Προς το περιεχόμενο

Das Fitness Thread #1


Freakster
Μήνυμα προστέθηκε από insomnia.gr

Η συνέχεια πλέον στο Das Fitness Club

 

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λαθος προτυπο εχεις.

 

Γιατί τι έχει;

 

το εκανα κ δε σ αρεσε , ειδες ? τελος παντων ολα οκ την αποψη σου σου ειπα !

προφ ωραιος ρε παιχτη ειδες δουλεια που κανει το τοταλ ? :-)

 

Άμα είναι να αρχίσουμε το trolling πάω στη καμηλοπάρδαλη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 55k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Spect~

    3615

  • yannis27gr

    3354

  • Liverpool89

    3202

  • bosei

    3183

 

μπος παιζεις τρεις τα 90 και μια τα 100 δεν ειναι λιγα κιλα μια χαρα ειναι , σουπερ..

Περίμενα ακριβώς αυτή την απάντηση  :-D...ούτε κιλό πιό κάτω.

 

Πάντως κοιτάζω τον Σεπτέμβρη και έπαιζα με 60 κιλά στον ίσιο για 6 reps με failure...ανέβηκα καλά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei Κτηνάρα?

 

Λοιπόν με καμένο νευρικό και χασμουρητά στο γυμναστήριο , μειωμένη διάθεση , μπήκα να κάνω το lower μου. Κοιμήθηκα μεσημέρι, και τώρα είμαι πάλι για ύπνο. Ρε μπας και κάνω κάτι λάθος? Πότε θα αρχίσω να αντέχω σε μεγαλύτερο όγκο προπόνησης? Οι θερμίδες φταίνε? Ο ύπνος (9 ώρες τη μέρα ρε γαμώτο)?

 

Squat: 5x90, 5x102,5, 5x115

SLDL:5x10x60

LEg Press:5x10x140

Leg curls

Preacher crunches

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τι έχει;

 

 

Άμα είναι να αρχίσουμε το trolling πάω στη καμηλοπάρδαλη!

α.τιποτα δεν εχει ! απλα απο το 1.000.000 προτυπα που μπορεις να βρεις σε 1 λεπτο αναζητησεις βρηκες το χειροτερο ισως

 

β.δεν ειναι τρολλ ολα ρε φιλε , υπαρχει κ το καλαμπουρι , η πλακα αν την εχεις ακουστα !

τωρα για το θεμα με το γιαουρτι ακου .. εσυ πχ δεν  ηξερα γιατι το παιρνεις τωρα διαβασα οτι θελεια να χασεις λιγα κιλακια !

απο το να αλλαζετε μαρκες γιαουρτιων λοιπον κ να κοιτατε ποιο εχει 0.1 περισσοτερη πρωτεινη μπορουσες να κανεις κατι πιο απλο !

να ζητησεις γνωμες .. ακου την δικια μου πχ . κοβεις τελειως το γιαουρτακι απ το βραδυνο σου ! αντι γι αυτο φτιαξε μια σαλαταρα με μαρουλι , αγγουρι πολυ λεμονακι κ χωσε μεσα η τρια ασπραδακια (την ξεκωλιασαν τυην πρωτεινη απο ολα τα γιαουρτακια για πλακα) η δυο κομματακια βακαλαο (κατεψυγμενος στα σ.μαρκετ σε πολυ καλη τιμη) η λιγο τονο !

τρωγε τα ιδια που τρως τωρα κ αλλαξε μονο το βραδυνο που σου λεω .. ζυγισου με τα απο 2 βδομαδες κ ελα να τα ξαναπουμε .

απλα ειναι τα πραγματα φιλος .. κ η πλακιτσα με τι γιαουρτακι χρειαζεται κ ολα μην ειστε τοσο μιγιαγκιχτοι , σιγα ..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερες...χαθηκα...

 

Πρωτον λογω οτι εκοψαν την γραμμη του ιντερνετ καποιοι ασχετοι που κανουν το βιολογικο...

 

Δευτερον ..

 

Χτες μετα απο 12 ωρες δουλειας, οι τεσσερις παραπανω δεν θα τις πληρωθω ενοειτε, πηγα για προπονηση με κατι νευρα... ηρθα σπιτι με εφταιγαν ολα, λεω πανε να ξεδωσεις... Μου αρεσε πολυ..

 

Σημερα αλλες 10 ωρες δουλεια και ειχαμε ποδια.... 

 

Εκλαψα αλλα την εβγαλα, το φελεκι τους μεσα, τιποτα δεν εκτιμανε, κανονικα επρεπε να παρω πανω απο 300 ευρω υπερωριες αυτο το μηνα, αλλα γυρναει και λεει να λες παλι καλα που δουλευεις.... Το καλο δεν θελει να σε δει να καθεσαι ουτε 5 λεπτα, και το διαλλειμα το εκοψε, χτες με σηκωσε απο το φαι δυο φορες, λεω το ια κατεβασω κανενα ευαγγελιο αλλα εχε χαρη.... 


Μονο η διατροφη πηγε λιγο περιπατο... Με τις υπερωριες με τελειωναν τα φαγητα και δεν ειχα τιποτα αλλο να φαω, πηγαινα σπιτι, αλλαζα, γυμναστηριο ενω ειχα κατεβασει δυο καφεδες και μετα φαι οτι ειχε.... 

 

Ζυγιστηκα χτες και λεω που πας μαλακα .... 70,9 κιλα χωρις να εχω παει τουαλετα και να εχω φαι πρωινο ενα τοστακι και κατι κριτσινια....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei Κτηνάρα?

 

Λοιπόν με καμένο νευρικό και χασμουρητά στο γυμναστήριο , μειωμένη διάθεση , μπήκα να κάνω το lower μου. Κοιμήθηκα μεσημέρι, και τώρα είμαι πάλι για ύπνο. Ρε μπας και κάνω κάτι λάθος? Πότε θα αρχίσω να αντέχω σε μεγαλύτερο όγκο προπόνησης? Οι θερμίδες φταίνε? Ο ύπνος (9 ώρες τη μέρα ρε γαμώτο)?

 

Squat: 5x90, 5x102,5, 5x115

SLDL:5x10x60

LEg Press:5x10x140

Leg curls

Preacher crunches

Πέρα από το πόσο κοιμάσαι, ποιοτικά είναι καλός ο ύπνος σου ?

 

Κανά καφέ/καφεΐνη/προ-εξασκητικό παίρνεις πριν την προπόνηση ?

 

Πήγα να γράψω να κάνεις off μία βδομαδούλα  αλλά θυμήθηκα έγραψες ότι είχες off για 20 μέρες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιμάμαι 12-9 μια χαρά και χωρίς να ξυπνάω. Καφέ πίνω στις 11 και 1-1¨30 πάω προπόνηση. Στις 11 τρώω και το σάντουιτς. Νερό πίνω το πρωί 3-4 ποτήρια μεγάλα. Κοιμάμαι το μεσημέρι 30 λεπτά μετά την προπόνηση. Τρώω στις 9 βρώμη με γάλα ή δημητριακά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιμάμαι 12-9 μια χαρά και χωρίς να ξυπνάω. Καφέ πίνω στις 11 και 1-1¨30 πάω προπόνηση. Στις 11 τρώω και το σάντουιτς. Νερό πίνω το πρωί 3-4 ποτήρια μεγάλα. Κοιμάμαι το μεσημέρι 30 λεπτά μετά την προπόνηση. Τρώω στις 9 βρώμη με γάλα ή δημητριακά.

Τον καφέ (είναι τουλάχιστον κανάς 2πλο3πλος εσπρέσσο?) γιατί δεν τον πας 20-25 λεπτά πριν την προπόνηση ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλικός είναι. Το θέμα είναι μετά την προπόνηση ειδικά αν την πάρω σοβαρά έχω υπνηλία και γενικότερα είμαι κομμάτια  αλλά και την επόμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.τιποτα δεν εχει ! απλα απο το 1.000.000 προτυπα που μπορεις να βρεις σε 1 λεπτο αναζητησεις βρηκες το χειροτερο ισως

 

Γιατί όμως λέτε όλοι το ίδιο;Εξηγήστε το γιατί, τι δεν σας αρέσει;

Μια χαρά είναι ο τύπος για μένα

 

Δεν παίρνω total εγώ αν και όλοι αυτό προτείνουν στα γυμναστήρια, λόγο τιμής και ευκολίας προτιμάω το κουβαδάκι του lidl.Οι διαφορές με το απλό γιαούρτι πάντως καμιά σχέση με το 0.01 που λες, 10γρ και σε αναλογία με τις θερμίδες δεν είναι καθόλου αμελητέα.Για να το γυρνάω σε σαλάτα δύσκολα γιατί δεν θα με βολέψει στη προετοιμασία!

Τόνο η κάτι άλλο τρώω τώρα/μετά τη προπόνηση οπότε πριν τον ύπνο προτιμάω το γιαουρτάκι να αλλάζω και γεύση.

 

Άλλωστε μου έχει βγει και έτσι μια χαρά, είμαι κάτω 7 κιλά και 16% λίπος απο 21% όταν ξεκίνησα!Υπήρχε τζιν που με ζόριζε να κουμπώσει και πλέον με ζώνη και δεν μπορεί να κάτσει στη μέση  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την σαλάτα που λεει καI ο maus την εχω υιοθετήσει κι εγω για βραδινό.. Θα βάλω όμως κοτόπουλακι μεσα η τόνο. Οχι μόνο πράσιναδα.

Μαρούλι η λάχανο καρότο με ελάχιστο λάδι ξύδι και μπόλικο λεμόνι..

 

Μετα απο αυτο θα χτυπήσω ένα γιαούρτακι 2% με λίγα Quaker μεσα αν παίζει πολυ πείνα.

 

Επιςης γιαούρτι ειναι στάνταρ στο μεσημεριανό με το ρύζι .

 

Μην ξεχνάτε να πινετε πολυ νερό.. Εγω γεμίζω συνεχεια το μπουκαλάκι μου το εχω δίπλα μου και πίνω.. Παίζει και 3 λίτρα / ημέρα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλλικός είναι. Το θέμα είναι μετά την προπόνηση ειδικά αν την πάρω σοβαρά έχω υπνηλία και γενικότερα είμαι κομμάτια  αλλά και την επόμενη.

Σε πιάνει καθόλου ? Εδώ εγώ με τον εσπρέσσο είμαι έτσι κι έτσι και τον βάζω μόνο όταν έχω χέρια.

 

Το ΚΝΣ σου όντως πρέπει να είναι πολύ κουρασμένο...δεν την βγάζεις για καμία-δυό βδομάδες με μειωμένη ένταση μέχρι να δεις ότι στρώνεις ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Για να το γυρνάω σε σαλάτα δύσκολα γιατί δεν θα με βολέψει στη προετοιμασία!

 

 

Άλλωστε μου έχει βγει και έτσι μια χαρά, είμαι κάτω 8 κιλά και 16% λίπος απο 21% όταν ξεκίνησα!Υπήρχε τζιν που με ζόριζε να κουμπώσει και πλέον με ζώνη και δεν μπορεί να κάτσει στη μέση  :-D

για τους αγωνες  ??? πλακα κανω :-)

για τα κιλα κ τους ποντους που εχασες μπραβο σου !

προφ ακομη καλυτερα κοτοπουλακι , δε θελεις να χασεις κιλα εσυ , τουμπανο ειπαμε θα γινουμε κ αλλο ..

dakon  ψυχολογικα εισαι οκ ? καμμια φορα παιζει τεραστιο ρολο η ψυχολογια ! 

για κοιτα για λοιμωδη μονοπυρηνωση αν συνεχιστει πολυ αυτο με την υπνηλια κ την αδυναμια ..

ο γαλλικος επισης ειναι ο πιο ελαφρυς καφες μετα τον ελληνικο ..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bosei Κτηνάρα?

 

Λοιπόν με καμένο νευρικό και χασμουρητά στο γυμναστήριο , μειωμένη διάθεση , μπήκα να κάνω το lower μου. Κοιμήθηκα μεσημέρι, και τώρα είμαι πάλι για ύπνο. Ρε μπας και κάνω κάτι λάθος? Πότε θα αρχίσω να αντέχω σε μεγαλύτερο όγκο προπόνησης? Οι θερμίδες φταίνε? Ο ύπνος (9 ώρες τη μέρα ρε γαμώτο)?

 

Squat: 5x90, 5x102,5, 5x115

SLDL:5x10x60

LEg Press:5x10x140

Leg curls

Preacher crunches

 

έχεις δοκιμάσει κάνα καφεδάκι πριν πας για βάρη?  

 

edit :  α είδα πίνεις. Δεν ξέρω τι να προτείνω γιατί απο τότε που άρχισα δεν έχω χασμουρηθεί ποτε στην προπόνηση , ούτε με ποιάνει υπνηλία μετά.. το αντίθετο θέλω 2 ώρες μετα την προπόνηση για να ηρεμίσω. 

 

---

 

Ερώτηση από περιέργια. 120 κιλά x 10 για barbel hip thrust για άτομο 85 κιλά είναι καλά μέτρια η χάλια? εμένα λίγα μου φαίνονται

 

Hip-Thrust-Spinal-Curve1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...