Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σακεν Κέρκυραιος Είμαι οπότε ξέρω τι παίζει αλλά δεν τρώω έξω ετσι και αλλιώς.. βγήκαμε 2 έγινε και η απονομή κυπέλου και μετάλλιο τα χω σπίτι :-P

 

Ελα ρε πατριωτακι....Συγχαρητηρια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Το toaster μου φαινεται ευκολακι (ετσι βεβαια εχω πει και για αλλα freeletics που στα χαρτια φαινονται ευκολα) μου φαινονται μεγαλα τα διαλλειματα,θα το τσεκαρω παντως καμια στιγμη και θα σου πω.

τι να σου κανει το toaster οταν κανεις 150 burpees σε καθε προπονηση :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για χερια και ωμους πως σας φαινεται?

Δικεφαλα

1) καμψεις μπαρα 3χ15 1Χ21(7 απο κατω μεχρι μεση,7 απο μεση μεχρι πανω,7 ολοκληρα)

2) καμψεις hummer 3x12 

3) καμψεις αυτοσυκγεντρωσης 3χ12 

4) pullups 3x max (με λαβη απο μεσα να δουλευουν δικεφαλα δεν ειμαι σιγουρος αν λεγονται ετσι

Τρικεφαλα

1)πιεσεις παγκου με ποδια σε αντικειμενο ψιλα + kg 3χ15

2)kickback 3x12

3)γαλλικες με αλτηρες 3χ12

4)diamond pushups 3x max

 

πως το βλεπετε για χερια? λεω να το κανω 1-2 φορες τη βδομαδα μαζι δικεφαλα τρικεφαλα.Μηπως να τις δουλεψω σε super set?

2)δικεφ -> 3) τρικεφαλα 4)->4) ?

για ωμους απο την αλλη εχω βγαλει αυτο

ωμοι

1) MILITARY PRESS 4x15

2)UPRIGHT ROW  3χ12

3)BENT OVER SIDE LATERAL 3χ12

4)προτασεις με αλτηρες 3χ12

5)Standing Barbell Shrugs 4χ20

αυτο λεω να το κανω μια φορα τη βδομαδα.τις υπολοιπες μερες θα κανω freeletics.Αμα ειναι τραγικο μη με κραξετε εε πρωτη αποπειρα να φτιαξω δικο μου προγραμμα :P

ρε παιδιααα κανεις δε μπορει να πει μια γνωμη?  :cry:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκατά μέρα σήμερα..."ξυπνάω" 12 αλλά να μην μπορώ να σηκωθώ χωρίς να πονάω στην μέση. Κοιμήθηκα πολύ άγαρμπα και με έχει πιάσει ένας σπασμός άλλο πράγμα στην μέση. Εντωμεταξύ λογικά αρρώστησα γιατί έχω πονοκέφαλο, βγάζω από την μύτη δεν ξέρω κι εγώ τι και δεν μπορώ να βάλω τίποτα στο στόμα μου. Από τις 12 μέχρι πριν μισή ώρα περιφερόμουν από καναπέ σε κρεβάτι και κοιμόμουν...το μόνο που κατάφερα με δυσκολεία να "φάω" είναι ένα σκουπ πρωτεΐνη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά προσπαθώ να αποφύγω , καλά που το πήρα χαμπάρι σχετικά νωρίς γιατι κ εγώ προς εκεί πήγαινα.

πως το έπαθες? (στο άλλο γόνατο που έχεις το θέμα)

 

παλιός τραυματισμός απο πολεμικές τέχνες... δεν έχει σχέση με βάρη το συγκεκριμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν πηγαίνετε έξω για "καφέ", τι πίνετε;Ή στη δουλειά. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ξέρω ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά προσπαθώ να αποφύγω όσο το δυνατόν περισσότερο ζάχαρες κλπ. Σκέτο καφέ δε μπορώ να πιώ.

Ίσως κάποιον φυσικό χυμό; Αλλά και πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν πηγαίνετε έξω για "καφέ", τι πίνετε;Ή στη δουλειά. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ξέρω ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά προσπαθώ να αποφύγω όσο το δυνατόν περισσότερο ζάχαρες κλπ. Σκέτο καφέ δε μπορώ να πιώ.

Ίσως κάποιον φυσικό χυμό; Αλλά και πάλι.

Εγώ εσπρέσσο σκέτο πίνω...αν δεν μπορείς να τον πιείς παίρνε καμία perrier.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκετο φραπε πινω ... Συνηθεια ειναι...

 

Αυριο απογευματινη προπονηση να δουμε τι θα αλλαξει....

 

Μια ετσι μια αλλιως... Το ξερω οτι θ βαρεσω και κανενα διωρο υπερωρια... Απο τωρα ξενερωμενος ειμαι....

 

Το χει η εβδομαδα μου φαινεται και γω αρρωστησα και νιωθω ψιλονταουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν τα θεωρεις αδελφιστικα ολα αυτα πιες μια μπυριτσα

τουλαχιστον  περιεχει κριθάρι, μαγιά και βυνη !

μπος περαστικα παιχτη !

τι εγινε επιδημια στην μεση εχει πεσει  ..


επ τωρα το ειδα !  λιβε περαστικα και σε σενα φιλε  .. ξεκουραση ..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιααα κανεις δε μπορει να πει μια γνωμη?  :cry:

 

 

Δεν είναι άσχημο. Βάλε τα pullups και τα pushups Πρώτα, βάλτους ένα σετ ακόμα, βγάλε μία από τις άλλες ασκήσεις και είσαι κομπλέ. Μη το λιώσουμε και το μηχάνημα. Και για τους ώμους είσαι κομπλέ. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά όταν πηγαίνετε έξω για "καφέ", τι πίνετε;Ή στη δουλειά. Έχετε να προτείνετε κάτι; Ξέρω ίσως είμαι υπερβολικός, αλλά προσπαθώ να αποφύγω όσο το δυνατόν περισσότερο ζάχαρες κλπ. Σκέτο καφέ δε μπορώ να πιώ.

Ίσως κάποιον φυσικό χυμό; Αλλά και πάλι.

 

Ρε φίλε, 16 θερμίδες έχει ένα κουταλάκι ζάχαρη, χαλάρωσε λίγο κι απόλαυσε τη ζωή σου. Βάλε και 2 άμα γουστάρεις τον καφέ γλυκό, δε θα κάνει καμία διαφορά στο συνολικό ισοζύγιο. Πες ότι πίνεις 2 καφέδες τη μέρα, με 2 κουτάλακια ζάχαρη έκαστο. Άμα τους κόψεις για λόγους διαίτης, μείωσες τη πρόσληψη θερμίδων κατά 60. Κλαιν.

 

Btw, ένα ποτήρι φυσικό χυμό έχει πάνω από 100.

 

Και το να δώσεις 4 ευρώ για ένα ποτήρι νερό, για μένα αυτό είναι το perrier, είναι αμαρτία.

 

Προσωπικά δεν πίνω καφέ, άμα βγω έξω θα πάρω μπύρα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...