Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντως εγω αυτη την ασκηση δεν την εκανα ποτε και ουτε προκειται ,την θεωρω υπερβολικη ακομα για για προχωρημενους .Καλα για αρχαριους που δεν ξερουν ποσο τους παιρνει  να πιεσουν το σωμα τους δεν το συζητω καν.Την θεωρω πολυ "ατσαλη" ασκηση και εξαιρετικα πιθανη για τραυματισμο σε μεση.

 

Δεν εξεταζω αν σαν ασκηση εχει αποτελεσμα υποθετω πως θα εχει ,απλα δεν αξιζει το ενδεχομενο ρισκο  οταν υπαρχουν αλλες εναλλακτικες   κυριως για οσους την κανουν για εξασκηση κοιλιακων-γλουτιαιων. 

σωστος σε ολα !

 

κλεινοντας με αυτη την ασκηση θα πω μονο - οταν βλεπεις αυτον τον κοκοβιο στο βιντεο

να φoρτωνει τοσα κιλα και να τραβαει τοσες επαναληψεις ευκολα - φασνταστειτε ενα πραγματικο θηριο τι κιλα θα χρειαστει  για να ζοριστει !!!  δε θα του φτανουν ολα τα κιλα του gym !  αξιζει ?

(το επανεφερα γιατι ετυχε να ανοιξω το βιντεο που ποσταρε καποιος δυο-τρεις σελιδες πιο πισω ..)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

o κοκοβιος είναι 1.93 ύψος και όπως φαίνεται το build του άνετα 110 κιλα..... :D. 1.93 ύψος και τόσα κιλά ότι και να είσαι θα σηκώνεις πράμα. (ισα ισα λίγα έβαλε)

 

Όταν λές θηρίο τι θές δηλαδή? 150 κιλά?

 

 

 

 

BC.preview.jpg

 

 

 

 

 

Εγώ δεν καταλαβαίνω πως μπορεί να θεωρείται το squat safe για την μέση (που για την σωστή τεχνική που απαιτείται για squat μπορεί να γραφτεί βιβλίο) ενώ το glute bridge που είναι μια απλή κίνηση με στήριγμα στο πάτωμα είναι επικίνδυνο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λεει αυτο τιποτα για να δουλευω σπιτι ωμους? 

δουλευω μπαρα χωρις να αλλαζω κιλα τα MILITARY PRESS και τα UPRIGHT ROW για να μη χανω χρονο και με βαρακια BENT OVER SIDE LATERAL.Αξιζει λετε η να ψαξω για τιποτα αλλο? btw Απο αρχες δεκεμβρη ειχα να παω γυμναστηριο μετα απο 3 μηνες που ειχα ξεκινησει ( πριν καθομουν ενα χρονο σχεδον λογο πανελληνιων) σταματησα εναμιση μηνα σχεδον να κανω οτιδηποτε και απο αρχες φλεβαρη ξεκινησα να κανω μονος σπιτι γυμναστικη αφου ειδα οτι δε παει αλλο.Κανω freeletics μερικες προπονησεις μεσα στη βδομαδα και απο αυτον το κινεζο τον six pac shortcuts μερικες ακομα , συνολο περιπου 5-6. εχω βαρακια σιδερενια που αλλαζεις βαρος, μπαρα , γυρω στα 40 κιλα συνολο πλακες , crossfit box , σχοινακι , step. Εχετε να προτεινετε μηπως τιποτα καλυτερο σαν ποιο ψαγμενοι?Ψαχνω κυριως κατι για ωμους και χερια.  :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω να προτείνω κάτι καλύτερο. Ξεγράψου από το sixpackshortcuts. Και κάνε ένα απλό πρόγραμμα για ώμους με καλά διαλείμματα και σημασία στη φόρμα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοκοβιος σε σχεση με τα θηρια οχι σε σχεση με μας ! οπως βλεπω τα χερια του σταματημενα στο βιντεο ειναι μικροτερα απο τα δικα μου - και εγω μονο θηριο δεν ειμαι - μυγα ειμαι μπροστα σε θηρια ! ειναι ασκηση που και γκομενες βαζουν πανω απο 100κ για πλακα ! οποτε ενας πραγματικα δυνατος για να τον πιασει πρεπει να φορτωσει 200αρες και βαλε  ! εχουμε εναν στο γυμν 150 κιλα σε ογκο (μιλαω για μυες με ποσοστο λιπους κατω απο  10) ξεκιναει σκουωτ για ζεσταμα 100 το πρωτο σου σετ και φτανει 220αρες ! σε ελευθερη μπαρα ουτε σμιθ ουτε τιποτα , τον εχω βοηθησει απειρες φορες  μπροστα σε αυτον μυγα ειμαι ! ε αυτος για να κανει την ασκηση που λεμε πρεπει να φορτωσει ολα τα κιλα του gym εκει θελω να καταληξω!

και τελος παντων αυτα ειναι π@@ριες κουβεντα να γινεται , τα σημαντικα ειναι αλλα !

εισαι οκ σημερα ? πηγες τελικα gym  επεσε ο πυρετος ? πολλες φορες να ξερεις η ξεκουραη κ η αποχη κανουν καλο θα πας κ θα εισαι καλυτερος ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έχω να προτείνω κάτι καλύτερο. Ξεγράψου από το sixpackshortcuts. Και κάνε ένα απλό πρόγραμμα για ώμους με καλά διαλείμματα και σημασία στη φόρμα. 

Αμα ξεγραφτω το θεμα ειναι τι θα κανω? :P  αλλα γιατι εισαι τοσο καθετος με τον sixpackshortcuts?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σορρυ αλλα τον bred contreras δεν τον λες και κοκοβιό! :P Και αυτη η άσκηση γαμάει!

 

 

 

 

Προτάσεις για να την παλέψω από την αλλαγή ωραρίου κανείς;;;

 

 

Εκει που κοιμομανε 5, ξυπνάω 5. Δουλέυω 6-3, ένα nap μιας ώρας θα ήταν καλό; Τροφές που βοηθάνε; Ζεν και meditation; Γιόγκα; ΚΑΤΙ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοκοβιος σε σχεση με τα θηρια οχι σε σχεση με μας ! οπως βλεπω τα χερια του σταματημενα στο βιντεο ειναι μικροτερα απο τα δικα μου - και εγω μονο θηριο δεν ειμαι - μυγα ειμαι μπροστα σε θηρια ! ειναι ασκηση που και γκομενες βαζουν πανω απο 100κ για πλακα ! οποτε ενας πραγματικα δυνατος για να τον πιασει πρεπει να φορτωσει 200αρες και βαλε  ! εχουμε εναν στο γυμν 150 κιλα σε ογκο (μιλαω για μυες με ποσοστο λιπους κατω απο  10) ξεκιναει σκουωτ για ζεσταμα 100 το πρωτο σου σετ και φτανει 220αρες !

σε ελευθερη μπαρα ουτε σμιθ ουτε τιποτα , τον εχω βοηθησει απειρες φορες  μπροστα σε αυτον μυγα ειμαι ! ε αυτος για να κανει την ασκηση που λεμε πρεπει να φορτωσει ολα τα κιλα του gym εκει θελω να καταληξω!

 

πολύ και λίγα λες στα 200 αφού εγώ στα μισά κιλά (85) κάνω 150. Ο τύπος αν ασχοληθεί θα κάνει 250 και πάνω. Ναι φυσικά το στήσιμο είναι το πιο σπαστικό πράμα με αυτή την άσκηση, αλλά δεν είναι και η μόνη άσκηση που συμβαίνει αυτό. Πρέσα, deadlift , squat , hip thrusts, όλες οι ασκήσεις που χρησιμοποιούν όλο το σώμα θέλουν να βάλεις τα άντερα σου τι να κάνουμε τώρα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολύ λίγα κάνει στα 220 αφού εγώ στα μισά κιλά (85) κάνω 150

250 χτυπαει ευκολα κ πολλες επαναληψεις 220 ειπα γιατι καποιος που δε ξερει μπορει να νομιζει οτι λεω υπερβολες !

ελευθερα ετσι ..

αλαντιν γαμαει η ασκηση ! και τα κιλα γαμανε να τα πιασεις να τα βαζεις πανω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι 150 κιλα κ ο λογος που σκεφτεται να τα αφησει ειναι γιατι δεν τον παιρνει οικονομικα να το κανει αλλο !

δε βγαζει τοσα οσα να τον συμφερει να συνεχισει να το κανει ! μιλουσαμε προσφατα - χθες συγκεκριμενα- κ μου λεγς πως τρωει 80! (ναι 80) ασπραδια την ημερα ! τον πιστευω ,, καθε 2 ωρες δινει μερα νυχτα .. για κοτοπουλα κτλ δε το συζηταμε εχει ξεφραγκιαστει στην διατροφη - κ οσα βγαζει απο το αντικειμενο  τα σπρωχει στο φαι κ μου λεγε δε παει αλλο μεγαλε θα τα αφησω ολα σε λαθος χωρα γεννηθηκα ..  ηδη εχει πεσει κανα 20ρικο κατω - ειχε φτασει 170 κιλα- ειναι ψηλος γυρω στο 1.90 .. θηριο ..  κ πολυ γνωστος στην αθηνα εχει το ψευδωνυμο πυροσβεστης . πολλοι μπορει  να τον ξερουν - οσοι ασχολουντε χρονια  , σιγουρα ..

δε παω πολυ διπλα του γιατι απογοητευομαι :-)

 

τωρα διαβασα το μηνυμα που συμπληρωσες !

ναι ρε συ και το deadlift και το squat θελουν φορτωμα αλλα εκει αξιζει να το κανεις γυμναζεις ολο το σωμα παιρνεις πολλα απο αυτες τις ασκησεις ! στις γεφυρες γλουτιαιων δεν νομιζω να αξιζει να βαζεις 200αρες στην μπαρα υπαρχουν πολες εναλακτικες , αποψη μου παντα ..  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σήμερα στήθος και πήγε πολύ καλά , ελεύθερο κ βγήκαν άνετα τα 80kg 

Κάνω ίσιο ελεύθερο κανονικά κ βάζω και 2 έξτρα σετ στο smith (μετά) με kg που δεν τα έχω στο ελεύθερο κ χωρίς spotter (90-100) γιατι κάτω απο 8 reps δεν πάω , θα το κρατήσω για καιρό έτσι .
αυτά τα δύο σετ βοηθούν πολύ και ότι κάνω αυτή τη στιγμή δουλευει γενικότερα οπότε συνεχίζω .
το στήθος μου μεγαλώνει κ αποκτά όλο και περισσότερη σκληρότητα 

τώρα σε 5 μέρες που θα επιστρέψω στο κανονικό gym θα κάνω μια κουβέντα πως θα κινηθώ γιατι το άτομο ειναι top 
όπως είπα δε με νοιάζουν καλοκαίρια κ παραλίες , οπότε η λύση γράμμωση δεν ειναι μονόδρομος 

θέλω να πάω για

εξετάσεις θυρεοειδή γιατι με αυτά που έγιναν έχασα το ραντεβού κ το επόμενο θα ειναι σε δυο μήνες ..
εξετάσεις σε οφθαλμίατρο γιατι μου σκάνε κάτι σαν ζαλάδες για δευτερόλεπτα αλλα έχουν να κάνουν μόνο με την όραση (σα να αποσυντονίζομαι )
να κάνω εξετάσεις για στίγμα (μου είχε πει να πάω όταν έδωσα αίμα κ το παραμέλησα)   
να κάνω ενα γενικό check up να βρω τι φταίει για την έληψη συγκέντρωσης . Εινα σαν τη φάση που παίζεις χαμηλούς υδατάνθρακες μόνο που δεν είμαι σε τέτοια φάση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

και επειδη παρεξηγηθηκα μαλλον με το κοκοβιο που ειπα 

κοκοβιο εννοω και μενα μπροστα στα θηρια , οχι μονο τον τυπο που ειναι παρα πολυ καλος δε το συζηταμε ..

 

 

 

Επεξ/σία από Mau-Maus
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα του μαους τα χερια ειναι πιο καλα...

 

Του αλλουνου ειναι σαν να μην τα γυμναζει... Αν το συγκρινουμε με το αλλο σωμα του...

 

 

80 ασπραδια; Τι σκατα;;; Πρεπει ο τυπος να το χει κιολας για να ανεβαινει ετσι αλλιως δεν γινεται...

 

Ζηλευω αλλα και νευριαζω οταν βλεπω μερικα παιδια να χουν τοσο καλες προδιαγραφες για να χτισουν ενα ωραιο και δυνατος σωμα και ειναι στα @@ τους.. Μπορουν να αφιερωσουν ωρες στο πισι αλλα ουτε 50 λεπτα για την υγεια/ψυχολογια τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...