Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 ενα ενδιαφερον αρθρο που διαβασα και ειπα να το ποσταρω

http://www.fitnesspulse.gr/item.php?id=14683

 

σημερα εχει ξεκουραση!! αυριο εχει ξυπνημα 5 το πρωι και στις 8 αγωνα!!!

 

ΥΓ: το ενδιαφερον το ειπα ως προς το περιεχομενο οχι για το αν ειναι σωστα ή οχι :P

Εδώ και μία βδομάδα έχει γίνει ψιλοπανικός στο internet σχετικά με αυτή την έρευνα.

 

Ορίστε και ένας σχολιασμός της έρευνας. http://examine.com/blog/high-protein-diets-linked-to-cancer-should-you-be-concerned/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σπαμε τα αρχ@@μας απο χθες να συννενοηθουμε τι ειναι αναποδη πυραμιδα κ τι ειναι ζεσταμα !
κανει 8 σετ ο ντακον πριν το βασικο με συνολο ολα μαζι 23 επαναληψεις !

εμενα 20+ επαναληψεις ειναι μονο το ζεσταμα με τα 20κ της μπαρας ! συν κοιλιακοι (χαλαρα - οχι καψιμο) ραχαιοι - διατασεις (οχι 30'' κρατημα αλλα 10'')  και αλλες 20 επαναληψεις με 40κιλα πχ   και ειμαι κομπλε !

παντως πιο κατω το λεει μονος του

'' ..Αυτό όμως είναι το ζέσταμα για μένα. Το οποίο όμως προσφέρει και ωραίο όγκο προπόνησης για να βελτιώσω και την τεχνική μου..''

εγω οταν θα παιξω οσες να ναι τα 100 δε θεωρω ζεσταμα το  1χ80 και 1χ90 γιατι μεχρι τοτε θα εχω ζεσταθει ! ογκο προπονησης ναι - ζεσταμα οχι !

εκλεισα με το ζεσταμα εγω - ζεστανα καλα τα δακτυλα μου με αυτο το θεμα απο χθες φτανει ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι gym , to εχω πει και θα το ξαναπω καρκινο σε οσους πιανουν 1 spot και καθονται 1 ωρα . Φευγω για να μην κανω κανενα φονο ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα ενδιαφερον αρθρο που διαβασα και ειπα να το ποσταρω

http://www.fitnesspulse.gr/item.php?id=14683

 

σημερα εχει ξεκουραση!! αυριο εχει ξυπνημα 5 το πρωι και στις 8 αγωνα!!!

 

ΥΓ: το ενδιαφερον το ειπα ως προς το περιεχομενο οχι για το αν ειναι σωστα ή οχι :P

Πολυ αξιοπιστη ερευνα.

 

"Μη τρως κρεας μεχρι τα 65 γιατι παιζει να πεθανεις απο καρκινο αν ομως φτασεις τα 65 χωρις να παθεις καρκινο τρωγε παραπανω κρεας γιατι κανει καλο!"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι gym , to εχω πει και θα το ξαναπω καρκινο σε οσους πιανουν 1 spot και καθονται 1 ωρα . Φευγω για να μην κανω κανενα φονο ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

για κάτι τέτοια προσπαθώ να πηγαίνω ώρες με λίγο κόσμο γιατι νευριάζω και δεν ευχαριστιέμαι την προπόνηση .

Μου ήρθε ενας την ώρα που έκανα 110kg squat χωρίς spotter και είχα κοκκινίσει ολόκληρος , κόντεβαν να μου βγούν τα μάτια και μου λέει "φιλαράκι έχεις πολλά ακόμα?" δεν του απαντάω γιατι δε μπορούσα να βγάλω λέξη και μου λέει ε? ε? πες ρε φιλαράκι βιάζομαι

 

τελειώνω και του λέω όχι φίλε ,τώρα άλλο ένα 

τον βλέπω μετά απο 40 λεπτά περίπου να κάνει ακόμα squat με 40kg . Εκανα πρέσα ποδιών και γάμπες και τον παρατηρούσα οτι καθόταν τουλάχιστον 10 λεπτά και χάζευε στην τηλεόραση ανάμεσα στα set.

χέστηκα τι κάνει αλλα για ποιο πστη λόγο να έρθει να μου μιλάει όταν με βλέπει οτι δεν μπορώ να του απαντήσω και να επιμένει κ απο πάνω? βιαζόταν ? αφού για να δει τηλεόραση πήγε.

 

επίσης μου κάνει εντύπωση που υπάρχουν άτομα που δεν ζορίζονται καθόλου , δεν φαίνονται να ενδιαφέρονται να μάθουν να τρώνε κ να προπονούνται (μερικοί το λένε οτι το βλέπουν για αγγαρεία) και κάθονται και σχολιάζουν τον καθένα πετώντας την μία κοτσάνα μετά την άλλη.

Πολυ αξιοπιστη ερευνα.

 

"Μη τρως κρεας μεχρι τα 65 γιατι παιζει να πεθανεις απο καρκινο αν ομως φτασεις τα 65 χωρις να παθεις καρκινο τρωγε παραπανω κρεας γιατι κανει καλο!"

μετά τα 65 δε θα έχουμε δόντια να το φάμε έτσι όπως πάει η δουλειά , που λεφτά για οδοντιάτρους κ μασέλες  :-D  :-D  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι gym , to εχω πει και θα το ξαναπω καρκινο σε οσους πιανουν 1 spot και καθονται 1 ωρα . Φευγω για να μην κανω κανενα φονο ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

 

Εναλλάξ δε παίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εναλλάξ δε παίζει?

αν αυτος που το εχει πιασει το μηχανιμα εισαι εσυ ,

και αυτος που θελει να μπει ειναι ο φωτης  ..

οχι δε παιζει :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αυτος που το εχει πιασει το μηχανιμα εισαι εσυ ,

και αυτος που θελει να μπει ειναι ο φωτης  ..

οχι δε παιζει :-D

 

Γιατί?

Δύσκολο είναι να αλλάζεις τα κιλά?

Θέλει πολύ χρόνο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί?

Δύσκολο είναι να αλλάζεις τα κιλά?

Θέλει πολύ χρόνο?

Antwni  γυμναστηριο παμε για να κανουμε γυμναστικη οχι για να κανουμε τον χαμαλη ...Εχει διαφορα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα σήμερα το Runtastic free, μου ψιλοάρεσε, σκέφτομαι να αγοράσω το pro υπάρχει κάποια καλύτερη πρόταση για ανάβαση σε πλαγιά βουνού που να καταγράφει διαδρομή, υψόμετρο, ταχύτητα, θερμίδες κτλπ.???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ρε παίδες μια βασική φόρμουλα για όλα...

 

Απλα το καθέ σωμα είναι διαφορετικό... Άλλος με ενα απλό ζεσταμα κοιλιακοι ραχαιοι και ζεσταμα με τα μισά κιλά της άσκησης να έχει την δυναμη να μπει άλλος να θέλει να νιώθει σίγουρος..

 

Το στυλ προπόνησης που θα κάμω εγώ μπορεί να διαφέρει απο τον καθένα αλλά η τεχνική όχι αυτό είναι το θέμα.. Πρωτα πρεπει να μαθει το σωμα τηνβτεχνικη και μετα να το ζορισεις... Νταξει στα πολλά κιλά έχει κάποια θεματακια αλλά αν οας σας βάρκα στο γιαλό καλυτερα μείωσε 10 κιλά δεν θα σε οουν γυναικουλα, αν δεν το κανεις θα πάρεις στα χέρια στην καλύτερη την μέση σου..

 

Απο εβδομαδα ξεκινάει ο αδερφός μου παλι γυμναστήριο... Το χω ακούσει 8 φορες αυτό. Μου λέει έρχεται το καλοκαίρι σε 3 μηνες πρέπει να χάσω 10% λίπος.. Με πιάνουν τα γελοία μου λέει εγώ δεν είμαι σαν εσένα που πας έτσι να δεις πως θα γίνω..

 

Στα λογια όλοι καλοί ήμαστε στην υπομονή και συνέπεια δεν το νομιζω...

 

Ειδωμεν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Antwni  γυμναστηριο παμε για να κανουμε γυμναστικη οχι για να κανουμε τον χαμαλη ...Εχει διαφορα .

 

 

έτσι, εναλλάξ σε μηχανήματα μόνο.

 

Μα δεν αναφέρομαι σε μπάρα...προφανώς...

 

Πόσο χρόνο θα σου πάρει για να αλλάξεις στο μηχάνημα τα κιλά...?Κάνα  5''?

Τέσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι άλλοι αναφερόμαστε σε ελεύθερα όμως η μηχανήματα που φορτώνεις κιλά. Εγώ και ο καθένας που είναι πιο προχωρημένος σε όλα σχεδόν τα μηχανήματα με στάνταρ κιλά πάνω κάνουμε ήδη max κιλά οπότε τριγυρνάμε πιο πολύ στα ελεύθερα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειμαι gym , to εχω πει και θα το ξαναπω καρκινο σε οσους πιανουν 1 spot και καθονται 1 ωρα . Φευγω για να μην κανω κανενα φονο ...

 

Sent from my iPhone5 using Insomnia

Μεγαλη μαλακια....

 

Τζαμπα οτι εκανες πριν.... Αν κατσεις και τον περιμενεις.... 

 

Πες του την απλα... Εγω δεν θα εφευγα.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...