Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σταμάτα τις ταρζανιές με τα πόδια γιατί αυτό δεν είναι pull ups αλλά χοροπηδητά. Κάτσε κάνε καλά την άσκηση με καλή αρνητική και contraction και μετά δες πόσα βγάζεις...εγώ στην σημερινή προπόνηση το προτελευταίο(μπορεί να είχα άλλη μία ίσως) και τελευταίο σετ πήγε μέχρι failure οπότε έχεις μία εικόνα.

Στις πρωτες 10 επαναληψεις εχω ισια τα ποδια και κατεβαινω μεχρι κατω και παω το κεφαλι πανω απο τη μπαρα.Μετα τα 10 δινω οθηση με κοιλιακους/ποδια.

 

Παντως ειναι κορυφαια ασκηση απο καθε αποψη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Στις πρωτες 10 επαναληψεις εχω ισια τα ποδια και κατεβαινω μεχρι κατω και παω το κεφαλι πανω απο τη μπαρα.Μετα τα 10 δινω οθηση με κοιλιακους/ποδια.

 

Παντως ειναι κορυφαια ασκηση απο καθε αποψη.

Ναι οκ...μην το κάνεις. Λες και έχει σημασία πόσες επαναλήψεις κάνεις. Κάνε όσες μπορείς με σωστή τεχνική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ...μην το κάνεις. Λες και έχει σημασία πόσες επαναλήψεις κάνεις. Κάνε όσες μπορείς με σωστή τεχνική.

Ναι για αυτο ρωτησα αν επιτρεπετε να δινουμε οθηση και με αλλα μερη του σωματος.Θα τις κανω με ισια ποδια και οσες βγαινουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5εκ σε 2 μηνες χωρίς να χάσεις κιλά είναι αδύνατο. Το recomp παίρνει πολύ καιρό. 

 

 

είμαι 15 εκατοστά μείον σε 7 μήνες στα 85 κιλά :)

 

 

Barbell shrugs: 4 * 15-12-12-12 @ 80

 

 

βλέπω σοβαρέψαμε στα shrugs και μου αρέσει :D

δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει τον ιδιο αφρο στην φραπα.

επισης

δεν την εχω δει σε καποιο supermarket.

 

 

βρίσκεις πολύ εύκολα στέβια στα ΣΜ ψάξε καλύτερα. 0 θερμίδες , φυσικό προϊόν (το στέβια είναι φυτό). Γεύση που δεν συγκρίνεται ούτε για αστείο με ζάχαρη, αλλά επίσης δεν συγκρίνεται με black. Είναι στην μέση. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Αλεξ, εσυ μετρας θερμιδες/λιπη/πρωτεινες. Το παιδι που θελει να κανει recomp 5 εκ σε 2 μηνες δεν το εχει παρει τοσο σοβαρα.

 

Μαους, εκεινο το μακρυναρι που ποσταρες με βρισκει συμφωνο 100% σε αυτη τη φαση που βρισκομαι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα Αλεξ, εσυ μετρας θερμιδες/λιπη/πρωτεινες. Το παιδι που θελει να κανει recomp 5 εκ σε 2 μηνες δεν το εχει παρει τοσο σοβαρα.

 

 

Τίποτα δεν μετράω τους τελευταίους 2 - 3 μήνες. Το πόσο επιτυχημένο θα είναι το recomp έχει να κάνει περισσότερο με το πόσο σκληρά γυμνάζεσαι imo. Είμαι πλέον στο συμπέρασμα ότι απλά φάε ότι γουστάρεις (υγιεινή διατροφή όμως, όχι pringles και nutella) αρκεί να μένεις στα ίδια κιλά (καθόλου δύσκολο καθώς το σώμα από μόνο του εκεί τείνει και τόσο πεινάς) και κάθε γεύμα να έχει πρωτεΐνη μέσα. 

 

εντάξει το intermitent fasting είμαι απόλυτα σίγουρος οτι βοηθάει πολύ πάντως αν και πλέον κάνω 14 ώρες όχι 16. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Α  , αυτο το μικρο που το διαβαζεται μπαμ - μπαμ εννοεις Γιαννη ! :-)

πλακα πλακα γ@μει το μακρυναρι εξηγει τα παντα - πιστευω θα βοηθησει πολλους εδω που ασχολουνται ..

 

 

λιβε ο δικος σου ο παλαιστης καλα κανει κ ειναι ψυχραιμος - πρεπει να αποφευγετε καθε ειδους καυγας ! Peace :-)

τωρα οσοι την πολυψαχνουν για καυγαδες και τετοια ας ξερουν οτι για ολους καπου εκει εξω υπαρχει ο δασκαλος τους !

για ολους  ? γραψε λαθος ! για ολους εκτος απο τον κυριο στην φωτο \

Velasquez.jpg
Δεν υπαρχει ανθρωπος σε αυτο το πλανητη που να μπορεσει να τον κανει καλα ! κανεις !
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εσυ ασε αυτον που χοροπηδαει εχει ηδη κοιλιακους, ασε και τις ασκησεις στο utube ,φτιαξε την διατροφη σου κοψε τα λιπη δραστικα απο τις τροφες και ξεκινα γυμναστικη .Διαλεξες το πιο δυσκολο πραγμα να πετυχεις και ο τροπος ειναι κυριως μεσω της διατροφης.

Καλο κουραγιο και αν το κανεις αυτο για 1 μηνα σερι ,ξαναελα να σου πουμε για συγκεκριμενες ασκησεις αν και ακομα και τοτε δεν θα εχει κανενα νοημα .

γυμναστικη κανω και μαλιστα πολυ δυσκολες ασκησεις οπως dragon flag,front lever, superman push ups, lalanne finger tip push ups, δηλαδη ασκησεις που στοχευουν την περιοχη της κοιλιας και την πισω πλευρα το προβλημα μου ειναι πως δεν προσεχω καθολου και τρωω παρα πολυ
τσαμπα τα κανεις και ακομα 300 διαφορετικες ασκησεις να κανεις που στοχευουν στην κοιλια , 20 ωρες την ημερα να κανεις κοιλιακους 6pack θα δεις του αγιου ανημερα. Οπως σου ξαναεπα εφ'οσον εισαι του φαγητου σε απασχοκει το θεμα και δεν τρως φυκια προετοιμασε τον ευατο σου για το πιο δυσκολο πραγμα πιυ εχεις κανει ποτε. Ειναι πιο δυσκολο και απο το να κοψεις το τσιγαρο πρεπει να αλλαξεις συνηθεια πολλων χρονων και να τρως σωστα για αυτο πιυ θες να πετυχεις.καλη δυναμη...Sent from my ipad4 using Insomnia
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέβια

 

Και για να γουστάρει ο Dakon, το σημερινό πρόγραμμα

 

Πλάτη - Οπίσθια μοίρα ώμων - Τραπεζοειδείς:

 

Deadlift: 3 * 6 @ 110-120-130

Μονόζυγο: 3 * 12-12-10 @ bodyweight

Reverse grip bent-over row: 3 * 10 @ 50

Dumbbell pull over: 3 * 12-10-10 @ 27-30-30

1-arm dumbbell row: 3 * 12-10-10 @ 27-30-30

Rear delt flyes: 15-15-12-12 @ 7

Barbell shrugs: 4 * 15-12-12-12 @ 80

 

Η δύναμη πεσμένη σήμερα στις άρσεις (όχι ότι το τελευταίο δίμηνο που είχα δύναμη πήγαινα μέχρι failure) αλλά χαίρομαι που ακόμα και χωρίς συγκέντρωση και με μειωμένη δύναμη βγάζω τα 130.

 

Τσέκαρα και το log σου στο Bodybuilders προχθες, τυχαια. Ωραιος, keep it up!

 

Βάζω κι εγώ τη σημερινή προπόνηση:

 

Στήθος - Τραπεζοειδείς

 

Bench Press: 12-10-8-6-12 @ 60-65-70-80-60

Incline Bench Press: 12-10-10-8 @ 50-55-55-60

Flat bench Dumbbell flies: 10-10-10-8 @ 15-15-15-17,5

High cable Crossover: 10-10-10-10 @ 14,7

Δίζυγο: 3* failure(διακύμανση περίπου 8-12) @ bw

Dumbbell shrugs: 10-10-10-10 @ 30

 

ΥΓ. σε όποιον φανεί περιέργος ο συνδυασμός στήθος-τραπέζοειδείς: χτυπάω τραπέζια 3 φορές τη βδομάδα γιατί είναι αρκετά πίσω σε σχέση με το υπόλοιπο σώμα και προσπαθώ να τα ανεβάσω όσο πιο γρήγορα γίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το μακρυναρι που βαλατε. Ε δεν πιστευω πως αμα τρεχεις 10 χιλιομετρα θα γινεις σαν τον παπου στην φωτο. Και επειδη θελω να ειμαι σαν τον αραπη στην φωτο, θα ενταξω διαλλειματικη στο προγραμμα οσονουπω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O can velasuesz έχασε από τον don santos σε 1 λεπτό. 

 

(εντάξει μετά ξαναπαίξανε 2 και πήρε και τους 2)

το ξερα οτι θα το πεις ! εχασε σε ενα λεπτο σε πολυ αμφιβολη διακοπη (ολοι λενε οτι ο διαιτητης δεν επρεπε να διακοψει)

και μετα τον τσακισε 2 φορες με πολυ ξυλο οχι αστεια ! οπως κ να εχει αυτο το καιρο δεν υπαρχει ανθρωπος στην γη που να μπορεσει  να τον νικησει ! γι αυτο και ειπα αυτη την στιγμη  .. , στα λεει ενας πολυ φανατικος don santakias δυστυχως ...

 

edit

το βιντεο που ποσταρες και ολους τους αγωνες τους μετα τους εχω δει live δεν χανοντε αυτα

για μενα ειναι μεγαλυτερης σημασιας και απο τελικους μουντιαλ κ αλλες τετοιες παπαριες ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ήταν αμφίβολη η διακοπή , knock out ήταν καθαρό. Ο Velasquesz όμως είχε μπει άσχημα τραυματισμένος, αυτό φάνηκε απο τους υπόλοιπους δύο αγώνες που ήταν υγιείς και είχε τον dos santos για πλάκα. 4 λεπτά ήταν , θυμόμουν λάθος... ήταν πρώτο γύρο όμως. 

 

Έντάξει ο velasquesz έχει ένα περίεργο στυλάκι υπερβολικά τεχνικό που προσωπικά δεν γουστάρω, αλλά για αυτό κιόλας το επίπεδό του είναι 1 σκαλί πάνω από τον ανταγωνισμό. Εμένα μου αρέσουν οι τρελαμένοι 1 punch KO (shane carwin, johny hendrix κτλ)


 

edit

το βιντεο που ποσταρες και ολους τους αγωνες τους μετα τους εχω δει live δεν χανοντε αυτα

για μενα ειναι μεγαλυτερης σημασιας και απο τελικους μουντιαλ κ αλλες τετοιες παπαριες ..

 

ούτε για αστείο να κάτσω να τα δω αυτά σε ένα streaming της κακιάς ώρας σε μια οθόνη PC

 

την επόμενη μέρα 720p σε 300 inches αυστηρά :D

 

9zlh.png

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...