Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πήγα στο doctor για να κανονίσω για την εγχείριση (θα κλείσω ημερομηνία μέσα στην εβδομάδα)

μου λέει έχεις χαμηλό λιπώδη ιστό , παίρνεις λιποδιαλιτικά (άλλο εννοούσε) , όχι του λέω 

κομπλέ μου λέει , έχεις λίγο πρόβλημα μη σε ανησυχεί , η κοιλιά σου θα γίνει flat. B) 

 

κόστος - affordable

θα μείνω μέσα μια μέρα το πολύ, 20 μέρες το πολύ μετά ξεκινάω κανονικά προπονήσεις full ένταση και τα πάντα σα να μην έκανα τίποτα. 

 

κλαιν , τζάμπα σκοτιζόμουν , καμια φορά τα πράγματα ειναι ποιο απλά απότι νομίζουμε.

 

 

 

 

please, elaborate...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Ώμοι - Τραπεζοειδείς - Δικέφαλα

 

 

OHP: 12-10-8-6-10 @ 30-35-40-40-30

Shoulder Press: 12-10-8-8 @ 15-17,5-20-20

Lateral Dumbbell Raises: 10-10-10-10 @ 10

Side low cable Raises: 10-10-10-8 @ 10,2

 

Dumbbell Shrugs: 3*6(drop 10-10) @ 30(drop 22,5-20) (Εδώ ακολούθησα τη συμβουλή του alex)

 

Close Grip Barbell Preacher Curl: 12-10-8-8 @ 25-27,5-30-32,5

Dumbbell Hammer Curl: 12-10-8 @ 10-12,5-15

21: 3 @ 20

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά κάνεις και το διορθώνεις Νίκο . Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο όχι μόνο στην γυμναστική και το αισθητικό αποτέλεσμα αλλά και γενικότερα στη ζωή μας.

Κι εγώ θα την έκανα χαλαρά την επέμβαση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

please, elaborate...

600 στη χειρότερη (θα ξέρω ακριβώς όταν ορίσουμε ημερομηνία, πάει αναλόγως αν μείνεις μία ή δυο ή περισσότερες ημέρες μέσα. 

για εμένα affordable atm και με γιατρό εγγύηση

σε ιδιωτικές κλινικές ζητάνε 3000-5000 χιλιάρικα

βέβαια οι περιπτώσεις ειναι διαφορετικές , άλλο να έχεις ενα μικρό πρόβλημα και άλλο

να σου κρέμονται πράματα και να έχεις και λίπος που χρειάζεται λιποαναρρόφηση . 

 

στην περίπτωση μου ειναι εύκολο ευτυχώς . B)

 

θες να ακούσεις και ένα ωραίο ?πλέον (πριν 3-4 χρόνια ίσχυαν άλλα) η ασφάλιση θα με κάλυπτε αν είχα χάσει τα κιλά μου με γαστρικά bypass και δεν θα πλήρωνα αλλα τώρα θα πληρώσω γιατι τα έχασα με γυμναστική/διατροφή. (yeah όσο κουφό κ να ακούγεται ).

 

Ουσιαστικά το σύστημα υγείας σε τιμωρεί που διάλεξες την σωστή/ υγιεινή οδό !!! 

σε γνωστό άτομο το δικαιολογούσαν επειδή τα έχασε έτσι. (αρνείται πεισματικά να γυμναστεί και να μάθει να τρώει σωστά. 

 

άτομο που δεν γυμνάστηκε καθόλου και συνεχίζει ακόμα να τρέφεται μόνο με σαβούρα αλλα μειωμένη αφου του έκοψαν το στομάχι.

το αποτέλεσμα του ειναι μια αηδία και μισή (κόκαλα με λίπος και δέρμα σα σαμπρέλα σε ολο το σώμα)

 

εμένα το θεωρούν οτι ειναι αισθητική επέμβαση (αν και ισχύει αυτό που ειπα για τις τοξίνες) και δύσκολα θα το δικαιολογούσαν αλλα εκείνου το δικαιολογούν και ουσιαστικά αυτό το άτομο ειναι άρρωστο!  :wacko:  :wacko: 

 

είχε κλεισει να πάει να την κάνει και έκανε τις εξετάσεις 1 μέρα πριν το χειρουργείο και βγήκαν τόσο χάλια που το ακύρωσαν .

 

καλά κάνεις και το διορθώνεις Νίκο . Η ψυχολογία παίζει τεράστιο ρόλο όχι μόνο στην γυμναστική και το αισθητικό αποτέλεσμα αλλά και γενικότερα στη ζωή μας.

Κι εγώ θα την έκανα χαλαρά την επέμβαση.

όταν πήρα απόφαση να αλλάξω η απόφαση μου ηταν να γίνω αυτό που θέλω no matter what

για κάποια χρόνια ειχα γίνει άλλος , δεν ήμουν χοντρός απο μικρός για να έχω συνηθίσει κάτι τέτοιο

13 χρόνια κορτιζόνη τα 3 ενέσιμη σε μεγάλες ποσότητες κάτσε σκέψου φάση καταβολισμού

δε λέω για τα χαπάκια κορτιζόνης , θυμάμαι την κλασική τους γεύση . Σαν καραμέλες τα έπαιρνα στο τέλος.

 θα μου πεις καλύτερα απ το να έχω πεθάνει τόσο νεος γιατι τώρα γουστάρω άσχημα  B) 

 

δεν αξίζει να χαλιόμαστε για κάτι που αλλάζει , εκτος αν το έχουμε βίτσιο .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Wow, για την κορτιζόνη πρόσφατα άκουσα τα χειρότερα.http://www.youtube.com/watch?v=1h2HN1O1tg8

 

Φώτη δε βιάζομαι. Τι θα έχουμε να κάνουμε το Δεκέμβρη?  Άσε που γλυτώνω τραυματισμούς με τόσο μικρά άλματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημερα στο τελος της δουλειας εδωσα μια το γονατα πανω σε ενα σιδερο..

 

Πως φορτωσα μετα ενας θεος ξερει...

 

Ενιωθα πιασμενο τον κωλο μου και οταν καθομαι τους τετρακεφαλους..., βλεπετε μερα ποδιων η σημερινη... Αυριο να δω πως θα ημαστε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχω περίσσιο δέρμα στην περιοχή του αφαλού . Γεμίζει μια χούφτα αυτό που θα αφαιρεθεί 

θα το κάνω γιατι τώρα θα είχα κοιλιακούς και θα φαινόταν γενικότερα η δουλειά που έχω κάνει στο σώμα μου αλλα απο κάτω απ το στήθος μέχρι εκεί που τελειώνει η κοιλιά ειναι χαλαρό. Δεν φαίνεται στις φωτογραφίες γιατι στις τελευταίες έχει τσιτώσει η κοιλιά απ τη μάσα και στην πρώτη έχω βάλει μαυρο (για ευνόητους λόγους).

 

ο βασικός λόγος ειναι υγείας , το περίσσιο δέρμα έχει την τάση να κρατάει λιπάκι απο κάτω (παραπάνω απ ότι θα έπρεπε να έχει) και αποβάλει τοξίνες στον οργανισμό (το σώμα σου ξέρει πως δεν θα έπρεπε να βρίσκεται εκεί). 

 

δεν ειμαι γιατρός να το εξηγήσω περαιτέρω αλλα πήρα γνώμες απο τρεις γιατρούς, υπάρχει ακόμα και ορολογία πάθησης για αυτό και αυτό που δημιουργεί αλλα δεν θυμάμαι τώρα.

 

Anyway 

 

ακόμα και λόγοι υγείας να μην συνέτρεχαν , τα επόμενα χρόνια θα φτάσω σε αγωνιστικό επίπεδο και γιαυτό το λόγο (το αισθητικό κομμάτι ) θα το έκανα ούτως η άλλως . Ειναι το hobby μου , αυτό που μου αρέσει κ δε βαριέμαι ποτέ να το κάνω και έχω σκοπό να το φτάσω εκεί που με ευχαριστεί.  B) 

 

 

 

 

Το περισσιο δερμα που λες ειναι κατι το γενετικο και εχει να κανει με τον οργανισμο του καθενος η και αυτο διορθωνεται με τον καιρο?

 

Επειδη απο οσο ξερω το δερμα ειναι ελαστικο και αργα η γρηγορα καταληγει εκει που θες. Ας πουμε και εγω αν και εχω κατεβει σε χαμηλα σχετικα ποσοστα λοιπους, νιωθω οτι οι γραμμωσεις δεν εχουν γινει εντονες ακομα, περισσοτερο λογο υπαρξεις παχυδερμιας παρα λιπους. Αλλα εκλαμβανω ομεγα-3 και πολυβιταμινες τα οποια βοηθανε στην αναπλαση και αναδομηση της επιδερμιδας.

 

Απλως σε ρωταω γιατι με προβληματισες με την αναφορα αυτη, αν και προσωπικα εγω δεν θα εκανα κατι τετοιο, απλως αν παιζει θεμα με την επιδερμιδα σε ατομικο επιπεδο, να ξερω να ξεκιναω το χωνευω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το περισσιο δερμα που λες ειναι κατι το γενετικο και εχει να κανει με τον οργανισμο του καθενος η και αυτο διορθωνεται με τον καιρο?

 

Επειδη απο οσο ξερω το δερμα ειναι ελαστικο και αργα η γρηγορα καταληγει εκει που θες. Ας πουμε και εγω αν και εχω κατεβει σε χαμηλα σχετικα ποσοστα λοιπους, νιωθω οτι οι γραμμωσεις δεν εχουν γινει εντονες ακομα, περισσοτερο λογο υπαρξεις παχυδερμιας παρα λιπους. Αλλα εκλαμβανω ομεγα-3 και πολυβιταμινες τα οποια βοηθανε στην αναπλαση και αναδομηση της επιδερμιδας.

 

Απλως σε ρωταω γιατι με προβληματισες με την αναφορα αυτη, αν και προσωπικα εγω δεν θα εκανα κατι τετοιο, απλως αν παιζει θεμα με την επιδερμιδα σε ατομικο επιπεδο, να ξερω να ξεκιναω το χωνευω....

απο γενετικής πλευράς αν είσαι τυχερός κ ειναι ελαστικό δεν έχεις θέμα και μπορεί μέχρι κάποιο σημείο να επανέρθει , αναλόγως την έκταση του προβλήματος πάντα. (εγώ αν δεν είχα ελαστικό δέρμα θα είχα τρελό πρόβλημα , διπλάσια κιλά απο το βάρος μου ειχα, όχι 10-15 κιλάκια. . Μετά τα 2 το πολύ τρία χρόνια που χάνει κάποιος δεν μαζευει άλλο . Οτι ειναι να κάνει σ αυτό το χρονικό διάστημα.

 

στο γενετικό ποιος σου ειπε οτι έχεις παχυδερμία ? γιατρός ή το πιάνεις μόνος σου και το καταλαβαίνεις ? εμένα απο μικρός που ημουν το δέρμα μου ηταν πολύ λεπτό (μέχρι κ στο κεφάλι οταν νευρίασα πεταγόταν φλέβα ) και τώρα μετά απο όλα αυτά τα κιλά που ειχα συμβαίνει το ίδιο.

 

Απο πλευράς φλεβικότητας που έχει να κάνει και με το πόσο χοντρό ειναι το δέρμα σου είμαι σε πολύ καλή κατάσταση (στην προπόνηση αν σφήξω χέρια ειναι λες και τα έχεις χαράξει κοντά κοντά , μέχρι και στα δάχτυλα φαίνονται φλεβες σαν δαχτυλίδια αλλα είμαι πολύ άσπρος (φέτος το καλοκαίρι θα πάρω χρώμα :devil: ) που δεν φαίνεται στις φωτογραφίες . Αυτό λόγο λεπτού δέρματος απο φυσικού μου.

 

 Αν δεν ηταν γενετικό θέμα τότε κ εγώ θα ειχα καταλήξει με χοντρό δέρμα , οπότε πιστευω πως ΑΝ έχεις τελικά παχυδερμία τότε ειναι γενετικό καθαρά θέμα (αν εισαι χαμηλά σε bf εννοείτε, αν δεν είσαι δοκίμασε να πέσεις πρώτα) και αυτό που μπορείς να κάνεις ειναι να πέσεις κ άλλο bf, για τα ω3 και τις πολυνιταμίνες εννοείτε πως μας χρειάζονται και θα πρέπει να τα λαμβάνουμε απο τροφές/συμπληρώματα έτσι κ αλλιώς.

 

επίσης έκανες λιπομέτριση και αν ναι πόσο % έχεις ?  σε ρωτάω μήπως κ προβληματίζεσαι άδικα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ροκ μέχρι ένα σημείο είναι ελαστικό.. ο Νίκος είναι στην κατηγορία που ήταν χοντρός κάποτε και αδύνατησε και το δέρμα έχει ξεχιλωσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ροκ μέχρι ένα σημείο είναι ελαστικό.. ο Νίκος είναι στην κατηγορία που ήταν χοντρός κάποτε και αδύνατησε και το δέρμα έχει ξεχιλωσει

αδύνατος (low bf) απο παιδί - > χοντρός - > αδυνάτισα 

χειρότερο 

 

πάντως πιστευω πως ειναι δύσκολο να εισαι χαμηλά σε bf και να μη γραμμώνεις ακόμα και με χοντρό σχετικά δέρμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

16000 λέξεις άρθρο για τα squats! OMG, θες μια αιωνιότητα και μία μέρα για να το διαβάσεις! :-D Ευχαριστούμε alex_000!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16000 λέξεις άρθρο για τα squats! OMG, θες μια αιωνιότητα και μία μέρα για να το διαβάσεις! :-D Ευχαριστούμε alex_000!

βρε μπητε κατω απο την μπαρα και αφηστε το διαβασμα  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...