Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν συγκρατησες μονο αυτο εσυ παρα εισαι βιαστηκος :-)

εχει παντως πολλους ΗΙΙΤακιδες εδω καλο ειναι να ριξουν μια ματια θα μαθουν πολλα που τους ενδιαφερουν - στην θεωρια -

ετσι κ αλλιως εχουμε πολλους θεωρητικους εδω :-D

Ετςι, μπαμ μπαμ.

 

In other news

 

Έκοψα την ζάχαρη απο τον καφέ ( εδώ και μια εβδομαδα) και καταλαβαίνω την ανάγκη/λογική ενός support group

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Τι διαολο ολοι εδω μεσα ξερετε να μαγειρευετε?  ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΑΥΓΟ ΒΡΑΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?ουτε καφε δεν φτιαχνω 

ffs

εγω ξερω να κανω μακαρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

In other news

 

Έκοψα την ζάχαρη απο τον καφέ ( εδώ και μια εβδομαδα) και καταλαβαίνω την ανάγκη/λογική ενός support group

Στέβια

 

Και για να γουστάρει ο Dakon, το σημερινό πρόγραμμα

 

Πλάτη - Οπίσθια μοίρα ώμων - Τραπεζοειδείς:

 

Deadlift: 3 * 6 @ 110-120-130

Μονόζυγο: 3 * 12-12-10 @ bodyweight

Reverse grip bent-over row: 3 * 10 @ 50

Dumbbell pull over: 3 * 12-10-10 @ 27-30-30

1-arm dumbbell row: 3 * 12-10-10 @ 27-30-30

Rear delt flyes: 15-15-12-12 @ 7

Barbell shrugs: 4 * 15-12-12-12 @ 80

 

Η δύναμη πεσμένη σήμερα στις άρσεις (όχι ότι το τελευταίο δίμηνο που είχα δύναμη πήγαινα μέχρι failure) αλλά χαίρομαι που ακόμα και χωρίς συγκέντρωση και με μειωμένη δύναμη βγάζω τα 130.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://medlabgr.blogspot.com/2013/09/blog-post_3.html

 

Λοιπον παιδια εχω θεμα με τον αγκωνα. Πηγα σε Γιατρο σημερα ορθοπεδικο χειρουργο Στρατιωτικο και μου προτεινε αμεσα Ενεση !!

 

Απο οτι διαβαζω ομως...Δειτε λιγο αυτο -> http://www.boro.gr/13351/giati-ponao-ston-agkona
 

 

Δεν προτεινεται ενεση ! Μου εδωσε λοιπον ( του ειπα δεν θελω ενεση) χαπια.

 

Εκανα καλα η εκανα λαθος ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://medlabgr.blogspot.com/2013/09/blog-post_3.html

 

Λοιπον παιδια εχω θεμα με τον αγκωνα. Πηγα σε Γιατρο σημερα ορθοπεδικο χειρουργο Στρατιωτικο και μου προτεινε αμεσα Ενεση !!

 

Απο οτι διαβαζω ομως...Δειτε λιγο αυτο -> http://www.boro.gr/13351/giati-ponao-ston-agkona

 

 

Δεν προτεινεται ενεση ! Μου εδωσε λοιπον ( του ειπα δεν θελω ενεση) χαπια.

 

Εκανα καλα η εκανα λαθος ;

Πήγαινε σε φυσιοθεραπευτή για να αρχίσετε θεραπείες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στέβια

 

 

 

δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει τον ιδιο αφρο στην φραπα.

επισης

δεν την εχω δει σε καποιο supermarket.

 

in other news

δεν καθαριζουν οι δισκοι... 

Θα πεσει δευτερο χερι αυριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγαινε σε φυσιοθεραπευτή για να αρχίσετε θεραπείες.

Bosei : Ο ορθοπεδικος μου ειπε μονο με την ενεση θα φυγει εντελως. ΠΡοτιμησα τα χαπια γιατι δεν τον ξερω τον τυπο. Επισης μου ειπε οτι οι λαμπες και το ρευμα δεν μπορουν να το " σπασουν" γιατι ποναω πανω απο 2 μηνες. Ειμαι μπερδεμενος !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι σιγουρος οτι κανει τον ιδιο αφρο στην φραπα.

επισης

δεν την εχω δει σε καποιο supermarket.

 

in other news

δεν καθαριζουν οι δισκοι... 

Θα πεσει δευτερο χερι αυριο.

Δεν κάνει καθόλου αφρό.

 

Έχει σε SM...τουλάχιστον στον σκλαβενίτη έχει.

 

Έχει δύο συσκευασίες...η μία είναι σε πολλά φακελάκια σαν τις ζαχαρίνες και μου αρέσει περισσότερο. Η άλλη είναι σε συσκευασία σαν αλατιού η οποία έχει την κλασική μεταλλική γεύση της στέβια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν λιγες μερες πηρα το οργανο για chin ups/pull ups απο το lidl το εβαλα κατω στο γυμναστηριο.Ποσα βγαζετε μεχρι failure?Σημερα εκανα 20 σετακια απο 12(παραπανω δεν βγαινουν) και πεθανα.Οταν σηκωνομαι σηκωνω και τα ποδια για να γυμνασω και κοιλιακους.Max πανω απο 20 δεν βγαινουν σε καμια περιπτωση.Υπαρχει πιο δυσκολη ασκηση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://medlabgr.blogspot.com/2013/09/blog-post_3.html

 

Λοιπον παιδια εχω θεμα με τον αγκωνα. Πηγα σε Γιατρο σημερα ορθοπεδικο χειρουργο Στρατιωτικο και μου προτεινε αμεσα Ενεση !!

 

Απο οτι διαβαζω ομως...Δειτε λιγο αυτο -> http://www.boro.gr/13351/giati-ponao-ston-agkona

 

 

Δεν προτεινεται ενεση ! Μου εδωσε λοιπον ( του ειπα δεν θελω ενεση) χαπια.

 

Εκανα καλα η εκανα λαθος ;

Πότε ξεκίνησε ο πόνος; σε πονάει με μια συγκεκριμένη κίνηση ή καθ' όλη τι διάρκεια της μέρας; 

όπως και να 'χει μη δίνεις βαρύτητα σε ορθοπεδικούς διότι με μια επίσκεψη αμέσως σου χορηγούν χάπια ή ακόμα και κορτιζονούχες ενέσεις.

φρόντισε να βρεις έναν καλό φυσικοθεραπευτή/ αθλίατρο να σε σε βοηθήσει κατάλληλα 

Bosei : Ο ορθοπεδικος μου ειπε μονο με την ενεση θα φυγει εντελως. ΠΡοτιμησα τα χαπια γιατι δεν τον ξερω τον τυπο. Επισης μου ειπε οτι οι λαμπες και το ρευμα δεν μπορουν να το " σπασουν" γιατι ποναω πανω απο 2 μηνες. Ειμαι μπερδεμενος !

Πάρε και άλλες γνώμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε ξεκίνησε ο πόνος; σε πονάει με μια συγκεκριμένη κίνηση ή καθ' όλη τι διάρκεια της μέρας; 

όπως και να 'χει μη δίνεις βαρύτητα σε ορθοπεδικούς διότι με μια επίσκεψη αμέσως σου χορηγούν χάπια ή ακόμα και κορτιζονούχες ενέσεις.

φρόντισε να βρεις έναν καλό φυσικοθεραπευτή/ αθλίατρο να σε σε βοηθήσει κατάλληλα 

Εχει σιγουρα πανω απο 2 μηνες,λογικα την επαθα απο τα δικεφαλα( εφτασα να κανω 20-25 κιλα ) και ζοριστικαν ολα εκει μεσα.

Δεν δινω βαρυτητα σε κανεναν. Απλα θα παρω τα χαπια 5 ημερες και αν ποναει θα παω σε φυσικοθεραπευτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei : Ο ορθοπεδικος μου ειπε μονο με την ενεση θα φυγει εντελως. ΠΡοτιμησα τα χαπια γιατι δεν τον ξερω τον τυπο. Επισης μου ειπε οτι οι λαμπες και το ρευμα δεν μπορουν να το " σπασουν" γιατι ποναω πανω απο 2 μηνες. Ειμαι μπερδεμενος !

Καλά πες του. Πήγαινε σε έναν φυσιοθεραπευτή καλό ή αν δεν ξέρεις ψάξε και ρώτα και πήγαινε να σου κάνει την αξιολόγησή του κι αυτός. Επίσης πες του δεν υπάρχουν μόνο οι λάμπες και τα ρεύματα για την θεραπεία ( γι αυτό και σου λέω να πας σε καλό).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σιγουρα πανω απο 2 μηνες,λογικα την επαθα απο τα δικεφαλα( εφτασα να κανω 20-25 κιλα ) και ζοριστικαν ολα εκει μεσα.

Δεν δινω βαρυτητα σε κανεναν. Απλα θα παρω τα χαπια 5 ημερες και αν ποναει θα παω σε φυσικοθεραπευτη.

Είχα πρόβλημα με τον αυχένα, έπαιρνα norgesic, μίλησα με γνωστό αθλίατρο φίλης μου και μου είπε ξεκίνα να γυμνάζεις τραπεζοειδής.

Δεν ξανά είχα ενόχληση στον αυχένα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα πριν λιγες μερες πηρα το οργανο για chin ups/pull ups απο το lidl το εβαλα κατω στο γυμναστηριο.Ποσα βγαζετε μεχρι failure?Σημερα εκανα 20 σετακια απο 12(παραπανω δεν βγαινουν) και πεθανα.Οταν σηκωνομαι σηκωνω και τα ποδια για να γυμνασω και κοιλιακους.Max πανω απο 20 δεν βγαινουν σε καμια περιπτωση.Υπαρχει πιο δυσκολη ασκηση?

Σταμάτα τις ταρζανιές με τα πόδια γιατί αυτό δεν είναι pull ups αλλά χοροπηδητά. Κάτσε κάνε καλά την άσκηση με καλή αρνητική και contraction και μετά δες πόσα βγάζεις...εγώ στην σημερινή προπόνηση το προτελευταίο(μπορεί να είχα άλλη μία ίσως) και τελευταίο σετ πήγε μέχρι failure οπότε έχεις μία εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πρόβλημα με τον αυχένα, έπαιρνα norgesic, μίλησα με γνωστό αθλίατρο φίλης μου και μου είπε ξεκίνα να γυμνάζεις τραπεζοειδής.

Δεν ξανά είχα ενόχληση στον αυχένα. 

 

Χαίρομαι γιατί και εμένα με πιάνει ο αυχένας μου το πρωί που ξυπνάω...

Πώς σκατά κοιμάμαι δε ξέρω :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...