Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Whey + multivitamins δεν ειναι φαρμακα, συμπληρωματα ειναι. Μη με βαλεις να αναλυσω τη διαφορα...

 

Μαους, σκατογερε  :devil:

ανέλυσε το σε παρακαλώ γιατι έχω πλήρη μεσάνυχτα απο συμπληρώματα και φάρμακα . αχχαχαχαχαχααχαχ (μην το πάρεις στραβά αλλα αυτό που ειπες ειναι λες και είσαι μάγειρας και έρχεται η γειτόνισσα να σου δώσει συνταγή για κεφτέδες). Δεν γεννήθηκα παντογνώστης , ούτε το google μου ειναι δυνατότερο , αλλα είχα δάσκαλο που είχε άμεση σχέση με εταιρία συμπληρωμάτων και με φάρμακα και μου έχει εξηγήσει αρκετά πράγματα , καιρό πριν. 

 

ok κοίτα , απότι κατάλαβα δεν διαβάζεις τι γράφω ή διαβάζεις περιληπτικά , γιαυτό και διαφωνούσες τόσο σε πράγματα που θα στα πουν κάπιοι απο τους καλύτερους προπονητές του χώρου. 

άντε να στο γράψω άλλη μία.

λεω οτι έχεις φάει τόσο φάρμακο(χημικό)  απο την ώρα που γεννήθηκες και θα φας μέχρι να χαιρετήσεις(όχι εσύ προσωπικά , η πλειοψηφία)  που μου φαίνεται αστείο να σε ενοχλεί σαν ιδέα το συμπλήρωμα που δεν ειναι φάρμακο αλλα τροφή σε σκόνη/χάπι. 

 

Δεν είπε κανείς να πάρεις αλλα δεν μπορείς να λες οτι ειναι κακό για αυτόν που παίρνει σε σχέση με το φυσικό χωρίς να το υποστηρίζεις με έγκυρες μελέτες .  Πόσο μάλλον όταν το φυσικό έχει φάρμακα και ορμόνες με το τσουβάλι . 

επισης τα περισσοτεα φαρμακα που παιρνουμε σε μεγαλες ηλικιες ειναι για πιεση ,χοληστερινη κτλ! τιποτα δηλαδη που δεν μπορω να ρυθμισω με τη διατροφη και την ασκηση!! :)

τελος οταν μπορεις να γλυτωσεις κατι το γλυτωνεις!! οτι και να ειναι αυτο! φαρμακο,βιταμινες κτλ!! 

δεν μιλάω για εσένα συγκεκριμένα που εισαι εξαίρεση ,μην κολλάς εκεί brah γιατι και εγώ δεν παίρνω φάρμακα εύκολα.  

 

Μιλάω για τον κανόνα και πως να το κάνουμε , στην Ελλάδα έχουμε υπερκατανάλωση φαρμάκων (check it)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

  • Moderators

καταλαβαινω οτι δεν μιλας προσωπικα!! απλα αυτο που προσπαθω να εξηγησω χρησιμοποιοντας με ειναι οτι το οτι μπορει να τρωμε 1002χημικα καθημερινα αυτο δεν ειναι λογος για να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με εξτρα χημικα απο τη στιγμη που μπορω να τα γλυτωσω! αν μπορω απο καπου να κοψω λιγη χημεια θα την κοψω! ειναι οπως με το τοταλ! αφου θα παριες γιαουρτι προτιμησε αυτο που σου δινει τα περισσοτερα :P

 

εγω το εχω ξαναδηλωσει οτι ειμαι αντιθετος σε οτιδηποτε συμπληρωμα,φαρμακο(οχι μονο γυμναστηριου)!! (οπως και ο γιαννης! Ρε γιαννη μηπως οι χορτοφαγοι εχουμε αυτα τα προβληματα? :P )

 

νικο επισης αν ηταν ΤΡΟΦΗ σε σκονη/χαπι θα λεγοταν φαγητο οχι συμπληρωμα :)

 

το οτι υπερκαταναλωνουμε τα παντα το ξερω δεν χρειαζεται ψαξιμο :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταλαβαινω οτι δεν μιλας προσωπικα!! απλα αυτο που προσπαθω να εξηγησω χρησιμοποιοντας με ειναι οτι το οτι μπορει να τρωμε 1002χημικα καθημερινα αυτο δεν ειναι λογος για να επιβαρυνω τον οργανισμο μου με εξτρα χημικα απο τη στιγμη που μπορω να τα γλυτωσω! αν μπορω απο καπου να κοψω λιγη χημεια θα την κοψω! ειναι οπως με το τοταλ! αφου θα παριες γιαουρτι προτιμησε αυτο που σου δινει τα περισσοτερα :P

 

εγω το εχω ξαναδηλωσει οτι ειμαι αντιθετος σε οτιδηποτε συμπληρωμα,φαρμακο(οχι μονο γυμναστηριου)!! (οπως και ο γιαννης! Ρε γιαννη μηπως οι χορτοφαγοι εχουμε αυτα τα προβληματα? :P )

 

νικο επισης αν ηταν ΤΡΟΦΗ σε σκονη/χαπι θα λεγοταν φαγητο οχι συμπληρωμα :)

 

το οτι υπερκαταναλωνουμε τα παντα το ξερω δεν χρειαζεται ψαξιμο :P

 

define: Χημικά

 

Πάντως, μελέτες δείχνουν ότι το οξείδιο του υδρογόνου είναι το πιο επικίνδυνο από όλα τα χημικά και καλό είναι να αποφεύγεται και να καταναλώνεται σε σχεδόν μηδενικές ποσότητες :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου τρώει και την πρωτεΐνη τότε...

Πρωτεινη ας παρει οση θελει δεν με πολυ νοιαζει...

 

Αυγα και τα αλλα που δεν μπορω μα τα αγοραζω καθε εβδομαδα με χαλαει...

 

Ασε που τον ακουσα να λεει πρεπει να αγορασω πρωτεινη και αυγα.. Αλλα ακομα φως δεν ειδα...

 

Θελει να παρει και λιποδιαλυτες... Καπος μου τους ειπε αλλα δεν εδωσα σημασια...

 

Παω να κανω πρωινο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

χημια εννοω οτιδηποτε ειναι σε μορφη σκονης,χαπιου κτλ το οποιο δεν παραγεται με φυσικο τροπο! το εχω ξαναπει σε παλαιοτερο ποστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρωτεινη ας παρει οση θελει δεν με πολυ νοιαζει...

Αυγα και τα αλλα που δεν μπορω μα τα αγοραζω καθε εβδομαδα με χαλαει...

Ασε που τον ακουσα να λεει πρεπει να αγορασω πρωτεινη και αυγα.. Αλλα ακομα φως δεν ειδα...

Θελει να παρει και λιποδιαλυτες... Καπος μου τους ειπε αλλα δεν εδωσα σημασια...

Παω να κανω πρωινο...

Hint ήταν για αυτα που έρχονται...

Επίσης

Δοκίμασε να βρεις και δεύτερη δουλειά επειδη θα πρεπει να τον συντηρεις ετςι όπως πανε τα πράγματα.

 

In other news

 

Οι δίσκοι απο τα intersport, ξεβαφουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις τελευταιες μερες την εχω δει λιβε και στον ελευθερο χρονο κανω βαριες δουλειες φτιαχνοντας το κτημα, περνώντας περίφραξη, κτλ

 

Ειδικα στο καρφωμα πασσαλων*, επειδη ειχα κανει κατι αντιστοιχο και περισυ, φανηκε η διαφορα φετος. Χουλκ, οχι μαλακιες  :P

 

Nico, μου βγαλες το ματι ρε φιλαρακι, χαλαρωσε λιγο :). Αυτο το μεγεθος 24+ πρεπει να καταργηθει αμεσα

 

*Άμα έχετε τπτ βρυκολακες στην περιοχη, ειμαι ο ανθρωπος σας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχα.... Εγω μεσα στο σπιτι σκαω και ολοι οι αλλοι κρυωνουν...

 

Με λεει ο αδερφος μου κοψε τα αναβολικα... Χαχαχα...

 

Μου τελειωσαν ολα αλλα δεν προλαβαινω να παω για ψωνια...

 

Σημερα στα τοστ που θα παρω στην δουλεια αυτοσχεδιασα.

 

Εβαλα βραστη πατατα, ελιες μαυρες λιγο τυρι και μαρουλι.

 

Θα παρω φαι μπολικο 3 αυγα και ενα σκουπ πρωτεινη.

 

Σε λιγο θα φαω ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιάννη όταν τελειώσεις με την περίφραξη άρχισε να την βάφεις αλλά καράτε κιντ για να κάνεις ώμους :P

 

τις καλημέρες μου σε όλους.. αν και μεσημέρι. Εδώ Αθήνα έχει μια υπέροχη μέρα λές και είναι καλοκαίρι!

 

Το βραδάκι έχει τρέξιμο 2 χμ μάξ για να μην ζορίσω το πόδι απο τον τραυματισμό και να επανέλθω σταδιακά ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ελεγα να το αρχισω το τρεξιμο αλλα ειδα οτι εχασα κιλα και το αφησα προς το παρον..

 

Δοξα το θεο, στην δουλεια με τρεχουν δεν εχω παραπονο χαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

liver αν είσαι συνέχεια σε κίνηση καίς πάρα πολλές θερμίδες οπότε ..

Τρώγε καλά αφου σε Π@#$@#$ στη δουλειά.

Εγώ οταν δουλευα 10ωρα έπαιρνα και vital plus όλες τις μέρες για 1 τρίμηνο καπάκι μετα το φαγητό.. Εκανα πάυση 1 μήνα όπως λένε και οι οδηγίες και ξανάρχιζα..

Στην αρχή δεν καταλάβαινα διαφορά .. μετά απο 2 εβδομάδες ένιωθα καλύτερα. 

Το μειονέκτημα είναι οτι είναι λίγο ακριβές αλλά θεωρούνται κορυφη.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι ποιο οικονομικό που να τις υποκαθιστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ ένα ξέρω όσο πήγαινα πόλο ήμουν μια χαρά και σε φυσική κατάσταση και ψυχολογικά και δεν έπαιρνα τίποτα. Μετά όταν σταμάτησα έγινα πατάτας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το φαγητο...

 

Ανα δυο ωρες τρωω...

 

Σημερα στην δουλεια θα ριξω και ενα μονοζυγο 3*μαξ οταν φυγει η πρωινη βαρδια ετσι να ξεμουδιασω λιγο... Εχει πολλα σημεια που μπορω να το κανω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...