Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χα χα ναι κάπως έτσι... Δε μπορώ τα βάρη ρε, βαριέμαι αν είναι παίρνω το 5κιλο λαπτοπ και κόβω βόλτες...

 

Κοίτα τους κοιλιακούς δεν τους έχασα ποτέ δηλαδή ακόμα είναι πέτρα κι ας μην έχω γυμναστεί όπως θα θελα 1 χρόνο... Και τα πόδια μου είναι δυνατά ειδικά τον τελευταίο καιρό που περπατάω πολύ με βάρος, ανεβαίνω σκάλες, χορεύουμε κιόλας με μια φίλη μου μόνες μας γιατί και οι δυο με τη γυμναστική βαριόμαστε εύκολα.

Γενικά είμαι του στυλ αν πάρω κάτι απόφαση θα το κάνω

Πεισε την φιλη σου να πατε σε γυμναστηριο να κανετε μαζι βαρη.... Ωστε να μην βαριεσαι.. Να χεις ανταγωνισμο.....

 

Αλλιως γραψου και κανε croosfit trx... Παλι ομαδικα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Πεισε την φιλη σου να πατε σε γυμναστηριο να κανετε μαζι βαρη.... Ωστε να μην βαριεσαι.. Να χεις ανταγωνισμο.....

 

Αλλιως γραψου και κανε croosfit trx... Παλι ομαδικα ειναι αυτα

Γιατί καλέ το pilates τι έχει; εγώ μια χαρά σώμα είχα φτιάξει με yoga και pilates... Βάρη δεν το διαπραγματεύομαι, για κανένα λόγο. 

Δεν κολλάνε οι ώρες μας, εγώ τελειώνω 9-9:30 το βράδυ.

Δεν θέλω γενικά πολύ ένταση και λαχάνιασμα, έχω άσθμα και δε χρειάζεται να επιβαρύνω τον οργανισμό μου για να έχω μια καλή φυσική κατάσταση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλέ το pilates τι έχει; εγώ μια χαρά σώμα είχα φτιάξει με yoga και pilates... Βάρη δεν το διαπραγματεύομαι, για κανένα λόγο. 

Δεν κολλάνε οι ώρες μας, εγώ τελειώνω 9-9:30 το βράδυ.

Δεν θέλω γενικά πολύ ένταση και λαχάνιασμα, έχω άσθμα και δε χρειάζεται να επιβαρύνω τον οργανισμό μου για να έχω μια καλή φυσική κατάσταση...

γενικα σε αυτο thread δεν παιζει πολυ αγαπη σε pilates/yoga.βασικα και εγω που εχω ξεκινησει ενα προγραμμα που τα εχει μεσα τα μισω μεχρι αηδιας. :eek:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί καλέ το pilates τι έχει; εγώ μια χαρά σώμα είχα φτιάξει με yoga και pilates... Βάρη δεν το διαπραγματεύομαι, για κανένα λόγο.

Δεν κολλάνε οι ώρες μας, εγώ τελειώνω 9-9:30 το βράδυ.

Δεν θέλω γενικά πολύ ένταση και λαχάνιασμα, έχω άσθμα και δε χρειάζεται να επιβαρύνω τον οργανισμό μου για να έχω μια καλή φυσική κατάσταση...

εξαρταται πως το εννοεις το "φτιαχνω σωμα"...

 

Οταν χορευεις με τη φιλη σου δν δινεις ενταση και λαχανιαζεις?

οπως και να χει, ο,τι κανεις για τον εαυτο σου, κερδος ειναι.

γενικα σε αυτο thread δεν παιζει πολυ αγαπη σε pilates/yoga.βασικα και εγω που εχω ξεκινησει ενα προγραμμα που τα εχει μεσα τα μισω μεχρι αηδιας. :eek:

Μη ξεχνας οτι ειναι ανδροκρατουμενο νημα...τα προγραμματα αυτα εχουν απηχηση στο γυναικειο κοινο. Εκανα κ γω περσι, χασμουριωμουν ολη την ωρα. Μου προκαλουσε νυστα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χορευουν ζεμπεκιες....οχι οτι ειναι ευκολο

Πρεπει να παραγγειλουμε πρωτεινη και χαπια καφεινης....

 

 

Εχω και τον αδερφο μου να μου λεει οαρε πρωτεινη καζεινης και αλλα ... Εγω μου λεει μονο ενα σκουπ τη μερα θα πινω..

 

Καθομαι του λεω εγω θα παραγγειλω ορου γαλακτος αυτες οου παιρνω αν θες δωσε τα μισα και πινε ενα ή δεκα αλλιως παρε την δικια σου και τελος..

 

Boss ριξε τα φωτα σου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά είναι το πιλάτες, και η ζούμπα, και η σάλσα και το ταγκό. Ό,τι γουστάρει ο καθείς αρκεί να σηκωθεί από τον καναπέ και να κινηθεί.

 

Τα βάρη είναι καλύτερα γιες αλλά είναι καλύτερα όταν τα γουστάρεις και διαρκώς προσπαθείς να βελτιωθείς. Άμα τα κάνεις με μισή καρδιά και στο μήνα τα παρατήσεις, χεστο, μην ξεκινάς καθόλου. Πιλάτες και πάλι πιλάτες. Σούπερ ειναι, το ξέρω από φιλενάδα που το ασκεί το άθλημα.

 

Γαλάτσι δε ξέρω αλλά εδώ Καλλικράτεια -Χαλκδική- έχει πολύ ωραίο γυμναστήριο. Άμα έχεις φράγκα για αγιεροπλάνο πήγαινε έλα, να σε πω λεπτομέρειες :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται πως το εννοεις το "φτιαχνω σωμα"...

 

Οταν χορευεις με τη φιλη σου δν δινεις ενταση και λαχανιαζεις?

οπως και να χει, ο,τι κανεις για τον εαυτο σου, κερδος ειναι.

Μη ξεχνας οτι ειναι ανδροκρατουμενο νημα...τα προγραμματα αυτα εχουν απηχηση στο γυναικειο κοινο. Εκανα κ γω περσι, χασμουριωμουν ολη την ωρα. Μου προκαλουσε νυστα.

Δεν είναι ακριβώς λαχανιάζω γιατί πάω με τους δικούς μου ρυθμούς, παίρνω αναπνοές όταν χρειάζομαι κτλ, ενώ στο γυμναστήριο ο άλλος μπορεί να πηγαίνει τρέχοντας επειδή έχει συνηθίσει ή οτιδήποτε και εγώ να είμαι να λιποθυμήσω... Πάντως ότι το Pilates με training balls και λάστιχα έχει αποτέλεσμα και στην εκγύμναση αλλά κυρίως στην ευλιγισία... Δε θέλω ούτε τρελή γράμμωση ούτε τρελή μυική ενδυνάμωση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια χαρά ειναι οι πιλάτες . Δεν έχει πάντα σημασία τι κάνεις αλλα πως το κάνεις και οι σωματικές προδιαγραφές σου(αν λειτουργεί πάνω σου). Τι να το κάνει κάποια με φαρδιά λεκάνη και μικρό στήθος , δεν πανα κάνει το superman την κορμάρα της άλλης δεν θα την φτιάξει. Μιλάμε για γυναίκες , μη μπερδεύεστε , τα πρότυπα ομορφιάς (αν πεις οτι το κάνει για αυτό) που επικρατούν στο γυναικείο φύλλο δεν έχουν σχέση με το αντρικό. (ας μη το αναλύσουμε , βαριέμαι )  .

Δεν υπάρχουν μόνο τα βάρη , μη κολλάει το μυαλό σας γιατι θα δείτε γκόμενες που κάνουν πιλάτες και ξέρουν να τρώνε , που δεν έχουν πλησιάσει βάρη και θα τρίβετε τα μάτια σας.  :-)

και το σημαντικότερο , διαλέγεις να κάνεις αυτό που σου αρέσει , αν δεν σου αρέσει δεν υπάρχει λόγος να το κάνεις. Τρόποι άθλησης υπάρχουν πολλοί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι αν κανεις γυμναστικη με βαρη δεν μπορεις να πας με τους δικου σου ρυθμους.. Να παιρνεις τι ανασες που θες..

 

Οταν καταλαβεις οτι ζοριζεσαι να κανεις διαλλειμα.. Κανεις εδω δεν σου προτεινε να κανεις βαρη για να κανεις μπρατσα..

 

Υπαρχουν πολλα καλα προγραμματα που μπορεις να τα εφαρμοσεις ακομα και σπιτι σου. Με λαστιχα αντιστασης.. Με αλτηρες...

 

Με το βαρος του ιδιου το σωματος σου παλι σπιτι σου την ωρα που θες...

 

4 φορες την εβδομαδα ειναι καλα... Μαζι με σωστη διατροφη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ακριβώς λαχανιάζω γιατί πάω με τους δικούς μου ρυθμούς, παίρνω αναπνοές όταν χρειάζομαι κτλ, ενώ στο γυμναστήριο ο άλλος μπορεί να πηγαίνει τρέχοντας επειδή έχει συνηθίσει ή οτιδήποτε και εγώ να είμαι να λιποθυμήσω... Πάντως ότι το Pilates με training balls και λάστιχα έχει αποτέλεσμα και στην εκγύμναση αλλά κυρίως στην ευλιγισία... Δε θέλω ούτε τρελή γράμμωση ούτε τρελή μυική ενδυνάμωση...

Σε ολα τα ομαδικα αεροβια, δινεις δικους σου ρυθμους κ ενταση. Οτιδηποτε επιτυγχανει την αντισταση στο σωμα, βοηθαει στην εκγυμναση του. Η καλυτερη ασκηση που κρατησα κ χρησιμοποιω ειναι τα plank. Ο,τι πρεπει για κορμο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη ξεχνας οτι ειναι ανδροκρατουμενο νημα...τα προγραμματα αυτα εχουν απηχηση στο γυναικειο κοινο. Εκανα κ γω περσι, χασμουριωμουν ολη την ωρα. Μου προκαλουσε νυστα.

οπως το λες νυστα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...