Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πονάνε τα πόδια μου κ γουστάρω απ την χθεσινη προπόνηση ποδιών 
άλλο 110kg squat όσο μπορεις να πας(λόγο ευλυγισίας) κ άλλο με spotter να βαράει ο κώλος στο πάτωμα κ αργές εκτελέσεις 
μετά πρέσα επικλινή ...  καμία σχέση με την ίσια που έκανα 202,5 κ ηταν μηχάνημα κ συνήθισα για 2 μηνες , ειναι καλή φάση κ θυμήθηκα πάλι τα παλιά.

leg%20press.jpg

150kg ή 160 δε θυμάμαι , χωρίς να μετράω την ίδια και τα ένιωσα καλά. Εκτελέσεις βέβαια αργές κ φάνηκαν θάνατος χαχ

Πάντως θα το συνεχίσω το χ10-12(όχι πόδια , γενικά) για μερικό καιρό ακόμα κ μετά ίσως το σπάω με προπονήσεις δύναμης αν δω οτι κολλάω , θα δούμε .
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Νομιζω πρεπει να χαλαρωσουμε...

 

Και γω ειμαι τις αποψης οτι ο καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος και δεν μπορεις να πεις εισαι 80 κιλα 1,75 και θα σηκωνεις τοσα και τελος...

 

Μπορει να σηκωσεις πιο πολλα μπορει πιο λιγα.. Αλλες μερες εισαι πιο καλα, νιωθεις πιο δυνατος και πας πιο πανω αλλες πεφτεις... 

 

Αρα δεν μπορεις να εχεις στο μυαλο σου οτι πρεπει να κανω τοσα στις πιεσεις στηθους πχ,γιατι μπορει να κλαις τα δοντια σου ή να ειναι λιγα και απλα να σπαταλας το χρονο σου...

 

Καντε τοσα ωστε να ζοριζεσται αρκετα.... Φατε πολυ κοιμηθητε καλα, πιειτε πολυ νερο.... αυτα...

 

 

Χωρις να πω οτι ειναι λαθος η νοοτροπια ξερω ποσα πρεπει να κανω... Καλο ειναι να στοχευεις παρακατω, ετσι ωστε να χεις ενα στοχο.... 

 

 

Σημερα προπονηση... ακομα το νευρικο μου συστημα παραπονιεται..... Λεει μαλακα με γαμησες... θα στρωσει ομως....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έφτασα τα 73+ κιλα και ανεβαινω. Περιπου ενα κιλό το μήνα και έχω θολώσει πολύ λίγο σε σχέση με αυτό που περίμενα :-D

 

Τα κυριότερα αποτελέσματα τα βλεπω στη δύναμη μου. Έχω ανέβει σε όλες τις ασκήσεις. Ενδεικτικά, σήμερα, 5x110 deadlift και τα ειχα αρκετα άνετα. Προχθές OHP 6x50.

Περιμένω αύριο με προσμονή το squat!

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το OHP με βάση αυτό έχεις αρκετά πάνω από 5χ110 στο deadlift. (εφόσον κάνεις το OHP σωστά, όρθιος με όλο το σώμα ακίνητο εκτός από ώμους και χέρια , την μπάρα να ακουμπάει πάνω στήθος σε κάθε επανάληψη και full lock out)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό το OHP με βάση αυτό έχεις αρκετά πάνω από 5χ110 στο deadlift. (εφόσον κάνεις το OHP σωστά, όρθιος με όλο το σώμα ακίνητο εκτός από ώμους και χέρια , την μπάρα να ακουμπάει πάνω στήθος σε κάθε επανάληψη και full lock out)

 

Ναι ναι, στο deadlift το βλεπω κι εγω οτι αργω ακομα να πιασω ταβανι, απλα προσπαθω να ανεβαινω σιγα σιγα για να μην εχω προβληματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχολούμαι με το form του sumo τώρα, δύο πολύ καλά βίντεο για όποιον ενδιαφέρεται 

 

dan green wοrld record holder σε powerlifting και σε μεσαία κεφαλή ώμου

http://youtu.be/ioo4LKjwQfg

 

και ένα κλασσικό του elliot που όντως αναφέρει το θέμα με τα μακρυά πόδια 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυτοφάρμακα ο ένας, δικιά του κατσίκα ο άλλος. Ότι κατεβεί του λολοπαντελή.

 

Τα πράγματα είναι απλά. 

 

1. Υπάρχουν τρόποι να καθαρίζεις τα φρούτα-λαχανικά έτσι ώστε να ελαχιστοποιούνται τα υπολλείματα φυτοφαρμάκων.

2. Όποιου η τσέπη αντέχει, αγοράζει βιολογικά.

3. Αγοράζουμε ανώριμα φρούτα και λαχανικά και τα αφήνουμε εκτός ψυγείου σε σημείο με φως για 3-4 ημέρες. Κι αυτό γιατί τα περισσότερα «σύγχρονα» φυτοφάρμακα έχουν χρόνο υπολειμματικής δράσης 7 ημέρες. Υπολογίζοντας ότι χρειάζονται περίπου 3 ημέρες το λιγότερο για να φτάσει ένα φρούτο ή λαχανικό από το χωράφι στο σπίτι μας, αυτό είναι μια καλή λύση.

4. Φρούτα-λαχανικά εποχής, συνήθως έχουν λιγότερα φυτοφάρμακα.

5. Όποιος μπορεί, όπως εγώ, έχει το δικό του κήπο. Κι όχι, δε θα απαγορευτεί αυτό Αντώνη, έγινε επανειλλημένη προσπάθεια από τη Μοσάντο αλλά έφαγε πόρτα στην Ευρώπη.

 

Αναφορικά με το άρθρο για το γάλα, τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά. Θα πωλείται ως φρέσκο το γάλα που έχει παστεριωθεί σε πολύ υψηλή θερμοκρασία για να μένει αναλοίωτο για τουλάχιστον 10 μέρες. Αν δεν αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει αυτό, κακό του κεφαλιού σας. Αλλά μην ισοπεδώνετε τα πράγματα για να τα έχετε καλά με τη συνείδηση σας.

 

Η διατροφή είναι το Α και το Ω και την παίρνουμε εντελώς αψήφιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ο μεγαλος ο αδερφος μου με λεει οτι ειμαι σαπιος και δεν κανω τιποτα τοσο καιρο.

 

Λεει δες εμενα σε 6 μηνες πως θα γινω...

 

 

Λεω δεν μαμιεσαι τελευταια με τα νευρα μου παιζεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυτοφάρμακα ο ένας, δικιά του κατσίκα ο άλλος. Ότι κατεβεί του λολοπαντελή.

 

Τα πράγματα είναι απλά. 

 

1. Υπάρχουν τρόποι να καθαρίζεις τα φρούτα-λαχανικά έτσι ώστε να ελαχιστοποιούνται τα υπολλείματα φυτοφαρμάκων.

2. Όποιου η τσέπη αντέχει, αγοράζει βιολογικά.

3. Αγοράζουμε ανώριμα φρούτα και λαχανικά και τα αφήνουμε εκτός ψυγείου σε σημείο με φως για 3-4 ημέρες. Κι αυτό γιατί τα περισσότερα «σύγχρονα» φυτοφάρμακα έχουν χρόνο υπολειμματικής δράσης 7 ημέρες. Υπολογίζοντας ότι χρειάζονται περίπου 3 ημέρες το λιγότερο για να φτάσει ένα φρούτο ή λαχανικό από το χωράφι στο σπίτι μας, αυτό είναι μια καλή λύση.

4. Φρούτα-λαχανικά εποχής, συνήθως έχουν λιγότερα φυτοφάρμακα.

5. Όποιος μπορεί, όπως εγώ, έχει το δικό του κήπο. Κι όχι, δε θα απαγορευτεί αυτό Αντώνη, έγινε επανειλλημένη προσπάθεια από τη Μοσάντο αλλά έφαγε πόρτα στην Ευρώπη.

 

Αναφορικά με το άρθρο για το γάλα, τα πράγματα είναι πολύ σοβαρά. Θα πωλείται ως φρέσκο το γάλα που έχει παστεριωθεί σε πολύ υψηλή θερμοκρασία για να μένει αναλοίωτο για τουλάχιστον 10 μέρες. Αν δεν αντιλαμβάνεστε τι σημαίνει αυτό, κακό του κεφαλιού σας. Αλλά μην ισοπεδώνετε τα πράγματα για να τα έχετε καλά με τη συνείδηση σας.

 

Η διατροφή είναι το Α και το Ω και την παίρνουμε εντελώς αψήφιστα.

 

Όχι Γιάννη, απλά θα πωλείται το UHT και μετά θα σου πασάρουν το "αληθινά Φρέσκο γάλα ΠΡΟΒΙΟΤ (λέμε τώρα)" σε νέα τιμή Χ2 του φρέσκου τώρα. Γιατί δεν παστεριώνεται και καλά σε υψηλή θερμοκρασία. Ότι έγινε και με τους χυμούς. Και μετά θα έχουμε μεν φτηνό γάλα, θα έχουμε δε ακριβό φρέσκο. 

 

Νόμιζα το θρεντ είχε κλειδωθεί καθώς έμπαινα από το κινητό και δεν το έβγαζε στα πρόσφατα. Δύο μήνες μετά με άλλο τίτλο στα pinned ---> facepalm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5. Όποιος μπορεί, όπως εγώ, έχει το δικό του κήπο. Κι όχι, δε θα απαγορευτεί αυτό Αντώνη, έγινε επανειλλημένη προσπάθεια από τη Μοσάντο αλλά έφαγε πόρτα στην Ευρώπη.

 

Χαίρομαι που το ακούω αυτό!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίβερ, σε 6 μήνες, εφόσον είστε τα ίδια κιλά, θα βάλετε τα μπλοκάκια με τα νούμερα και θα δείτε πόσο κάνει ο ένας και ο άλλος. Και θα γελάμε και θα γελάμε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι και οσες εχετε  τα κιλακια σας - δε φταιει ουτε που δε γυμναζεστε,  ουτε το οτι τρωτε οτι βρεθει μπροστα σας !
Το οτι δε τρωτε σπανακι φταιει μονο - μην  εχετε ενοχες :-D
 
 

spanaki.jpg

 

Στο σπανάκι κρύβεται η λύση για την παχυσαρκία

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι Γιάννη, απλά θα πωλείται το UHT και μετά θα σου πασάρουν το "αληθινά Φρέσκο γάλα ΠΡΟΒΙΟΤ (λέμε τώρα)" σε νέα τιμή Χ2 του φρέσκου τώρα. Γιατί δεν παστεριώνεται και καλά σε υψηλή θερμοκρασία. Ότι έγινε και με τους χυμούς. Και μετά θα έχουμε μεν φτηνό γάλα, θα έχουμε δε ακριβό φρέσκο. 

 

Νόμιζα το θρεντ είχε κλειδωθεί καθώς έμπαινα από το κινητό και δεν το έβγαζε στα πρόσφατα. Δύο μήνες μετά με άλλο τίτλο στα pinned ---> facepalm

 

Η τροικα δε δέχτηκε να υπάρχει διαφορά στην ονομασία ανάμεσα σε αυτό που παστεριώνεται στους 79 βαθμούς για να αντέχει 4 μέρες και αυτό που παστεριώνεται σε πολύ υψηλότερη για να αντέχει 10 μέρες. Οπότε, δε θα μπορεί να γίνει διαφοροποίηση.

 

Αν τυχόν δεν περάσει αυτή η οδηγία και μπορει να γίνει διαχωρισμός, τότε ναι θα πάμε σε φτηνό φρέσκο και ακριβό πιο φρέσκο. Κλαιν.

 

Άσχετο, στο παρον τόπικ μπαίνω. Στο μικρές απορίες που έγραψα σε ένα παιδί που αντιμετώπιζε πρόβλημα με ένα σαιτ (του έβγαζε 500 Error) όταν πάω να μπω μου βγάζει εμένα 500 Error. Έχετε γεια βρυσούλες...  :unsure:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...