Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Δεν είναι και τόσο οκ! Ενδεικτικά:

65kg 77cm      -> 13%  65kg 78cm -> 10%

70kg 78-80cm -> 11%  70kg 81cm -> 14%

 

 

Και το βασικότερο πάνω που χάρηκα πως έφτασα το 16% με βγάζει 18%   :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοειται αυτο απλα στενη μεση δεν σημαινει και απαραιτητα χαμηλο ποσοστο λιπους.Στον καθρεφτη οταν εχουμε φαει φαινομαστε κοιλαραδες και το πρωι οταν ξυπναμε η κοιλια ειναι πλακα.

 

γιαυτό ρε king κάνεις τις μετρήσεις σου ίδια μέρα και όταν ξυπνάς.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά τα site δείχνουν στο περίπου 
εκτός αυτού το μόνο site που είχε σχετικά σωστή μέτρηση (Δεν το θυμάμαι ποιο ) είχε να βάλεις μετρήσεις απο διάφορα σημεία και όχι μόνο κοιλιά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχοινακι κανεις?Δοκιμασα να κανω σημερα και δεν μπορω να συντονιστω.

Αναγκαζομαι να πηδαω μια extra φορα μεχρι να ξανακατεβει το σχοινι με αποτελεσμα να κουραζομαι γρηγοροτερα.

Επισης παρατηρησα οτι πηδαω αρκετα ψηλα (καμια σχεση με τα video που βλεπω απλα να σηκωνουν τα ποδια τους απο το εδαφος) με αποτελεσμα να τρανταζονται στηθος στομαχη κτλ.

Προφανως η λυση ειναι να κουναω πιο γρηγορα τα χερια.Θα πετυχω την τεχνικη με τον καιρο?

Ο πιο ασυντόνιστος/άρρυθμος άνθρωπος του κόσμου εδώ!

Μη φοβάσαι, ξεκίνησα σκοινάκι πριν από ένα μήνα με personal best τα 3 (τρία) συνεχόμενα άλματα. Μέσα σε 3 βδομάδες καθημερινού πόνου και βρισίματος, έπιασα τα 100+, μια χαρά θα τα καταφέρεις με τον καιρό, απλά μην απογοητευτείς την 1η βδομάδα.

Προσπάθησε να φτιάξεις το άλμα σου, θεωρητικά, ειδικά για εμάς τους αρχάριους, πρέπει να είναι μικρότερο από 10εκ. Λογικά βάζεις πολλή παραπάνω δύναμη απ όση χρειάζεται για το άλμα, μείωσέ την και γύρνα το σκοινί λίγο πιο γρήγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

4σακεν χαλάρωσε μην το σκέφτεσαι και ασε την κίνηση να βγει απο μονη της.. μια δυο φορές να κάνεις θα το βρεις. Δες και βίντεο πως να ξεκινήσεις να κάνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω ιδέα πόσο είχα. Βάλε σε κάποιο σάιτ που κάνει μετρήσεις τα στοιχεία 1,87 ύψος 78 κιλά και περιφέρεια μέσης 103 εκ. και πες μου πόσο λίπος βγάζει.

Σε ένα σάιτ που είδα τώρα, 34% μου έβγαλε. Ε, κάπου εκεί ήμουν.

Σύμφωνα με το ιδιο σαιτ, σημερα ειμαι στο 14%.

Ανεξάρτητα από νούμερα, η ουσία είναι ότι ήμουν αδύνατος και γκαστρωμένος, τραγική εικόνα. :)

 

 

Δεν τα λεει καλα το site.Εμενα με βγαζει 5% λιπος με 70cm μεση και 61 κιλα.Ειμαι στο 14% οχι 5 που βγαζει.

 

 

Εννοειται αυτο απλα στενη μεση δεν σημαινει και απαραιτητα χαμηλο ποσοστο λιπους.Στον καθρεφτη οταν εχουμε φαει φαινομαστε κοιλαραδες και το πρωι οταν ξυπναμε η κοιλια ειναι πλακα.

 

 

Άλλο ένα καλό Body Fat Calculator για να σου βγάλει στο περίπου το ποσοστό λίπους είναι αυτό

 

http://fitness.bizcalcs.com/Calculator.asp?Calc=Body-Fat-Navy

 

 

θελετε τουλαχιστον 3 σημεια για να υπολογισετε το λιπος αλλα εαν εχετε caliper τοτε πατε σε αυτο

http://www.linear-software.com/online.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδες θελω να χασω κιλα στην περιοχη της κοιλιας

 

(γενικα γυμναζομαι απλα ποτε δεν προσεχα την διατροφη μου :( κοινως τρωω τα παντα)

 

διοτι θελω και εγω κοιλιακους :) !!!

αυτο που θελω να μου πειτε αν αυτες τις ασκησουλες που κανει αυτος ο τυπος στο βιντεο βοηθανε αποτελεσματικα και γρηγορα στο χασιμο λιπους στην περιοχη της κοιλιας η αν εχεται να προτεινεται κατι δικο σας :)

Εσυ ασε αυτον που χοροπηδαει εχει ηδη κοιλιακους, ασε και τις ασκησεις στο utube ,φτιαξε την διατροφη σου κοψε τα λιπη δραστικα απο τις τροφες  και ξεκινα γυμναστικη .Διαλεξες το πιο δυσκολο  πραγμα να πετυχεις  και ο  τροπος ειναι  κυριως  μεσω της διατροφης.

Καλο κουραγιο και αν το κανεις αυτο για 1 μηνα σερι ,ξαναελα να σου πουμε για συγκεκριμενες ασκησεις αν και ακομα και τοτε δεν θα εχει κανενα νοημα .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω κανω σχοινανι..

 

Οσο ευκολα και να νομιζει κανεις οτι ειναι θελει προσοχη..

 

Αν μπλεκεται στα ποδια σου συνεχεια θα σε δημιουργησει προβλημα στα γονατα..

 

Δεν πρεπει να το κανεις σε σκετο τσιμεντο αλλα να χει απο κατω χαλακι, παλι για να μην καταπονιουνται τα γονατα..

 

Υπαρχουν πολλες παραλλαγες να το κανεις.. Εναλλαξ με τα δυο ποδια ή ταυτοχρονα, θελει να βρεις τον ρυθμο, εσυ μπορει οπως ειπες να πηδας πιο πολυ απο τι πρεπει... Μην κουνας ολο το χερι στην κινηση, κολλατα και κανε μονο κυκλικες με τους καρπους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα μια μικρη προοδο σημερα το πρωι.Εδωσα βαση στα ποδια ωστε να τα "πεισω" να πηδανε μονο μια φορα και μετα να μενουν στο εδαφος μεχρι να ξανακατεβει το σχοινι...Το επομενο βημα θα ειναι να αυξησω την ταχυτητα των χεριων.

 

Σχετικα με λιπος,περιφερεια κτλ. 1.75 75 kg 88 cm περιφερεια.Ποσο ευκολο ειναι να χασω 5 εκ ,με γυμναστικη και σωστη διατροφη?Ειναι εφικτο ας πουμε σε 2 μηνες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι μπορεις.. Θα τα χασεις χωρις να τα καταλαβεις, μπορει τα κιλα να μην κατεβουν αλλα οι ποντοι θα φυγουν...

 

Σημερα προπονηση... Πολυ ωραια...

 

Λες και ειχα να κανω ενα μηνα...

 

Σαββατο βγαινω με τους φιλους, ενας απο αυτους 100+ κιλα που ασχολειτε με παλη, καμια 2.5 χρονια, τουμπανο ...

 

Καθομαστε και ειναι ενας μεθυσμενος απεναντι, ηταν ο αντρας της ξαδερφης του..

 

Σε 10 λεπτα τον πεταει ενα μπουκαλι νερο, σηκωνεται λεει ποιος το εκανε, λεω αυτος, τυχαινει να παει τουαλετα, σηκωνεται παει και αυτος τον λεει μην κανεις βλακειες ειμαι με την παρεα μου. Καθομαστε και τον ξαναπεταει ενα, εγω ειχα νευριασει ετοιμος να παω να τον ριξω κουτουλια, ε ξαναπεταει ακομα ενα, λεω τον γαμισα, με πιανει ο φιλος μου και μου λεει μην εισαι μαλακας, αστον μεθυσμενος ειναι αυριο θα εχεις μπελαδες.. Παει ο φιλος μου τον περναει απο το λαιμο το χερι του και τον σφιγγει και αρχιζει να τον μιλαει αυτος δεν κουνιοταν..

 

Θελω να πω με ολο αυτο οτι ο φιλος μου αν και μπορουσε να τον σπασει στην μεση, ειχε τοση μεγαλη αυτοσυγκρατηση που δεν ξερω εγω αν μπορουσα να το κανω... Εγω δεν το καταλαβαινα τοσο... Του ειπα οτι αν ημουν σαν και σενα δεν θα εβλεπε το πρωι, μου λεει δεν ειναι ετσι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...