Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι το εχω δει εδω και πολλα χρονια , μονο που δε μιλαμε για  καθισματα και για αρσεις - μιλαμε για  barbell hip thrust  και για γεφυρες γλουτιαιων εδω ..

α αυτες τις ψευτο ασκήσεις,ενταξει καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι,πιο πολυ γυμνάζεσαι στο σεξ

Οχι θα του πεις εσυ ποσοι ...Που εχει σηκωσει συνολικα οσα κιλα σηκωνουν οσοι πανε στο gym σου σε 1 χρονο ,εχετε πολυ πλακα μερικοι.

ελα ρε θηριο,εισαι τοσο γαματος;

Πω πω ανατσουτσουριασα,εχω την τιμη να μιλαω με ΤΟΣΟ γαμάτο άτομο,πες μου κι αλλα,φτιάξε με να παω να σηκώσω τα διπλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

α αυτες τις ψευτο ασκήσεις,ενταξει καλά κάνεις και δεν ασχολείσαι,πιο πολυ γυμνάζεσαι στο σεξ

ελα ρε θηριο,εισαι τοσο γαματος;

Πω πω ανατσουτσουριασα,εχω την τιμη να μιλαω με ΤΟΣΟ γαμάτο άτομο,πες μου κι αλλα,φτιάξε με να παω να σηκώσω τα διπλάΣτο 

Ναι δυστυχως για εσενα ειμαι πολυ ,στο τοπικ εχεις να συνεισφερεις κατι η' ειπες να γραψεις και εσυ την ανοησια σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ ο ανθρωπος προφανως θα νομιζε πως ειπα πως ειναι κοροιδια να φορτωνεις 150αρες για να κανεις σκουωτ κ αρσεις 

εννω εγω εννοουσα προφανεστατα οτι θεωρω κοροιδια να φορτωνεις τοσα κιλα για να κανεις barbell hip thrust !

απο κει και περα μεγαλε εχει δικιο ο φωτης αν πεταγεσαι ''να την πεις'' η να διορθωσεις  καποιον παρακολουθα τουλαχιστον  την συζητηση ! 

οπως και  να χει - Peace αδελφια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

OHP 1+

OHP: 5x60 , 3x70, 3x77,5 

Dips: 3x8

LAt pulldowns: 3x8x73

Triceps pushdowns: 3x10+x57

Preacher Crunches: 3x12+x80

 

Μια χαρά και σήμερα. Τα λέγαμε με μια κοπέλα σήμερα για τα όρια των ανθρώπων. Εγώ είμαι της γνώμης πως πάνω κάτω , τα βασικά τα κάνουμε όλοι. Παράδειγμα που μου είχε αναφέρει για μια κοπέλα που προπονούνταν για 6 μήνες και δε μπόρεσε να κάνει κατακόρυφο. Ε αυτό είναι απαράδεκτο. Σε 6 μήνες, αν κάποιος δε μπορεί να κάνει κατακόρυφο και μάλιστα καλό, ή έχει πρόβλημα υγείας ή απλά κοροιδεύεται. Μετά λέγαμε πως δε μπορώ να κάνω 10+ έλξεις και πόσο δύσκολες είναι οι έλξεις για γυναίκες. Σε 6 μήνες. Σε τόσο χρόνο μια γυναίκα άνετα κάνει 5-6 έλξεις και εγώ άνετα κάνω 20+. Δεν είναι τίποτα.Απλά αυτή τη στιγμή δεν προπονούμαι για να κάνω έλξεις (αν και θα έπρεπε )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρίξτε καμια άποψη για το προγραμματάκι . Βολέβει να πηγαίνω 4 φορές την βδομάδα Τετάρτη Πέμπτη και Σάββατο Κυριακή (αντί για 3 φορές που πήγαινα το προήγουμενο 6μηνο).

 

Τετάρτη: βυθίσεις - πάγκος - δικεφαλα - πηχεις

Πέμπτη: μονοζυγο - αλτήρες κωπηλατική - shrugs - ώμοι - τρικεφ

και

Σάββατο: μπροστά καθίσμα - πρέσσα - γάμπες - ώμοι (ελαφρια)

Κυριακή:  εδώ δν ξέρω λέω να κάνω βυθίσεις - μονοζυγο - στηθος αλτηρες - κωπηλατικη αλτηρες - χερια

 

Την Κυριακή λέω να κάνω ενα repeat σε κάποιες ασκήσεις παρά να κάνω κλασικό split 4 ημερών, γιατί πιστεύω μια φορά την βδομάδα κάθε μυική ομάδα είναι πολύ λίγο. Έχω ανεβάσει κ θερμίδες οπότε θέλω να πάρω λίγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ρίξτε καμια άποψη για το προγραμματάκι . Βολέβει να πηγαίνω 4 φορές την βδομάδα Τετάρτη Πέμπτη και Σάββατο Κυριακή (αντί για 3 φορές που πήγαινα το προήγουμενο 6μηνο).

 

Τετάρτη: βυθίσεις - πάγκος - δικεφαλα - πηχεις

Πέμπτη: μονοζυγο - αλτήρες κωπηλατική - shrugs - ώμοι - τρικεφ

και

Σάββατο: μπροστά καθίσμα - πρέσσα - γάμπες - ώμοι (ελαφρια)

Κυριακή:  εδώ δν ξέρω λέω να κάνω βυθίσεις - μονοζυγο - στηθος αλτηρες - κωπηλατικη αλτηρες - χερια

 

Την Κυριακή λέω να κάνω ενα repeat σε κάποιες ασκήσεις παρά να κάνω κλασικό split 4 ημερών, γιατί πιστεύω μια φορά την βδομάδα κάθε μυική ομάδα είναι πολύ λίγο. Έχω ανεβάσει κ θερμίδες οπότε θέλω να πάρω λίγο

Αν δεν θέλεις σπλιτ ρίχτο σε upper lower. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια τα κανω και εγω δεν προλαβαινω για δευτερη  ,μην μας ξενερωνεις.

Νομίζω το λέει επειδή ο άλλος πάνω θέλει να κάνει repeat κάτι από αυτά που έκανε μέσα στην βδομάδα αλλά άφησε τα πόδια έξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν θέλεις σπλιτ ρίχτο σε upper lower. 

 

 

Δλδ τεταρτη-> upper , πεμπτη-> lower ,  σαββατο-> upper , κυριακη-> lower ?

 

 

Και τα πόδια μια φορά την εβδομάδα δεν είναι πολύ λίγο? 

 

Έχεις δίκιο αλλά τι να πρωτοκάνω ρε γμτο. Γενικά στο στήθος έχω πάρει περισσότερο απότι σε ώμους- χερια πόδια οπότε να αφήσω το στήθος μόνο μια φορά την βδομάδα?

 

Μια τα κανω και εγω δεν προλαβαινω για δευτερη  ,μην μας ξενερωνεις.

σωστός ο Φώτης, αλλά εμένα προσωπικά νοιώθω ότι όποια ομάδα κάνω μονο μια φορά την βδομάδα απλά την "διατηρώ", για να πάρω ούτε λόγος...γιαυτό έλεγα την Κυριακή να δώσω μια επανάληψη σε κάποιες ομάδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το λέει επειδή ο άλλος πάνω θέλει να κάνει repeat κάτι από αυτά που έκανε μέσα στην βδομάδα αλλά άφησε τα πόδια έξω.

 

Bosei Πόδια δεν θα μπορω να κάνω Κυριακή επανάληψη αν την προηγούμενη μέρα έχω κάνει full leg day, γιαυτό το άφησα απ'εξω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...