Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Γιατι αν κανεις γυμναστικη με βαρη δεν μπορεις να πας με τους δικου σου ρυθμους.. Να παιρνεις τι ανασες που θες..

 

Οταν καταλαβεις οτι ζοριζεσαι να κανεις διαλλειμα.. Κανεις εδω δεν σου προτεινε να κανεις βαρη για να κανεις μπρατσα..

 

Υπαρχουν πολλα καλα προγραμματα που μπορεις να τα εφαρμοσεις ακομα και σπιτι σου. Με λαστιχα αντιστασης.. Με αλτηρες...

 

Με το βαρος του ιδιου το σωματος σου παλι σπιτι σου την ωρα που θες...

 

4 φορες την εβδομαδα ειναι καλα... Μαζι με σωστη διατροφη

Μην το ψάχνεις, έχω προσπαθήσει με τα βάρη και τα όργανα, απλά δε μου ταιριάζει, βαριέμαι, δεεεεν, πως να στο πω αλλιώς. Δεν ξέρω πως έχεις στο μυαλό σου τις pilates αλλά και λάστιχα έχουν και αντίσταση, και αντίσταση με μπάλες. Επίσης αν είχα χρόνο 4 φορές την εβδομάδα να κάνω γυμναστική ή οτιδήποτε για τον εαυτό μου θα ήμουν ευτυχισμένη αλλά κωλύομαι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ αλλα αυτα ειναι δικαιολογιες απλα...

 

Δεν μπορεις να αφιερωσεις 50 λεπτα για σενα για το σωμα σου...

 

Σου ειπα να κανεις ασκησης μονο με το σωμα του βαρου σου.. Τι το πιο απλο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σορυ αλλα αυτα ειναι δικαιολογιες απλα...

 

Δεν μπορεις να αφιερωσεις 50 λεπτα για σενα για το σωμα σου...

 

Σου ειπα να κανεις ασκησης μονο με το σωμα του βαρου σου.. Τι το πιο απλο..

Δικαιολογίες δεν είναι, αν γυρνάς σπίτι σου 10-10:30 το βράδυ κάθε μέρα απ τις 8 το πρωί, όλη μέρα είσαι πάνω από ένα pc και σπας το κεφάλι σου με νούμερα κτλ και έχεις 1-2 ώρες μέχρι να κάνεις μπάνιο,κοιμηθείς,χαζέψεις ή στην τελική βγεις μια βόλτα με φίλους ή το ταίρι σου... Στην τελική δεν έχεις κουράγιο, σε διαβεβαιώνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορευουν ζεμπεκιες....οχι οτι ειναι ευκολο

Πρεπει να παραγγειλουμε πρωτεινη και χαπια καφεινης....

 

 

Εχω και τον αδερφο μου να μου λεει οαρε πρωτεινη καζεινης και αλλα ... Εγω μου λεει μονο ενα σκουπ τη μερα θα πινω..

 

Καθομαι του λεω εγω θα παραγγειλω ορου γαλακτος αυτες οου παιρνω αν θες δωσε τα μισα και πινε ενα ή δεκα αλλιως παρε την δικια σου και τελος..

 

Boss ριξε τα φωτα σου....

Σε τι θες την γνώμη μου ? Για την καζεΐνη ? Μόνο για το βράδυ την θεωρώ καλή επιλογή που και πάλι είναι πολύ ακριβό σαν συμπλήρωμα οπότε καλύτερα γιαουρτάκι.

 

Αν στο λέει για μέσα στην ημέρα ή/και μετά την προπόνηση δεν είναι καλή επιλογή μιας και έχει μικρότερη περιεκτηκότητα σε λευκίνη σε σχέση με την whey.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω μποςς...

 

Πρωτεινη θα παρω την ιδια μαλλον... Για τα χαπια δωσε λιγες συμβουλες ποτε τα τσιμπαμε πριν ποση ωρα.. Ποσα την μερα .. Εγω βασικα θελω πριν την προπονηση μην μπλεκω με καφεδες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστω μποςς...

 

Πρωτεινη θα παρω την ιδια μαλλον... Για τα χαπια δωσε λιγες συμβουλες ποτε τα τσιμπαμε πριν ποση ωρα.. Ποσα την μερα .. Εγω βασικα θελω πριν την προπονηση μην μπλεκω με καφεδες..

Για τα χάπια καφεΐνης θα πρέπει να πειραματιστείς λίγο. Γενικά 30-60 λεπτά πριν την προπόνηση καταναλώνονται αλλά πρέπει να βρεις εσύ το πότε ακριβώς κάνει το kick in η καφεΐνη. Εγώ παίρνω 40 λεπτά πριν τα λειτουργικά. Α...μόνο ένα παίρνεις (εκτός κι αν έχεις την τρελή ανοχή σε stims όπου πας σε 1,5-2) και μόνο τις ημέρες προπόνησης. 

 

Εγώ τα περιορίζω μόνο στις βαριές προπονήσεις (πλάτη και πόδια) σε στήθος-ώμους και χέρια πίνω έναν 3πλο εσπρέσσο.

 

Κάθε 8-10 βδομάδες κάνε και μία μικρή αποχή 1-2 εβδομάδων για να μην δημιουργήσεις μεγάλη ανοχή στα stims.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιολογίες δεν είναι, αν γυρνάς σπίτι σου 10-10:30 το βράδυ κάθε μέρα απ τις 8 το πρωί, όλη μέρα είσαι πάνω από ένα pc και σπας το κεφάλι σου με νούμερα κτλ και έχεις 1-2 ώρες μέχρι να κάνεις μπάνιο,κοιμηθείς,χαζέψεις ή στην τελική βγεις μια βόλτα με φίλους ή το ταίρι σου... Στην τελική δεν έχεις κουράγιο, σε διαβεβαιώνω.

 

Και πότε θα κάνεις πιλάτες; Κάποια καθημερινή μετα τις 10 ή Σάββατο;

 

8 πρωί με 9 βράδυ πάντως είναι εξωφρενικό ωράριο. Εκτός κι αν πληρώνεσαι τρελά λεφτά, δεν θα μπορεις να το συνεχίσεις για πολύ. Δουλεύουμε για να ζούμε, όχι το ανάποδο.

Μη νομίζεις ότι σε κρίνω πάντως. Έχω κάνει τέτοιο ωράριο (πολύ προ τροικας) για σχεδόν 1 χρόνο, ο χειρότερος της ζωής μου κι εντελώς χαμένος. Όταν βέβαια έχεις τη δαμόκλειο σπάθη της ανεργίας, είναι εύκολο να κάνεις το δούλο. :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δικαιολογίες δεν είναι, αν γυρνάς σπίτι σου 10-10:30 το βράδυ κάθε μέρα απ τις 8 το πρωί, όλη μέρα είσαι πάνω από ένα pc και σπας το κεφάλι σου με νούμερα κτλ και έχεις 1-2 ώρες μέχρι να κάνεις μπάνιο,κοιμηθείς,χαζέψεις ή στην τελική βγεις μια βόλτα με φίλους ή το ταίρι σου... Στην τελική δεν έχεις κουράγιο, σε διαβεβαιώνω.

Εγω τα δεχομαι ολα αυτα αλλα πιλατες ποτε θα κανεις? Με το προγραμμα που εχεις δεν εχεις χρονο για τιποτα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σουκου και μια μέρα μες στην εβδομάδα, το 9-10 πχ θα μπορούσα να φύγω μια μέρα νωρίτερα και να το προλάβω...

9:30 ξεκινάω δουλειά απλά μέχρι να ξυπνήσω κτλ είναι και μακριά, αυτό.

Ναι είναι πολλές οι ώρες αλλά μου αρέσει αυτό που κάνω και μαθαίνω πολλά. Από απολαβές είναι καλά για την εποχή μας, αλλά σου πληρώνουν και μεταπτυχιακά πχ που είναι υπέρ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Squat 5+

Squat: 5x92,5 , 5x105, 6x120
Sldl: 5x5x100 (πήγα βαρύτερα ,δεν άντεχα για πολλές επαναλήψεις)
Front Squat: 6x3x80 (τα ίδια με πάνω , με ζόρισαν αυτά)
Preacher crunches: 3x12+x73
Leg curls: 3x15x59
 
Για την κοπέλα από πάνω αφιερωμένο το παρακάτω, με ένα δίσκο, έναν αλτήρα , μια τσάντα με άμμο κάτι βαρύ ρε παιδί μου 5 φορές, 5 μέρες την εβδομάδα. 
 
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μετραω. Σε κανα 45λεπτο πες να τις εκανα.

240καμψεις σε 45 λεπτα ειναι πολυ κακος χρονος

θα πρεπει να τα βγαλεις σε δυο μονο σετ 120 σε καθε σετ!!

τωρα το μονο που κανεις ειναι να κοροιδευεις τον ευατο σου ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...