Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πήγα στο doctor για να κανονίσω για την εγχείριση (θα κλείσω ημερομηνία μέσα στην εβδομάδα)
μου λέει έχεις χαμηλό λιπώδη ιστό , παίρνεις λιποδιαλιτικά (άλλο εννοούσε) , όχι του λέω 

κομπλέ μου λέει , έχεις λίγο πρόβλημα μη σε ανησυχεί , η κοιλιά σου θα γίνει flat. B) 

κόστος - affordable
θα μείνω μέσα μια μέρα το πολύ, 20 μέρες το πολύ off προπονήσεων μετά ξεκινάω κανονικά προπονήσεις full ένταση και τα πάντα σα να μην έκανα τίποτα. 

κλαιν , τζάμπα σκοτιζόμουν , καμια φορά τα πράγματα ειναι ποιο απλά απότι νομίζουμε.


 

Επεξ/σία από nicoc89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προπονηση σημερα...

 

Πολυ ωραια...

 

Τωρα φαι+ αυγα...

 

Ξεκουραση φαγητο και μετα δουλεια..

 

Αυτο που για να κανεις μια ασκηση βασικη πχ σκουοτ πρεπει να κανεις καμια 4-5 σετ για ζεσταμα... Ειναι το Α και το Ω... Αν καποιος παει να τα κανει μονο μιας μαλλον θα κλαταρει για πολυ καιρο...

 

Μα Τοσο πολυ ζεσταμα? Εγω κανω μια σκετη με μπαρα, μια 20 κιλα και μετα μπαινω στα βασικα μου 40-50-60.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο γιατι ακριβος το κανεις αυτο;;

 

Εγω φωτο σου που εχω δει εισαι κομπλε/θηριο....

E πες τα, αν κάνεις αυτός επέμβαση, εμείς θα χρειαστούμε ολική αναδόμηση-επέμβαση...

Μα Τοσο πολυ ζεσταμα? Εγω κανω μια σκετη με μπαρα, μια 20 κιλα και μετα μπαινω στα βασικα μου 40-50-60.

εγώ κάνω και λίγα leg exte πριν μπω κάτω από τη μπάρα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικα για τα ποδια δεν κανω χαρες.... Και στις αρσεις...

 

Αλλιως μια φορα που θα κανω το καθισμα και μια που θα κατσω με τον κωλο στο πατωμα...

 

Η γυμναστικη ειναι σαν το σεξ... Χωρις προκαταρκτκα, προσωπικα εμενα κουκου δεν μου κανει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δε διάβασες την τελευταία πρόταση του Post μου. Και δεν είμαι αυτός που λέει πως αυτοί που σηκώνουν βάρη δεν έχουν αντοχές. 

 

Για την ερώτησή σου, δεν έχει σημασία.

 

Εν τελει με τις αντοχες τι ισχυει? Αλλα εδω για τι μιλαμε για γενικοτερες αντοχες? Γιατι και εγω ο καθενος στο ειδος του πιστευω. Μπορει στα βαρη να σπερνεις και στο αεροβιο και τον αθλητισμο να χανεις, μπορει να χεις καλη αεροβιωση και να ψοφας οταν πας να σηκωσεις 10 κιλα, μπορει ομως να εχεις κια μια καλη ισορροπια all-around, εδω ομως για τι συζηταμε?

Ειδικα για τα ποδια δεν κανω χαρες.... Και στις αρσεις...

 

Αλλιως μια φορα που θα κανω το καθισμα και μια που θα κατσω με τον κωλο στο πατωμα...

 

Η γυμναστικη ειναι σαν το σεξ... Χωρις προκαταρκτκα, προσωπικα εμενα κουκου δεν μου κανει..

 

χαχαχ ωραιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα στο doctor για να κανονίσω για την εγχείριση (θα κλείσω ημερομηνία μέσα στην εβδομάδα)

μου λέει έχεις χαμηλό λιπώδη ιστό , παίρνεις λιποδιαλιτικά (άλλο εννοούσε) , όχι του λέω 

κομπλέ μου λέει , έχεις λίγο πρόβλημα μη σε ανησυχεί , η κοιλιά σου θα γίνει flat. B) 

 

κόστος - affordable

θα μείνω μέσα μια μέρα το πολύ, 20 μέρες το πολύ μετά ξεκινάω κανονικά προπονήσεις full ένταση και τα πάντα σα να μην έκανα τίποτα. 

 

κλαιν , τζάμπα σκοτιζόμουν , καμια φορά τα πράγματα ειναι ποιο απλά απότι νομίζουμε.

 

 

 

 

Τι ακριβώς θα κάνεις?

Κόστος?

Στείλε μου σε pm αν θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το προβλημα που δα τωρα....

 

Ο μικρος μου αδερφο, ο 3ος βλεπει εμενα που δε τρωω τηγανιτα, δεν τρωω ασπρα ψωμια, παρα μονο οταν ξεμενω, κλπ και τωρα αυτος τα αποφευγει ολα... Θελει να κανει τοστ και ζηταει μαυρο ψωμι, μακαρονια απλα δεν τρωει, φασολακια οχι..

 

Μου την εδωσε στα νευρα του ειπα εισαι 15 χρονων μην κανεις βλακιες, το σωμα σου αλλαζει απο μερα σε μερα.. Αυτος βλεπει εμενα και θελει και αυτος αλλα ειναι καπως μαλακια στην ηλικια που ειναι να μην τα τρωει ολα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι όντως λίγο βλακεία.

 

OHP 3+

OHP: 3x57,5, 3x65, 4x72,5

Lat pulldown: 4x8-10x66-73

Dips: 4x10

triceps pushdowns:3x10+x52

DUmbell Lateral railses: 3x8x10

 

Squat:3+

Squat: 3x97,5, 3x110, 4x122,5

SLDL: 4x10x70

Front Squats:4x10x60

Leg cursl:3x10x59

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι αγχώνεσαι ρε λιβε, πιτσιρικάς είναι, από 10000 φάσεις θα περάσει.

 

Βράχε, ο καθενας με τους στοχους του. Αλλος θελει να τρεξει μαραθωνιο, αλλος να σηκωνει 150 κιλα, αλλος να αντεχει 30' γρηγορο τρεξιμο και να σηκωνει 80 κιλα, κτλ. 

 

Δεν μπορεις να τα 'χεις ολα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι είναι όντως λίγο βλακεία.

 

OHP 3+

OHP: 3x57,5, 3x65, 4x72,5

Lat pulldown: 4x8-10x66-73

Dips: 4x10

triceps pushdowns:3x10+x52

DUmbell Lateral railses: 3x8x10

 

Squat:3+

Squat: 3x97,5, 3x110, 4x122,5

SLDL: 4x10x70

Front Squats:4x10x60

Leg cursl:3x10x59

130 δεν χτυπαγες squats  η' κανω λαθος?

 

 

ΤΙ ΕΓΙΝΕ  ΤΕΜΠΕΛΙΑΖΟΥΜΕ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

125 ρε, τα 130 θα τα δοκιμάσω την επόμενη εβδομάδα. Με έχει βοηθήσει το mobility work, ειδικά στο κάτω σώμα. Απλά δεν με πάταγα τόσο όσο έπρεπε και με σφιχτούς μυς είχα και σφιχτά γόνατα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο γιατι ακριβος το κανεις αυτο;;

 

Εγω φωτο σου που εχω δει εισαι κομπλε/θηριο....

έχω περίσσιο δέρμα στην περιοχή του αφαλού . Γεμίζει μια χούφτα αυτό που θα αφαιρεθεί 

θα το κάνω γιατι τώρα θα είχα κοιλιακούς και θα φαινόταν γενικότερα η δουλειά που έχω κάνει στο σώμα μου αλλα απο κάτω απ το στήθος μέχρι εκεί που τελειώνει η κοιλιά ειναι χαλαρό. Δεν φαίνεται στις φωτογραφίες γιατι στις τελευταίες έχει τσιτώσει η κοιλιά απ τη μάσα και στην πρώτη έχω βάλει μαυρο (για ευνόητους λόγους).

 

ο βασικός λόγος ειναι υγείας , το περίσσιο δέρμα έχει την τάση να κρατάει λιπάκι απο κάτω (παραπάνω απ ότι θα έπρεπε να έχει) και αποβάλει τοξίνες στον οργανισμό (το σώμα σου ξέρει πως δεν θα έπρεπε να βρίσκεται εκεί). 

 

δεν ειμαι γιατρός να το εξηγήσω περαιτέρω αλλα πήρα γνώμες απο τρεις γιατρούς, υπάρχει ακόμα και ορολογία πάθησης για αυτό και αυτό που δημιουργεί αλλα δεν θυμάμαι τώρα.

 

Anyway 

 

ακόμα και λόγοι υγείας να μην συνέτρεχαν , τα επόμενα χρόνια θα φτάσω σε αγωνιστικό επίπεδο και γιαυτό το λόγο (το αισθητικό κομμάτι ) θα το έκανα ούτως η άλλως . Ειναι το hobby μου , αυτό που μου αρέσει κ δε βαριέμαι ποτέ να το κάνω και έχω σκοπό να το φτάσω εκεί που με ευχαριστεί.  B) 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

125 ρε, τα 130 θα τα δοκιμάσω την επόμενη εβδομάδα. Με έχει βοηθήσει το mobility work, ειδικά στο κάτω σώμα. Απλά δεν με πάταγα τόσο όσο έπρεπε και με σφιχτούς μυς είχα και σφιχτά γόνατα.

Ρε μυοσκελετικα και τα 150 εχεις ανετα το θεμα ειναι  να  τα πιασεις χωρις προβληματα η' μικροτραυματισμους .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...