Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Κανεις εδω που να κατεβαίνει Μαραθώνιο ή και Σπάρταθλο (αν και τη πρωτη και τελευταία φορά που δοκίμασα το 2ο, κατέρρευσα κοντά στη Κινετα και έμεινα και στο κρεββάτι 2 μέρες :P )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι δουλεια εχει αυτο το post με το topic ομως ρε Λιβερπουλ;

Οτι η ψυχολογια μου ειναι σκατα και μου βγαινει στην προπονηση.. Οπως ειπα χτες ενω το μυαλο γουσταρε το σωμα δεν ακολουθουσε... Αν δεν ημουν ψυχολογικα πεσμενος μπορει να εβγαινε πιο ωραια η προπονηση..

 

Δουλευουμε για να μπορουμε να ζησουμε καπως καλυτερα και οχι η ζωη μας να ναι η δουλεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις εδω που να κατεβαίνει Μαραθώνιο ή και Σπάρταθλο (αν και τη πρωτη και τελευταία φορά που δοκίμασα το 2ο, κατέρρευσα κοντά στη Κινετα και έμεινα και στο κρεββάτι 2 μέρες :P )

Σπάρταθλον μόνο με αμάξι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκίμασα μια νέα μάρκα γιαούρτια 2% και απο την δευτερη μέρα κιόλας άρχισα να μεταλλάσσομαι , κάτι φύτρωσε στην πλάτη μου

2rnhusm.jpg

 
ελπίζω να μη βγάλω καμια ουρά γιατι θα πρέπει να κόψω το καινούριο μου παντελόνι :-( ...
 

Ποσο σας μισω απαισια ανδρογονα για τo χαμηλο bf σας...

τα ανδρογόνα έχουν χαμηλό bf?  :lol: 
σε πειράζω ε  B) 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν μετά απο gym εψησα κοτόπουλο αλλά επειδή αργεί, εβρασα τα αυγά κλασικά να τα φάω αμέσως και εφτιαξα μια σαλάτα με τόνο λάχανο καρότο . 

 

σε καμια ώρα κοτόπουλο με ρύζι και βραδάκι γιαούρτι .

 

Οσον αφορά το διατροφικό μου report .

 

@liverpool όλοι σαν κι εσένα νιώθουν..αν όχι όλοι αρκετοί. Κάνε υπομονή και θα προσαρμοστείς σιγά σιγά. Εξάλου η πίεση δεν κρατάει επ άπειρον θα χαλαρώσει το θέμα..

 

ΕΠΙΣΗΣ 

Θα πρότεινα κατ εξαίρεση να μπεί το counter στα post του Fitness thread γιατι απλά ο λόγος μας μετράει χαχα.

πέρα απο πλάκα θεωρώ οτι είναι αν όχι το καλύτερο ενα απο τα καλύτερα thread του insomnia

γιατι εχει επηρεάσει θετικά αρκετό κόσμο οπότε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαολο ολοι εδω μεσα ξερετε να μαγειρευετε?  ΕΓΩ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΑΥΓΟ ΒΡΑΣΤΟ ΝΑ ΚΑΝΩ?ουτε καφε δεν φτιαχνω 

ffs

Φοιτητής δεν έκανες? Δε παίζει να μη ξέρεις να μαγειρεύεις τιποτα!

Τίποτε φακές ρε παιδί μου...ενα μακαρόνι για υδατάνθρακες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μας λες ρε Prof την προπόνησή σου και όχι αν έφαγες αυγά ή κοτόπουλο? Να βλέπουμε περισσότερα logs που κάνετε προπόνηση παρά αν διαλέξατε τόνο με λάδι ή νερό, φραγκόσυκα ή πικραμύγδαλα παρακαλώ.

 

Deadlift 5+

Deadlift: 5x102,5, 5x125, 5x145

Deadlift:5x3x100 (είχε και pause στη μέση )

Barbell Hip thrust: 3x10x60

Squats: 5x10x60

Leg curls: 3x10+ X 59

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοιτητής δεν έκανες? Δε παίζει να μη ξέρεις να μαγειρεύεις τιποτα!

Τίποτε φακές ρε παιδί μου...ενα μακαρόνι για υδατάνθρακες...

Τιποτα αχρηστος ...μαγειρευαν αλλοι για μενα .

Dakon  πειναω  τοσο που ζαλιζομαι ,τι να κανω?Τα deadlifts σου δυνατα απο εβδομαδα θα τα ξαναρχισω και εγω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θες γραμμωσούλες και σώμα παραλίας να φας το αγγούρι (κυριολεκτικά και μεταφορικά). Το στέγνωμα είναι ότι και το τακούνι για τη γυναίκα. Μπρος στα κάλλη τι είναι ο πόνος. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα ρε Dacon η προπόνηση μου είναι η ίδια δεν έχει ιδιαίτερο ενδιαφέρον.. για αυτό αναφέρω και τα διατροφικά.

 

Πλάτη 3 ασκήσεις .. με τις ονομασίες δεν τα πάω καλά θα τα περιγράψω.

 

4χ15κιλάχ10 επαναλήψεις με την μπάρα σκυβω μπροστά και λυγισμένα πόδια και την φέρνω στην μέση. Επίσης την κρατάω για λίγο εκεί .

4χ17,5κιλάχ10 επαναλήψεις στα 4 πάνω στον πάγκο ίσια πλάτη ψηλά κεφάλι κ με το κολαράκι να πετάει. 

4χ100χ10 επαναλήψεις λιβρες pull down στο μηχάνημα.

 

πιάνω δικεφάλους.

καθιστός στη θέσημε την μπάρα στηρίζω τα χέρια και την φτάνω μέχρι κάτω .. 

1χ20κιλάχ20 επαναλήψεις και 3χ20κιλάχ10 επαναλήψεις

 

έπειτα στο όρθιο με 2 15άκιλα 4χ10 επαναλήψεις με δύναμη μόνο απο τα χέρια χωρίς να κλέβω.

 

πάμε τραπεζοειδής στο smith με την μπάρα απο πίσω μου 4χ50χ10επαναλήψεις και την μπάρα την κρατάω ψηλά

 

Σήμερα έκανα πλάγιους και κάτω στο μηχάνημα για κοιλιακούς.

 

Τέλος 2χμ τρέξιμο στον διάδρομο για να στρώσει και το πόδί..

Μια κλασική πέμπτη ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Barbell row

Dumbell bent over row

Lat pulldown

Larry scott curls

Bicep Dumbell curl

 

Τα μαθαίνεις από ένα σημείο και μετά και μπορείς να τα αναζητείς στο Internet να βρίσκεις πληροφορίες για την κάθε άσκηση καθώς και τρόπους σωστής εκτέλεσης. Για τους τραπέζιους άσε το smith και πιάσε 2 πολύ βαριά αλτηράκια (αλτηράρες). Θα σου δυναμώσει και τη λαβή.

 

Δήμητρα δεν πας επιτέλους σε κανονικό γυμναστήριο και να αφήσεις το Ladies Curls που είσαι τώρα? Εντάξει πέταξες τα λεφτά μη πετάς και το χρόνο σου. 

 

Ιστορία.

 

Όλοι έχετε δουλέψει στην τροχαλία για Lats Pulldown. Προχτές λοιπόν, είναι το παλικάρι, ο μάνατζερ γυμναστής στον όροφο και το παλικάρι , ενώ τον κοιτάει ο άλλος κάνει το εξής. Όρθιος, κοντράρει το πέλμα του στα μαξιλαράκια και τραβάει με την ανοιχτή λαβή στο στήθος του. Λεπτομέρειες. Το βάρος ήταν αρκετά μεγάλο και έκανε πραγματικά επιτόπιο αλματάκι για να φέρει τη λαβή στο στήθος, Περίμενα πότε θα γλιστρήσει το πόδι που κρατούσε κόντρα , για να κάνει επικό σπαγκάτο με τα παπάρια του πάνω στο σίδερο με τα μαξιλαράκια. Ακριβώς δίπλα ήταν η τροχαλία για κωπηλατική καθιστός. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πραγματικά δεν με ενδιαφέρουν οι ονομασίες... Η ουσιά πώς θα κάνω σωστά την άσκηση.. αυτο με ενδιαφέρει ναι.

Τις εκτελέσεις τις κάνω άριστα λόγο εμπειρίας . 

Αν ψάξω για νέα άσκηση οκ θα το κοιτάξω στο νετ.

Για τα τραπέζια και για άλλες μυικές ομάδες εναλλάσω δεν κάνω ποτέ ίδιες ασκήσεις το έχω ξαναγράψει ουκ ολίγες φορές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...