Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εγω τρώω ότι μου αρέσει σε γιορτές( αφήνω κ τους άλλους να φάνε) .
άμα ειναι να σκέφτεσαι να κάψεις το γλυκό τότε μη το φας καν , έτσι σκέφτονται οι γκόμενες συνήθως (γενικά το λέω).

απ την ώρα που σταμάτησα να σκέφτομαι στο φαΐ σα γκόμενα είδα τη δύναμη μου να ανεβαίνει , τους μυς μου να μεγαλώνουν κ νιώθω συμπαγής εντός/εκτός προπόνησης.

Μη φοβάστε το φαΐ , αρκεί να ξέρετε τι τρώτε κ πότε το τρώτε . Ειναι απο τα σημαντικότερα πράγματα να μάθεις να τρέφεσαι, δε γίνεται μια ζωή να μετράμε τα πάντα με τη ζυγαριά

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κοιταξε το να κάνεις barbel hip thrust / glude bridge 1.5 η 2x bodyweight και μετά να πας να ασχολείσαι με crunches, είναι το ίδιο με το να κάνεις 1 - 1,5 bodyweight bench press και να πας να ασχολείσαι με κάμψεις. 

 

Δεν είναι κακές οι κάμψεις , αλλά εφόσον κάνεις αυτό το bench press είτε τις κάνεις είτε όχι, το ίδιο θα είναι για το στήθος. 

 

Οποτε ειναι Must λετε το barbell hip thrust? Ακουω κατα καιρους που γινεται αναφορα εδω μεσα. Σε ποια μερα να το βαλω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποτε ειναι Must λετε το barbell hip thrust? Ακουω κατα καιρους που γινεται αναφορα εδω μεσα. Σε ποια μερα να το βαλω?

μέρα ποδιών, εγώ την έχω βάλει μετά από άρσεις θανάτου. Κωλαράκι ατενίζει τον ουρανό λέμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σπίτι είμαι πάρα πολύ αυστηρός και μετρημένος στο φαι. Χώρος μου είναι, τον διαμορφώνω όπως θέλω,

 

Στην έξοδο όμως του δίνω και καταλαβαίνει. Ούτε συχνά βγαίνω έξω κι ούτε θα κάνει τη διαφορά μακροπρόθεσμα άμα μια μέρα φας κατιτις παραπάνω.

 

Σκοπός είναι να χαιρόμαστε τη ζωή μάγκες.

 

Υ.Γ. Δήμητρα, γιατί το κωλαράκι ατενίζει τον ουρανό στο barbell hip thrust; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πετα τες μη τις παρεις παλι !  πως καταλαβες οτι κανουν 100% δουλεια ? 

και η ζαχαρινη και η ασπαρταμη ειναι γλυκα δηλητηρια , βρες κ παρε στεβια !

ενναλακτικα φρουκτοζη που ειναι φυσικο συστατικο η μαυρη ζαχαρι που εχει τις ιδιες θερμιδες μεν αλλα εχουν θρεπτικη αξια δε ,  μιας και ειναι ακατεργαστη!

 

Κλαιν μαιν θρεπτικές αξίες.Είναι τόσο απειροελάχιστη η ποσότητα μετάλλων που περιέχει ώστε ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα, απλώς μια γλυκαντική ουσία με μηδέν θρεπτική αξία και άχρηστες θερμίδες.

 

Για τη στέβια διάβασα ότι προστίθενται χημικές ουσίες, δεν είναι "καθαρή". Έχει κανείς γνώση επ' αυτού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιταξε το να κάνεις barbel hip thrust / glude bridge 1.5 η 2x bodyweight και μετά να πας να ασχολείσαι με crunches, είναι το ίδιο με το να κάνεις 1 - 1,5 bodyweight bench press και να πας να ασχολείσαι με κάμψεις. 

 

Δεν είναι κακές οι κάμψεις , αλλά εφόσον κάνεις αυτό το bench press είτε τις κάνεις είτε όχι, το ίδιο θα είναι για το στήθος. 

 

Με το παράδειγμα που αναφέρεις, δεν διαφωνώ. Αλλά όταν κάποιος δεν έχει φτάσει στο barbell hip thrust σε επίπεδο να σηκώνει 1.5 ή 2 φορές το σωματικό του βάρος, τότε τα crunches και η ρόδα μόνο καλό μπορούν να κάνουν. ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλαιν μαιν θρεπτικές αξίες.Είναι τόσο απειροελάχιστη η ποσότητα μετάλλων που περιέχει ώστε ουσιαστικά είναι το ίδιο πράγμα, απλώς μια γλυκαντική ουσία με μηδέν θρεπτική αξία και άχρηστες θερμίδες.

 

δεδομενο ειναι αυτο που λες , εννοειται κλαιν , απλα απο το ολοτελα καλη και η παναγιωτενα που λενε !

η μαυρη ειναι η πιο υγιεινή επιλογη  - πλιν στεβιας εννοοειται- δε το εχω ακουσει αυτο που λες για χημικα και βαριεμαι να το γκουγκλαρω! απο μονη της ειναι φυσικο προιον εννοεις στην επεξεργασια τα χωνουν ?  ολα πιθανα ειναι ..

για την ροδα συμφωνω με τον απο πανω κανει πολυ καλη δουλεις σε οποιο σταδιο και να ειμαστε ! πολυ απλα γιατι δυσκολευει τοσο οσο εμεις θελουμε ! οσο ποιο εξοικειωμένοι ειμαστε τοσο ποιο  χαμηλα κατεβαινουμε και παντα θα μας πιανει !

υ.γ  οι αρσεις μπορει να δουλευουν κυριολεκτικα ολο το σωμα μπαινουν κυριως ομως σε μερα πλατης !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι δε βαριέμαι να γκουγκλάρω. Ιδού.

 

Οπότε, όσοι παίρνετε στέβια, φροντίστε να είναι μόνο στέβια. 

εγώ παίρνω στέβια που είναι όντως στέβια. 

 

Γιάννη, απάντηση στην ερώτηση σου μπορεί να προέλθει μόνο από τη πράξη. Δοκίμασε την και θα δεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα  το barbell hip thrust δεν ξερω τι να κανω για να την κανω ανετα, με ενοχλει υπερβολικα η μπαρα στα 45kg στην ευαισθητη περιοχη.Εχει βρει κανεις καμια λυση ; με πετσετα δεν γινεται τιποτα...και κατι ακομα εγω την ακνω στον παγκο, καποις εδω μεσα ελεγε οτι την κανει στο πατομα τι ειναι καλυτερο ;

 

αυτος καθεται πιο πισω στον παγκο εχει καποια διαφορα ; 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσον αφορα  το barbell hip thrust δεν ξερω τι να κανω για να την κανω ανετα, με ενοχλει υπερβολικα η μπαρα στα 45kg στην ευαισθητη περιοχη.Εχει βρει κανεις καμια λυση ; με πετσετα δεν γινεται τιποτα...και κατι ακομα εγω την ακνω στον παγκο, καποις εδω μεσα ελεγε οτι την κανει στο πατομα τι ειναι καλυτερο ;

Δίπλωσε αρκετά την πετσέτα. Αν και πάλι σε ενοχλεί απλά κάνε λίγο υπομονή...σε 2-3 προπονήσεις θα συνηθίσεις. Περίμενε βέβαια και κανέναν άλλο μπας και σου βρει καμία πατέντα.

 

Όσο για την εκτέλεση...σκέψου πόσο μεγαλύτερο εύρος έχει η εκτέλεση με τον πάγκο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναγκαστικα πρεπει να βαζω 20 κιλα για να εχει μεγαλυερο υψος η μπαρα απο το εδαφος γιατι τωρα με τα 15 κιλα ειναι 10 + 5 kg και πρεπει να την σηκωνω την μπαρα και να την βαζω γιατι δεν μπορει να κυλισει...σκεφτομαι να βρω κανενα σφουγγαρι/αφρο να βαζω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω στο έδαφος γιατί ο πάγκος γλιστράει. η μπάρα κάθεται στα ισχία και μυικά δεν νιώθω ενόχληση. μήπως την έχεις πολύ χαμηλά; 
στη μπάρα βάζω το μαξιλαράκι, ένα είδος αφρολέξ προστατευτικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ κάνω στο έδαφος γιατί ο πάγκος γλιστράει. η μπάρα κάθεται στα ισχία και μυικά δεν νιώθω ενόχληση. μήπως την έχεις πολύ χαμηλά; 

στη μπάρα βάζω το μαξιλαράκι, ένα είδος αφρολέξ προστατευτικό. 

σχετικα με το βιντεο που παρεθεσα πιο πανω δεν υπαρχει προβλημα ετσι; την μπαρα την βαζω στην σωστη θεση αλλα δεν εχουμε μαξιλαρακι, και στην περιοχη εκει με ενοχλει στο κοκκαλο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...