Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το βίντεο που ανέβασες δίνει μεγαλύτερο εύρος κίνησης στην εκτέλεση της άσκησης από την απλή γέφυρα γλουτών με επιπρόσθετο βάρος δλδ αυτή 



άλλο κόκκαλο και άλλο ευαίσθητη περιοχή που ανέφερες αρχικά. Δοκίμασε με προστατευτικό μαξιλαράκι αν δεν αντέχεις τον πόνο στο κόκκαλο των ισχίων 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Καλα αρχιστε πρωτα απο τα βασικα...

 

Χτιστε το σωμα μας να ναι σε ενα καλο επιπεδο να αντεχει και μετα δοκιμαζεται τα extreme...

 

 

Η ροδα κοιλιακων για μενα ειναι οτι το καλυτερο ... Σου φαινεται ευκολο κατεβα πιο κατω και καντην ξανα.......

 

Η αλλη ασκηση που ειναι καλη : βαζουνε τον παγκο σε κατακλινη παιρνουνε ενα βαρος 5 κιλο ή 10 κιλο και το πιανουμε με τα δυο μας τα χερια.. Οταν ημαστε κατω το βαρος το ακουμπαμε στο στηθος και πανω το βαρω το χουμε ψηλα... Με ισια πλατη...

 

Θα εβαζα βιντεο αλλα ειμαι απο το κινητο...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για γέφυρες γλουτών και τέτοια είστε πρώτοι. Για κανένα Deadlift και Squat όμως φιρουλί φιρουλά

Αυτα ειναι προαπαιτουμενα, δεν πας πουθενα χωρις αυτα.

Live, δεν ειναι ασκηση απομονωσης, ωστε να την αποφευγουν. Βοηθαει αρκετα στο χτισιμο του σωματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παντως εγω αυτη την ασκηση δεν την εκανα ποτε και ουτε προκειται ,την θεωρω υπερβολικη ακομα για για προχωρημενους .Καλα για αρχαριους που δεν ξερουν ποσο τους παιρνει  να πιεσουν το σωμα τους δεν το συζητω καν.Την θεωρω πολυ "ατσαλη" ασκηση και εξαιρετικα πιθανη για τραυματισμο σε μεση.

 

Δεν εξεταζω αν σαν ασκηση εχει αποτελεσμα υποθετω πως θα εχει ,απλα δεν αξιζει το ενδεχομενο ρισκο  οταν υπαρχουν αλλες εναλλακτικες   κυριως για οσους την κανουν για εξασκηση κοιλιακων-γλουτιαιων. 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω δεν φτασαμε να σηκωνουμε 1+ φορα το βαρος μας στο σκουοτ που δουλευει ολο το κορμι, θα κανουμε πειραματα με την λεκανη μας... Δεν νομιζω...

 

Πω ουτε 100€ δεν μου φτανουν για τα ψωνια που θελω...

 

 

8*30 αυγα 32€

 

Πρωτεινη 40+€

 

Γαλοπουλες

 

Κρεατα

 

Βρωμες

Ψωμι ολικης

Καλαμποκι

 

Κλπ. Καμια 40αρια€..

 

Παει το μεροκαματο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα παιξει..

 

Ειχα κανει πριν 6-8 μηνες και ημουν κομπλε..

 

Πριν 2 μηνες εκανα εξεταση ουρων παλι κομπλε...

 

Αλλα μην το βλεπεις ετσι..

 

Ο οργανισμος καποιου που αθλειται ζηταει περισσοτερα απο εναν που καθεται στον καναπε.. Αν ενας που καθοταν στον καναπε ετρωγε 8 αυγα την μερα σαν και μενα οντως αυτος θα επρεπε να κανει πιο συχνα εξετασεις απο μενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νταξει μη το παρεις προσωπικα οπως το γραψα,απλα βλεπω πρωτεινη με τον τονο παντου,κ σε υπερβολικα νουμερα,30γρ ανα γευμα επι 5 γευματα ξερω γω..η 1,5γρ ανα κιλο..που αν ηταν αποκλειστικα απο τροφη θα ηθελες 3 σοδες να τη χωνεψεις κ αν.

 

σαφως δε λεω οχι στη θρεπτικοτητα της τροφης κ τις αυξημενες αναγκες του αθλητη,απλα κωλυομαι λιγο με την ορθοτητα ολου αυτου..στη τελικη ποσο κοτοπουλο να φας σε ενα γευμα κ ποσα αυγα εστω κ ασπραδια μεσα σε μια μερα.δηλ πανω κατω η ορεξη μας δειχνει το δρομο σε φυσιολογικες τροφες παντα..ετσι πιστευω δηλ.

 

στο φιναλε παμε για κατι υγιεστερο κ καλυτερο οχι να δημιουργησουμε τυχον θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι λεει κανεις οτι τα αυγα δεν ειναι φυσικη τροφη;

 

Επισης το κοτοπουλο;

 

Ποια ειναι για σενα η φυσικη πηγη τροφης που θα σου δωσει τα απαιτουμενα γρ πρωτεινης...

 

Εγω εχω ορεξη και τρωω, αλλα φροντιζω να υπαρχει ισορροπια...

 

Τωρα το σκουπ που θα πιεις.. Το πινεις για κατι εξτρα... Και γρηγορο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

 

στο φιναλε παμε για κατι υγιεστερο κ καλυτερο οχι να δημιουργησουμε τυχον θεματα.

 

ναι ενω ολοι οι αλλοι που τρωνε τεραστιες ποσοτητες ζαχαρης και λιπαρων χωρις καν να γυμναζονται ειναι μεσα στην υγεια..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι λεει κανεις οτι τα αυγα δεν ειναι φυσικη τροφη;

 

Επισης το κοτοπουλο;

 

Ποια ειναι για σενα η φυσικη πηγη τροφης που θα σου δωσει τα απαιτουμενα γρ πρωτεινης...

 

Εγω εχω ορεξη και τρωω, αλλα φροντιζω να υπαρχει ισορροπια...

 

Τωρα το σκουπ που θα πιεις.. Το πινεις για κατι εξτρα... Και γρηγορο...

 

μα εδω ειναι το θεμα μου.αυτο το "απαιτουμενα γρ πρωτεινης" οταν δε γινεται να πιασεις αυτα τα νουμερα απο φυσικες τροφες και με νορμαλ καταναλωση οπως τα αυγα πχ.δηλ ποσα να φας σε μια μερα,για ποσες μερες,κ με ποση ορεξη.μαζι κ οι υπολοιπες πρωτεινουχες τροφες.μπορεις να τρως πχ πρωι μεσημερι βραδυ μπριζολα κοτατζ αυγα κ στραγγιστο?

 

αφου δε γινεται τοτε γιατι να στουμπωνεις το σωμα σου εμμεσα με υποκαταστατα με κατι που σε κανονικες συνθηκες θα σου ηταν υπερβολικο κ αχωνευτο να το πω απλα.

 

ναι ενω ολοι οι αλλοι που τρωνε τεραστιες ποσοτητες ζαχαρης και λιπαρων χωρις καν να γυμναζονται ειναι μεσα στην υγεια..

 

σαφεστατα κ ειναι λαθος.ας μη πιανουμε τα ακρα ομως.τουλαχ οι συγκεκριμενοι ειναι πληρως ασχετοι απο διατροφη,κατι που δεν ισχυει σε οσους ασχολουνται με φιτνες κ με το σωμα τους γενικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν έχω δει να αυξάνονται τρανσαμινάσες σε κάποιον/α που ασπάζεται το fitness & bodybuilding
έχω δει όμως να αυξάνεται η κίνηση της κρεατίνης από υπερπροπονήσεις. Το μόνο που πρέπει να σε ανησυχεί είναι η υπερβολή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

1) δεν πιανουμε τα ακρα πιανουμε ενα απλο καθημερινο Ελληνα

2) αν ειχαμε την οικονομικη δυνατοτητα πιστεψε με θα τρωγαμε ολη μερα φρεσκα αυγα κτλ!
(και επειδη μαλλον δεν το ξερεις ειμαι κατα των συμπληρωματων και χορτοφαγος)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...