Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ ωραίος! Για τις χερουκλες τα εχουμε ξαναπεί άλλωστε ..

Για την ηλικία ποσο εισαι πια; 35-37 max σε κάνω. Ειμαι μεσα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

Και γαμω εισαι. Τερμα μαγκας θα εισαι βεβαια αν κρατηθεις ετσι η λιγο λιγοτερο στα 45 πχ, αλλα και παλι μια χαρα εισαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φωτη και γω μαζι σου , δε βλεπω σχεδον ποτε

ρε συ porg προσπερασε τα μηνυματα που δε σε ενδιαφερουν η τα βρισκεις ανουσια και μη τα σχολιαζεις αρνητικα ! εγω ξερεις ποσα μηνυματα οτι ναναι βλεπω εδω , πρεπει να τα σχολιαζω ? βγαινει πχ ο αλλος κ λεει το σωμα του φιλου μου αηδιαστικο προτυπο κ δε του απανταω ! και οκ δε λεει υπερβολη λεει αηδιασττικο ! ενα σωμα που δε προκειται να το φτιαξει ουτε στον υπνο του , ο τυπος ριχνει κιλα ιδρωτα καθημερινα για να το διατηρησει κ μονο ! 2 ωρες σε βαρη κ αλλες τοσες σε τρεξιμο , κ το ονομαζει αηδια !

για μενα αηδιαστικο προτυπο ειναι αυτο article-1177239-0497D08C000005DC-244_468

και οκ εχουμε αλλα προτυπα , αλλα δε βγαινω να σχολιασω αρνητικα αυτο που εγραψε !

ασε να λενε οποιοι θελουν τις αποψεις τους τις χαζομαρες τους οπως θελεις πες το για το γιαουρτι η για οτιδηποτε αλλο κ αν δε σου αρεσουν απλα αστο να περασει , τουλαχιστον εμενα αυτη ειναι η αποψη μου !

Κλαιω απλα, με τη φωτο κ το πιτσιρικι με το ροζ στρωμα
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΠΡΟΣΘΗΚΗ.

και κατι που ξεχασα να πω πηγα γυμναστηριο βραδυ σημερα για πρωτη φορα και χαιρομαι που τοσο καιρο δεν το εκανα. μαζευονται πραγματικα ολοι οι βλακες. ο ενας το παιζει σφιχτης με μπλουζα με ενα μεγαλο περιεργο V (κολλητη εννοειται), ο αλλος στραβα ποδια (σε αυτο δεν φταιει αυτος) αλλα σαν καλαμακια και πανω φουσκωμενος και ο αλλος δυνατος αλλα 120-130 κιλα με παααρα πολυ λιπος..

 

Ώπα ώπα...και εγώ έχω λίγο στραβά πόδια.Τι σημαίνει αυτό? (Και πολλοί ποδοσφαιριστές μάλιστα...όπως και εγώ δηλαδή :P)

Πρέπει να νιώθω κομπλεξικός ή να πάω σε χειρουργείο για να τα ''φτιάξω''?

 

 

Maus επιμένω ότι είσαι για φάπες εγώ πάντως χαχαχα :P

Πλάκα κάνω εννοείται xD

Μη φάμε και ξύλο λέει xD

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντακον, μηπως λεω μηπως ειναι το φαγητο που ειναι ανεπαρκες κ φερνει εξαντληση

 

Αλεξ, κανεις στο ανεβασμα της γεφυρας γλουτων ισομετρικο κρατημα? Παντως αν βλεπεις οτι τα χεις προσθεσε κιλα ή ενα ακομα σετ. Κ γω ανεβαζω σχετικα καλα στη συγκεκριμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¨Οχι δεν τα κρατάω, είναι άσκηση που κλειδώνει το σώμα στην άνοδο και δεν βλέπω κάποιο όφελος απο το κράτημα. 

 

Προφανώς θα πρόσθετα κιλά αν είχα και άλλα, όλες τις ασκήσεις με μαξ τις κάνω αλλά σε αυτή την φάση δεν μπορώ πάνω από 120 χ 10, γιαυτό ρωτάω να μάθω αν είναι καλά μέτρια η χάλια.. να καταλάβω πόσο βελτιώση σηκώνει.

 

Σε αυτή την άσκηση κάνω μόνο ένα drop set γιατι είναι τρελη ταλαιπωρία να φύγεις απο την μπάρα, να βγάλεις κιλά να χαναμπείς μέσα.. πολύ κούραση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σωστα ειναι δε παιζει λαθος !

αυτα που βλεπεις πανω ειναι  2 πεντοκιλα , 2 δυομισακιλα και 2 απο 1.25 = 17.5 + το 1.5 της μπαρας = 19 κιλα σωστα εναι  απλα ειναι ψευτικη τελειως ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αδερφος θα αρχισω γυμναστηριο το καλοκαιρι ερχεται...

 

Μονο που το ακουσα γελουσα...

 

Θα σου τρώει και την πρωτεΐνη τότε...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

νικος για κατι που ειπες σε προηγουμενα ποστ για φαρμακα και οτι ειμαστε αποθηκες φαρμακων διαφωνω!! Παιρνω φαρμακα μονο οταν ειμαι του θανατα!! τα τελευταια 4-5 χρονια τα μονα φαρμακα που εχω παρει ειναι οταν γυρισα απο ταξιδι στη Σρι Λανκα που ειχα παθει μολυνση και ειχαν πρηστει οι φλεβες μου,στο στρατο που ειχα ανεβασει 40 πυρετο(την πρωτη μερα την εβγαλα χωρις χαπια) και οταν εκανα το χειρουργειο!! και αν ολα πανε καλα και στο μελλον θα χρειαστω πολυ λιγοτερα(μπορει και καθολου) απο τους περισσοτερους!! δεν μπορεις να συγκρινεις εμενα πχ με καποιον ο οποιος με το που νοιωσει οτι παει για πονοκεφαλο παιρνει ασπιρηνες σαν καραμελες!

 

Δεν συγκρίνω εσένα με κάποιον άλλο , όπως είπα άλλος πήρε/παίρνει  λιγότερα άλλος περισσότερα .

για να καταλάβεις τι εννοούσα ακριβώς θα στο θέσω αλλιώς

στη ζωή σου απο μωρό πόσα φάρμακα έχεις πάρει ? μπορείς να πεις με σιγουριά ?  (ρητορική ερώτηση) 

 

το αν είμαστε φαρμακαποθήκες μπορείς να το καταλάβεις ψάχνοντας πόσα χρόνια κάνουν να φύγουν κάποιες ουσίες των φαρμάκων απο τον οργανισμό μας .(πολλές μένουν ακόμα κ όταν πεθάνουμε ). 

 

όπως κ να χει όλοι όταν φτάσουν σε κάποια ηλικία χρειάζονται φάρμακα για τις παθήσεις που εμφανίζονται (μην αρχίσουμε ξέρω εναν 80 χρονών που δεν παίρνει τίποτα :-D ), θες λίγα θες πολλά για τον Α-Β λόγο όλοι θα τα χρειαστούμε. 

 

αυτό θέλω να πω , πως απο την στιγμή που δεχόμαστε να καταναλώνουμε φάρμακα με το τσουβάλι (yeah , σε όλη μας τη ζωή το λιγότερο ενα τσουβάλι φάρμακα θα τα καταναλώσει και αυτός που δεν αρρωσταίνει συχνά ) ειναι χαζό να κάνουμε τόσο μεγάλο θέμα την λήψη συμπληρωμάτων. (όχι απο εμάς , απο τους άλλους, δεν ειναι υποχρεωτικές).

 

Ιδικά αν λάβουμε υπόψιν μας πως αν ξέρεις τι παίρνεις και γιατί το παίρνεις μπορείς να κάνεις σημαντική οικονομία.

 

Με την whey γλιτώνω 40 euro το μήνα απο αυγά  480 το χρόνο (η συνδρομή του gym χ 2 )

και παίρνοντας τις βιταμίνες απο multi γλιτώνω πολλά παραπάνω 

 

Θα μπορούσα άνετα να τρώω φρούτα καθημερινά ,μου αρέσουν σαν τρόφιμα και δεν έχω ανάγκη να μην τα φάω, αλλα το κόστος ειναι άλλο θέμα. (τα βλέπω σαν τροφή ευχαρίστησης και όχι σαν απαραίτητη τροφή, εξαιρουμένης της μπανάνας πριν την προπόνηση)

 

Η διατροφή ειναι ακριβό sport , ιδικά για κάποιον που την κάνει σωστά. Εκτός αν κάποιος χρειάζεται τόσο λίγο φαΐ (όπως οι γυναίκες πχ). 

 

Αυτό^ θα το καταλαβαίνεις καλά πιστευω γιατι θα έχεις μεταβολισμό που χρειάζεται πολύ φαΐ . 

 

και στην τελική τα φρούτα ειναι ποτισμένα με φυτοφάρμακα. (αυτό το έγραψα για να πεταχτεί κάποιος να πει οτι τα καλλιεργεί(όπως απαντούν οι περισσότεροι για την πλειοψηφία βασιζόμενοι στην πεποίθηση οτι όλοι κάνουν το ίδιο με αυτούς) και έχει φτιάξει ιδικό θόλο που προστατεύει απο τους αεροψεκασμούς για τα ζιζάνια ) :-D .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

ΠΡΟΣΘΗΚΗ.

και κατι που ξεχασα να πω πηγα γυμναστηριο βραδυ σημερα για πρωτη φορα και χαιρομαι που τοσο καιρο δεν το εκανα. μαζευονται πραγματικα ολοι οι βλακες. ο ενας το παιζει σφιχτης με μπλουζα με ενα μεγαλο περιεργο V (κολλητη εννοειται), ο αλλος στραβα ποδια (σε αυτο δεν φταιει αυτος) αλλα σαν καλαμακια και πανω φουσκωμενος και ο αλλος δυνατος αλλα 120-130 κιλα με παααρα πολυ λιπος..

και εγώ όταν έκανα το λάθος πήγα να βάλω τα γέλια με τους τύπους που πάνε χρόνια και πιάνουν τα 5kg αλτηράκια και αρχίζουν τις κάμψεις δικεφάλων χ 50 λες και κουνάνε την π.....τσα τους για να έχουν το MONSTA PUMP να φανεί Η ΤΕΡΑΤΩΔΗΣ ΜΑΖΑ!!!! 

 

χαχαχαχαχααχαχαχααχ

 

ιδικά Σάββατα αργά το απόγευμα προς βράδυ γίνεται χαμός 

 

μη πω για τους κάγκουρες που κάνουν σα πιθήκια μπροστά στην tv που συνήθως δείχνει μπάλα και ξεχνούν την προπόνηση στη μέση της . (ήθελα να ήξερα για tv έρχονται ?)

 

αυτά δεν τα είδα μια-δυο φορές για να ηταν τυχαίο.

 

γιαυτό ανυπομονώ να γυρίσω στο παλιό μου gym τώρα που ξεκινάω δουλειά στο κέντρο της Πάτρας, γιατι εκεί όποιος δεν έκανε δουλειά και κορόιδευε ντρεπόταν να πατήσει.  B) 

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Antwni επιτηδες εγραψα στην παρενθεση οτι δεν φταιεις αυτος για τα στραβα ποδια ακριβως για να μην νομιζει καποιος οτι κατηγορω οσους εχουν στραβα ποδια :) απλα ο συνδυασμος των στραβων ποδιων με την αγυμνασια τους κανει την ολη εικονα πολυ χειροτερη! 

 

νικο το θεμα δεν ειναι τι σου εδιναν οταν δεν ηξερες αλλα τι επιλογες κανεις οταν ξερεις!! για μενα απο τη στιγμη που επιλεγω να υποφερω απο το να παρω φαρμακα με βγαζει τελειως εκτος τον ατομων που λες! (οπως επισης ολους οσους κανουν το ιδιο με εμενα)

η λογικη σου οτι καποια στιγμη υποχρεωτικα θα ΠΡΕΠΕΙ να παρει καποιος φαρμακα με βρισκει αντιθετο! αλλα ακομη και ετσι εχει διαφορα για 20-30χρονια να παιρνεις φαρμακα μια στο τοσο απο το να τα παιρνεις με το παραμικρο!!

επισης τα περισσοτεα φαρμακα που παιρνουμε σε μεγαλες ηλικιες ειναι για πιεση ,χοληστερινη κτλ! τιποτα δηλαδη που δεν μπορω να ρυθμισω με τη διατροφη και την ασκηση!! :)

τελος οταν μπορεις να γλυτωσεις κατι το γλυτωνεις!! οτι και να ειναι αυτο! φαρμακο,βιταμινες κτλ!! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...