Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Παίδες να ρωτήσω, μπορεί μια πρωτεΐνη να προκαλέσει κατακράτηση υγρών στη κοιλιακή χώρα-στο γνωστό σημείο;

Είτε εννοείς πρωτεΐνη σε σκόνη (το πιθανότερο) είτε πρωτεΐνη από οποιαδήποτε πηγή, όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτό γουστάρω τον Piana

 

 

Νταξει δεν νομιζω πως λεει κατι το πρωτακουστο. Ειναι γνωστο οτι η καλυτερη πηγη θρεπτικων συστατικων ειναι το φαγητο. Ωστοσο υπαρχουν 2 βασικα προβληματα.

 

α. Δεν ειναι δυνατον για καποιον που εργαζεται 9-10 ωρες την μερα να σπασει τα γευματα του σε 6 εως 10.

 

β. Για να παρει την πρωτεινη, υδατανθρακες και οτι αλλο χρειαζεται καποιος που σηκωνει βαρη full-time απο το φαγητο πρεπει να σκασει ΠΟΛΛΑ λεφτα. Και ναι, το κοτοπουλο απο το lidl ή το aldi δεν εχει τα γραμ πρωτεινης που υποτιθεται οτι εχει.

 

Νομιζω περισσοτερο σκοπος του βιντεο ηταν "φατε καλα, σηκωστε βαρη και μην περιμενετε τις σκονες και τα χαπια να κανουν την δουλεια για εσας."

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλως σας βρηκα! Εδω τριγυρω ειμαι, το παρακολουθω το θεμα αλλα δεν πολυσυμμετεχω γιατι αμα βαλω το προγραμμα και τα κιλα μου, θα πεσετε κατω απο τα γελια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν βαλεις κ φωτο τι θα παθουμε δε θα ξανασηκωθουμε ?? :-)

πλακα κανω ρε μη μασας χωσε κ προγραμμα κ κιλα κ ολα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σήμερα έχουμε αγώνα σκυταλοδρομία 3χ21 χλμ έτρεξα το πρώτο κομμάτι και τερματισα 2ος. Οι άλλοι δύο της ομάδας μου είναι καλοί αλλά η ομάδα που είναι μπροστά μας είναι πολύ πιο καλή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιαυτό γουστάρω τον Piana

 

 

 

Yougottaeatbigtogetbigcomeon.jpg

 

 

 

Παίδες να ρωτήσω, μπορεί μια πρωτεΐνη να προκαλέσει κατακράτηση υγρών στη κοιλιακή χώρα-στο γνωστό σημείο;

Παίζει να πάθεις το αντίθετο. Δηλαδή η υπερβολική πρωτεΐνη θα φύγει απο το σύστημα όπως και να εχει.

Γενικά, κοιτά αλλού για την αιτία του προβλήματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυο ερωτήσεις , ενεκεν νηστειας παίζει σπίτι γάλα σόγιας , στο οποίο τσεκάρα τα θρεπτικά συστατικά και έχει σεβαστή ποσότητα πρωτεΐνης με λίγα λιπαρά. Ποιοτικά και πέραν της πρωτεΐνης , σαν διατροφική αξίας η σογια λέει τίποτα?
Και 2 ,απ όλους τους ξηρούς καρπούς ποιοι περιέχουν την περισσότερη πρωτεΐνη ? απ όσο ξέρω τα φιστίκια γενικά έχουν περισσότερη απ τα αλλά , αλλά έχω εθισμο με τα αμύγδαλα και τα φουντουκια...

Καλημεεεερες

Επεξ/σία από kuzko21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες να ρωτήσω, μπορεί μια πρωτεΐνη να προκαλέσει κατακράτηση υγρών στη κοιλιακή χώρα-στο γνωστό σημείο;

 

Μπορεί να μην είναι κατακράτηση υγρών αλλά αέρια στο έντερο που σου δίνουν την αίσθηση ότι κάτι υπάρχει αλλά είναι αέρας κοπανιστός. Μπορεί να οφείλετε σε δυσανεξία στα πρόσθετα γεύσης/αρωματικά που έχει η πρωτεΐνη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο ερωτήσεις , ενεκεν νηστειας παίζει σπίτι γάλα σόγιας , στο οποίο τσεκάρα τα θρεπτικά συστατικά και έχει σεβαστή ποσότητα πρωτεΐνης με λίγα λιπαρά. Ποιοτικά και πέραν της πρωτεΐνης , σαν διατροφική αξίας η σογια λέει τίποτα?

Και 2 ,απ όλους τους ξηρούς καρπούς ποιοι περιέχουν την περισσότερη πρωτεΐνη ? απ όσο ξέρω τα φιστίκια γενικά έχουν περισσότερη απ τα αλλά , αλλά έχω αιθισμο με τα αμύγδαλα και τα φουντουκια...

 

Καλημεεεερες

 

H σόγια είναι το must φαγητό για τους vegan bodybuilders, κάτι σαν το κοτόπουλο για τους άλλους.

 

Οι ξηροί καρποί έχουν επίσης τεράστια ποσότητα λιπαρών, οπότε μην τρως παραπάνω από μια χούφτα σε καθημερινή βάση. Και σε τόσο μικρή ποσότητα, οι διαφορές στην πρωτεινη είναι αμελητέες, τρώγε αυτά που σου αρέσουν. Τα αμύγδαλα είναι και πιο θρεπτικά, καλή επιλογή.

Να θεωρήσω δεδομένο ότι τα τρώμε ανάλατα, έτσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα έχουμε αγώνα σκυταλοδρομία 3χ21 χλμ έτρεξα το πρώτο κομμάτι και τερματισα 2ος. Οι άλλοι δύο της ομάδας μου είναι καλοί αλλά η ομάδα που είναι μπροστά μας είναι πολύ πιο καλή

 

Κερκυρα?

 

Τι ρωταω σιγουρα Κερκυρα...Καλο δρομο και ευχαριστησου την Κερκυραικη υπαιθρο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αλλα παιδια εχουν ωραιοτερη διαδρομη!Αλλα νταξει και το τμημα διπλα στην θαλασσα, το ποντικονησι και η βλαχεραινα στα δεξια σου κατι λενε...Καλη ξεκουραση...Ησαστε τυχεροι σημερα εκανε λιακαδα μετα απο καιρο...

 

Αν θες προταση για καλο φαγητο πες μου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...