Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι άσχημο. Βάλε τα pullups και τα pushups Πρώτα, βάλτους ένα σετ ακόμα, βγάλε μία από τις άλλες ασκήσεις και είσαι κομπλέ. Μη το λιώσουμε και το μηχάνημα. Και για τους ώμους είσαι κομπλέ. 

λες να βγαλω μια ασκησουλα εε?  κατι παραπανω θα ξερεις!εγω απλως σκεφτομουν οτι θα εβγαινε μικρο σαν προγραμμα αν ειχε λιγοτερες. ευχαριστω πολυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σκατά μέρα σήμερα..."ξυπνάω" 12 αλλά να μην μπορώ να σηκωθώ χωρίς να πονάω στην μέση. Κοιμήθηκα πολύ άγαρμπα και με έχει πιάσει ένας σπασμός άλλο πράγμα στην μέση. Εντωμεταξύ λογικά αρρώστησα γιατί έχω πονοκέφαλο, βγάζω από την μύτη δεν ξέρω κι εγώ τι και δεν μπορώ να βάλω τίποτα στο στόμα μου. Από τις 12 μέχρι πριν μισή ώρα περιφερόμουν από καναπέ σε κρεβάτι και κοιμόμουν...το μόνο που κατάφερα με δυσκολεία να "φάω" είναι ένα σκουπ πρωτεΐνη.

 

περαστικά. 

Παιδιά όταν πηγαίνετε έξω για "καφέ", τι πίνετε;Ή στη δουλειά. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ξέρω ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά προσπαθώ να αποφύγω όσο το δυνατόν περισσότερο ζάχαρες κλπ. Σκέτο καφέ δε μπορώ να πιώ.

Ίσως κάποιον φυσικό χυμό; Αλλά και πάλι.

 

coke zero , sprite zero , fanta zero

 

άσχημη θλάση στο αριστερό στήθος η ίσως του έπεσε η μπάρα στο στήθος και χτύπησε θώρακα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τοσο μεγαλη ζημια ομως? αν ηταν θλαση δεν θα ηταν απλα ασχημη :P

 

http://gcpatision.net78.net/thlasi.html

 

Η θλάση δεν είναι συνώνυμη ούτε της κράμπας ούτε της ψύξης.

Έχει δε τρεις διαβαθμίσεις.

1ου βαθμού, όταν έχουμε απλή κάκωση των μυικών ινών, αυτό που περιγράφουν οι αθλητές ως «τράβηγμα».

2ου βαθμού, όταν έχουμε μερική ρήξη των μυικών ινών με οίδημα, σπασμό και αιμάτωμα τοπικά και

3ου βαθμού με πλήρη ρήξη των μυικών ινών (μοιάζει για να το καταλάβει κάποιος, με ένα βαθύ τραύμα από μαχαίρι στο δέρμα). Τότε έχουμε εκτεταμένο οίδημα, αιμάτωμα και κατάργηση της κινητικότητας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν πηγαίνετε έξω για "καφέ", τι πίνετε;Ή στη δουλειά. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ξέρω ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά προσπαθώ να αποφύγω όσο το δυνατόν περισσότερο ζάχαρες κλπ. Σκέτο καφέ δε μπορώ να πιώ.<br>

Ίσως κάποιον φυσικό χυμό; Αλλά και πάλι.

Εσπρέσο σκέτο. Έχει πολύ πλάκα όταν οι άλλοι παραγγέλνουν κάτι ροφήματα με γάλατα/ χαζομάρες και μια ιδέα καφέ σε κάτι κουπαρες και σε εμένα φέρνουν το μινι ποτηράκι. Ρίχνω ένα γέλιο!!

Είναι μια συνήθεια να το πίνεις σκέτο. Παλιά έβαζα ζάχαρη αλλά σκέφτηκα αν θέλω κάτι γλυκό θα πάρω σοκολάτα δεν είναι ανάγκη να χαλάω τη γεύση του καφέ. Έτσι σιγά σιγά την έκοψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσπρέσο σκέτο.

αυτο ποτε δε το χωνεψα !

εγω ξερω ο καφες ειναι να περασει λιγο η ωρα ! αυτο ειναι σα σφηνακι του  κοπανας μια κ τελος !

τι κανεις μετα ...   πινεις σιγια σιγα το νερο ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτες το conter έγραψε ποδηλασία δρόμου (με road bike) διάρκειας 6 ωρών και 33 λεπτών, απόσταση 135.29χλμ (50%-50% ανήφορο/κατήφορο) και 5147 θερμίδες καμένες. Το απόλαυσα όσο τίποτα άλλο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγαλη μαλακια....

 

Τζαμπα οτι εκανες πριν.... Αν κατσεις και τον περιμενεις.... 

 

Πες του την απλα... Εγω δεν θα εφευγα.... 

Σιγα μην περιμενα ,αυτο εκανα εφυγα γιατι αν καθομουν και ανοιγα διαλογο θα ειχαμε προβλημα .Γενικα υπαρχουν καποιοι κοινως αποδεκτοι κανονες ευγενειας.Οπως δεν πας σε ενα δημοσιο τηλεφωνο  να μιλας μια ωρα  οταν περιμενει και αλλος κοσμος να μιλησει  ετσι δεν πας σε 1 σποτ στο gym να κανεις 1 γαμημενη ασκηση 1 ωρα .

 

 

Κατάφερα και στραμπούληξα το γόνατο μου στον ύπνο μου, wolrd first

 

αποφάσισα να αλλάξω το post workout σοκολατούχο γάλα που είχα, με κανονική σοκολάτα. Έτσι γιατί στα @@ μου. 

HAHAHAHAHH ετσι γιατι μπορεις !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα επιστρέφω στο παλιό μου γυμναστήριο κ είμαι λες κ κέρδισα το λαχείο 

έχουν να πέσουν άλλες προπονήσεις .. με gym buddy που κανόνισα και ίσως κ περισσότερους απο έναν αν πέφτουν οι ώρες καλά, οπότε spotter θα έχω κ motivation θα έχω αφού εκει μέσα η αναλογία πέφτει στα τούμπανα κ τυπάδες με μυικότητα και κομμένους σαν τα πρότυπα που ποστάρουν αρκετοί στο thread.

θα συνεχίσω διατροφή όγκου για κανα μήνα ακόμα κ βλέπουμε. Μέχρι τώρα αυτό που βλέπω μου αρέσει ,βάζω όσο δυνατών ποιο καθαρά κιλά   επειδή ομως δεν ξεκίνησα πχ με 10% bf  θα τη συνεχίσω μέχρι εκεί που νομίζω οτι με παίρνει αλλα το πιθανότερο ειναι πως στα 85-87kg θα αρχίσω να κόβω αργά κ σταθερά να κρατήσω όσο γίνεται τους μυς . (όταν τα φτάσω) 

παίρνω ευκολα πάντως , φτου μη με ματιάσω :-D . Θα είχα πρόβλημα με αυτό βέβαια αν γούσταρα σαβούρα αλλα αφού τρώω μια φορά το μήνα και αν κλαιν 

όταν αποφασίσω να κάνω γράμμωση θα κόψω καλά.

όλοι θα τα καταφέρουμε , το πιστευω  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...