Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πετα τες μη τις παρεις παλι !  πως καταλαβες οτι κανουν 100% δουλεια ? 

και η ζαχαρινη και η ασπαρταμη ειναι γλυκα δηλητηρια , βρες κ παρε στεβια !

ενναλακτικα φρουκτοζη που ειναι φυσικο συστατικο η μαυρη ζαχαρι που εχει τις ιδιες θερμιδες μεν αλλα εχουν θρεπτικη αξια δε ,  μιας και ειναι ακατεργαστη!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ωραία.

 

Ενας φίλος τις προάλες ξέχασε τις ζαχαρίνες του εδώ, και τις δοκίμασα. Δεν με χάλασαν καθόλου, την δουλειά τους για μενα την κάνουν 100% και μιας και που κάνω μια μινι προσπάθεια να μειώσω τα κιλά μου, τις παίρνω κανονικά. Το θέμα είναι ότι δεν ξερω αν εχουν μεσα ασπαρτάμη ή τι σκατά έχουν μέσα που κάνει κακό και ειπα να ρωτησώ εδω μπας και ξερει κανεις.

 

Το κουτι γραφει απλά natrena. Ουτε συστατικά ούτε τίποτα. Θα γκούκγλαρα κανονικά, αλλά κουβέντα να γίνεται.

 

πάρε stevia που είναι φυσική γλυκαντική ουσία (προέρχεται από φυτό ουσιαστικά) όχι χημικό παρασκεβασμένο σε εργαστήριο. 

 

Δεν λέμε ότι είναι τόσο γαμάτη όσο η ζάχαρη αλλά την δουλειά την κάνεις για να πίνεις τον καφέ σου και να είναι γλυκός. Η stevia έχει επίσης 0 θερμίδες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως καταλαβες οτι κανουν 100% δουλεια ? 

 

 

Εννοούσα για μένα. Ήθελα τον καφέ κάπως συγκεκριμένα, και με 2 ζαχαρίνες τον πετύχαινα έτσι όπως τον ήθελα. 100% επιτυχία, υπο αυτην την έννοια.

 

 

 

Η αλήθεια στο σπίτι έχω πολύ μεγάλη ποσότητα μαυρης ακατέργαστης ζάχαρης.

Γενικά δεν είμαι καθόλου φαν της ζάχαρης, αλλα πίνω μονο εσπρέσο και όσο και αν προσπάθησα δεν μπορώ να τον πιω σκέτο, είναι θεόπικρος για τα γούστα μου.

 

Δεν θα μπλέξω με στέβια κ.λ.π. Αν είναι θα τις πετξάω και θα γυρίσω πάλι στην ακατέργαστη που έχω. Απλά εκεί βάζω δυο κουταλιές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα νομιζα ειδες αποτελεσματα στα κιλα που θελεις να χασεις  - εννω εσυ εννοουσες γευστικα !

ναι γευστικα καλη ειναι ομως ειναι ανθυγιεινη χιλιες φορες η μαυρη κ ας βαζεις δυο κουταλιες !

οντως και γω μπορω να πιω σκετους ολους τους καφεδες εκτος απο εσπρεσσο αυτος δε παει κατω ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.Οταν εχετε να πατε σε καποια γιορτη η γενεθλια και σας βγαλουν τουρτα η αλλα γλυκα τρωτε η μπα?Σημερα μετα απο 5 μηνες χτυπησα 5 κομματακια τηγανητο λουκανικο 4 ασπραδια και ενα κομματι τουρτα μετα απο 2ωρη προπονηση.Μια φορα το διμηνο επιτρεπετε η μπα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω πολυ απλα λεω οτι δεν τρωω γλυκα! (και οτι αλλο μου προσφερουν που δεν τρωω)

επισης οταν εχω να παω καπου για φαγητο (πχ κανενα μεξικανικο ή αν κανονισουμε τιποτα ομαδικα οπως πχ αυριο) φροντιζω να μειωσω τις θερμιδες στα υπολοιπα γευματα ωστε να μην τα ξεπερασω (τουλαχιστον κατα πολυ)

τελος το κανες που το κανες μην το σκεφτεσαι!απλα ευχαριστησουτο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.Οταν εχετε να πατε σε καποια γιορτη η γενεθλια και σας βγαλουν τουρτα η αλλα γλυκα τρωτε η μπα?Σημερα μετα απο 5 μηνες χτυπησα 5 κομματακια τηγανητο λουκανικο 4 ασπραδια και ενα κομματι τουρτα μετα απο 2ωρη προπονηση.Μια φορα το διμηνο επιτρεπετε η μπα?

 

ειμαστε χαλαροι σε αυτα τα θεματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν τρωω...

 

Το αποφευγω και το δινω σε αλλους που ντρεπονται να ζητησουν δευτερο κομματι..

 

Εδω βγηκα για φαι με κοπελα ο αθεοφοβος, παραγγειλαμε οτι ηθελε πατατες τηγανιτες, κρεατα κλπ... τις λεω ωραια...  ,Με ρωτησε πατατες δεν τρως? λεω μονο φουρνου ή βραστες με λεει δεν πας καλα...Στο τελος εφεραν γλυκο... λεω ολα για την παρτη σου... 

 

Με λεει στο τελος εγω θα σε φερω πατατακια να φας... Τις ειπα αν θες να τα παμε καλα μην με βαζεις τετοια διλληματα, γιατι μαλλον μονο στα μυνηματα θα τα λεμε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετω.Οταν εχετε να πατε σε καποια γιορτη η γενεθλια και σας βγαλουν τουρτα η αλλα γλυκα τρωτε η μπα?Σημερα μετα απο 5 μηνες χτυπησα 5 κομματακια τηγανητο λουκανικο 4 ασπραδια και ενα κομματι τουρτα μετα απο 2ωρη προπονηση.Μια φορα το διμηνο επιτρεπετε η μπα?

καλά έκανες.. τι δεν επιτρέπετε γκόμενες είμαστε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spect εγω γενικα ετρωγα παντα παρα πολλα γλυκα.

 

Το τελευταιο που λες ειναι το σημαντικοτερο.Αφου τα εφαγα τελειωσε.Απλα ηθελα να δω τι κανετε σε τετοιες περιπτωσεις.Ειναι και ο πειρασμος βλεπεις.

 

Γιατι ρε συ προφ δεν τρωνε γλυκα οι γκομενες?Εκεινες και αν τρωνε.

 

Αυριο θα παω για τρεξιμο το πρωι καμια 15αρια χλμ να καψουμε αυτα που φαγαμε σημερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εμενα χτες μου προσεφεραν τουρτα και απλα ειπα χρονια πολλα αλλα δεν τρωω :P

και μεθαυριο θα πας να τρεξεις αλλα τοσα να καψεις αυτα που θας φας αυριο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα χτες μου προσεφεραν τουρτα και απλα ειπα χρονια πολλα αλλα δεν τρωω :P

και μεθαυριο θα πας να τρεξεις αλλα τοσα να καψεις αυτα που θας φας αυριο :P

Κοιτα στα γλυκα δυσκολα να αντισταθω.Ειδικα τουρτες.Στα 13χλμ καιω 800 θερμιδες.Ποσες να ηταν 5 κομματακια τηγανητο λουκανικο και ενα κανονικο κομματι ασπρη τουρτα?

 

Ειχα 5 μηνες να φαω τουρτα και τηγανητα ρε συ μετα απο 5 μηνες παλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μην καιγεσαι τοσο!! απολαυσε αυτο που θας φας σημερα (που εφαγες δηλαδη) και απολαυσε και αυτο που θια κανεις αυριο (τρεξιμο)

χωρις να σκεφτεσαι εφαγα τοσο πρεπει να τρεξω τοσο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην καιγεσαι τοσο!! απολαυσε αυτο που θας φας σημερα (που εφαγες δηλαδη) και απολαυσε και αυτο που θια κανεις αυριο (τρεξιμο)

χωρις να σκεφτεσαι εφαγα τοσο πρεπει να τρεξω τοσο!!

Σωστος εχεις δικιο σε αυτο.Η υπερβολη δεν κανει καλο.Και οταν γινονται ολα με μετρο τιποτα δεν πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...