Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

110kg squat @ 8 reps

βοήθησε που φόρεσα και σορτσάκι σήμερα και με γκάβλωνε να βλέπω τα πόδια μου :-D (δεν έχω φορέσει ξανα σε προπόνηση σόρτσ , το καλοκαίρι έκανα προπονήσεις 7 το πρωί και ειχε δροσιά)

αλλα σήμερα δεν ηταν καλη μέρα ,με κακό ύπνο , 4 ώρες και ξύπναγα κάθε 30-40 λεπτά (εφιάλτες)

ευχαριστιμένος βέβαια απο το αποτέλεσμα της προπόνησης αλλα θα μπορούσα να έχω πάει ακόμα ποιο ψηλά στα squat 

 

όχι οτι κυνηγάω τα kg στα squat , ένιωσα οτι το είχα κ ανέβασα 10
στόχος τα 150 (2 x σωματικό ) όποτε φτάσω 
δεν ειμαι powerlifter  :-D

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Σημερινη προπονηση..

 

Ειναι απο αυτες που λες οκ την κανω θα βγει ευκολα...

 

Πας πιασμενος στο στηθος και μονο που εχεις τα χερια στην μπαρα για σκουοτ σε τραβαει.... Ιδρωνεις ξεφυσας πονας αλλα γουσταρεις που βλεπεις τον εαυτο σου να ζοριζεται....

 

Νομιζω το πιασιμο οφειλεται και σε ενα μικρο κρυωμα που νιωθω να ερχεται...

 

Τετοια ιδρωτας σημερα με κρυα μερα δεν το περιμενα... 

 

Τολμησα να ανεβασω και 5 κιλα στις αρσεις αλλα απο το δευτερο σετ.... 

 

Τελικα ο καιρος εξω παιζει ρολο.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω η απάντηση είναι στην πρώτη σου πρόταση. Κάνεις 1,5 χρόνο με τά ίδια κιλά...οι μυς χρειάζονται κι έναν λόγο να αναπτυχθούν. Αν εσύ τους έχεις καλομάθει με τα ίδια κιλά αυτοί γιατί να αναπτυχθούν ?

 

αυτα τα κιλα ειναι τα μεγιστα που μπορω να παιξω.δηλ ετσι πιστευω.υπαρχουν κ μερες που δε τραβαει για τοσα κ βαζω λιγοτερα.κ συνηθως οποτε πιεζω σε τοσα μου βγαζει κ κανα θεματακι σε ωμους κ στροφεις.οποτε δε κυνηγαω τη τυχη μου.

 

Το σωμα συνιθιζει τα κιλα για να ανεβεις πρεπει να πονεσεις και συ και αυτο...

 

Οταν βλεπεις οτι τα κιλα που κανεις δεν σε ζοριζουν οπως πριν ανεβασε εστω και 1,5 κιλο θα δεις διαφορα.....

 

ειδωμεν..μου κανει εντυπωση παντως οτι 10κ συρματοσχοινο μου καναν τοση διαφορα κ τοσο συντομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου κανε διαφορα γιατι εκανες μια αλλαγη που την χρειαζεσαι πιστευω...

 

Μονο 40 κιλα πιεσεις στηθους;;; Μειωσε επαναληψεις και ανεβασε....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα κιλα ειναι τα μεγιστα που μπορω να παιξω.δηλ ετσι πιστευω.υπαρχουν κ μερες που δε τραβαει για τοσα κ βαζω λιγοτερα.κ συνηθως οποτε πιεζω σε τοσα μου βγαζει κ κανα θεματακι σε ωμους κ στροφεις.οποτε δε κυνηγαω τη τυχη μου.

 

 

ειδωμεν..μου κανει εντυπωση παντως οτι 10κ συρματοσχοινο μου καναν τοση διαφορα κ τοσο συντομα.

νομίζεις ότι είναι τα max κιλά σου, πρέπει να πιέσεις τον εαυτό σου, να πονέσει ο κώλος σου για να αυξήσεις τις αντιστάσεις.

κόψε reps και ανέβασε λίγο λίγο κιλά, τα 15reps με 40κιλά δείχνουν ότι το έχεις άνετα για παραπάνω.

εξάλλου και συ το λες ότι παίζεις με χαμηλά κιλά... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.5 χρονο μια φορα δεν πορωθηκες να ανεβασεις κιλα να πεις να δω τι κανω τοσο καιρο!!!

 

Γιατι τοσες επαναληψεις;;; Κανε 4*8 καλο ζεσταμα και ανεβα αν φοβασαι πες τον γυμναστη σου να σε βοηθησει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτα τα κιλα ειναι τα μεγιστα που μπορω να παιξω.δηλ ετσι πιστευω.υπαρχουν κ μερες που δε τραβαει για τοσα κ βαζω λιγοτερα.κ συνηθως οποτε πιεζω σε τοσα μου βγαζει κ κανα θεματακι σε ωμους κ στροφεις.οποτε δε κυνηγαω τη τυχη μου.

 

 

ειδωμεν..μου κανει εντυπωση παντως οτι 10κ συρματοσχοινο μου καναν τοση διαφορα κ τοσο συντομα.

 

αν νιώθεις οτι δεν μπορείς να ανεβάσεις κιλά , βάλε drop set και θα δεις πως θα αρχίσουν να ανεβαίνουν :D , θα ψάχνεις δίσκους και δεν θα βρίσκεις

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καύλα μέρα σήμερα. Υπήρχε παρέα, διάθεση, ένα μάτσο bros , pr στο γυμναστήριο, προβληματισμοί. Έτσι γουστάρω προπονήσεις. 

 

Deadlift 3+

Deadlift: 3x120, 3x135, 4x150 (Μιλάμε για την ΑΝΕΣΗ. Είχα 2-3 ακόμα, ίσως έπρεπε να τα κυνηγήσω αλλά ο στόχος είναι τα 160 την επόμενη εβδομάδα. Εκεί θα τα σκοτώσω)

Deadlift: 5x5x110 (όσο πιο γρήγορα μπορούσα να τραβήξω από το έδαφος. Traps+λαβή πήραν φωτιά)

Barbell hip thrust: 4x10x90 (Θα την εντάξω στο πρόγραμμα , γουστάρω)

Squat: 4x8x60

Random chinups

Preacher crunches: 3x80x15+ (με όρεξη, ένιωθα γαμάτα)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καύλα μέρα σήμερα. Υπήρχε παρέα, διάθεση, ένα μάτσο bros , pr στο γυμναστήριο, προβληματισμοί. Έτσι γουστάρω προπονήσεις. 

 

Deadlift 3+

Deadlift: 3x120, 3x135, 4x150 (Μιλάμε για την ΑΝΕΣΗ. Είχα 2-3 ακόμα, ίσως έπρεπε να τα κυνηγήσω αλλά ο στόχος είναι τα 160 την επόμενη εβδομάδα. Εκεί θα τα σκοτώσω)

Deadlift: 5x5x110 (όσο πιο γρήγορα μπορούσα να τραβήξω από το έδαφος. Traps+λαβή πήραν φωτιά)

Barbell hip thrust: 4x10x90 (Θα την εντάξω στο πρόγραμμα , γουστάρω)

Squat: 4x8x60

Random chinups

Preacher crunches: 3x80x15+ (με όρεξη, ένιωθα γαμάτα)

Squat  τι φαση? γιατι τοσα λιγα? βασικα γιατι εκανες καν squats?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα για να κάνω squats, να δοκιμάσω τη φόρμα, να ενεργοποιήσω δεύτερη φορά μες στην εβδομάδα τετρακεφάλους. 2 φορές την εβδομάδα. Μεγάλο μυστικό στην προπόνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά κάνε το 5*5 του Ντάκον έστω και για 12 βδομάδες και θα γίνεις άλλος άνθρωπος.

 

λιγο πιο λιανα?εχει κατι ιδιαιτερο εκτος απο "5χ5" (επαναλ χ σετ)?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...