Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χτες το conter έγραψε ποδηλασία δρόμου (με road bike) διάρκειας 6 ωρών και 33 λεπτών, απόσταση 135.29χλμ (50%-50% ανήφορο/κατήφορο) και 5147 θερμίδες καμένες. Το απόλαυσα όσο τίποτα άλλο!

 

6.30 ώρες ποδήλατο; Συνεχόμενο; Τι λες ρε φίλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

6.30 ώρες ποδήλατο; Συνεχόμενο; Τι λες ρε φίλε...

 

Ε, δεν ήταν 6.30 ώρες συνεχόμενες, αλλά συνολικές. Δηλαδή, εκκίνηση - προορισμός - μισή ώρα διάλλειμα - επιστροφή. Αλλά και για συνολικές δεν είναι λίγες...! Εννοείται ότι στο τέλος της διαδρομής δεν "ένιωθα" προστάτη και κώλο, είχαν μουδιάσει, σε αντίθεση με τα πόδια μου που ήταν μια χαρά (και συνεχίζουν να είναι και σήμερα).

 

Ερώτηση (προς όλους): να πάω αύριο γυμναστήριο για πόδια - ώμους ή να το καθυστερήσω 1-2 μέρες ακόμα; :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν ήταν 6.30 ώρες συνεχόμενες, αλλά συνολικές. Δηλαδή, εκκίνηση - προορισμός - μισή ώρα διάλλειμα - επιστροφή. Αλλά και για συνολικές δεν είναι λίγες...! Εννοείται ότι στο τέλος της διαδρομής δεν "ένιωθα" προστάτη και κώλο, είχαν μουδιάσει, σε αντίθεση με τα πόδια μου που ήταν μια χαρά (και συνεχίζουν να είναι και σήμερα).

 

Ερώτηση (προς όλους): να πάω αύριο γυμναστήριο για πόδια - ώμους ή να το καθυστερήσω 1-2 μέρες ακόμα; :-)

 

εσυ πως νοιωθεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, δεν ήταν 6.30 ώρες συνεχόμενες, αλλά συνολικές. ...

 

Πριν λίγο τελείωσα ένα σετ από 2.000 κάμψεις

 

που ξεκίνησα το 2008

 

 

πέραν τις πλάκας ότι μουδιάζει σημαίνει ότι δεν αιματώνετε καλά, να το προσέξεις αυτό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο τελείωσα ένα σετ από 2.000 κάμψεις

 

που ξεκίνησα το 2008

 

 

πέραν τις πλάκας ότι μουδιάζει σημαίνει ότι δεν αιματώνετε καλά, να το προσέξεις αυτό.

 

Δεν καταλαβαίνω το υποννοούμενο σου.

Ακόμα και ταξίδι να πας με αυτοκίνητο τόσες ώρες χρειάζεσαι οπωσδήποτε διάλλειμα...που δεν είναι το ίδιο προφανώς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω το υποννοούμενο σου.

Ακόμα και ταξίδι να πας με αυτοκίνητο τόσες ώρες χρειάζεσαι οπωσδήποτε διάλλειμα...που δεν είναι το ίδιο προφανώς...

 

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις το χιούμορ μου, δεν υπάρχει υπονοούμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεκουράσου 2 μέρες και πήγαινε μετά gym..

 

ΟΚ, θα το σκεφτώ, ίσως αύριο να κάνω κάτι άλλο στο γυμναστήριο.

 

εσυ πως νοιωθεις;

 

Μια χαρά νιώθω. Περπατάω κανονικά, χωρίς "σφιξίματα" κτλ, αλλά μάλλον θα ακολουθήσω τη συμβουλή του Prof_Chaos.

 

Πριν λίγο τελείωσα ένα σετ από 2.000 κάμψεις

 

που ξεκίνησα το 2008

 

 

πέραν τις πλάκας ότι μουδιάζει σημαίνει ότι δεν αιματώνετε καλά, να το προσέξεις αυτό.

 

Ε, ναι ρε, εννοείται ότι δεν αιματώνεται καλά, οι σέλες των road bikes δεν φημίζονται για την άνεσή τους. Για αυτό κάθε τόσο κάνουμε ένα μικρό ανασήκωμα, για να περιορίσουμε το μούδιασμα, αλλά μετά από 6 ώρες πάνω στη σέλα η σωστή αιμάτωση πάει περίπατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προπόνηση πλάτης έτσι για ζέσταμα να μπουμε στους παλιούς ρυθμούς 

5χ12χ70kg οπισθολαίμιες
5χ12χ70kg εμπροσθολαίμιες 
5χ12χ80kg κωπηλατική τροχαλία καθιστός 
4χ12χ60-70kg κωπηλατική μπάρας ελεύθερο 
4χ12χ30-35kg κωπηλατική αλτήρα 
5χ12χ60kg εμπροσθολαίμιες κλειστή λαβή 

deadlifts μέρα ποδιών 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προπόνηση πλάτης έτσι για ζέσταμα να μπουμε στους παλιούς ρυθμούς 

 

5χ12χ70kg οπισθολαίμιες

5χ12χ70kg εμπροσθολαίμιες 

5χ12χ80kg κωπηλατική τροχαλία καθιστός 

4χ12χ60-70kg κωπηλατική μπάρας ελεύθερο 

4χ12χ30-35kg κωπηλατική αλτήρα 

5χ12χ60kg εμπροσθολαίμιες κλειστή λαβή 

 

deadlifts μέρα ποδιών 

ωραιος νικ ! 

την επομενη φορα που θα εχεις πλατη - μετα τις 2 πρωτες ασκησεις που κανεις ,  βαλε 70kg και κανε οπισθολαίμιες

και εμπροσθολαίμιες μαζι ανα 4 επαναληψεις ! 4 μροστα 4 πισω χωρις ξεκουραση και με ζορι οσες πας ! θα σου αρεσει ..

επισης τις αρσεις βαλτες στην πλατη - πιανουν μακραν περισσοτερο πλατη απ οτι ποδια ,,

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιος νικ ! 

την επομενη φορα που θα εχεις πλατη - μετα τις 2 πρωτες ασκησεις που κανεις ,  βαλε 70kg και κανε οπισθολαίμιες

και εμπροσθολαίμιες μαζι ανα 4 επαναληψεις ! 4 μροστα 4 πισω χωρις ξεκουραση και με ζορι οσες πας ! θα σου αρεσει ..

επισης τις αρσεις βαλτες στην πλατη - πιανουν μακραν περισσοτερο πλατη απ οτι ποδια ,,

θα μπουν απλά σημερα δε θέλαμε να μας πέσει βαρύ κ σπαραλιαστούμε, ζέσταμα κάνουμε αχχαχα, απο την επόμενη εβδομάδα θα ειναι πλάτη.

 

θέλω να πάρω κ straps αυτές τις μέρες γιατι τα δάχτυλα δεν κρατάνε πάνω απο 100kg dl και θα παίξουν σίγουρα 140-150 μες το μήνα και όσο πάει .

 

τα γάντια τα ξαπόστηλα και έγιναν τα χέρια μου κώλος . το σώμα τελικά θυμάται και τους παλιούς κάλους 

αλλα με γκάβλωσε άσχημα το grip χωρίς γάντι . Ουσιαστικά τα γάντια μου χαλάνε το grip αυτό κατάλαβα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

τα γάντια τα ξαπόστηλα και έγιναν τα χέρια μου κώλος . το σώμα τελικά θυμάται και τους παλιούς κάλους 

αλλα με γκάβλωσε άσχημα το grip χωρίς γάντι . Ουσιαστικά τα γάντια μου χαλάνε το grip αυτό κατάλαβα. 

στο χα πει πριν πολυ καιρο αυτο με τα γαντια αν θυμασαι B)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νίκο προσπάθησε να πιάσεις την μπάρα στις άρσεις, με την μια παλάμη να κοιτάει εσένα και την άλλη να κοιτάει προς τα έξω. Εκτός αν σου φεύγουν και έτσι, οπότε πάσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιτελους μετα απο τοσο καιρο τελειωσα το καταπληκτικο asylum 2.λεω να πιασω απο τη p90x οικογενεια.το τελευταιο που βγαλανε το p90x3 φαινεται ενδιαφερον.

64d.gif

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...