Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω τρια τη μερα τρωω... Ενα 12:00 η ωρα και τα αλλα δυο μετα την προπονηση..

 

Λες να τα αυξησω.. Ακομα δεν σκεφτομαι να παρω πρωτεινουχο σκευασμα.

 

 

Και αν το καλοσκεφτω περιπου 4 με 5 ευρω τα 30 αυγα ..το μηνα θελω 90 αυγα .

 

Δηλαδη 15 ευρω.. Το μηνα .

 

Η whey ποσο καιρο σε παει..;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Εγω τρια τη μερα τρωω... Ενα 12:00 η ωρα και τα αλλα δυο μετα την προπονηση..

 

Λες να τα αυξησω.. Ακομα δεν σκεφτομαι να παρω πρωτεινουχο σκευασμα.

 

 

Και αν το καλοσκεφτω περιπου 4 με 5 ευρω τα 30 αυγα ..το μηνα θελω 90 αυγα .

 

Δηλαδη 15 ευρω.. Το μηνα .

 

Η whey ποσο καιρο σε παει..;;

Κοίτα...αφού δεν μετράς ποσότητες απλά τρώγε όσο θέλεις...σε αυτή τη φάση η συνέπεια και η ποιότητα των τρωφών μετράει. Τώρα ένα αυγουλάκι παραπάνω δεν θα σου κάνει διαφορά...πιό μετά αν φτιάξεις διατροφή με υπολογισμένα φαγητά το συζητάμε.

 

Η whey των 2.200 κιλών μου βγάζει γύρω στον 1,5 μήνα+ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα να μετραω το πρωινο.

 

2.5 κουταλιες τησ σουπασ βρωμη .

 

Το μεσιμεριανο οντως δεν το μετραω.

 

Πριν την προπονηση τρωω κανενα μηλο ή καναδυο κρακερ χωρις αλατι

 

Μετα 2 αυγα και τελος ενα τοστ γαλοπουλα με κοτοπουλο ή ρυζι ή γιαουρτι χαμηλων λιπαρων με παξιμαδι ολικης... Ενδιαμεσα μπορει να φαω και μιση χουφτα στραγαλια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχισα να μετραω το πρωινο.

 

2.5 κουταλιες τησ σουπασ βρωμη .

 

Το μεσιμεριανο οντως δεν το μετραω.

 

Πριν την προπονηση τρωω κανενα μηλο ή καναδυο κρακερ χωρις αλατι

 

Μετα 2 αυγα και τελος ενα τοστ γαλοπουλα με κοτοπουλο ή ρυζι ή γιαουρτι χαμηλων λιπαρων με παξιμαδι ολικης... Ενδιαμεσα μπορει να φαω και μιση χουφτα στραγαλια..

Όταν λέω να μετράς εννοώ να βρεις πόσα μάκρος (πρωτ/υδατ/λιπ) χρειάζεσαι και να υπολογίζεις πόση φαί βάζεις βάση αυτών. 

 

Αφού είσαι σε αρχάριο στάδιο πιό πολύ μετράει η ποιότητα των τρωφών που τρως παρά η ποσότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο μπορω τις διαλεγω τις τροφες ..

 

Βλεπω τις ετικετες των τροφιμων περι πρωτεινων υδατανθρακων.. Και οσο μπορω τα ισορροπω..

 

Αλλα ακομα μαθαινω . Δεν μπορω να πω θα φαω αυτο. Δοκιμαζω, ετσι ωστε να εχω και μια εναλλαγη στο προγραμμα μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Andy, δεν ανοίγεις φίλε εκτός κι αν φορτωθείς πολύ τόσο σε κιλά όσο και σε πρωτείνες.

 

Σου προτείνω βάρη μαζί με τη δίαιτα γιατί αν χάσεις μόνο κιλά θα είσαι μεν αδύνατος αλλά με χαλαρό σώμα. Τα βάρη όμως θα σε "σφίξουν" αρκετά ώστε να έχεις πιο ικανοποιητικό αποτέλεσμα.

Το δε τρέξιμο, πέρα από τα τεράστια οφέλη στην καρδιά, εμένα προσωπικά μου δίνει ένα υπέροχο αίσθημα ευεξίας.

 

bosei, που είδες ότι το EPOC απαιτεί να μην φας μετά την αεροβική;

αυτο με το τρεξιμο ισχυει..ηδη νιωθω περισσοτερο καλα απο αποψη ενεργειας και γενικα διαθεσης!θα το κοιταξω με τα βαρη.θα ρωτησω και αυτον πουν εχουν  στο γυμναστηριο

 

Σιγά ρε πλαταρά, θα ανοίξεις πολύ και δε θα έχει ήλιο στις παραλίες. Μπορεί και να μη περνάς από τις πόρτες. Τα κόκκαλά σου θα είναι τόσο μυώδη που θα προσθέσουν και άλλα κόκκαλα. 

 

Δεν μπορώ να τα διαβάζω αυτά. Είναι σαν τα προγράμματα των 9 εβδομάδων

αρχαριος ειμαι ρε!!δεν ξερω!για αυτο και ρωταω! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν το καλοσκεφτω περιπου 4 με 5 ευρω τα 30 αυγα ..το μηνα θελω 90 αυγα .

 

Δηλαδη 15 ευρω.. Το μηνα .

 

Που τα βρίσκεις ρε συ τα 30 αυγά 4-5 ευρώ? Εγώ παίρνω από τα carrefour την δεκάδα μεγέθους Medium 3 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ενα ξαδερφο μου. 

 

Εχει εργαστηριο που παρασκευαζει λουκουμαδες και εχει καλα κονε. Την καρτελα την αγοραζει 4 ευρω. Τοσο μου τα δινει και σε μενα..

 

Αλλα αυτα που πηρα τωρα ειναι φρεσκα, αυτος που μου τα εφερε δεν ηξερε τι να τα κανει ... Ετσι μου τα εδωσε και τζαμπα.

 

Παντως στο λιλντ 10 αυγα εχουν κατω απο 2 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

vk13: Να υποθέσω ότι μιλάμε για ωμά αμύγδαλα; Ή τα ψημένα με αλάτι που είναι χάρμα στη γεύση αλλά καθόλου υγιεινά;

Ωμά, βάζε 25, μη μασάς. Θα μπορούσες βέβαια να βάλεις λιγότερα και να προσθέσεις κάποιον άλλο ξηρό καρπό για να πάρεις τα ωφέλη που προσφέρει ο κάθε ξηρός καρπός.

 

Εννοείται ωμά. Ψημένα- αλατισμένα ούτε καν.... Απλά διάβασα ότι δεν είναι καλός συνδυασμός με γιαούρτι αν και βλέπω ότι όλοι με γιαούρτι τα τρώνε απλά βάζουν λιγότερα 10-15 αμύγδαλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Του lidl τα αυγά εννοεί προφανώς.

 

Και εγώ προτιμώ να δώσω κάτι παραπάνω και να φάω λιγότερα, παρά να παίρνω των 2 ευρώ από τα carrefour.

 

Έχουμε κι εμείς κότες στο χωριό μου, αλλά είναι ασύμφορο να μου στέλνει η μάνα μου κάθε βδομάδα μια 30άδα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν τα εμπιστεύομαι. Αν η κότα τρώει αηδίες, όλα στα αβγό θα βγούνε.

 

 Και αυτά που λένε ότι είναι από αλιανιάρες κότες δεν μπορούμε να ξέρουμε τι πραγματικά τρώει η κότα...

 

Εμάς ένας γείτονας που είχε κότες σε ένα οικόπεδο μέχρι και φίδια είχαμε δει εκεί μέσα... Ποντίκια, κατσαρίδες, ότι θες... Ελπίζουμε μόνο να μην πήγαιναν στο στομάχι καμιάς κότας γιατί είναι παμφάγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...