Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δήμητρα ευχαριστώ, γιατι  την άσκηση barbell hip thrust,  είναι καταπληκτική απλά ! δεν κατάφερα να την κάνω στον πάγκο οπότε την έκανα κάτω σε στρώμα.Έκανα 4 επαναλήψεις των 10 στα 55 κιλά και η τελυταία στα 65.Μία ερώτηση πρέπει να μένω 3-4 δευτ. όταν σηκώνω την μπάρα ;Τα είδα όλα την έκανα και μετά απο σκουωτ.....πάντως πίανει αγρια εκτός των γλουτών στην γάμπα αλλά και στην κατω πλευρά απο το μπούτι.το μόνο μου πρόβλημα εί9ναι όταν βγάζω την μπάρα, εκέι η κατάσταση είναι λίγο επίπονη.τελικά δεν έβαλα τίποτα συνήθησα το σίδερο.το σημερινό αποτέλσμα ήταν με πάρει αγκαλία ο γυμναστής και να με βοηθήσει να φύγω είναι και υπόγειο αφήστε τα...) πρέπει να ανέβω όμως κιλά...

Επεξ/σία από xlapatsas4000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δήμητρα ευχαριστώ, γιατι  την άσκηση barbell hip thrust,  είναι καταπληκτική απλά ! δεν κατάφερα να την κάνω στον πάγκο οπότε την έκανα κάτω σε στρώμα.Έκανα 4 επαναλήψεις των 10 στα 55 κιλά και η τελυταία στα 65.Μία ερώτηση πρέπει να μένω 304 δευτ. όταν σηκώνω την μπάρα ;Τα είδα όλα την έκανα και μετά απο σκουωτ.....πάντως πίανει αγρια εκτός των γλουτών στην γάμπα αλλά και στην κατω πλευρά απο το μπούτι.το μόνο μου πρόβλημα εί9ναι όταν βγάζω την μπάρα, εκέι η κατάσταση είναι λίγο επίπονη.τελικά δεν έβαλα τίποτα συνήθησα το σίδερο.το σημερινό αποτέλσμα ήταν με πάρει αγκαλία ο γυμναστής και να με βοηθήσει να φύγω είναι και υπόγειο αφήστε τα...) πρέπει να ανέβω όμως κιλά...

χαχαχαχα απλα  respect  σε ολο το μηνυμα!!

μεγαλε στον αλεξ τα ευχαριστω - αυτος την εφερε εδω την ακηση  κ τουμπανιασες εσυ την κατω πλευρα απο τα μπουτια σου  :-) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα απλα  respect  σε ολο το μηνυμα!!

μεγαλε στον αλεξ τα ευχαριστω - αυτος την εφερε εδω την ακηση  κ τουμπανιασες εσυ την κατω πλευρα απο τα μπουτια σου  :-) 

ε τοτε τα ευχαριστω πανε στον αλεξ, απλα εγω απο τα ποστ της δημητρας το ειδα.πως λεγεται το κατω μερος απο το μπουτι ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχαχα απλα  respect  σε ολο το μηνυμα!!

μεγαλε στον αλεξ τα ευχαριστω - αυτος την εφερε εδω την ακηση  κ τουμπανιασες εσυ την κατω πλευρα απο τα μπουτια σου  :-) 

 

εγώ απο τον dakon την πρωτοάκουσα την άσκηση παρόλο που τώρα δεν την έχει σε πολύ υπόληψη :D

 

Εμένα με τσατίσατε εσείς , με τσάτισε το κλαρκ , τσατίστηκα και στην δουλειά και σπάστηκα με το γόνατο και είπα να κάνω πρώτη φορά στην ζωή μου deadlift με την λογική "ας κάνω τώρα που είμαι νέος" να μην γεράσω και λέω δεν έκανα ποτέ.

 

Έκανα 5x100 που εντάξει ξεφτίλα είναι αλλά πρώτη φορά, δεν περίμενα κάτι καλύτερο. Βέβαια ένιωθα σαν να κάνω μόνο ραχιαίους το υπόλοιπο σώμα δεν κατάλαβε τίποτα οπότε σύντομα θα είμαι πολύ παραπάνω αν το συνεχίσω το πράμα. Το γόνατο επίσης οκ. 

 

Με την ευκαιρία έκανα split το full body σε δύο full body A και B προγράμματα για να μην βαριέμαι και κάνω κάθε μέρα το ίδιο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανεις? για χερια κανω καλο προγραμματακι?

 

Αφού γουστάρεις φριλετικς: Farmer's walk με πεντάκιλο-δεκάκιλο αλτήρα σε κάθε χέρι. Όσο αντέχεις για να περπατήσεις τουλάχιστον 1 λεπτό (φρόντισε να περπατάς αργά και με ίσιο το κορμί, έχε το νου σου μην καμπουριάσεις καθώς θα κουράζεσαι). 

Μόλις φτάσεις σε failure κάνεις 10 βυθίσματα σε πάγκο για τρικέφαλο χωρίς διάλειμμα και μετά σφυριά με τους αλτήρες πάλι χωρίς διάλλειμα. 3 με 5 σετ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θυμήθηκα που κάποιος έγραφε για φλέβες και είπα να βάλω αυτή

post-212651-0-10389200-1394139545_thumb.jpg

χαλαρός ,βραδάκι , άδειος απο υδ απο το μεσημέρι και πρωινή προπόνηση (τραβήχτηκε βράδυ) 
στην προπόνηση αυτές ειναι φουσκωμένες και φαίνονται και αρκετές ακόμα 
θέλω να δω πως θα ειναι οταν αποφασίσω να γραμμώνω και πέσω χαμηλά bf γιατι μ αρέσουν (αγαπημένες οι δύο που περνάνε πάνω απο τους δικεφαλους  .

στα πόδια (ποιο πάνω απο τα δάχτυλα) έχετε φλέβες?  χτύπησα μία καταλάθος και μου άλλαξε τα φώτα , περπάταγα την άλλη μέρα κ πόναγε λες και με τρυπούσαν βελόνες .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο εχεις ραγαδες στον δικεφαλλο ή ετσι φαινεται.... ;

 

 

Αυριο πρωι πρωι προπονηση αν σηκωθω γιατι το σαββατο παλι εχει νταβατζιλικι μην τους πηδηξω... Αυριο προβλεπω να τα ακουσω στην δουλεια σημερα πηγα χωρις να εχω κανενα πονο και γυρισα με πονους στα ποδια και μεση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω και δεν ειναι απο τότε που είχα κιλά , όπως βγάζω καινούριες στους ώμους κ θα βγάλω κ άλλες 
τα χέρια μου στις φωτογραφίες ειναι 99,9% οταν είμαι άδειος , στις προπονήσεις τυχαίνει να ματώσουν κ ραγάδες γιατι πρήζονται αρκετά.

εσείς δεν έχετε ραγάδες σε ώμους/χέρια ? 

εμένα πάντως δε με ενοχλούν , ειναι σημάδια πολέμου  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ απο τον dakon την πρωτοάκουσα την άσκηση παρόλο που τώρα δεν την έχει σε πολύ υπόληψη :D

 

Εμένα με τσατίσατε εσείς , με τσάτισε το κλαρκ , τσατίστηκα και στην δουλειά και σπάστηκα με το γόνατο και είπα να κάνω πρώτη φορά στην ζωή μου deadlift με την λογική "ας κάνω τώρα που είμαι νέος" να μην γεράσω και λέω δεν έκανα ποτέ.

 

Έκανα 5x100 που εντάξει ξεφτίλα είναι αλλά πρώτη φορά, δεν περίμενα κάτι καλύτερο. Βέβαια ένιωθα σαν να κάνω μόνο ραχιαίους το υπόλοιπο σώμα δεν κατάλαβε τίποτα οπότε σύντομα θα είμαι πολύ παραπάνω αν το συνεχίσω το πράμα. Το γόνατο επίσης οκ. 

 

Με την ευκαιρία έκανα split το full body σε δύο full body A και B προγράμματα για να μην βαριέμαι και κάνω κάθε μέρα το ίδιο. 

Δεν σε χαλασε Αlex  που  εκραξαν ολοι την ασκηση .Αν εισαι μαγκας ξανακαντην :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε χαλασε Αlex  που  εκραξαν ολοι την ασκηση .Αν εισαι μαγκας ξανακαντην :P

 

πιο το hip thrust? Φυσικά θα το συνεχίσω γιατί να το σταματήσω? Το στήσιμο/ ξεστήσιμο είναι παλούκι αλλά δεν συμφωνώ μαζί σας για τα benefits που παίρνεις απο την άσκηση. Για κάποιον που δεν κάνει squat όπως εγώ νομίζω το hip thrust είναι απαραίτητο. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...