Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για 2 λόγους:

 

1. Οι αντιβιώσεις που πλακώνουν τα ζώα. Πολλοί ισχυρίζονται ότι μέσω του κρέας/γάλακτος περνάν σε μας, με ότι αυτό συνεπάγεται. Οι υπέρμαχοι του γάλακτος λένε ότι αυτό δεν έχει αποδειχτεί, όχι ότι δεν μπορεί να ισχύει.

2. Οι ζωικές πρωτείνες. Κάποιοι ισχυρίζονται ότι προκαλούν ζημιά στον οργανισμό. 

 

Άντε, πάρε κι έναν μπόνους: Έχει υποστηριχτεί η άποψη ότι το ασβέστιο στο γάλα όχι μόνο δεν απορροφάται από τον οργανισμό αλλά αντίθετα, για να μπορεσει ο οργανισμός να το διώξει χρησιμοποιεί το υπάρχον ασβέστιο στα κόκκαλα. Το γάλα δηλαδή αντί να ισχυροποιεί τα κόκκαλα, τα κάνει πιο αδύναμα. Εξ ου και οι στατιστικές που δειχνουν υψηλές τιμές σε κατάγματα σε χώρες που καταναλώνουν γάλα και χαμηλές σε χώρες που δεν καταναλώνουν.

 

Υπάρχει και η αλλη άποψη βέβαια. Κάτσε διάβασε και πάρε μόνος σου απόφαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

το deadlift παει στην ημέρα των  ώμων ; θα ξεκινησω την επομενη εβδομαδα, καθως ακουω πολυ θετικα σχολια ειναι οντος τοσο δυνατη ασκηση ; ειμαι 1.85 και 86 κιλα ποσα κιλα θεωρουνται "καλα" για να τα βαλω στοχο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το deadlift παει με ομους ; θα ξεκινησω την επομενη εβδομαδα, καθως ακουω πολυ θετικα σχολια ειναι οντος τοσο δυνατη ασκηση ; ειμαι 1.85 και 86 κιλα ποσα κιλα θεωρουνται "καλα" για να τα βαλω στοχο ;

Βαλτα με πλάτη ή πόδια. Μην σε νοιάζει πόσα θεωρούνται καλά...Βάλε 2 20άρια στην καθε μέριά (για λόγους ύψους μπάρας) και τσέκαρε από κει την άσκηση. Πρώτα κάνε και ένα διαβασματάκι στην τεχνική βλέποντας βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χλαπάτσα, είναι εύκολο να κάνεις λάθος την τεχνική, δεν είναι εύκολη άσκηση. Άσε τα πολλά κιλά και βεβαιώσου ότι την κάνεις σωστά. Όταν είσαι 100% βέβαιος για την τεχνική, τότε δώσε πόνο.

 

Αντώνη, ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοετιαι παιδια οτι θα ξεκινησω με λιγα κιλα απο οτι βλεπω ειναι εξισου δυσκολη σε τεχνικη με το σκουωτ, απλα ειπα για τα κιλα για να σε τι σταδιο ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ποδια να τα εχω τελειως κλειστα η λιγο ανοιχτα ; εχω μερες που βλεπω βιντεο και λενε διαφορετικα πραγματα για τα ποδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα ποδια να τα εχω τελειως κλειστα η λιγο ανοιχτα ; εχω μερες που βλεπω βιντεο και λενε διαφορετικα πραγματα για τα ποδια

 

Όπως στο σκουωτ, παιχτη. Ποδια στο ανοιγμα των ωμων με μυτες να κοιτανε ελαχιστα προς τα εξω. Μια παραλλαγη ειναι αυτη, δεν ειναι ο κανονας. Απλα νομιζω θα σε βολεψει ετσι. Δεν θα πας να κανεις ολυμπιακες αρσεις με τη μια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοετιαι παιδια οτι θα ξεκινησω με λιγα κιλα απο οτι βλεπω ειναι εξισου δυσκολη σε τεχνικη με το σκουωτ, απλα ειπα για τα κιλα για να σε τι σταδιο ειμαι.

 

για 86 κιλά πρέπει να κάνεις 5x140 για να είναι άξια αναφοράς, 5x170 για να είναι κάποιος λόγος να περιφανευτείς. 

 

 

παιδια για hiit cardio το πρωι με αδειο στομαχι τι γνωμη εχετε?

 

άκυρο τελείως. Cardio με άδειο στομάχι δεν είναι κακό, αλλά πάνε απλά στο 65% των παλμών, ασε τα hiit

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

για 86 κιλά πρέπει να κάνεις 5x140 για να είναι άξια αναφοράς, 5x170 για να είναι κάποιος λόγος να περιφανευτείς. 

 

 

 

άκυρο τελείως. Cardio με άδειο στομάχι δεν είναι κακό, αλλά πάνε απλά στο 65% των παλμών, ασε τα hiit

 

ολες τις ασκησεις τις κανω 10 χ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10x125, 10x155

 

το deadlift είναι καθαρά άσκηση νευρικού συστήματος. Μόνο την lower back και grip strength γυμνάζει ουσιαστικά από άποψη bodybuilding (συμμετέχουν όλοι οι μυς σχεδόν μεν αλλά δεν παίρνουν pump). Εγώ προτιμώ λιγότερες επαναλήψεις (5) για να πάρεις το μέγιστο από την άσκηση λόγω της φύσης της άσκησης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...