτερο, αντί για διάλλειμα, έκανα σανίδα (plank). Με άλλα λόγια: Set ρόδα - σανίδα - set ρόδα - σανίδα - set ρόδα - σανίδα. Πόνος, αλλά "έπιασε" αρκετά, δοκιμάστε το.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς χρησιμοποιείς το foam roller και πότε; Πού βοηθάει; Βρήκα ένα σε καλή τιμή και ψήνομαι, για αυτό ρωτάτω.

 

 

όταν γυμνάζεσαι με βάρη υπάρχουν 2-3 θεματάκια που γίνονται συχνά πυκνά χωρίς να εμποδίζουν την προπόνηση

 

1) Οι μυς κάνουν κάτι "καρούμπαλα". Είναι σημεία στους μύες που παραμένουν σε σύσπαση μόνιμα και δεν χαλαρώνουν. Είναι φυσιολογικό αποτέλεσμα της προπόνησης με βάρη

2) Τραβήγματα , πιασίματα  

3) doms πιο βαριά από το φυσιολογικό που και πού

 

αυτά για να περάσουν πιο εύκολα και να επανέλθει το σώμα κανονικά θέλει μασάζ από μασέρ που ξέρει τι κάνει. Εναλλακτικό του μασάζ είναι το foam roller που ασκεί πίεση χρησιμοποιόντας το βάρος του σώματος (καθώς μπαίνει από κάτω). Βοηθάει τρομερά στις παραπάνω περιπτώσεις αλλά ακόμα και όταν είσαι μια χαρά είναι η καλύτερη αποθεραπεία καθώς αιματώνει και χαλαρώνει τους μύες. Γενικά ο κόσμος προτείνει διατάσεις για αποθεραπεία, εγώ διαφωνώ όταν κάνεις βαριά προπόνηση είσαι τελείως dead για διατάσεις, ενώ το foam roling χαλαρώνει (παρόλο που πονάει λιγo :P)

 

dynamic stretching στην αρχή foam rolling στο τέλος για εμένα. 

 

ορίστε πώς το χρησιμοποιείς. 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα nutri grain της kellogs τι παίζουν?

Πήρα ένα κουτάκι με κάτι σαν ''σογκοφρέτες'' μέσα.

Να ξαναπάρω ή μλκια είναι?

Εμένα δεν μου άρεσαν προσωπικά...αλλά αν αντικαθιστούν καλύτερα την λακτα ας πούμε θα ξαναπάρω.Αλλιώς αν είναι το ίδιο θα παίρνω λάκτα (το πιο γλυκό κομμάτι της ζωής μου :lol: ) και ας φάω κράξιμο :P

Haters make me famous xD B)

 

Εσύ έβαλες κανένα κιλό ή ακόμα κρύβεσαι όταν φυσάει μη σε πάρει στα ουράνια σαν μπαλόνι;  :devil:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ έβαλες κανένα κιλό ή ακόμα κρύβεσαι όταν φυσάει μη σε πάρει στα ουράνια σαν μπαλόνι;  :devil:

 

χαχαχα ζηλεύουμε ζηλεύουμε? :P

 

Παίρνουμε και χάνουμε xD

Εξαρτάται τα λεφτά που μου μένουν... ώντας φοιτητής :P

 

Περιμένω το Πάσχα να φάω καλάααααα :D B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη Δευτέρα κουβαλούσα κάτι μεγάλες πλάκες ξύλου από μια παλιά ντουλάπα που διέλυσα. Φυσούσε αρκετά και σε στιγμές έπιανε κάτι ριπές, 8 μποφώρ και βάλε. Ε, ότι έβαζα κόντρα να μη με πετάξει κάτω, έβαζα, ψέμματα μην πω. Τα κατάφερα βέβαια, αλλά κυρίως χάρη στο πείσμα που με διακατέχει, το ξύλο έδινε μπόλικη επιφάνεια στον αέρα να σπρώξει.

 

Σκεφτόμουνα τον Ντάκον, +30 και βαλε κιλά, που να τον κουνήσει...  

 

Wizzy, ποια άσκηση έκανες για σανίδα; Αυτή που στέκεσαι με τα χέρια τεντωμένα στην άνω θέση push up;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάκωση στους αγκώνες (!) και ως ανασφάλιστη περιμένω τον επιούσιο aka "Άδωνη" να δώσει το εναρκτήριο λάκτισμα του Π.Ε.Δ.Υ
υποτίθεται ότι και οι ανασφάλιστοι πληρώνοντας το αντίτιμο των 5€ θα έχουν δικαίωμα στη συνταγογράφηση.
 

ήθελα να πω τον πόνο μου, σόρρυ για το off topic

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^περαστικά κ υπομονή... και εγώ έχασα ραντεβού με ενδοκρινολόγο 1,5 μήνα μετά , δυο μέρες πριν πάω ακυρώθηκαν όλα .. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ρε γαμώτο βαριέμαι να ασχοληθώ με το foam rolling. Έκανα το λάθος να το δοκιμάσω πρώτη φορά σε πόδια με DOMS οπότε δεν έχω και την καλύτερη εμπειρία πάντως.

 

Έχω ήδη μία μέρα την βδομάδα για διατάσεις σε όλο το σώμα πέρα από τις φορές μέσα στη βδομάδα και είναι από τα πιό βαρετά μισάωρα που ζω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...