Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλα ρε σπεκτ, κι απο που παιρνεις πρωτεινη; Ειλικρινά, πώς μαζευεις 100γρ τη μερα; Ή δε μαζευεις;

 

Εγω τρωω ψαρια και τυρι. Τυρι 3-4 φορές τη βδομάδα, 100γρ έκαστο, μόνο κατσίκι.

 

Ψάρι 1-2 φορές τη βδομάδα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

σακεν υπαρχουν πολλες κατηγοριες χορτοφαγων. γιαννη βρωμη-αυγα-οσπρια-ξηροι καρποι κυριως! απο κει τους παιρνω (οσους παιρνω) πραγματικα βαριεμαι να μετρησω ποσοτητες κτλ ;p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σακεν υπαρχουν πολλες κατηγοριες χορτοφαγων. γιαννη βρωμη-αυγα-οσπρια-ξηροι καρποι κυριως! απο κει τους παιρνω (οσους παιρνω) πραγματικα βαριεμαι να μετρησω ποσοτητες κτλ ;p

 

Τρως καθε μερα οσπρια; Καθε μερα;!!

 

Ξηρους καρπους ποσο; Καμια χουφτα ας πουμε ή όλο το σακουλάκι;

 

Ποσο καιρο εισαι χωρις κρεας/ψαρι; Ετρωγες οταν ξεκινησες τα βαρη και "εφτιαξες" σώμα και μετά τα έκοψες; Για δωσε λεπτομερειες, εστω με πμ αν δε θες δημοσια συζητηση, γιατι εχω μεγαλη απορια ποσο πρωτεινη χρειαζομαστε.

 

4saken, υπάρχουν πολλές κατηγορίες και πολλές μόδες. Άλλοι είναι τοπικιστές (τρώνε μόνο ότι παράγεται στη γη που ζουν), άλλοι είναι ωμοφάγοι (τρώνε μόνο ό,τι δε χρειαζεται μαγειρεμα) κι αλλοι είναι τόσο φανατικοι χορτοφαγοι που όχι μόνο αποφεύγουν οτιδήποτε ζωικό -ακόμη και μέλι!!- αλλά επεκτείνεται και ευρύτερα στη ζωη τους π.χ. δεν αγοραζουν τιποτε δερματινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιβε αυγα τρωω κρεας και ψαρια δεν τρωω! απλα ειπα οτι αυγα ρωω μονο ασπραδια γιατι τα παιρνω απο σουπερ και καμια φορα που παιρνω απο μια γρια που εχει φρεσκα τρωω και κροκο! (1 τη μερα)

 

Αυγό σκέτο χωρίς τυρί? Δε με κατεβαίνει.  :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν ενα σωρο υπο-κατηγοριες χορτοφαγων - ο σπεκτ ανηκει στην κατηγορια  γαλακτο-αυγο-χορτοφαγία -  δεν τρωει κρέας αλλα τρωει γαλακτοκομικα και αυγά ! μαιμου χορτοφαγος δηλαδη :-) μονο απο τα αυγα παιρνεις οση πρωτεινη γουσταρεις !

παντως αυτη η κατηγορια ειναι κ η πιο διαδεδομενη σε μας τους δυτικους .. η πιο ευκολη δηλαδη ..


Αυγό σκέτο χωρίς τυρί? Δε με κατεβαίνει.  :Ρ

και γω που που δε τα εχω κατεβασει -ποτε- με τυρι μαζι τι ειμαι ανωμαλος ?? B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψιλοάσχετο.. έχετε δοκιμάσει τόνο μαζί με μαγιονέζα; Έιναι υγιείς συνδοιασμός;

Γιατί έφαγα χθες και δεν επέζησα και μάλλον οφείλεται σε αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και γω που που δε τα εχω κατεβασει -ποτε- με τυρι μαζι τι ειμαι ανωμαλος ?? B)

 

Whο said that?  :-)  Ποτέ όμως??  :shock: :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γευστικα παει πολυ το χω κανει πολλες φορες  !

ειναι πιθανο πολυ να σε στειλει στην τουαλετα ομως για πολυ ωρα - η να τσιμπησεις και καμμια δηλητηριαση αν εισαι πιο ατυχος !

ψαρια με αυγα δε πανε μαζι λεμε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα πέθανα τα χέρια σήμερα. θα γίνει πανικός απο δω κ πέρα με τέτοιες προπονήσεις. Δυνατά κιλά , 10-12ρια σετ και αυτά που ηταν με fail μου σήκωσαν την τρίχα κάγκελο. Σε μια φάση ένιωσα οτι θα πεταχτούν τα μάτια μου έξω. Μετράει να κάνεις προπόνηση παρέα με άλλους κ το είχα ξεχάσει τόσο καιρό.

πραγματικά τέτοιο πρίξιμο δεν έχω ξαναδει κ μαλακία που δεν τράβηξα μια φωτογραφία αλλα με τόσο κόσμο γινόταν χαμός , δεν έπαιζε να κάνω τέτοια δουλειά, ούτε με ένιαζε εκείνη τη στιγμή .
πάντως τα κιλά που παίζω ανέβηκαν κατακόριφα με την αλλαγή της ώρας και μόνο (πάω μεσημέρι αντί για πρωί). όμορφα πράγματα λέεεμεε και σε gym με τούμπανους να κοιτάνε τα χέρια σου B)

σημερινή up για το στήθος που σκάει μύτη σιγά σιγά. Που θα πάει του χρόνου το καλοκαίρι με τη γράμμωση θα έχει ενα καλό όγκο. Traps ακόμα ζωρίζονται αλλα θα πάρουν θέλουν δε θέλουν.

αυτά.

post-212651-0-40974500-1394637999_thumb.jpg

 

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τρως καθε μερα οσπρια; Καθε μερα;!!

 

Ξηρους καρπους ποσο; Καμια χουφτα ας πουμε ή όλο το σακουλάκι;

 

Ποσο καιρο εισαι χωρις κρεας/ψαρι; Ετρωγες οταν ξεκινησες τα βαρη και "εφτιαξες" σώμα και μετά τα έκοψες; Για δωσε λεπτομερειες, εστω με πμ αν δε θες δημοσια συζητηση, γιατι εχω μεγαλη απορια ποσο πρωτεινη χρειαζομαστε.

 

οχι δεν τρωω καθε μερα οσπρια! ειπαμε :P αλλα καθε μερα τρωω ξηρους καρπους με βρωμη για πρωινο και ξανα ξηρο καρπο το απογευματακι. ποσοτητα καμια 20αρια αμυγδαλα (ολη τη μερα) (στην βρωμη βαζω αμυγδαλα,λιναροσπορο,κρανμπερις,κοτζι μπερις και δεν θυμαμαι τι αλλο εχω κατω)

 

ειμαι 7 μηνες χωρις κρεας και ψαρι και παω για τον 8! ποτε δεν ημουν φαν του κρεατος απο οτι μου λεει η μανα μου (δεν εδινα και σημασια παλια φαγητο να χα και δεν με νοιαζε :P )

 

και ναι ημουν παντα μυώδης και με γυμναστηριο ασχολουμαι τα τελευταια 7-8 χρονια! οταν ξεκινησα την χορτοφαγια ειδικα ημουν στα καλυτερα μου απο μυικοτητα κτλ!

 

τι αλλο θες να σου πω?

 

μαους πιστευω οτι γαλακτο-αυγο (και χωρις αυτο οκ)-χορτοφαγια ειναι η καλυτερη διατροφη που μπορει να κανει καποιος χορτοφαγος

αλλα οταν λεμε γαλακτοκομικα οχι να αγοραζει παρμεζανες και τσενταρ καθε μερα, εγω κοταζ παιρνω αρεα και που γενικα δεν τρωω τυρια! στο μονο γαλακτοκομικο που κανω καταναλωση ειναι το γιαουρτι αλλα και αυτο θα το ελατωσω σιγα σιγα γιατι φευγει πολυ γρηγορα! ειναι ωραιο το ατιμο! μπορω να τραφω μονο με γιαουρτι νομιζω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος νικ ! δωσε λιγο παραπανω βαση στους ωμους - μπορει και να φταιει κ η ποζα - δε μπορω να καταλαβω !

για βαλε μια μαζουριτσα γυρω - γυρω απο το δικεφαλο και πες νουμερο ..

ειναι το πρωτο που με θυμαμαι να μετραω - κ οσοι εχουν κολλημα με το αθλημα πιστευω  B)

σπεκτ μια χαρα διατροφη κανεις μακαρι να μπορουσα να την κανω και γω ! τα τυρια δε μ αρεσουν δε τρωω σχεδον καθολου (η ανωμαλια που λεγαμε noob :-) ) αλλα το κρεας το τιμαω αρκετα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος νικ ! δωσε λιγο παραπανω βαση στους ωμους - μπορει και να φταιει κ η ποζα - δε μπορω να καταλαβω !

για βαλε μια μαζουριτσα γυρω - γυρω απο το δικεφαλο και πες νουμερο ..

ειναι το πρωτο που με θυμαμαι να μετραω - κ οσοι εχουν κολλημα με το αθλημα πιστευω  B)

σπεκτ μια χαρα διατροφη κανεις μακαρι να μπορουσα να την κανω και γω ! τα τυρια δε μ αρεσουν δε τρωω σχεδον καθολου (η ανωμαλια που λεγαμε noob :-) ) αλλα το κρεας το τιμαω αρκετα..

η πόζα φταίει , απο ώμους καλά είμαι σε άλλα ζορίζομαι αχχαχα

αμα βρω τη μεζούρα της μάνας θα μετρηθώ :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος νικ ! δωσε λιγο παραπανω βαση στους ωμους - μπορει και να φταιει κ η ποζα - δε μπορω να καταλαβω !

για βαλε μια μαζουριτσα γυρω - γυρω απο το δικεφαλο και πες νουμερο ..

ειναι το πρωτο που με θυμαμαι να μετραω - κ οσοι εχουν κολλημα με το αθλημα πιστευω  B)

σπεκτ μια χαρα διατροφη κανεις μακαρι να μπορουσα να την κανω και γω ! τα τυρια δε μ αρεσουν δε τρωω σχεδον καθολου (η ανωμαλια που λεγαμε noob :-) ) αλλα το κρεας το τιμαω αρκετα..

 

Xαχαχα γι' αυτό μίλησες περί ανωμαλίας τώρα μάλιστα έτσι όπως το θέτεις μια μικρή ανωμαλία τη διακρίνω.  :-D    Εντάξει πλάκα κάνω περί ορέξεως...  Αν σου πω ότι εγώ δε μπορώ να φάω τόνο χωρίς μαγιονέζα??  :-D Σκιπερά σε μένα πάντως δεν έχει παρενέργειες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...