Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετά από πολύ καιρό αεροβική σήμερα. Στατικό ποδήλατο για αρχή και μετά βόλτα με το σκύλο σε έντονο περπάτημα (brisk walking που λένε οι φίλοι μας οι Καναδοί). 1 γεμάτη ώρα.

 

Η κοιλιά έχει σχεδόν ισιώσει, σε λίγο θα φανούν και κοιλιακοί, νιώθω συγκίνηση. Έχασα 1 κιλό χωρίς να χάσω σε μυς -σύμφωνα με τη μεζούρα πάντα. Πάμε καλά δηλαδή.

 

---------------------------

Θενξ για τα ινφο για τους συνδυασμούς ασκήσεων.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

χωρίς arm bar η νίκη? αίσχος...

 

μεγάλε δεν πετάνε spoiler για το ufc την επόμενη μέρα. Επίδη παίζεται 5 το πρωί στην ελλάδα κανείς δεν το βλέπει σάββατο, όλοι κυριακη το βλέπουν...........

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κρατάμε και spoilers για τα αθλητικά? φαντάζομαι ότι στο section τους θα πέφτει τρελή χρήση του tag...

 

...not

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδες...

 

Με χουν στεγνωσει αυτες τις μερες.. Παλι καλα που εκανα την χτεσινη προπονηση την παρασκευη λες και το ηξερα..

 

 

Παρασκευη δουλευα στους μαλακες 16:00 με 1:30(παλι υπερωρια) βγαινω στα καπακια με μοα κοπελα και γυρναω 5:30 η ωρα σπιτι υπο κανονικες συνθηκες το σαββατο μονο θα κοιμονουν γιατι δεν δουλευω..

 

Οι μαγκες αποφασισαν να παω και το σαββατο για δουλεια.. Πηγα απο τις 8:00 μεχρις της 18:30 μετα ουτε να κατσω δεν ειχα χρονο δουλευα και 21:00 σε ενα μαγαζι, εφαγα δυο μεγαλες πατατες βραστες μια μπριζολα εκανα μπανιο, λεω αμα πεσω να ξεκουραστω θα ξυπνησα δευτερα, πηγα 21:30 στο μαγαζι και γυρισα παλι 5:00 σχεδον ειχα να κοιμηθω ενα 24ωρο με φουλ ορθοστασια και καταπονηση...

 

Σημερα κανονισα να παω για φαγητο... Αυτιο στην προπονηση θα δω τα αποτελεσματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κρατάμε και spoilers για τα αθλητικά? φαντάζομαι ότι στο section τους θα πέφτει τρελή χρήση του tag...

 

...not

 

σου εξήγησα με ένα απλό πράγμα που είναι εύκολο να το καταλάβεις. Το παράδειγμα με τα αθλητικά είναι άσχετο γιατί οι συζητήσεις γίνονται για αγώνες που γίνονται κυρίως σε ώρα ελλάδας και ευρώπης. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Cossutius κρατας λογκ απο τις προπονησεις ? σε τι ρυθμους παιζεις κτλ?

Κρατάω συνήθως όταν κάνω προετοιμασία για μαραθώνιο.

Παρόλαυτα όταν τρέχω με παρέα κράταμε όλοι, οπότε έχω της περασμένης εβδομάδας.

 

20 km

9/2= 1:48:14

10/2= 1:52:08

11/2= 1:50:21

12/2  (30km περίπου, ειμασταν 6 άτομα και το χάσαμε λίγο οπότε ειναι στο περίπου η μέτρηση) 2:45:(και κάτι...)

13/2 δεν έτρεξα

14/2= 1:54:05

15/2=  15km με ελαφρύ τραυματισμό  1:18:12

 

για το πρωτο που λες θελω να μου βρεις ενα τροπο να τρεχω  για να γυμναζω τα δικεφαλα κ τα τρικεφαλα μου !

η εσυ τρεχεις με κατακορυφο , η δε τα θεωρεις μερος του σωματος σου !

 

Δεν υπάρχει μυς που να μη γυμνάζεται με το τρέξιμο. Το θέμα ειναι το πόσο θέλεις να τον γυμνάσεις. Σιγουρα η εξειδικευμένη γυμναστικη δικέφαλων και τρικέφαλων θα βοηθήσει 500% παραπάνω. Εκτός αν μου λες πως αν τρέξεις 10 km δε θα νιωσεις τον τρικέφαλό σου σφιγμένο.

 

ιλας για τσιγαρο και ρωτας αν ειμαστε σοβαροι κι ολας ....  αστο το αφηνω θα γινω κακος ..

 

Eίναι σαφές οτι δε κατάλαβες το χιούμοριστική διάθεση της συγκεκριμένης πρότασης.

Επεξ/σία από Cossutius.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

σου εξήγησα με ένα απλό πράγμα που είναι εύκολο να το καταλάβεις. Το παράδειγμα με τα αθλητικά είναι άσχετο γιατί οι συζητήσεις γίνονται για αγώνες που γίνονται κυρίως σε ώρα ελλάδας και ευρώπης.

δεν χρησιμοποιούνται spoilers στο forum για κανένα άθλημα/πρωτάθλημα(πχ ΝΒΑ) ακόμα κι αν υπάρχει μεγάλη διαφορά ώρας, ανεξαρτήτως section/topic...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και αυτό είναι λάθος για συγκεκριμένα events για τον πολύ απλό λόγο που σου εξήγησα.  Κανένας επίσης δεν βλέπει το ufc real time, όσοι πετάνε το spoiler απλά διαβάζουν ένα άρθρο ή βλέπουν ένα βίντεο απόσπασμα 15 δευτερολέπτων άπω το main event όπως εικάζω ότι έκανες εσύ. 

 

αν σε ενδιαφέρει το ufc άνοιξε ένα θέμα στα αθλητικά χωρίς spoiler και πες ότι θες. Η πάνε σε ένα θέμα για δυναμικά αθλήματα και πες ότι θες πάλι χωρίς spoiler καθώς όσοι διαβάζουν ξέρουν τι να περιμένουν. 

 

Το να λες κάτι σαν αυτό που είπες real time (6 το πρωί) σε ένα άσχετο νήμα και να περιμένεις να μην ξενερώσεις κανέναν είναι λίγο αφέλεια. Τώρα αν αυτό δεν σε ενδιαφέρει πάω πάσο , εμένα θα με ενδιέφερε

 

ακόμα και τα torrents δεν έχουν seeds τέτοια ώρα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

στείλε pm σε mod και ζήτα να αλλάξουν το policy τότε, από την στιγμή που δεν απαγορεύεται δεν θα κάνω εξαιρέσεις...

 

άλλος μπορεί να ξενερώνει επειδή έμαθε για ελληνικό πρωτάθλημα ή κάποιο ευρωπαϊκό ή και για ΝΒΑ που ισχύει το ίδιο με την περίπτωση του UFC για την διαφορά ώρας, αλλά από ότι φαίνεται τόσα χρόνια δεν έχει αλλάξει κάτι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδες ηρεμα....

 

Δεν θα φαγοθουμε για τετοια..

 

 

Πειτε τιπς για γυμναστικη οπως κανεις ο μαους .. Κανενα τιπ για γρηγορο φαγητο οταν καιγεται ο κωλος σου και δεν προλαβαινεις να μαγειρεψεις...

 

Εχω να μπω μερες αλλα βλεπω οτι δεν μιλατε για προοδους και γυμναστικη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στείλε pm σε mod και ζήτα να αλλάξουν το policy τότε, από την στιγμή που δεν απαγορεύεται δεν θα κάνω εξαιρέσεις...

 

άλλος μπορεί να ξενερώνει επειδή έμαθε για ελληνικό πρωτάθλημα ή κάποιο ευρωπαϊκό ή και για ΝΒΑ που ισχύει το ίδιο με την περίπτωση του UFC για την διαφορά ώρας, αλλά από ότι φαίνεται τόσα χρόνια δεν έχει αλλάξει κάτι...

 

δεν χρειάζεται γιατί είναι κάτι που δεν μπορεί να οριοθετηθεί εύκολα , και δεν πρόκειται να γίνει επίσης γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν καθώς ufc έχει 5 fans στην Ελλάδα, και το μόνο που νοιάζει τους πάντες είναι το γαμωποδόσφαιρο.   Το κάνω πιο απλό, αν σκοπεύεις να συνεχίσεις να μιλάς για το ufc την ημέρα του αγώνα (Κυριακή) στο παρόν νήμα πες το μου και δεν θα μπαίνω εδώ και όλα οκ. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ καιρό αεροβική σήμερα. Στατικό ποδήλατο για αρχή και μετά βόλτα με το σκύλο σε έντονο περπάτημα (brisk walking που λένε οι φίλοι μας οι Καναδοί). 1 γεμάτη ώρα.

 

Η κοιλιά έχει σχεδόν ισιώσει, σε λίγο θα φανούν και κοιλιακοί, νιώθω συγκίνηση. Έχασα 1 κιλό χωρίς να χάσω σε μυς -σύμφωνα με τη μεζούρα πάντα. Πάμε καλά δηλαδή.

 

---------------------------

Θενξ για τα ινφο για τους συνδυασμούς ασκήσεων.

Γιάννη πόσο καιρό κάνεις αυτή τη γυμναστική? Καθημερινα?

Απο διατροφή πως τα πας? Τρως τα πάντα?

Και αν επιτρέπεται πόσα κιλά περίπου έχασες? :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είπα να το πάρω πιο σοβαρά το barbel hip thrust αφού μόνο εκεί μπορώ και ξεδίνω αφού στα πόδια ακόμα δεν μπορώ να κάνω squat λόγω γόνατου (και δεν ξέρω αν θα μπορέσω να δώσω αυτό που θέλω ποτέ καθώς το θέμα με το γόνατο είναι ανίατο). Θέλω να περάσει τελείως οποιοσδήποτε πόνος και μετά να ξανα επιχειρήσω με wraps. 

 

Έκανα 130x10 σήμερα και κατάλαβα ότι εύκολα θα πάω αρκετά παραπάνω. Η άσκηση σπέρνει για γλουτιαίος, hamstrings και κοιλιακούς / ραχιαίους.  

 

 

Κ γω την νιωθω ως κορυφαια ασκηση για ραχιαιους,γλουτιαιους κ μηρ.δικεφαλους. Κ γω φορτωνω ευκολοτερα βαρος σε αυτη!

 

Έβαλα κι εγώ αυτήν την άσκηση στο πρόγραμμα. Βέβαια, ακόμα τα κιλά που σηκώνω είναι λίγα, αλλά νιώθω ότι μπορώ να προσθέτω κάθε εβδομάδα κι άλλα. Αλήθεια, τα κιλά που σηκώνετε, τα μετράτε με την μπάρα ή χωρίς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

δεν χρειάζεται γιατί είναι κάτι που δεν μπορεί να οριοθετηθεί εύκολα , και δεν πρόκειται να γίνει επίσης γιατί δεν ενδιαφέρει κανέναν καθώς ufc έχει 5 fans στην Ελλάδα, και το μόνο που νοιάζει τους πάντες είναι το γαμωποδόσφαιρο.   Το κάνω πιο απλό, αν σκοπεύεις να συνεχίσεις να μιλάς για το ufc την ημέρα του αγώνα (Κυριακή) στο παρόν νήμα πες το μου και δεν θα μπαίνω εδώ και όλα οκ.

αν δεν το έφερνε η συζήτηση δεν πρόκειται να το ανέφερα έτσι κι αλλιώς...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...